Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
18. apr 2013

@ny020 ahojky, mame jedno krasne busici srdicko 🙂 . Moc ti drzim na zitrek pesti.

ny020
18. apr 2013

@misha83 Dakujem...dam potom vediet...

ny020
19. apr 2013

...Tak tehulky moje...dnes som bola na ultrazvuku...dala som si vlozit jedno embryko a dnes mi pan doktor povedal,ze tam vidi 2...takze cakame jednovajecne dvojcatka...najprv velke prekvapenie,potom plac a uz sa aj 🙂 tesim...manzel je velmi rad...ma dost silne geny...jeho mamina teda moja svokra je z dvojiciek,tak to mame aj my....

evitaa
19. apr 2013

@ny020 Ty vaďo, ještě že sis nenechala vložit dvě embryjka, to byste měli trojčata 🙂

kerkyra
20. apr 2013

@ny020 moc gratuluju.to musi byt opravdu velike prekvapeni.neumim si to ani predstavit.ja byla taky v soku,ze cekame 2,protoze jedno embryjko byla sice morulka,ale druhe jen osmibunecne s pocatecni lyzou a embryolozka mu moc sance vala,jen ho nechtela vyhodit.

misha83
21. apr 2013

@ny020 hrozne moc gratuluji 🙂 . To je teda prekvapko 😀 , ale krasne.

jennyska
24. apr 2013

Ahoj všem! 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušenosti maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Darovanými vajíčky na IVF, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/darcovstvi-vajicek-sp....

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby byly právě ve Wiki Modrého koníka pod daným tématem.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích.

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

pixie18
29. apr 2013

ahojte, tak po dnesnom ultrazvuku nemam dobre spravy. Bolo vidno len gestacny vacok, ale bez plodu - bohuzial je to anembryomola ☹ hCG mi stupalo, aj ked nebolo velmi vysoke (25 den po ET bolo nad 6 000). Takze teraz cakam na menstr.. Dufam, ze sa telo vycisti a vyzera to tak, ze zaciatkom jula pojdeme na DV. A pevne verim, ze patka bude uspesna.

misha83
30. apr 2013

@pixie18 ach ne, to je mi tak lito ☹ . Drz se a hodne sil do dalsiho pokusu, verim, ze uz to musi vyjit.

pixie18
1. máj 2013

@misha83 dakujem Ti za podporu. Dufam, ze nabuduce budeme mat viac stastia. A Tebe prajem spokojne tehulkovanie 🙂

chloe77
6. máj 2013

caute kocky ste tu take co mate darovane vajicka? vajecniky mi prestali pracovat mam za seboj 3 gynek laparky 3 IVF 1KET a 1MA. uz nam nezostava nic ine len darcovstvo viete mi odporucit kam mam ist pripadne cakaciu dobu a cenu? co odporucate kde sa mam objednat vdaka za kazdu vasu radu 🙂

misha83
6. máj 2013

@chloe77 ahojky, otazka je, zda to chces absolvovat v CR nebo v SR? Ja chodim do Reprofitu v Brne, cekaci dobu tam uvadi az 6 mesicu, ale ja vlastne ani necekala, ona je ta priprava delsi. Na pojistovnu to tam vyjde na 38 tis.Kc bez pojistovny 78 - 93 tis. Kc, podle toho zda chces mrazeneoocyty nebo cerstve. Mrkni na jejich webovky maji tam vse popsane.

chloe77
6. máj 2013

@misha83 ..mne je to prakticky jedno som z ba cize to emam velmi daleko jedine ze by ovplyvnila cena alebo tak... tebe sa to podarilo na 1krat? 6mesiacov si sa pripravovala na co? ked pises ze si necakala... dakujem🙂

chloe77
6. máj 2013

ostatne baby zo slovenska ake mate skusenosti so slovenskymi centrami pri darovani vajicok? zaujima ma cakacia doba a suma a nejake referencie dakujeeem

baculiatko40
6. máj 2013

@chloe77 ahoj, tiež som chodila do Reprofitu Brno. My sme sa rozhodli pre mrazene darovane vajíčka, necakali sme vôbec (to je jedna z výhod) a podarilo sa na prvý pokus. Som teraz v 33tt. Bola som samoplatca a stalo nás to 74 000 Kč. Vrelo odporúčam tuto kliniku, prístup k pacientom vynikajuci.

chloe77
6. máj 2013

@baculiatko40 to je paraada 🙂 slovenske si teda nekusala vobec? co ta ponietilo ist do brna?

krasneleto
6. máj 2013

@baculiatko40 mozem sa spytat ako je to mozne ze sa daju vajicka zamrazit? ja som / nedobrovolne/ musela / resp.chcela/ vajicka darovat, pretoze nastala situacia, ze mi ich nemal kto oplodnit.. uvazovala som nad tym ze by som si ich nechala zmrazit... a neslo to... a ty pises ze ste mali mrazene darovane vajicka...

baculiatko40
7. máj 2013

@chloe77 nie, neskusala. Žijem v zahraničí a o slovenských CAR som necitala nič dobrého, co sa týka prístupu, ustretovosti ku pacientom/ klientom a profesionality. Tu na modrom konikovi som sa dozvedela o Reprofite Brno, čítala som niekoľko mesiacov diskusiu, kým som podstupovala IVF v zahraničí. Tiež som o nich čítala na zahraničných forach a majú veľmi dobrú reputáciu a výsledky. A osobná skúsenosť to len potvrdila. Určite pozri ich stránku a ak potrebuješ viac info, kľudne mi napis do IP.

baculiatko40
7. máj 2013

@krasneleto dajú sa zamrazit. Robia to vitrifikaciou (prudké zamrazenie embrya alebo vajicok-oocytov). Samozrejme záleží na klinike. Myslim, ze na Slovensku to robi Helios Martin. Minuly rok bol Reprofit Brno jedinou klinikou v ČR, ktorá mrazi darovane vajíčka týmto spôsobom a používa ich. Možno sa mýlim a je takych klinik viac....v súčasnosti.

misha83
7. máj 2013

@chloe77 ja jsem se nepripravovala 6 mesicu, to oni uvadi jako max. dobu 😉 . Mesic jsem se sladoval cyklus a pak dalsi mesic stimulovala a bylo to. Bylo to has nekolikaty pokus. Ale s darovanymi drugy a pokazde jsem otehotnela hned, ale to zalezi i na jinych faktorech.
@krasneleto ano jde to, ale neni to zas tak dlouho co se tato metoda pouziva. Mrkni na stranky reprofitu.

krasneleto
7. máj 2013

@misha83
@baculiatko40 aha no nevadi budem mudrejsia... tam kam som ja chodila to zial nerobili... ale aspon dve zeny dostali nadej na babatko ked som ich darovala

chloe77
7. máj 2013

kocky a este som pocula o reprogenesise nemate skusenosti? na stranke dokonca maju napisanu nejaku zaruku ci co a 3 cyklus s darovanymi embryami dokonca platis len ciastocne ked su prve dva neuspesne ma nieco take aj reprofit?

chloe77
7. máj 2013

@misha83 niekolko pokusov? to je kolky pokus s darovanymi? a vsetky v reprofite?

misha83
7. máj 2013

@chloe77 nekolik celkove, s darovanymi dva. Jeden v reprofite a jeden v jinem car, ten bych ale nedoporucila.

baculiatko40
7. máj 2013

@chloe77 ma to aj Reprofit, http://www.reprofit.cz/ivf-lecba-darovanymi-ooc... a rozklikni si "Program sdileni rizika". Ale sú to cykly s darovanymi vajickami, nie darovanymi embryami... Predpokladám, že si to takto myslela...

stastenka42
8. máj 2013

@chloe77 Ano ma,prave ja to mam teraz..absolvovala som tretiu darkynu a platili sme len polovicu a druhu by sme mali zaplatit ak bude potvrdena akcia srdiecka. Bohuzial dva et nevysli a na treti idem po liecbe lebo mi zistili ze mam protilatky proti trofoblastom. Takze u nich sa to vola zdielane riziko

chloe77
9. máj 2013

@stastenka42
@baculiatko40
@misha83
dakujem dievcata za vase rady drzte sa nech sa vsetky dopracujeme k tomu vytuzenemu babatku cmuk 😉

gerdusha
12. máj 2013

ahojte baby,

prosim prosim, mam zopar otazok ohladne darcovskych embryi a vajicok, prosim prosim, neodignorujte ma. 🙂

Rozdiel medzi darcovskymi vajickami a embryami je taky, ze pri Dvajickach su spermie manzelove a pri Dembryach su aj vajicka a aj spermie darcovske, dobre tomu chapem?

Je tu taka, prosim, ktora absolvovala darcovske embrya v Reprofite? Bola by som naozaj velmi povdacna, keby sa mi ozvala, moze aj IP.

Vsetkym zelam vela stastia.

stastenka42
12. máj 2013

@gerdusha Ahoj ano je to presne,darovane embryjka su darovane cele

misha83
13. máj 2013

@gerdusha ano ten rozdil chapes spravne. Jeste muze jit o darovana embrya jinehomparu a nebo o darce a darkyni kazde casti. Ja mam z Reprofitu jen darovana vajicka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre