Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
7. feb 2012

@twininky
Ahoj-já byla hned 14tý den a měla jsem 879 a každý dva dny by se to mělo zdvojnásobit,tak to vychází,že bych měla mít 16tý den cca 1800....to je super-mimís tam je-ale spíš to vypadá na jednoho bojovníčka 😵 jestli chceš mít jistotu,že to stoupá-dojdi si do nemocnice-tam ti naberou HCG jako samoplátci asi za 200kč,jen tak pro potvrzení-ale já si myslím,že to nepotřebuješ 😀 hod se do klidečku-jsi těhule 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anubis
7. feb 2012

@twininky
Vítej v klubu-nejdřív čekáš na // pak na krev,na srdíčko,na první screening,na triply,na druhý screening a jen se bojíš,aby bylo vše v pořádku,,ale já už se hodila do klidu a snažím si to užívat,neovlivníme to,teda pokud se nebudeme chovat nějak moc nezodpovědně 😵 prostě musíme věřit,že je drobeček velkej bojovníček,kterej se pustí až za devět měsíců 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
7. feb 2012

@twininky Ja som mala PK, cize na 5. den mi ich vkladali. 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
7. feb 2012

@twininky Urcite mas sancu, preco si myslis, ze by si nemala? 😉 Ved je vsetko, ako ma byt. Pozri si tuto linku, tu je tabulka pre hcg pre rozne situacie: http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as.... Ty si uplne v norme, moja, coho sa bojis? Vsetko bude v poriadku, uvidis. Hlavne nemysli na zle veci. 😉 Budem drzat palecky na UTZ. Ja idem zajtra na kontrolu, to budem 10+2tt. Tiez sa bojim, ci je vsetko OK.Ale s tym sa neda nic robit, proste ten strach je vzdy. 😕 Ty mas pekne hcg, tak sa neboj. 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
7. feb 2012

@twininky Ja ta uplne chapem. 🙂 My cakame na babo uz 10 rokov a vsetko pokusy, co sme kedy urobili, boli neuspesne, az na tento. Presne, ako hovoris: ani my nei sme ten pripad, ze mame doma uz nejake dieta, alebo si ho urobime hocikedy, to ani nahodou, nemame sancu! Keby sme nebolo IVf a darkyne, sme v kybli. 😒 Proste je to tak a preto ten obrovsky strach. To pochopi len ten, kto vie, co znamena, nemoct pocat dieta normalnou cestou. Ja mam 36, 10 rokov sme vzati, pochodili sme uz certa-diabla, peniaze ani neratam, co sme do toho vlozili, aj nove auto by sme si za to kupili. Ale co uz! Hlavne, ze teraz uz mam v brusku babatka a verime, ze vsetko dobre dopadne. 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
7. feb 2012

Ahoj holky,tak se konečně ozývám.Dnes se to zas pohnulo,dárkyně byla na OPU,manžel na odběru a já se teď nemůžu dočkat,až si budu zítra volat do laborky,jestli pro nás budou mít mimi 😉 .Říkali,že musí udělat PK,aby vybrali ta nejlepší embrya ,ale ICSI nedělali,spermiogram je na 1 🙂 .Ani nevím jak dlouho PK trvá.Stihneme ET ještě tento týden?Jsem hrozná,v CAR jsem vždycky nějak mimo a nic se nezeptám a jak dorazím domů,mám 1000 otázek.Tak jen lovím na internetu...Aspoň se nějak v tom čekání zabavím 😀 😀 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
7. feb 2012

@kerkyra Ahoj. Ak je PK, tak to znamena, ze ET je na 5. den od odberu, den odberu sa nerata. Niekedy aj na 6. den, ale to len vynimocne, vacsinou je na 5.den. Kolko mala darkyna vajicok?

evickav
8. feb 2012

ahojte kočky,,, som zúfalá a potrebujem poradiť,,, včera som si bola pre výsledky v jednom care,,, chcela som prestúpiť do druhého,lebo v tom prvom mi to pripadalo,že chcú len peniaze a ja ich vôbec nezaujímam,,, šok som zažila v druhom centre,keď mi doktor povedal,že moje AMH je 0,19,,, že mne sa už netvoria vajíčka a ak náhodou áno,tak sú už veľmi nekvalitné,,, narovinu mi povedal,že on mi už nepomôže,že to už je len na darcovské vajíčka,,, v tom prvom care mi ešte doktorka predpísala antibiotiká pred absolvovaním IVF,,, hovorila,že musíme do toho dať všetko,lebo 3x sme to už absolvovali cez poisťovňu a teraz sme samoplatci,tak aby nám to vyšlo,,, pri tom musela vedieť,aký mám výsledok,,, a že sa to nemôže podariť,,, ako môže žena žene takéto niečo urobiť????? nechať ma v nádeji a potom len skonštatovať,že sa to nepodarilo? a dobre vedela,že s mm sa snažíme už 18 rokov a čo všetko sme už absolvovali,,,
chcem sa spýtať,čo všetko je treba urobiť pri darcovskom IVF? a ktoré centrum v Brne to robí najlepšie? a ako dlho sa čaká na darkyňu?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulatko
8. feb 2012

@evickav, ja jsem v Brne spokojena v Reprofite a co ja vim, tak se na darovana vajicka primo specializuji...🙂

evickav
8. feb 2012

@twininky ďakujem,,, mňa by zaujímala aj tá cena,,, my sme zo SR, môj doktor mi odporučil Repromedu,že tam je to geneticky zaručené,že všetky darkyne sú 100% tip top

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@evulatko a dá sa darkyňa aj vybrať? ako dlho sa tam čaká? a koľko to stojí?
som samá otázka, ale kto sa nepýta,nič sa nedozvie

evulatko
8. feb 2012

@evickav, stoji to 93 tisic, neceka se asi skoro vubec a jak to myslis, jestli se da vybrat? Ze by sis jako ty vybrala konkretni zenu? Tak to nejde nikde, darcovstvi je anonymni vsude🙂

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@evulatko nie,tak som to nemyslela,,, ale mm má aj zlý spermiogram,tak sme raz museli použiť darcu a tam sme vyplnili dotazník,kde sme uviedli napr.: farba očí, vlasov,váha,...
alebo sa dá vybrať len podľa krvnej skupiny?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evulatko
8. feb 2012

@evickav, jo tak to se vyplnuje taky🙂 ale myslim, ze nakonec Ti reknou jen tu krevni skupinu a rocnik narozeni te darkyne, nic vic🙂

evulatko
8. feb 2012

@evickav, jak pise @twininky, krevni skupina je nejdulezitejsi🙂

evickav
8. feb 2012

tak trošku už sa dostávam do obrazu,že čo to vlastne obnáša,,, viem,že nie som ani prvá ani posledná,čo musí podstúpiť takéto ivf,,, hlavne sa s tým musím vyrovnať,aby som bola pripravená bojovať dalej,,,
aj ste to povedali svojím najbližším? myslím rodičom,súrodencom?
doteraz sme riešili manžela, že ak by sme ešte museli použiť darcu,že aspoň z polovice by to bolo naše,,, on sa s tým vyrovnal,,, a teraz sa to pekne obrátilo proti mne,,, taký je osud

evickav
8. feb 2012

@evulatko asi áno,,, hlavne,že existuje vôbec takáto možnosť mať dieťa,,,

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evickav
8. feb 2012

@twininky moji rodičia by sa zbytočne trápili,,, maminka by to určite pochopila a ocino? neviem, pýtal sa nás,že preo si nechceme adoptovať,,, takže aj on je asi zmierený,že od nás bude mať vnúčatko veľmi ťažko,,, a manželvi rodičia sa o takéto veci vôbec nezaujímajú,,, nežijú spolu už skoro 30 rokov,,, ale rozvedení nie sú, aby svokra mohla chodiť do kostola,,, tak im by som to asi ťažko vysvetľovala,,, ona ani nesúhlasila s naším sobášom,lebo ja som evanielička a ona tuhá katolíčka,,, akoby na tom záležalo, veď Boh je aj tak len jeden,,, takže toto by určite nerozdýchala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre