Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

monnn
12. okt 2012

ahoj holky omlouvám se,že vám sem lezu,ale možná k vám budu brzy patřit,chtěla jsem se zeptat jak to vše s darovanými probíhá,co vše jste musely nebo manža podstoupit a jak dlouho se čeká -je mi jasné,že každý CAR to má jiné,ale aspon přibližně a taky kde jste byly více-či méně spokojené,moc děkuji za jakoukoliv odpověd 😉

anubis
12. okt 2012

@kerkyra
A co ti řekli v caru?a zkoušela jsi tt?budu držet palečky dál 🙂

kerkyra
12. okt 2012

@anubis musim pockat,jestli bude hcg stoupat.Embryo se mohlo chytit dyl.Odpovidalo by tomu i spineni 10-12.den.Na krev mam jit az za tyden 😖 .Asi zitra zkusim test.Koukala jsem do diskuzi s nizkym hcg a holky byly tehu i s polovicni hodnotou,tak budu doufat 🙂

anubis
12. okt 2012

@kerkyra
Tak to je možný,že se chytilo dýl-vím,že pod 50 jednotek to bývá většinou špatné,ale (snad) to nebude tvůj případ 😵 a jak jsi měla staré embryjka?hele když já měla třídenní a sliznice mi narostla jen na minimálních 7,5mm a Honzíkovi jsou 2,5 měsíce,tak už ti to taky musí vyjít.....zítra zkus tt a uvidíš,třeba zrovna budeš mít najednou super víkend 😀

kerkyra
12. okt 2012

@anubis embryjka byla tridenni,sliznice 11,5mm.To by v tom byl cert aby to nebylo 😀 .Taky mam uz 3dny motani hlavy a zaludek na vode 😉 .

anubis
12. okt 2012

@kerkyra
Tak to je dobrý znamení-mě jen bolela hlava,těhu nevolnosti přišly až po 2-3 týdnech,a taky jsem měla dvě třídenní embryjka 🙂 tak tfuj tfuj,a zítra se pochlub // 😵

evulatko
12. okt 2012

@monnn, ahojky, ja do toho ted taky pujdu, jezdim do Reprofitu do Brna, jsem tam moc spokojena🙂 Kdyby Te neco zajimalo, tak se ptej🙂

sonka43
12. okt 2012

ahojte..my sme sa tiez uz rozhodli...ideme vo stvrtok na konzultaciu...🙂 Zo zaciatku som si nevedela predstavit prijat od niekoho vajicka,ale cim dalej,tym viacej nam to pripada prirodzenejsie a uz sa nemozeme dockat..🙂

monnn
12. okt 2012

@evulatko ahojky,zajímá mě úplně všechno,mám za sebou 3.IVF s PGD nevydařené ☹ ,u 1. a 3. nedošlo ani k transveru a při 2.IVF s PGD jsem musela V 7tt na UTP em. bylo v děložním hrdle. ted nevím jak se rozhodnout jestli do darovaných,nebo se po 4. a asi naposled pokusit o vlastní,nevím ☹ ☹ ,Dr. mi jen zběžně řekla něco málo,ale mám si vše řádně rozhodnout ,jdu do CARu v listopadu,no řekla mi jen čekačka asi 2mě a 50000kč,víc nic ☹ Takže nevím nic,ale zajímalo by mě kolik to stojí i v jiném CARu a jak dlohé jsou čekačky,dočetla jsem se tu něco i o dotazníku,jinak mě docela i štve a to vím,že neovlivním,že se dárkyně nemusí k tomuto zcela zodpovědně postavit,ted asi to bude znít hloupě,ale já jsem se na tento 3.pokus zcela vzdala kávy,nezdravého jídla a pití,prostě jsem chtěla aby to vše bylo úplně super 😵 jsem asi trochu 😔

luca77
12. okt 2012

@kerkyra Držím ti palce 😉

baculiatko40
12. okt 2012

@monnn @evulatko ahoj dievcata 🙂 Tiez chodim do Reprofitu Brno k Dr. Machacovi a prave som absolvovala prvy krat IVF s mrazenymi darovanymi vajickami, co je sucastou studie svedskej company. Vyhody su v tom, ze tu nie je cakacia doba, iba sa nastimuluje maternica prijemkyne; dobry vyber darkyn. Doterajsie vysledky su porovnatelne s cyklami cerstvych vajicok (53% tehotenstiev s cerstvymi vajickami a 51% tehotenstiev s mrazenymi vajickami). Taktiez cena je prijatelnejsia, kym cyklus s cerstvymi darovanymi vajickami stoji 93000 CZK, tak s mrazenymi to zacina na 74000 CZK...
Bola som tam trikrat - konzultacia s vyplnenim dotaznika na darkynu, UTZ maternice na 13-14DC a potom uz len vklad na 19-20DC.
Drzim vam palce! 🙂

evulatko
12. okt 2012

@monnn, treba by to chtelo jen zmenit centrum, treba vymysli neco jineho a pujde to i s vlastnimi🙂 Jinak ja dostala darkyni za dva a pul mesice, co jsem o ni pozadala, ted komunikuji s doktorem jen mailema cekam na termin. Ja jsem se tam ted rok a pul snazila s vlastnima vajickama, ale proste to nejde, tak uz na to kaslu, co se da delat🙂 Pokud budes mit pokus jeste na pojistovnu, tak to tam stoji 38tisic. Ale co jsem ja osobne zazila, vzdycky mi doktor udelal lepsi cenu, nez maji v ceniku🙂
@baculiatko40, taky moc drzim palce, Machac je super🙂))

monnn
12. okt 2012

@evulatko a můžu se zeptat ke komu chodíš k Dr.Macháčovi?na něho jsem slyšela ze všech stran jen chválu 🙂 No už mi tu výměnu jedna radila 😉 ,můj problém jsem nositelka Neurofibromatozi 1 synek ji zdědil po mě a pokud to chci zastavit musíme mít PGD,na genetice nám řekli,že je toto onemocnění 50/50,no my z 5 krásných embryí byli 4 přenašeči a 1 zdravé se přestalo vyvíjet ☹ ,takže proto přemýšlíme na darovanýma.

evulatko
12. okt 2012

@monnn, ja chodim ke Stelclovi a prijde mi super, takovy smisek, vzdycky v dobre nalade, na mail mi odepisuje jeste tyz den, velmi ochotny, pokazde mi nauctoval daleko min nez musel...🙂 Machace jsem zazila jen jednou a byl taky fajn. Oni tam jsou fajn skoro vsichni🙂 To je tedy hloupa statistika, kdyz by to melo byt 50/50 a vyjde vam to u 4 z 5☹

monnn
12. okt 2012

@evulatko právě a tentokrát jsem se na to opravdu upnula až moc,prostě jsem věřila že jedno mi zavedou a z jednoho možná udělají sněhuláčka.no fakt mám hodně rozpolcené myšlenky,jinak Dr. si pochvalovala,že jsem v celku na věk hezky reagovala,měli jsme jich 8,ale druhý den už jen 6 a další 5 ti se hezky drželi až do 5-týho dne,ale statistika u mě 90/10 což je fakt na prd ☹ ,no musím koukat,takže MUD. Štelcl ju a prosím tě jak dlouhá je čekací doba "asi" na 1:konzultaci,papíry bych měla mít všechny i z Imuna 😉

evulatko
12. okt 2012

@monnn, no mozna kdybyste to treba jeste zkusili, tak se statistika tentokrat obrati tim spravnym smerem...🙂 Jinak ja jsem tam byla poprve vloni v kvetnu a na konzultaci jsem cekala dva tydny, nekdy to trva mozna trochu dele, ale vic jak mesic myslim ne🙂 Oni tam maji ty konzultace vzdycky odpoledne a pokud se to nezmenilo,tak Stelcl pondeli a streda🙂

evulatko
12. okt 2012

@monnn, kdyby ses ho treba chtela neco zeptat... marcel.stelcl@reprofit.cz:-)

monnn
12. okt 2012

@evulatko možná,ale co když 😠 přemýšlím zda nemám zkusit raději darované na pojištovnu a kdyby náhodou tak pak jako samoplátci do klasiky IVF s PGD,ta čekačka by šla,to není moc,no já v Gennetu čekala na 1.ko po cca víc jak roku téměř 6tý,ale je fakt,že jsem chtěla konkrétní Dr. a ještě můžu-li se ptát chodíš jen ke Štelcovi,nebo i k jiným Dr.?jako na utz a et?

monnn
12. okt 2012

@evulatko jé díky za kontakt a myslíš,že mi odpoví ikdyž nejsem jeho pacientka? 😉 ,jsem na něj koukala na fotce,sympaták 😉

evulatko
12. okt 2012

@monnn, jo, sympatak🙂 To jsou tam ale skoro vsichni🙂 Odpovi Ti urcite🙂)) OPU, ET mi delal vzdycky on (pokud nebyl zrovna vikend nebo nemel dovcu), ultrazvuk podle toho, kdo tam zrovna byl🙂 Mam ho moc rada a velmi sympaticke mi na nem bylo i to, kdyz jsme mu rikali, ze bysme sli do tech darovanych, tak nas od toho skoro odrazoval, at se na to vykasleme, kdyz uz jedno ditko mame. Normalne bych v takovem soukromem centru cekala, ze jim pujde hlavne o penize🙂

monnn
12. okt 2012

@evulatko to tedy jo 😵 😵 ,taky mi přijde,že jinde jim jde jen o peníze,prostě je to továrna na peníze z lidského neštěstí ☹ ,no já uvidím jak jsem psala Dr. mi o téhle možnosti řekla jen zběžně,jsem byla ráda,že si na mě udělala čas a vzala mě i když jsem nebyla objednaná. v listopadu budu vědět víc,ale rozhodně nechci jen tak čekat,raději budu sbírat informace od vás holek již zkušených a musím počítat se vším,jinak mám taky jedno dítko,ale už 5 let chceme ještě jedno zlobidlo 😉

evulatko
12. okt 2012

@monnn, drzim Ti moc palce, at vam to brzy vyjde🙂)))

monnn
12. okt 2012

@evulatko to já tobě taky a nejen tobě,všem maminkám které si miminka tolik přejí 😵 😵 😵 ,at všem brzy spinkají v postýlce zdravé miminka 😵 🙂 😵 .
jinak do darovaných,pokud by byla pro mě vhodná dárkyně,bych šla snad hned 😉 .do IVF můžu až za 3 mě ☹
jinak děkuji za moc příjemný pokec a přeji dobrou noc,ráno sem opět nakouknu,hele ted mě ještě napadlo,dárkyně jsou anonymní,ale co kdybych si sebou vzala sestru,geneticky by to šlo,ale jde to vůbec,netušíš? 😲 Dobrouuuu!!!!!a děkujiiii!!!! 🙂

evulatko
12. okt 2012

@monnn, myslis jako, ze bys mela od sestry vajicka? Tak to mozne neni, je to anonymni☹ Jen treba v nekterych carech si muzes takhle nekoho privest, aby Te posunul v poradniku a nemusela jsi tak dlouho cekat na darkyni (napr. ja drive chodila k Apolinari a co ja vim, pokud se to nezmenilo, tak cekaci dova tak dva roky☹ Ale vajicka od ni mit nemuzes. Tak se drz a vydrz 🙂

monnn
13. okt 2012

@evulatko jsem si to myslela,že to nepůjde 😒 my jsme totiž o tom trochu mluvili,jakože by byla ochotna to pro nás udělat a mě to přišlo jako dobrý,geny by byly hodně podobný a co se pak v budoucnu týče tak i nemoci v rodině a všechno by bylo jak se říká doma 😀 ,no nic,já už nahlížím moc do budoucnosti,jen jsem si myslela,že kdyby to šlo bylo by to pro nás hodně holek asi dobrý a rychlejší! 😉

kerkyra
13. okt 2012

@anubis tak carka hodne slaba,ale nemam s cim srovnat.Pockam do pondeli a udelam dalsi.A kdyz to nebude nic moc,tak zajdu na krev jako samoplatce.Nechci se zbytecne nervovat.

evulatko
13. okt 2012

@monnn, bylo by to fajn, ale bohuzel to nejde, anonymita je jednim z hlavnich principu darcovstvi, jde myslim i o to, aby si to pak jednou darkyne nerozmyslela a nechtela "sve" ditko zpatky...

monnn
13. okt 2012

@evulatko hm,něco na tom bude 😒

sonka43
13. okt 2012

@evulatko dva roky??? preboha.

monnn
13. okt 2012

@baculiatko40 jsem to včera nějak přehlédla,takže ty ted čekáš miminko z darovaných sněhuláčků 😉 ,držím vše co mám a písni určitě sem budu nakukovat,jak už jsem psala rozhoduji se 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre