Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
15. apr 2010

Dobré ránko,
baby tak ste ma potešili, že idete ďalej bojovať a nevzdávate to 😵

gabikri
15. apr 2010

Ahojte 😵 😵 😵

Tak jsem dnes byla na ultrazvuku, sliznice hezky prý narostlá..myslela jsem, že mi něco řeknou konkrétního..a jen jsem dostala další léky a mám prý čekat a čekat na telefon. Prý když do 15.5. nezavolá sama laboratoř, mám zavolat sama. Tak jsem z toho jelen. Myslela jsem, že když už mi dávají hormony, že už mají nějakou dárkyni nachystanou a ne že ji teprv hledají?? 😕

minka : moc jsi mě potěšila, že jdeš do dalšího boje 😵 😵 😵 😵

bakosko
15. apr 2010

gabikri čo keby si si našla sama darkynu

gabikri
15. apr 2010

bakosko : no vždyť já jsem si ji našla 😉 Přivedla jsem jednu kočku k nám do CARu a nemusím tedy čekat dva roky, ale jdu hned. Ale to je jenom proto, že tě to posune v pořadníku na první místo. V žádném případě Ti nedají její vajíčko. To Já už jsem teď na prvním místě a během měsíce, dvou už to bude 😉 Ale jen jsem myslela, že to půjde rychleji 🙂

bakosko
15. apr 2010

tebe sa netvoria vajička nehnevaj sa že sa pitam

gabikri
15. apr 2010

bakosko : ne, mám vysoké FSH. Při prvním IVF jsem měla jen dvě vajíčka, při druhém žádné. Doktoři už doporučují jen darované.

mimka29
15. apr 2010

gabikri tak to nechápem ani ja a teraz máš tie lieky brať ďalej, alebo ich máš vysadiť a ktorý deň cyklu si dnes?

bakosko ahoj 🙂 pekne odpočívaj po KETe

iwusa
15. apr 2010

gabi, môžem sa spýtať aké vysoké máš FSH?

gabikri
15. apr 2010

mimka : mám pořád brát Estrofem. Jsem dnes 13tý den cyklu. Pokud mi do 15.5. zavolají z laboratoře, že mají dárkyni, tak mám připravený Crinone, ten budu brát až do ET. Pokud do té doby nezavolají, 15.5. mám volat já, pak mám nafasovanou Proveru, pak odmenstruuju a bude to až v dalším cy\klu. Takhle mi to řekli. 😉

mimka29
15. apr 2010

gabikri to je zvláštne, lebo mne v Brne vždy hovorili, že transfer musí byť do 23 dňa cyklu a to je úplne posledný možný deň, potom musí žena vysadiť lieky odmenštruovať a hneď prvý deň začať zase stimulovať sliznicu. Každé centrum to robí inak 😒

mimka29
15. apr 2010

Ja som dnes taká unavená 😝 Na druhý týždeň by sme mali meniť doma okná, tak som si bola kúpiť nové záclony, lebo tie čo mám, tak majú už svoje roky a na nové okná som chcela nové. Potom sme sa boli s manželom najesť a teraz som taká hotová akurát pred telku do postele. Niekedy mi večer tvrdne bruško, tak sa potom snažím čím skôr ľahnúť. Musím sa na to opýtať lekárky v poradni.

Babulky idem pred telku, pekný večer 😉

iwusa
15. apr 2010

tento týždeň ma všetci ignorujú! aj v téme reprofitu ma obišli bez povšimnutia a tuna gabikri. už som z toho jedovatá 🙄 🙄 🙄

gabikri
15. apr 2010

iwusa : jééé, promiň, Tvé otázky jsem si nevšimla 😉 FSH mám poslední 20, ale už se to asi ještě zvýšilo 😖 A mě si taky nikdo nevšímá v jiných tématech...nic si z toho nedělej 😀 😀

iwusa
16. apr 2010

prepáč gabikri, len tento týždeň je taký hrozný a už som bola z toho všetkého nesmierne podráždená, ale prepáč, že som si to vybila na tebe... inak ja neviem aké mám teraz, lebo mi rok nebrali krv a nerobili rozbory ale pred rokom v najhorších časoch som mala 120 :(

gabikri
16. apr 2010

iwusa : coooo??? Tolik, jo??? A kolik Ti je roků, že ho máš takhle vysoké? Já už tedy asi mám 30...myslím, že doktoři říkali, že se mi to zvýšilo, nevím přesně kolik..ale 120 je teda mazec 😕 😕 😕 No ale já už to mám věkem..to se nedá nic dělat 😒

bakosko
16. apr 2010

gabikri to nemaju pre teba darkynu či ako to funguje , ti si spomynala že si si vždy doniesla darkynu prečo jej nezobrali vajka a potom to nevložili tebe 😀

bobjan
16. apr 2010

Ahojte,

Iwuška a nepísala si si potom s Mircalkou, ona ti písala, že ti pošle IP ak chceš...

bobjan
16. apr 2010

bakosko ono to tak nefunguje, že doniesieš darkyňu a vajká idú tebe...ona ťa len posúva na prvé miesto...

iwusa
16. apr 2010

gabi ja mám 24 a s týmto sa pasujem už 2 roky. proste som vysadila HAK, lebo sme chceli miminko a ms neprichádzala a neprichádzala. tak som sla k doktorovi a on mi nasadil postupne až 3 lieky ale nič nezabralo, polroka som bola bez ms ale namiesto toho som pribrala 10kg, mala návaly tepla, zacali mi trosku sediviet vlasy a pocit suchosti ako u starých žien... rok som zabila u svojho doktora, rok som bola v heliose a bohuzial tam sa to nepodarilo a boli sme fakt blizucko a teraz cakame a cakame... ja by som aj hned dnes sla do reprofitu ale nastali komplikacie trosku ineho charakteru. inak ja som taka (a hlavne po mimkinom zazraku), ze sa nevzdavam. uz som skusala aj jednu bylinkarku, ale ta mi nevedela poradit a teraz chodime jednej doktorke a beriem infokvapky (liecba je kombinacia tradicnej a vychodnej mediciny + kvantova fyzika), tak dufam, ze aspon trosku zaberu. pre mna osobne by bol velky uspech ak by som dostala ms bez liekov.

bakosko
16. apr 2010

aha tak to som nevedela 😉

mimka29
16. apr 2010

Ahojte,
baby ja som mala včera hrozný večer. Strašne ma bolel chrbát aj nohy, už som nevedela čo mám od bolesti robiť. Potom som si ľahla do spálne pred telku a manžel si ľahol za mňa a hlaskal ma, až som si nejak našla dobrú polohu a zaspala som. DOsť som sa vyľakala, ale ráno som som si popočúvala srdiečko drobčeka a krásne bilo (maličké ešte asi spalo), tak som spokojnejšia.

Dnes mi je stále do plaču, aj teraz keď som si vás čítala, tak bulím. Neviem čo je to so mnou, ale asi na mňa začali vplývať tehotenské hormony.

Pekný deň 🙂

iwusa
16. apr 2010

ahoj bobjan, kontrolovala som si postu ale s mircalkou sme si nepisali iba tuna davnejsie trosku pisala. ale ved to nic, neboj 🙂
moja a ty ako? drzkaj sa!!!

bobjan
16. apr 2010

Iwuška, tak jej napíš, ona sa ti tam ozvala, som si to nalistovala, moja, dúfam, že sa vám čoskoro podarí nájsť riešenie a dočkáte sa...
ďakujem, ja už lepšie, aj keď mi to príde ľúto, to vieš..ale snažím sa zbierať sily a budeme sa snažiť doma, keď vieme, že to ide, tak ani do toho Brna zatiaľ nejdeme..manža chcel, ale som sa ho potom opýtala, že teda, či ideme aj keď to vyšlo doma a nevyskúšame radšej do konca roka tak..prikývol, že ako chcem ja a je aj jemu lepšie, keď ma vidí, že už je to so mno lepšie...aj keď si ešte poplačem 😔

Mimka, dúfam, že to nič nebolo.

mimka29
16. apr 2010

bobjan dúfam aj ja, ale asi to bola len taká celková únava a predsa len to tehotenstvo telo vysiluje. Dnes je mi už fajn. Zachvíločku príde ku mne Didlinka na kávu, lebo bola tri dni na služobke, tak sme sa nevideli. To, že to necháte na prírodu schvaľujem. Ja by som to tiež tak riešila. Ja som vždy hovorila, že nám sa to skôr podarí prirodzene ako cez IVF, ale v skutočnosti to boli len také reči, neverila som tomu a predsa to vyšlo. Som rada, že ti je lepšie, nabudúce nech dávajú lekári na teba viacej pozor.

gabikri
16. apr 2010

mimka : poplač si holka, poplač 😉 😉 😉 Já nejsem těhotná a bulím taky často...třeba u Pošty pro Tebe..to mě vždycky dostane 😝

iwusa : tak mladinká a takovéto problémy...to je mi líto..ale třeba se ti to upraví. Kdybych byla mladší, tak taky ještě budu zkoušet všechno možné, než bych šla do darovaných, ale u mě už bohužel 😖

bobjan : hodně sil...drž se 😉

vika34
18. apr 2010

ahojte
mimka ja ked som bola tehotná ,plakala som stále,to sú tie hormony

bobjan drž sa

iwus veľa zdaru

bohuslava
18. apr 2010

Chtela bych poprosit, jestli byste mi vyplnili dotaznik na tema asistovane reprodukci, ktery mam ke sve bakalarske praci. Neni treba mit s AR zkusenosti, je urcen pro vsechny. A pokud mate zname, co by odpovedeli take, budu rada, kdyz dotaznik zaslete i jim. Predem dekuji za pomoc.
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/eticke...

bobjan
19. apr 2010

bohuslava, vyplnený...

dievčatá, ďakujem...snažím sa

minka051
19. apr 2010

Ahojte
Tak vás tu nakúkam z práce a všetky pozdravujem. Práve sa snažím zisťovať ako je to s darovanými embryjami. Písal som do Brn do Reprofitu no zatial sa mi neozvali. Chem hlavne vedieť ako dlho by som čakala a koľko to stojí. Ak mi viete niektorá poradiť a tak vopred ďakujem. 🙂

mimka29
19. apr 2010

Ahojte krásky moje 🙂
minka skús sa opýtať v téme Reprofitu, tam ti budú vedieť skôr poradiť a Reprofit má na svojej stránke aj cenník.

Baby v stredu nám budú meniť na byte okná. Hrozne sa teším, ale aj mám obavy z toho prachu a neporiadku. Keby som mohla, tak si to všetko popracem sama, ale tak musím zvolať na víkend ku nám brigádu báb. Ešte, že mám toľko sestier 😀
Dnes má môj manžel narodeniny "37" tak mám takú dobrú náladu a stále ho bozkávam, ráno aj cez obed bol zastavený doma. Darček som mu kúpila už v týždni, lebo si ho musel vyskúšať (tenisky), tak to má tento rok bez prekvapenia, ale aj tak mu najkrajší darček nosím v brušku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre