Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kukulka21
30. jún 2010

@mimka29 ďakujem držím palce...nech všetko dobre dopadne

wera
30. jún 2010

@mimka29 jeeeej neboj vôbec to tak nevyznelo 🙂 🙂 🙂 iba si skonštatovala presne to čo viem aj ja, že ak by bol druhý pokus taký neúspešný ako prvý tak je zbytočné plytvať tretím... 😉 ja sa pre istotu pripravujem už dopredu na všetky možnost,aby som potom nebola sklamaná alebo nepripravená 😉

lenka20
1. júl 2010

kocky mame 1 machulku 5mm, rano som bola na sone 😵 😵 😵 😵

mimka29
1. júl 2010

@lenka20 super a kde je prvé foto 😕

Mne dnes volala lekárka, že mi zistili tehotenskú cukrovku ☹ tak musím navštevovať diabetologickú poradňu ☹

lenka20
1. júl 2010

mimus dokelu, tak nech je aspon mierna ked uz musi byt.... ak ta to utesi ma ju kazda druha.. sono neviem dat do PC musim to nejak vyspekulovat...

mimka29
1. júl 2010

@lenka20 no norma je do 7,7 a ja mám 8,8, takže snáď to ešte nie je na inzulín, ale s diétou to nejak ukorigujeme do pôrodu. Musím ísť do diabetologickej poradne a tam mi povedia čo ďalej, ale dnes sa mi žiadnu nepodarilo zohnať. Normálne mi povedali v štátnej ambulancii, kde patrím, že ma nezoberú, lebo budú mať dovolenku, tak som trvala na tom, že chcem ku ním chodiť, tak ma tá milá pani chcela objednať niekedy na koniec augusta. Sila, že 😕 Zajtra budem volať ešte do jednej ambulancie a keď ma ani tam nezoberú, tak budem cvakať súkromnú ☹ Už mám súkromnú gynekologičku, zubárku, tak fakt neviem na čo platíme tie odvody a nie malé, keď si každú návštevu u lekára a každé vyšetrenie aj tak platím v hotovosti. Dnes mám z toho všetkého hlavu smútku 😒

mimka29
7. júl 2010

Ahojte 😉
dlho tu nik nebol 😕 To nemáte nič nové?

Ja som ukecala jednu štátnu diabetologičku a tak idem ku nej na kontrolu 16.7. Zatiaľ som úplne vynechala akékoľvek sladkosti, sladké nápoje, nejem nič mastné a vyprážané a obmedzila som ovocie na 1 jablko denne, tak to snáď trošku pomôže 😒

vika34
7. júl 2010

ahojte vrátila som sa z Egypta,ale mám veľa roboty,takže nestíham čítať a ani veľmi písať
všetkým vás zdravím ozvem sa neskôr

mimka29
12. júl 2010

vika vitaj doma, určite ste sa mali úžasne 🙂 My na dovolenku už tento rok určite nikam nepôjdeme, ale teraz sme boli 3 dni na chate v horách a bolo tam krásne. Niečo také ešte cez leto určite podnikneme, veď sa cítim dobre 🙂

beruska64
12. júl 2010

Ahojte Bambulky,
mam za sebou extremne husty vikend, nastastie so stastnym koncom respektive zaciatkom 😀
A chcem sa s vami o to podelit, lebo je to potvrdenie toho, ze zazraky sa fakt deju.
V stredu sme boli na sone a doky hovoril, ze to vypada na treti tyzden po transfere velmi dobre. A videl jedno embryjko. Aj fotku nam dali. V piatok vecer som zacala silno krvacat, a v sobotu rano to bol uz vodopad krve. Za hodinu mi odisiel asi liter krve. Teda pol litra krv a pol litra krvnych zrazenin. Ta najvadcsia bola asi 5x4 cm. Este to bolo skomplikovane tym, ze sme vo stvrtok odcestovali do norska, kde zijeme. Tak som v sobotu rano volala na pohotovost, kde ma nechceli vobec prijat. Aj po tom ako som im hovorila, ze nemozem ani vstat z postele. Tak som volala na zensku kliniku, kde mi do telefonu zdravotna sestra povedala, ze to je potrat a s tym tam nemusim vobec chodit. Nakoniec na poobede po dlhom vyjednavani prijali na pohotovost, a objednali na dnes na zensku kliniku na ultrazvuk. V nedelu som krvacala uz iba trochu a dnes je to uz uplne minimalne. Samozrejme sme to cez vikend vsetko oplakali a z tehu sa rozlucili. A dnes sme isli do nemocnice uz iba s tym aby sa na mna pozreli ci bude potrebna revizia, alebo to odislo vsetko. A tak si neviete predstavit ten sok, ked nam lekarka povedala, ze tam je jedno embryjko a bije mu srdiecko. Je tam este nieco, asi pozostatok druheho mimi. Takze sme cakali dvojcatka a jedno to vzdalo. Ale na to druhe uz nedame dopustit, aj keby som mala prelezat cele tehu. Tak tolko moj narocny vikend. 😀

lenka20
13. júl 2010

teeeda beruska, som velmi rada, ze to nakoniec dobre dopadlo a gratulujem k miminku a bijucemu srdiecku, my umelinkove tehulky to mame ovela komplikovanejsie, ale hlavne ze to dobre dopadlo a nech uz sa to neopakuje 😉
ja tiez doma lezim, ani na net velmi nechodim, tiez sme mali krvacanie 2.7., leteli sme hned na sono, ale nastastie machulka bola ok, stale sa zo mna vyplavovali take malinke zrazeninky a z nich som spinila, ale len parkrat za den, minuly piatok sme zas boli na sone, pre istotu a mali sme uz aj zltkovy vak a babatko bolo vidiet, zatial bez srdiecka, tak uz na dalsej kontrole urcite bude bit 😉
pozdravujem vsetky, ozvem sa zas priebezne ked sa bude dat 😉

vika34
13. júl 2010

DIEVčATá DRžíM vám palčiská

mimka29
13. júl 2010

Ahojte bambulky,

@beruska64 a
@lenka20 držte sa baby a veľa pite a oddychujte v tomto horku.

Ja skoro ani nechodím cez deň von, ale dnes ma manžel zobral na obed a poštípal ma sršeň. Tak som volal na 112, že som tehotná a že ma poštípal sršeň a oni, že mám hneď utekať na pohotovosť a že keď nemám odvoz, tak mi pošlú sanitku. Jasné, že sme hneď išli na pohotovosť na Kramáre a tam ma skoro vysmiali, že čo majú so mnou robiť a že na čo som tam vlastne došla, keď nemám žiadnu alergickú reakciu. Lekár sa mi ani poriadne nechcel pozrieť na ten štípanec (mám tam iba malú bodku chvála Bohu) a len mi dohováral, že by som v tomto štádiu tehotenstva už nemala chodiť po reštauráciách. No des, čo vám poviem a to tam idem rodiť. Doter som sa nebíla, ale asi sa začnem 😅

Sladké sníčky 😉

gabikri
14. júl 2010

mimka : ahoj, mám podobnou historku, asi je to dva dny. Něco mě píchlo a strašně mi ta noha otekla a udělal se mi červený flek a ráno jsem na tu nohu nemohla šlápnout. Manžel začal hledat na internetu a našel skoro stejný flek a že to je borelióza. Tak mě vystrašil, že jsem večer jela na pohotovost. Tam jsem samozřejmě dopadla jak Ty, byl tam mladý doktor.takový frajírek.........a pěkně se mi vysmál 😀 Namazal mi to desinfekcí a poslal mě domů. Pěknej trapas.......ha ha.

Jinak všem krásné léto a přežijte ty vedra ve zdraví!!

Já jsem objednaná na konzultaci do Brna na 10.8. 😉)

siskaotp
15. júl 2010

ahojte nevie mi niekto poradit ohladom darovania oocytov/ vajicka/ ako dlho trva kym su hotove vsetky vysetrenia? a ake rizika obnasa darkyna

mimka29
19. júl 2010

@siskaotp ahoj, neviem či si ty niekedy stimulovala, ale darkyňa musí podstúpiť všetky vyšetrenia ako ty pri klasickom IVF + navyše musí mať genetické vyšetrenie. To trvá asi najdlhšie, ale dá sa stihnúť tak do 1,5 mesiaca, treba si pozisťovať, kde sa ako dlho čaká. Darkyňa podstupuje riziká tiež ako ty pri IVF, čiže hyperstimulačný syndróm, ale horšie je to s časom, pretože jej to zaberie veľa času. Musí chodievať na kontroly, musí si pichať inekcie a nakoniec podstúpiť samotný zákrok, čož je krátka narkóza. Máloktorá sa ti na to dá. Moja sestra chcela byť darkyňou a tesne pred odberom vajíčok musela skončiť, lebo jej zistili vysoké aslo, takže ani tá najväčšia snaha nevedie vždy ku zdárnemu koncu. Držím ti palce, nech všetko ide tak ako má 🙂

jancee
19. júl 2010

Ahoj, já mám teď darování vajíček čerstvě za sebou. Ty prvotní vyšetření už si nepamatuju přesně (je to už delší dobu), byla to klasická gynekologická prohlídka, pohovor s genetikem a odběr krve. Ale trvalo nějakou dobu, než byly výsledky, to je fakt. No a teď při tom samotným procesu to je tak na 14 dní. 2. července jsem na pokyn z Pronatalu zahájila stimulaci a každý den si píchala injekce. Absolvovala jsem dvě ultrazvukové kontroly (jak to probíhá, případně se upraví dávky léků) a odběr proběhl v pátek 16.7. ráno. Je to rychlovka, před osmou jsem šla na sál a těsně po deváté už jsem opouštěla kliniku a cítila se úplně dobře 🙂. Rizika tam samozřejmě jsou, já jsem to naštěstí snášela dobře, takže když mě zavolají, půjdu do toho znova. Akorát možná až po dětech, vlastní zatím nemám a plánujeme je tak za rok, tak ať se zatím organismus může srovnat.

mysycka
19. júl 2010

ahojte holky, můžu sse přidat? je mi 2č a o miminko se snažíme skoro dva roky a pořád nic. Od Dubna jezdíme do Olomouce do Fertimedu. Tento měsíc jsme měli absolvovat IVF, ale bohužel zjistili, že se mi netvoří vajíčka a vaječníky nefungují tak jak mají ☹. Proto nám nabídly darovaná vajíčka tak se rozmýšlíme jestli do toho jít nebo ne

mimka29
20. júl 2010

@mysycka ahoj, ja som bola tvrdohlavá a išla som 3x do IVF, aj keď mi lekári povedali hneď po prvom, že mi vaječníky neprodukujú už žiadne vajíčka. Nakoniec sme mali 4x darkyňu, ale to sa nepodarilo a do troch mesiacov od posledného IVF som otehotnela prirodzene. Ťažko ti poradiť či ísť skúsiť stimuláciu ešte na tebe, alebo už po prvom nezdare brať darkyňu, to sa musíte rozhodnúť vy dvaja s partnerom.

mysycka
20. júl 2010

@mimka29 zkoušeli jsme stimulaci dvojnásobnou dávkou Fostimonu a stejně to nepomohlo, tak mi asi do toho půjdem. Ale jinak je to super, že si otěhotněla a to dokonce přirozeně, to gratuluju

mimka29
20. júl 2010

@mysycka tak teda držím palce, ja by som sa už teraz tiež skôr rozhodla pre darované, lebo tak sme zabili zbytočne 3/4 roka tým, že sme skúšali ešte 2x s mojími, ale všetko zlé bolo určite na niečo dobré 🙂

mimka29
20. júl 2010

@jancee a koľko si mala vajíčok? Povedali ti to?

mysycka
20. júl 2010

@mimka29 jojo všecko zlé je pro něco dobré, já to beru tak, že když budeme mít darované vajíčka tak naše děti potom třeba nebudou mít potom problémy s početím, teda aspoň doufám

mysycka
20. júl 2010

mimka říkali, že se mi vytvořil jeden folikul a ten byl hrozně rychle narostlý a tak si myslí, že by pravděpodobně nebylo to vajíčko kvalitní

zufalka
20. júl 2010

ahojte babulky,chcem sa len s vami podelit o radost 🙂 Včera sme mali darkynu a dnes mame zatial 8 oplodnených vajok,tak sa velmi tešíme a dúfame že aspon polovica nam do soboty vydrží 🙂 🙂 🙂 V sobotu máme transfér tak dúfame že snád sa k tomu dopracujeme 🙂 Všetky moc pozdravujem a držím palčeky 🙂 🙂 🙂

mysycka
20. júl 2010

ahoj zufalka, tak to je super zpráva, budeme moc držet palečky 🙂

mimka29
20. júl 2010

@zufalka aj ja držím palce a dúfam, že čo najviac bojovníkov vydrží 🙂 😉

vika34
20. júl 2010

@zufalka
držím palčeky
@mimka29
a ty sa ako citiš?Všetko je o.k.?Velmi sem nechodím a hlavne nečítam príspevky tak ani neviem ,že čo je nové

jancee
20. júl 2010

@mimka29 odebrali mi 25 folikulů... tak doufám, že to bude dobré, že se něco uchytí a bude o jednu šťastnou budoucí maminku víc 🙂

mimka29
20. júl 2010

@vika34 vieš, keď tu už nikto nechodí 😒 Ja sa cítim dobre. Včera som dokúpila posledné vecičky čo mi chýbali pre Nelku a hlavne pre mňa do pôrodnice. Teda ešte mi niečo chýba, ale to je taký jeden malý nákup 🙂 Všetko už pomaličky periem, žehlím a už som si dnes očistila kufor, aby som si tam mohla zbaliť veci do pôrodnice. Predsa len mi vždy na sone povedia, že to bude 9.9. a nie až koncom, tak chcem mať tak za mesiac všetko pripravené. Namerali mi tehotenskú cukrovku, tak musím držať až do pôrodu diétu, ale to neva aspoň toľko nepriberiem. O týždeň mám poradňu, asi poslednú a potom ma už pošlu tam, kde budem rodiť, čiže na Kramáre. Čo sa týka malinkej v brušku, tak kopká o 100-200, večne sa mi tlačí niekam pod pravé rebro, že potom ma až pichá, keď dýcham, tak ju odtiaľ vytláčam 🙂 Veľa už toho nenaspím, ale ani nejak necítim únavu, tak aspoň budem mať tréning, keď sa Nelka narodí.
Pekne si to užívam a dokonca sme boli na jednu noc pri vode na rybách a spalo sa mi tam na nafukovačke lepšie ako doma v posteli.
Prikladám foto dvoch pupkáčov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre