Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

susanne5
5. aug 2010

ahojte, zaujala ma tato diskusia, mohli by ste mi vysvetlit ako to funguje?narodi sa vam vase babatko ked vajicko je darovane? taka zahada premna...dakujem

rusalka22
5. aug 2010

@mimka29 to by bola sranda

gabikri
5. aug 2010

zufalka : jéééé, gratuluju!!! 😵 😵 😵 Moc jsem Ti to přála........až mám slzičky 🙂 To jsem zvědavá, jak velký kočárek si budeš chystat 😝

gabikri
5. aug 2010

rusalka : tobě taky gratulace 😵 😵 😵

Jé to je fajn, že je tady tolik těhulek 😵 😵 😵

zufalka
5. aug 2010

@gabikri až v pondelok idem na krvičku tak potom uvivím,stále tomu neverím 🙂 🙂 🙂 🙂 dúfam že sme ti dnes všetky s // dodali elánu do dalšieho a hlavne "posledného"pokusu s babatkom 😀 😀 😀

brita
5. aug 2010

@susanne5 Moja, funguje to tak, ze darovane vajicko oplodnia napriklad spermiami tvojho manzela a embryjko, co z toho vznikne, ti vlozia do maternice. Ty ho normalne vynosis, porodis, akoby bolo tvoje, ale geneticky samozrejme tvoje nie je, ale tej zeny, ktora vajicko darovala, ale tu ty nepoznas, lebo pre teba je to anonymna darkyna. Cize to dieta nema tvoje geny, ale oficilane papierovo je tvoje a nik to neriesi, lebo si ho porodila ty.

susanne5
5. aug 2010

@brita dakujem krasne za vysvetlenie 🙂

brita
5. aug 2010

@susanne5 Vyznam sa, lebo ja som ten pripad 😉 Moje vajicka su nekvalitne, tak mam darkynu, ktorej teraz odobrali vajicka a oplodnili spermijkami mojho manzela. teraz cakam, ako sa vyvyjaju, dnes sme mali 8 oplodnenych, tak cakame, ako sa budu delit a mozno v pondelok pojdem na embryotransfer, dufam. 😉

susanne5
5. aug 2010

fuha je to dlhy a komplikovany proces ale pre krasne babatko sa oplati. prajem vela stastia. je pekne ked sa zena dokaze pomoct drujem zene k babatku, ja by som to nedokazala pretoze by som to dieta potom povazovala za svoje a urcite by som s nim bola spojena a stale nan myslela. ale to je moj subjektivny nazor., sory ze som tak otvorena.

brita
5. aug 2010

@susanne5 Ja som si to tiez myslela, ze darovane by som nechcela a ani by som nedarovala, lebo by som na to myslela ako na svoje. Ale skusenost ma naucila, ze topiaci sa slamky chyta a teraz som stastna ako blcha, ze darkyne existuju, lebo bez nich by som nemala ziadnu nadej. Zivot je nevyspytatelny a naucil ma pokore. 😉

susanne5
5. aug 2010

@brita rozumiem, viem ta pochopit aj ked uplne by som pochopila az ked by som bola na tvojom mieste. babatko je zazrak a najvacsie potesenie, je skvele ze mozes darovat zivot a an detailoch niekedy nezalezi. drzim palce nech to vyjde🙂

mircalla
6. aug 2010

mne sa nedavno narodilo babetko z darovanych oocytov....ked ho ma clovek v naruci, tak uplne zabudne, ci to boli darcovske vajicka alebo nie

brita
6. aug 2010

@susanne5 Ja som do darcovskych isla, lebo ma motivovala práve Mircallka, ktora ma teraz krasneho Filipka, ako pise vyssie. Takze susanne5, mas pravdu, clovek to pochopi az vtedy, ked to zacne byt jeho pripad. 😉

lante
6. aug 2010

ahojte, ako sa odoberajú vajíčka darkyni?
Prečo sa pýtam, mám dve detičky doki mi povedal, že po jednej operácií a dvoch cisarákoch môžem absovovať ešte jedno tehu no potom mi už neodporúča byť viac krát tehotná a nvrhol by mi pri treťom cisaráku podviazanie vaječníkov....ibaže vajíčka sa tvoria aj tak, nie? Dali by sa aspoň darovať? Keď ich už nemôžem využiť ja, prečo by ich nemohol využiť nejaký pár, ktorý by takúto pomoc potreboval?

mircalla
7. aug 2010

odoberaju sa v narkoze (takej lahkej) ako pri IVF

cukor
7. aug 2010

@lante .....vsak vajíčko ti dozrieva kazdý mesiac.a nie je to ako u muzov darovat spermie.je to omnoho náročnejsie.to nie je ráno príst a ......do kelímku.je to stimulácia aby ti dozrelo viac vajíčok...čize injekcie do brucha aspon 2 týzdne a potom pod narkozov odber vajíčok.ja síce nie som darkyna ale absolvovala som to pri ivf a pre mna to bolo dost náročné.

mimka29
7. aug 2010

Dobré ráno 🙂

@mircalla gratulujeeeeeeem k Filipkovi. Je krásnučký a aké ksichtíky hádže 🙂 Keď si išla rodiť, tak som si náhodou prečítala, čo si písala, že už máš 4 hodiny kontrakcie, tak ideš do pôrodnice, tak som na teba stále myslela. Prajem vám veľa zdravíčka 🙂

mimka29
7. aug 2010

@zufalka pre istotu T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T T 🙂 🙂 🙂

gabikri
7. aug 2010

mircalla : taky gratuluju, fakt je Filípek kouzelný, a ty ksychtíky............. 😵 😵 😵 😵

mircalla
7. aug 2010

Dakujem pekne 🙂

zufalka
7. aug 2010

@mimka29 dakujem papam

gabikri
7. aug 2010

zufalka : jak se cítíš? 😉

zufalka
8. aug 2010

@gabikri ahojky,zatial super,testy mam tri pozitívne,ale nemam si kde dat urobit HCG,moja gyn. má dovolenku do 16.,a aj Štelcl má dovču no proste musím čakat. zajtra chcem zavolat do RF ako s estrofemom,lebo v letáku sa píše že v tehotenstve sa nesmie užívat,tak pre istotu....a tebe sa to tiež blíži 🙂 teším sa s tebou 🙂 testy si robím každy druhy den,stále sa bojím aby tie dve // nezmizli 🙂 stále tomu neverím 🙂

gabikri
8. aug 2010

zufalka : to už nezmizí, neboj!! 😵 😵 😵 😵 Ty testy by Ti měli udělat v každé nemocnici, já bych to tak dlouho nevydržela čekat. Ale zdá ase mi, že ten estrofem holky braly i v těhotenství, jsou na to tady různé názory, zatím nic nevysazuj a počkej co ti zítra řeknou 😉
Jakto že má Štelcl dovolenou, když jsme objednaní 10.8. na konzultaci? To je divné 😕

rusalka22
9. aug 2010

AHoj dievčatá, tak ja v stredu idem na dalsiu kontrolu, dufam ze na ultrazvuku uz bude nieco vidno. Trochu mam obavi, pretoze skoro vsetky zeny co uspesne donosili dietatko tak tvrdili ze maju od zaciatku tehotenske nevolnosti. Ja vobec nic. A vraj tehotenske nevolnosti su znakom ze vsetko ide tak ako ma. Tak sa trochu bojim. Viete mi niekto poradit? Ja som v 6tt.

vika34
9. aug 2010

ahojte
2 týždne som tu nebola a čítam veľmi dobré správy,veľmi vám babi gratulujem
ja berem druhý mesiac clostil a čakám či sa mi nepodarí znovu prirodzene otehotnieť 😉

vika34
9. aug 2010

@rusalka22
ja som v 6 tt nemala žiadne nevolnosti pri žiadnom tehotenstve a to čo som aj donosila ,tak to mi bolo zle asi cca 3 tt a začalo to nejak okolo 10tt,takže je to individuálne,drž sa

mimka29
9. aug 2010

Ahojte 🙂
vika ahoj 😉

@rusalka22 mne bolo zle, ale nie hneď od začiatku. Myslím, že to bolo také zlé iba 3-tí mesiac, lebo dovtedy som ani nevedela, že som tehotná. Ale sú aj také šťastné baby, že im nie je zle celé tehotenstvo, takže to nič neznamená neboj.

gabikri
9. aug 2010

Ahojky kočky 😉

Tak jsme zpátky z Reprofitu. Musím říct, že jsem nadšená! 😵 Super přístup, krásné prostředí, no prostě nějak cítím, že tady to vyjde 😵 Dostala jsem už injekci, recepr na léky a pojedu tam až na ET. Už se tak těším, jak tady jste skoro všechny těhule 😵 😵

brita
9. aug 2010

Ahoj gabikri, ty si bola dnes v RF? Aj my sme boli tak okolo obeda. 🙂 Boli sme na ET s darcovskymi vajickami a v brusku mam 2 blastocysty. velmi sa tesime. Drzim palceky aj tebe. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre