Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : no, měli. U Apolináře tam jsou metody jak ve středověku 😖 Taky výsledek od dárkyně jen dvě dvoudenní embrya a na zamražení nic 😖 Pak jsem se ještě dozvěděla perličku, že tam když má dárkyně víc vajíček, rozděluje se to mezi více příjemkyň 😖 A ty nebereš od menstruace Estrofem? 😕 Vždyť ten je na růst sliznice a to pak musíš jít tak dvakrát na ultrazvuk, jak Ti po něm ta sliznice narostla a pak teprve na transfer. Já Estrofem brala asi 25 dní 3 x 1 před transferem. A až pak asi čtyři dny před transferem mi nasadili Utrogestan. No mají tam asi nějaké jiné metody 😉 Jo a ještě asi tak 5tý den cyklu jsem si píchala injekci asi za 5000,. na zastavení činnosti vaječníků 😉

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri hmmmm, koukám, že přístup v Reprofitu je poněkud svědomitější. Dobře pro Tebe. Ale teda nevím, co to znamená pro mě, když nic neužívám. Ultrazvuk jsem měla po mensesu 2x, sliznice se zdála ok. No, s těma dárkyněma bych se ničemu nedivila. Je to kšeft a ne malý. Každé dárkyni jde cca 20 tis odměny (to je v pořádku, holky za tu ochotu pomoci a píchání mají odměnu dostat, to je beze sporu), ale když taková dárkyně vydá např. 10 vajíček a ta se rozdělí na 5 párů a od každého CAR inkasuje, tak dostane 100tis a to je lepší než 20tis od jediného páru, že? No, radši na to nemyslet. Jsem ráda, že jsi mi popsala svou medikaci, aspoň mám zase lepší představu, že jinde se to dělá víc jistěji (než ponechání věcí náhodě).

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : no to mě můj doktor ještě před tím, než jsem přijela do Brna porvé hnal na hysteroskopii. Prý aby měl jistotu, že je moje děloha v pořádku. Taky jsem brblala, že je to zbytečné, musela jsem si to vyběhat, je to taková malá operace( prozkoumají Ti děloho malou kamerkou) ale zase teď jsem ráda, že tam nejsou jiné komplikace 😉
A CARy to je bysnys jako blázen, to si piš 😝 Ale člověk i rád zaplatí, ale ne, aby s Tebe někdo jen tahal prachy a nic z toho. V Brně ten pocit dojné krávy nemám. Mám tam pocit, že je zajímám jako člověk...........poprvé v životě 😉
No jinak ta nejistota, že ty vlastně to nemůžeš nikdy zkontrolovat, co se tam děje, jestli všechno je jak má, jestli něco nezanedbali je hrozná. To jim nikdy nedokážeš, že bylo něco jinak, než mělo 😖

maakovaa
5. nov 2010

@gabikri Hysterku mám za sebou 🙂 Taky ok jako Ty. Aspoň něco, viď? To zvládneme! Děkuju za povídání, já sem ještě vlezu večer, abych to prošmejdila. Jinak kdybys neměla o víkendu čas, určitě napiš v pondělí svůj výsledek! Tfuj tfuj tfuj! 😉 😉 😉

gabikri
5. nov 2010

@maakovaa : neboj, v pondělí budu informovat 😉 Měj se 🙂

paja1
5. nov 2010

@maakovaa Já jse82tis.Je to hrůza ,ale jinak to nejde kdo tím neprojde nepochopí to.Držím pěsti. 🙂 m teď měla taky darované vajíčka .Chodím do Zlína a platili jsme

maakovaa
5. nov 2010

@paja1 ahoj pajo1, díky za reakci. První děťátko máš normálně a teď jsi na IVF a s darovanýma vajíčkama?

paja1
6. nov 2010

@maakovaa už po 10.4x ksem měla svoje ale mizerné na nic nejhorší kvality. pak 4x darované embryjka ale vždy rozmrazované.pak 1x darované čerstvé které byli chytlé,ale neudrželi se.No a ted po 4-leté pauze jsem říkala skusíme pořad jsem čekala kdyby a taky ty finance.Ale roky letí takže ted a pak už jen čekat na vnoučata.Je to tak.Tak ted to skusíme nějak řešit uvidíme,co se ještě s doktorama domluvíme. 🙂

maakovaa
6. nov 2010

@paja1 ahoj pajo, tak to koukám, že toho máš taky hodně za sebou. Ty peníze jsou sakra blbý...chápu, že se platí nadstandard v určitých oborech jako když si chci nechat udělat pěkné zuby, ale je mi líto, že reprodukční medicína se taky platí (pominu-li tři pokusy od pojišťovny). Přeci chceme přivést tomuto státu nového občana, který bude jednou platit daně a starat se o důchodce. Investované peníze na jeho zrození se státu několikanásobně vrátií, že? 🙂 No, bohužel to nezměníme. No, a tak kdy máte tu akci novou akci naplánovanou? Už probíhají přípravy?

paja1
6. nov 2010

@maakovaa Já mám jít v uterý na k.o.po transféru.Vlastně mi ho dělali 27.10.Dávali mi 4 embryjka.Ale co nadělám,dělala jsem si ten test-7-den .Takž e jak píšu pořád dokola asi nic.A to mi říkal muj doktor,že to vidí dobře. Takže se budeme domlouvat v to úterý.

gabikri
6. nov 2010

@paja1 : pajo pořád nic a nebo sis už další test nedělala? 😉

paja1
6. nov 2010

@gabikri jo zkoušela jsem dnes odpoledne.Takže bohužel.A ty jak se držíš?

gabikri
6. nov 2010

@paja1 : no ještě neházej flintu do žita, může se ti to potvrdit až z krve 😉 Hlavně nevysazuj léky 😉 Já budu testovat v pondělí 😉

carlin
6. nov 2010

@gabikri Curani jako koroptev je dobry znameni. To si pamatuju z meho kratkeho tehotenstvi. Porad jsem potrebovala a pak vzdycky vycurala jen par kapek...
Vypada to dobre Gabikri, holka zlata 😀 . Ale at to nezakrikneme, tak jenom potichuuuuuuuuu ....

paja1
7. nov 2010

@gabikri Jo ,ale už se těším mám ty prsa tak citliá hlavně jedno i víc.Já mívam problémy při hormonech.Ale musíme to vydržet,Držím pěstičky na pondělí a ozvi se nenapínej nás. 😉

gabikri
7. nov 2010

Ahojky.

Tak dnes jdu na záchod a krev. Udělala jsem si test teď a slabá čárka. Tak si dovetete představit, jaké mám nervy 😖
Hodně holek tady psalo, že slabě krvácelo a jsou těhule, ale to mě stejně moc neuklidňuje 😝

lenca78
7. nov 2010

@gabikri Tak hlavne klid, Gabi. Vim cim prochazis, to jsem mela taky. I kdyby to preslo to vetsiho krvaceni, dal ber leky a hlavne zacni ten Utrogestan polykat, at muze pusobit. Rozhodujici bude az krev. Hlavne ze mas slabou carku na testu, to jedine me v tech dnech krvaceni drzelo nad vodou. Preju ti, at je to tim, ze se zahnizduji (pry se to stava, kdyz pri zahnizdeni porusi nejakou cevku) nebo ze treba odchazi jen jedno z embryjek. Drzim palce. Kdy jedes do Brna na krev?

zufalka
7. nov 2010

@gabikri ahoj,nestresuj sa,ja som špinila tiež a to bolo tým zahniezdovaním,niektoré normálne krvácajú až do 3 mesiaca v čase mensesu,tak klud.. 🙂 neboj,bud naladená pozitívne a prihováraj sa im,nebud nervozna,bude to ok 🙂

gabikri
7. nov 2010

@lenca78
@zufalka : holky díky, já šla právě do historie a vzpoměla jsem si, že jste to měly obě dvě. Zítra zavolám doktorovi, co mám dělat. 😉

Test nic moc, co ? 😀

zuzanka7834
7. nov 2010

@gabikri Gabika a kolky DC si dnes? Ja som tiez vcera (30DC) dostala ms, ale straaasne slabulinku, taku som este nikdy nemala. Test bol v piatok negativny, ale prsia ma bolia neskutocne uz asi tyzden, dokonca aj teraz, pocas mojej akoze mrchy... tak neviem, ci mam este nadej... Ale Ty mas ducha, blahozelam 😉

gabikri
7. nov 2010

@zuzanka7834 : díky, no já mám darované vajíčko, takže to mám celé rozházené práškama, dneska jsme asi 40tý DC 😉 A díky že ho tam vidíš, ve skutečnosti je vidět malinko víc 😉 Jinak já vím, že tady holky mají daleko lepší dálnice, ale můj je to první duch v životě, tak se i za něj raduju 🙂

zufalka
7. nov 2010

@gabikri vyskúšaj test svyššou citlivostou,rapiclear alebo mamatest,záleží aj kolký den po transfere si.Ja som testovala až jedenásty den,neboj,viem že to bude ttttt,mala si čerstvé vajka,tam máš vysokú pravdepodobnost že sa chytia 🙂

gabikri
7. nov 2010

@zufalka :no tohle je mamatest 10, ten by měl být citlivější. Jinak jsem 9tý den po ET 😉

zufalka
7. nov 2010

@gabikri tak čo by si chcela? ved to je ešte skoro,už netestuj aspon dva dni lebo sa zblázniš 🙂

gabikri
7. nov 2010

@zufalka : no já se zblázním i tak. Chodím tady sem tam jako blázen. Na záchod kontrolovat jestli krvácim, pak zkontrolovat ducha na testu jestli někam neutekl a pak na Koníka 😀

zufalka
7. nov 2010

@gabikri no pekne 😀 takýmto tempom,neviem,neviem ako vydržíš do krvičky 😉 okamžite to vypusti z hlavy,len sa s nimi rozprávaj,hladkaj bruško a hlavne psychika musí byt v pohode 😉 nezabudni že čo má byt to bude! A ver tomu že bambulkam je u teba dobre 😉

gabikri
7. nov 2010

@zufalka 😵 😵 😵 😵 jsi zlatá 😵 😵 😵 😵

zufalka
7. nov 2010

ja len podla seba,pred tým som bola vždy negatívne naladená a vždy som si hned nazačiatku povedala"aj tak to nevyjde" a nevyšlo😒 Ale teraz ked som bola tak od prvého dna som s nimi komunikovala a hovorila som si že tentokrát to vyjde a vyšlo! TAK PRETO MYSLIET POZITÍVNE A VERIT 😀 😀 😀 😀

lenca78
7. nov 2010

@gabikri Gabi, hlavne klid. Moje dochove testy vypadaly podobne, ducha jsem si tam spis pricarovavala nez aby se tam objevil sam automaticky 🙂. A jestli te to potesi, tak ani v den odberu krve nebyla ta carka nejak extra viditelna a z krve jsem mela 980 🙂
Hlavne pozitivne mysli, dokud je to jen trochu spineni nebo slabe krvaceni, tak to nevadi. Vydrz, drzim palce. 9.den je fakt brzo na jakekoliv zavery.

gabikri
7. nov 2010

@lenca78 A to lenčo čekáš dvojčata 😵 😵 takže nezbývá než čekat, každá jsme zkrátka jiná 😉

Jinak dnes děkuji bohu, že existuje Koník.........bez něj už bych vážně visela na lustru 😝 Moc jste mi tady holky pomohly 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre