Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
21. nov 2010

@zufalka diky moc. Ja doufam, ze uz to opravdu zvladnou. Jen aby to nevyzivovane miminko moc netrpelo. Od patku mi prijde, ze ani tolik nekope jako ten macek nahore. Ale to mam z toho pozorovani. Jesteze pondeli je uz zitra , asi bych se zblaznila 🙂
Tobe drzim palce, at muzes jit brzo do pokusu. Ja jsem se sliznici mela velke problemy, nakonec pomohl kontryhelovy caj za par korun 😀

lenca78
21. nov 2010

@gabikri No vidis, Gabi, treba jsi opravdu mela nejakou tu menstruaci, co mivaji i tehotne zeny. Uvidis v pondeli. Hlavne, ze carka na testu je porad. Jeste aby i ta krev dopadla dobre. Jsi 22.den po ET, takze k tomu aspon 14 dni od posledni menses? Tak to uz budes v 6tt, ja jsem byla na kontrole v 5+6 (takze nakonci 6tt) podle posledniho dne menses a doktorka videla i srdicka. A ted si vzpominam, ze jsem na ten ultrazvuk sla tak brzo (mela jsem jit az nekdy v 8tt), protoze jsem zase trochu krvacela. tak si me radsi pozvali hned 🙂

lenca78
21. nov 2010

@kinguse Ahoj kingu, drzim palce na test, at ti to vyjde.
34.tyden zacinam prave dnes, jsem 33+0 🙂 Ale i tak je to hezke cislo. Kdyz si clovek rekne, ze normalni porody jsou od 37+0, tak to by bylo jen o 4 tydny. Hlavne aby mely uz dovyvinute plice. Ale stejne nevim, jestli to mam spocitany dobre. Termin mam totiz podle sve posledni menses, jenze darkyne mela tenkrat nejake zpozdeni a trvalo to hrozne dlouho, nez sla na odber oocytu, takze buhvi jak to je. Odber byl v mem snad 24.dne cyklu, coz je tak o 10 dni pozdeji nez by nastala normalne ovulace. Ale zadnymu doktoru to nevadi, tak me uz taky ne 🙂

kinguse
21. nov 2010

@lenca78 na plíce ti hned dají kapačku,aby se rychle dovyvinuly,pokud to bude k ukončení. To bylo první,co mi udělali,když jsem ležela při prvním těhu na riziku od 32.tt. Neboj,bude to dobrý.
Já taky vůbec nevím,jak mi to budou počítat,kdyby to vyšlo. Posl.MS jsem měla 14.10.,ale na ET jsem šla až 11.11.!
No,drž se,dobře to dopadne. 😉

kinguse
21. nov 2010

@gabikri jojo,tenkrát jsem si žjišťovala info a trvalo mi dost dlouho než jsem se s tím vyrovnala. Teď už to vůbec neřeším a těším se...stejně jako vy všechny. Mám to trochu jednodušší,že aspoň to jedno už mám. Takže vám všem přeju,aby vám to taky vyšlo. Ty jsi myslím na dobrý cestě 😉 ...držím palečky!!!

gabikri
21. nov 2010

@kinguse : no mě to taky dlouho trvalo, ale teď to taky vůbec neřeším 😉 Kamarádce se teď narodila z DV tak slaďoučká holčička 😵 😵 😵 Držím palečky a smekám, že tak dlouho vydržíš netestit 😉

Jinak já taky nevím, jak to počítat, když poslední MS jsem měla 29.9. a od té doby jsme to měla zastavené Estrofemem 😕

paja1
21. nov 2010

🙂 @kinguse Zdravím Tě a drýžím pěstičky.Jsi dobrá,když vydržíš netestit.Je to tak lepší.Já jsem testila a pak nervy hráli.Tak se drž a dej nám vědět,at nás povzbudíš.

kinguse
21. nov 2010

Já si radši nekupuju testy,takže i když nutkání je,tak stejně nemůžu,nemám čím 😀 Vydržím do max. do čtvrtka, v pátek stejně musím volat a objednat se na kotrolu at tak nebo tak.
Přesně jsem si říkala,že by ty nervy zafungovaly,tak to radši nedělám a věřím do poslední chvíle,že to vyšlo 😉
Holky,hlavně pozitivně myslet!!!!!

ivf5
21. nov 2010

@kinguse ahojky, já jsem taky dnes 10 den po ET s darovanými vajíčkami 🙂 už to se mnou taky cuká, ale jak píšeš, nemám taky čím, jinka bych to nevydržela 🙂 já jsem něměla PK, tak je asi stejně ještě brzy ..A.

gabikri
21. nov 2010

@ivf5 : ahoj, já měla 4denní PK a desátý den čárka nebyla skoro ani vidět, mrkni ke mě do albíčka 😉 Raději vydrž, budeš se pak zbytečně nervovat 😉

kinguse
21. nov 2010

@ivf5 jen vydrž, stejně nic neuspěcháš a nijak to neovlivníš a ty nervy za to nestojí...viď gabi 😀 Na OPU byla moje dárkyně v pondělí, mě zaváděli ve čtvrtek,měli jsme 5vajíček,všechny se oplodnily, dvě embrya zavedli a 2 se ještě povedlo zamrazit.
tak testni tak čtvrtek nebo pátek a dej vědět!!!! Držím palečky
@gabikri ..ty dej zítra vědět,uvidíš,že bude vše v pořádku. Nenervuj se tím a věř,že to vyšlo a snaž se být v pohodě!!!

ivf5
21. nov 2010

tak holky uvidíme, určitě písnu, já jdu v pátek na krev, ale testnu určitě dříve, ať vím na čem jsem, abych se tak u doktora pak nerozbrečela 🙂)

beruska64
21. nov 2010

@ivf5
@kinguse Ahojte holky, drzim palce nech sa vam coskoro ukazu dve ciarky 🙂 Ja som testovala siedmy den po ET a bola tam slaby duch, ale u kazdej je to ine. Ale obdivujem vasu trpezlivost, je lepsie testovat neskor kedy je to uz istejsie. Inak myslim, ze tehotenstvo sa pocita tak, ze od dna transferu odpocitate dva tyzdne. Lebo pri normalnom cykle by bola ovulacia 14 DC. Aspon na klinike mi to tak povedali. A zavadzali mi 5 dnove.
@lenca78 je mi luto, ze sa ti tehulkovanie, takto komplikuje. To nie je fer. Po tych vsetkych predchadzajucich trapeniach by sme si vsetky zasluzili bezproblemove tehotenstvo. Drzim na zajtra prsty, nech je vsetko v poriadku. Hlavne klidek a nohy v teple.
@gabikri tfuj, tfuj, pre stastie. 🙂

lenca78
21. nov 2010

@ivf5
@kinguse Holky, moc vam drzim palce a hrozne vas obdivuju, ze netestujete. Ja jsem byla testovaci maniak, pripad pro psychiatra. Nakupovani testu bylo mou oblibenou cinnosti cestou do prace 🙂 Ale pravda je, ze za ty stresy to nestoji. Tak to hezky vydrzte. Mate dobrou vydrz, jste fakt sikulky.

kinguse
21. nov 2010

@lenca78 já si právě ten test nemůžu koupit,jinak bych to taky nevydržela 😀 Jsem si myslela,že to vydržím bez problémů,ale ten první týden od ET se tááák strašně vlekl.Teď už na to tolik nemyslím. Hlavně jsem z toho utroše tak hrozně unavená,že víkend jsem prospala, včera byla na bowlingu, sice jsem hrála jen lehce,prostě jsem si řekla,že kdyby nebyla na IVF,tak bych ani nevěděla,že jsem těhu a jestli se to má udržet,tak se to udrží. Ale ta únava je příšerná. Nejradši bych to v práci zapíchla,ale to nejde 😒
Jinak když ti řekli,že čekáš dvojky,tak ti doporučili neschopenku nebo ne?

lenca78
21. nov 2010

@kinguse To mas dobry, ze ho nemas kde koupit. To ja u nas taky ne, ale o vikendech jsem nebyla lina, nastartovala auto a vyrazila pro test do Prahy (ja, ktera normalne hledam kazdou vymluvu, proc nemam jet autem do Prahy - bojim se 😀 ).
No me neschopenku doporucovali uz po transferu, ale to jsem vyresila dvema dny dovolene. Pak, kdyz jsem byla na kontrole v 6tt a potvrdili mi dvojcata, v CARU se mnou neschopenku neresili, protoze se me zbavovali a poslali me na gyndu. No a gyndarka se mi ptala , jestli ji chci. Ale rekla mi na rovinu, ze pokud nedelam nejake tezke prace ve skladu ci v rizikovem prostredi typu spital, tak ze to nema na schopnost udrzeni mimin vliv. Tak jsem si ji nevzala, jsem "kancelarska krysa". Nejtezsi prace je nacpat balik papiru do tiskarny. Jak jsem byla unavena, tak si pamatuju, ze jsem po praci vetsinou jen zalehla do postele a byla takova vic v klidu. Hodne jsem spala. Asi i diky Utrogestanu, ten jsem mela az do 13.tt. Jsem rada, ze jsem chodila do prace, ja bych totiz doma porad premyslela, jestli jsou mimca v poradku, jestli nebudou postizeny a zblaznila bych se. Takhle jsem byla v praci a aspon trochu jsem se zabavila. Skoncila jsem ve 24.tt, kdyz jsem zacala mit kontrakce. A to mi sama doktorka rekla, ze vidi riziko predcasneho porodu a at zvazim neschopenku.

maakovaa
22. nov 2010

@lenca78 Lenco, držím Vám všem třem palce moc moc moc! Určitě nám dej hned vědět, jak se miminka mají. Mysím moc na Tebe, stejně jako na Gabi! Posílám 😲 - je to pusa? 🙂

maakovaa
22. nov 2010

@kinguse @ivf5 Ahoj holčiny, patrřím do škatulky "nestestovaček" s Vámi. Dělala jsem test akorát, když mi nedorazil očekávaný menses a pak pro jistotu až po odeznění špinění. Sice to bylo s negativním výsledkem, ale taky bych neměla nerva na testování každou návštěvu záchodu 🙂 Hodně štěstí Vám přeji a doufám v pozitivní zprávy, které se během pár dní hodíte 😉

lenca78
22. nov 2010

ahoj holky, zdravim. Mam za sebou 4 hodiny na Bulovce (vesmes cekani v cekarne). Bohuzel se potvrdilo, ze jedno mimco je mnohem mensi nez ma byt, ma 1,5kg (odpovida 29tt) a druhe 2,1kg (34.tt). Rozdil se doktorovi nelibi, ale nebyl schopen mi rict nic blizsiho. Poslali me nastesti domu (oni maji ted do 2.12. zavreno, maluji porodni saly a sestinedeli, tak mozna i proto) a mam prijit zase za tyden. Tak nevim, co si o tom mam myslet. Chvilku se koukal na mozek toho mensiho a nic nerikal. Kdyz jsem se zeptala, tak z nej jen vypadlo, ze se na to podiva znovu za tyden. Mam dvojvajedna dvojcata, kazdy se svou placentou, tak je nemozne, aby jedno zilo na ukor druheho. No kazdopoadne nevim, jak ten tyden ted preziju, vim stejne malo jako predtim, naopak diky lepsimu ultrazvuku jsou ty rozdily mezi vahou jeste vetsi. Prutoky jsou pry relativne v norme - co to je relativne v norme nevim. Nalada pod psa, asi se z toho pujdu na chvili vyspat a pak si dam neco na spraveni nalady ☹

lenca78
22. nov 2010

@gabikri Doufam, Gabi, ze ty jsi dopadla lepe. Drzim palce.

paja1
22. nov 2010

@lenca78 Tomu tady asi opravdu nikdo z nás nebude rozumět.Jediné co si myslím,že pokud by se lékař něčeho obával nepustil by Tě domů,ale nechali by tě v nemocnici-v které koliv.Tudíž si myslím,že i takovou zprávopu ty ani tvé miminka nebudete ohroženi na životech.Určitě by si tě nechali v nemocnici-něco by museli dělat.Tím,tě nechci uklidnovat,jen trošku útěchy.Drž se.Pája 😵

ivf5
22. nov 2010

ahoj holky, tak dnes jsem šla kolem lékárny, a ještě jsem teda odolala, zítra budu 12 den po ET, tak to risknu už...ale začla mě trápit úplně zcela jiná věc, nechápu, že když si platím dárkyni, že jsem neměla vůbec prodlouženou kultivaci a transfér byl hned po 48 hodinách, teď jsem četla zkušenosti embryologů a je to tam jasně v procentech, že po 48 hodinové kultivaci je šance, že se embryo začne dále vyvíjet a uchytne se jen 12 % a nejlépší zkušenosti mají pon 72 hodinách úspěšnosti 48 %, tak proč, když mám sama špatné vajíčka nám davají teda takové u kterách není jasné ( není to jasné u žádného, to vím), ale když mají možnost vyselektovat ty nejlepší, proč teda mi je zavadí po 48 hod. připadá mi to pak jen zbytečně vyhozené peníze a šance úplně mizivá, jaké máte zkušenosti a názor vy? děkuji A.

Jak dopdla Gabi?

ivf5
22. nov 2010

@lenca78 Ahojky mám stejný názor, kdyby se mu opravdu i něco málo nezdálo, zavřeli by Tě bez řečí do nemocnice, kor, když čekáš dojčátka, vůbec nad tím nepřemýšlej a buď v pohodě...ten doktor by si to na svědomí nevzal, ještě když určitě ví, že máš mimča po IVF a co jsi kolem toho musela vše prožít...A.

coco9
22. nov 2010

ahoj holky, můžu se přidat? v lednu nebo únoru nás čeká "darovací proces"...tak jsem zvědavá jak to bude probíhat, jestli to nějak dopadne atd atd...

maakovaa
22. nov 2010

@lenca78 Lenco, zlato! Mimi bude v pořádku. Souhlasím s holkama, že kdyby to nebylo úplně v pohodě, že by si Tě tam nechali nebo Tě poslali někam jinam. Ale možná bych pro svůj klid ještě zavolala někam jinam. Jestli chceš, napíšu Ti do IP telefon na mou doktorku, je výborná a rozumná...

maakovaa
22. nov 2010

@coco9 Ahoj Coco, vítej. Neboj, probíhat to bude dobře 🙂 Už sis to tady pročetla za poslední dny? Ty už zkoušela IVF se svými vajíčky?

coco9
22. nov 2010

holky, něco málo jsem dočetla...

Gabi samozřejmě držím všechno co mám a i když Lenču ještě neznám, budu držet ještě víc...taky si myslim, že kdby bylo něco jooo hodně špatně, že by doktoři určitě nic neodkládali...

@maakovaa nj, my máme za sebou 3IVF, poslední bez ET, takže ušetřený pokus na ty darovaný vajucha. Mám endometriozu, takže ta mi dělá neplechu v kvalitě. Jako na jednu stranu se těšim, ale furt převažuje takový to, že jsem z toho celá popletená atd...uvidíme.

gabikri
22. nov 2010

Ahoj zlatíčka, tak dnešní hodnota HCG 820. Poslední odběr před čtyřmi dny 482. Což není ani dvojnásobek. Volala doktorovi, ale není tam, prý se mi ozve.

@ivf5 : moje zkušenost je taková, že bych už do caru, kde mi neudělají PK nešla. Poprvé v životě jsem měla PK a poprvé v životě jsem z toho těhotná.......i když možná z toho nic nebude, tak jsem viděla své první //. Dost tady už dva roky šmejdím a pozoruji různé příběhy a ty co mají PK těhotní skutečně víc. 😉 Jinak je dobré si zjistit, jestli dostaneš od dárkyně vajíčka všechny. Já co jsem byla na prvním pokusu ve státním caru s dárkyní, jsem se až potom dozvěděla, že když má dárkyně víc vajíček, dělí se mezi více příjemkyň. Docela podpásovka...nikdo mi to neřekl 😖 Logicky tedy nemohli dělat PK, protože z toho mála, co mi dali, by ty dvě embrya víc jak 24hodin nepřežily.

ivf5
22. nov 2010

Ahoj Gabi, no tak to já mám to samé, dokonce jsem teď měla jen 5 vajíček a byly od dvou dárkyň, mám na to stejný názor a jsem z toho pěkně nasraná a Ty ses na to nikdy nezeptala v tom caru proč to tak dělají, já jsem teda na ně pěkně nachystaná, jak půjdu na kontrolu..jinak moje zkušenost s tím Hcg, dodnota by se měla zdvojnásobovat pak už každý den, mě se šlo pomalinku nahoru a nakonec jsem z toho měla mimoděložní, takže jsem chodila jako Ty co dva dny na odběry, ale nakonec mě situace donutila přes šílené bolesti jít v noci na lapatku :(( je to hrozné

ještě k tomu PK mě teda nedělali transfér pon24 hodiných, ale měla jsem myslím 6 ti buněčné...moc Ti držím palečky.-vím, jak se cítíš..
@gabikri

ivf5
22. nov 2010

omlouvám se za chyby, ale píšu v rychlosti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre