Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
6. dec 2010

@zufalka : tak ten mě pěkně štve, jsem mu odesílala mail už v sobotu 😒

maakovaa
6. dec 2010

@gabikri Mno tak jóóó, když jinak nedáš a dovolíš mi to ... 🙂 Vyšel článek o tom výběru embryí, je to zajímavé už jenom z pohledu toho, jak dělení buněk probíhá, tak hezké počteníčko http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/n...

zufalka
6. dec 2010

@maakovaa to by sme nemohli nič papat ani tavené či plesnivé syry,údeniny,slanina a pod...myslím že babatko si same vypýta čo potrebuje.MOJA STRAVA prvé dva mesiace bola ranajky-obed-večera-slania,klobása,fefronka a chleba.potom to skončilo a odvtedy som to nejedla.Sladke ma hned naplo,a babatka boli o 7 dní dopredu vývojovo,pekné velké a to som pribrala do štvrteho mesiaca 2kg .takže neboj sama uvidíš čo budeš papat.Nakoniec kolko matiek fajčí,pije,fetuje a má zdravé deti!!!

gabikri
6. dec 2010

@zufalka : ty otěhotníš určitě, když se Ti ze tří chytly všechny tři tak ty máš všechno v pořádku 😵

zufalka
6. dec 2010

@gabikri no ale ja som mu písala vo štvrtok 😒 a dnes mi odpísal 😒

gabikri
6. dec 2010

@maakovaa : no hele je to zajímavé, ne že ne, ale problém je, že to u nás nedělají a dělají to jen v tom tvém caru 😉

gabikri
6. dec 2010

@zufalka : tak toho má asi hodně 😉 Vždycky odepisoval rychle, ale teď už není kam spěchat 😒

zufalka
6. dec 2010

@gabikri ale moja aj ty si otehotnela,len možno mimi nebolo ok,a lepšie že je teraz po všetkom ako keby si o mimi prišla neskorej,ver mi 😒 so mnou ležala baba ktorá bola v 19.tt a musela to mimi porodit! Vtedy som dakovala že sa mi to stalo skor ako jej a nemusela som trpiet tak strašne ako ona,neprajem to nikomu.

maakovaa
6. dec 2010

@gabikri No vždyť já ím.... doufám, že se to brzo rozšíří. Ne že bych byla živý důkaz toho, že to funguje, ale smysl to dává. Hlavně to uznali odborníci. A navíc, těhotnělo se i před touto metodou, že jo 😉 Takže holky, chystejme se na ledéééén 🙂

maakovaa
6. dec 2010

@zufalka Ó to je prava. Moje kamarádka kouřila celé těhotenství, bylo šílený se na ní dívat - no a porodila tlustou krásnou zdravou holčičku, která velmi prosperuje už rok a půl, co je na světě 🙂

gabikri
6. dec 2010

@maakovaa : no v nemocnici byla taky taková asi šetnáctiletá těhotná cikánka, které tam její máma na chodbě nadávala že kouří, že to na UZ poznali.........tak jsme se tam všechny od nás z pokoje na sebe podívaly, všechny po ET, všechny hrozící potrat a pak člověk vidí takovou krávu s odpuštěním a přestává věřit, že na světě je spravedlnost 😖

maakovaa
6. dec 2010

@gabikri Bohužel smutná naše realita.....aaale brzo bude jiná 😉

kinguse
6. dec 2010

@gabikri v tomhle to gábi bohužel není spravedlivý 😠 Ale my si to vybojujem a taky se dočkáme!!!!

alice49
7. dec 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že se vám pletu do diskuse. Jen jsem vám chtěla říci i svoji zkušenost s Prednisonem. Mě hodně pomohl. Myslím si, že i díky němu jsem otěhotněla a mimi se udrželi. Měla jsem problémy s potrácením a po vyšší dávce Prednisonu a dodržení toho, že jsem nepřišla do styku se spermiemi ( rada z imunobiologie Praha) se mi to povedlo.

gabikri
7. dec 2010

@alice49 : ahoj Alice, díky za názor, budu teď Prednison požadovat 😉

Jinak Mudr. uř odepsal : Příčin potratů je
celkem 5 skupin: infekční, genetické, hematologické, imunologické a jiné...z
toho vyplývá, že pravděpodobně nezjistíme příčinu potratu a to ani kdybychom
velmi pečlivě vyšetřovali. A nejhorší na tom všem je, že i když náhodou
příčinu zjistíme - zejména imunologickou, kromě Prednisonu není žádný jiný
lék, který by dokázal úspěšně potratu zabránit (Prednison samotný je také
dosti nejistý). Takž jediné co má nějaký větší smysl je vyšetřit infekce -
toxopazmy, zarděnky, cytomegalovirus event. borelie a listerie

gabikri
7. dec 2010

Jo a okolo 10.1. se mám hlásit ohledně KETu, což je co nevidět, tak jsem ráda 😵

alice49
7. dec 2010

To ti uteče jako voda. Vánoce a Silvestr a hurá do toho, moc a moc vám všem držím pěsti. Holky držte se, vím o čem mluvím. I já si prošla peklem a mám toho strašně moc za sebou.

alice49
7. dec 2010

Pokud to nevzdáte a budete věřit ! tak to vyjde. 🙂

ivf5
7. dec 2010

ahoj holky moje zkušenost s prednisonem: sama jsem se objednala do Prahy do Podolí na imuno: samozřejmě mě zjistili alergii na partnerovy spermie, což jsem se pak po rozhovoru s lékařem v caru dozvěděla, že to najdou 95% ženským a každému na to nasadí prednison+kondom sex...a když se zeptáte každého, kdo tam byl, tak je to pravda..já jsem tímto strávila 2 roky, protože 2 měsíce jsem čekala na objednání, pak 2 měsíce na výsledky, ty samozřejmě došly špatné, tak znovu objednat zase 2 měsíce, pak znova čekání na výsledky a ty se vůbec nezlepšili ani po užívání prednisonu a to jsme souložili s kondomem a to jsem vydržela opravdu rok , takže jsem do styku se spermiema vůbec nemohla přijít a výsledky došly ještě horší..tak si vyberte🙂

u nás v caru jsou zásadně proti prednisonu, protože je to zbytečná léčba, navíc taková, kterou dají každému.. a pokud jdete na ivf, tak s žádnými spermiemi do styku nepřicházíte, jelikož vám vkládají až embrya...takže doktor říkal, že to nemám vůbec řešit a asi má pravdu a pokud někdo má samozřejmě problém , že potratí, tak to je samozřejmě něco jiného, ale s tou alergií na spermie je to úplně zbytečné, ...a pomalinku si to začínám myslet taky 🙂

maakovaa
7. dec 2010

@ivf5 Ahojki všem, to jo, máš pravdu, že alergie na sperma se v tomto případě něřeší, protože se zavádí už hotová embrya. Tady jde o to, jestli tělo nebojuje právě proti tomu embryu. Může ho brát jako vetřelce a vytvořit protilátky. Nevím, doktor nejsem, ale třeba by tomuhle ten Prednison mohl předejít. Jinak s imunologií v Podolí mám smíšené pocity, protože nasadí každému sex s kondomem n apoměrně dlouhou dobu a tím prakticky totálně zabrání možnému náhodnému otěhotnění... 🙂

maakovaa
7. dec 2010

@gabikri Ahoj Gabi, zítra jdu do centra, tak se zeptám, jaké jsou další plány se mnou... Abysme mohly zase bojovat společně 😉

maakovaa
7. dec 2010

@alice49 Alice, gratulace! Myslím, že se Prednisonem nedá nic zkazit a naopak jen pomoci - stejně jako Tobě 😉 Opatruj se.

gabikri
7. dec 2010

Ahojky 😉

Tak u mně alergie na sperma poslední dobou fakt nehrozí, protože u nás je sex na bodu mrazu 😀 Buď se stimuluje, pak transferuje, pak čeká, pak těhotní a pak šestinedělí..............a celé zase znova........doufám že s jiným koncem 😉 Takže spíš jak píše maakovaa bych měla obavy, jestli tělo nemá alergii na embrya, ale když píše můj doktor, že stejně na to nic není než Prednison, tak se obávám, že vyšetření na imuno je zbytečné.

@maakovaa : super, vypadá to, že zase budeme těhotnět spolu 😵 😵

maakovaa
7. dec 2010

@gabikri Já jsem trdlo, jdu tam až ve čtvrtek, zítra jdu na Mírák 🙂

gabikri
7. dec 2010

@maakovaa : já si říkala, jak to všechno stihneš 😀

alice49
7. dec 2010

maakovaa, gabikri, ivf 5 : mě v Podolí na imuno nenašli žádnou alergii. Po konzultaci s Reprofitem jsem brala ten Prednison asi 8 měsíců a 3 měsíce dodržola sex bez kondomu. A vyšlo to ! Můj názor je, že to fakt hodně pomůže a myslím si, že jsem to dokázala díky němu. Mám za sebou 4 potraty samovolné v 6 tt a jedno biochemické těhu. Vyzkoušeli jsme vše a toto zabralo. Můj názor je, že Prednison účinek má. Přečetla jsem o tom spoustu věcí jak na netu , tak i v knížkách. Vím, že ne každé centrum s imunobiologií souhlasí ( některé tvrdí že je to blbost ). Známá si to vyřvala, zjistili jí , že má alergii na spermie a pomohlo jo jí to i když chodila na IVF. Otěhotněla hned po této léčbě. Nikomu nechci vnucovat svůj názor , jen píši své zkušenosti.

gabikri
7. dec 2010

@alice49 : promiň, ale jsme nějak mimo. Prednison mi jistě doktor napíše, ale co s tím mají co dělat spermie, když asi měsíc před ET co beru léky na růst sliznice a celou dobu po ET s manželem nespím? Neříkej mi, že má vliv na potrat embrya sex, který byl před takovou dobou? 😕

minka051
7. dec 2010

@mimka29 Ano ešte raz skúsim v januári. Teraz sa dám trochu fyzicky a psychicky dokopy a potom sa to už podarí. Nevieš na kolký DC sa už môže urobi vklad.?

minka051
7. dec 2010

@gabikri ahoj tak v januári ideme spolu. Mne to vychádza tak 14.1. ak vedia vklad urobiť už na 15DC. No samozrejme ak bude sliznica dobrá.

aja37
7. dec 2010

@gabikri : Gabi, nezabudaj, ze embryo je z 1/2 manzelova spermia a z 1/2 darovane vajicko. Ak si alergicka na muzove spermie, tak tvoje telo vnima to embryo ako nieco, co sa mu nepaci a chce to dat prec. Pri liecbe alergie na sperma odporucaju 3mesacnu kuru Prednison + kondom. To ste nemali sex 3M? Ale napadlo ma, ked aj tak musite chodit na IVF, tak by mozno pomohlo to, ak by v pripade, ak by ten sex bol, bol s kondomom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre