Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
5. jan 2011

zufalko, děkuji 🙂 . Můžu se zeptat, jak dlouho kdo čekal na darovaná vajíčka? Musím přiznat, že první oznámení byl šok, ale teď se vlastně i těším a věřím, že to vyjde.

zufalka
5. jan 2011

@misha83 ja som mala darkynu už do troch mesiacov,celkom rýchlo to ide pokial nemáš nejaké výnimočné požiadavky na darkynu

minka051
6. jan 2011

@zufalka Jasne netreba nič siliť, treba byť v poriadku to je dôležité. Neboj všetko dobre dopadne. 🙂 😉 A tie dva mrazáčiky sú super tie už u teba zostanú uvidíš 🙂
@misha83 ahoj ved pre to sme tu. A kedy sa chystáš a do akého centa?

gabikri
6. jan 2011

Ahoj ženušky 😵

Tak máme po Novém roce a já pevně doufám, že teď se nám to všem podaří........že jo holky.........minko, zufalko, pajo, makova a všechny ostatní, na které jsem zapoměla 😉

Jak jste která na tom, ztratila jsem přehled, kdo jde teď někdy na další pokus, minka asi, že? 😉

Já se mám 10.1. ozvat Mudr. Štelclovi, tak pevně věřím, že KET bude co nevidět. Mrchu jsem měla teď, sice trochu divnou, než normálně, ale snad se tělo dá do normálu.

Holky vy co už jste měly KET s darovanými, jak to přesně bude teď probíhat? 😉

@misha83 : vítám Tě tu, ta čekací doba je fakt různá podle caru, je otázka, zda jsou pro tebe důležité peníze, nebo čas. Ve státním caru jsou čekací doby i dva roky, ale zase je to tam levné, ale tam kde máš dárkyni rychle si to většinou musíš tučně zaplatit 😝 Chce to obvolat víc carů a poinformovat se 😉

paja1
6. jan 2011

@gabikri No už bylo načase.Nebylo o tobě žádné zmínky.Tak do dalšího boje.,že nás tu je požehnaně co?Tak snad se začne dařit.Já jsem připravená a už od 4.1. do sebe valím estrimaxi.A budu postupně přidávat další léky.Jinak beru pořád vitamíny je v nich vše i ta kys.list.A mám nakonec dárkyni čerstvých vajíček.má mít odběr kolem 20.1. a já asi transférek kolem 25.1..Tak snad to bude.Je to hrozný čekání a ty nervíky-nato se netěším.Ale vidím,že se tu hodně daří tak snad už to bude více pozitivní pro nás všechny. 🙂

misha83
6. jan 2011

Já chodím do Unica Brno. Je to náš třetí pokus (první dva s mými vaječníky). A platíme dost i bez dárkyně, takže to už nás nepřekvapuje☹. Tady nám Dr. říkal, že ji najdou i za měsíc, ale právě jsem četla, že to většinou trvá dýl, tak nevím. Samozřejmě záleží na požadavcích a na tom, kolik jich má momentálně CAR k dispozici. My nijak zvláštní požadavky nemáme, tak snad to bude ok.

misha83
6. jan 2011

@gabikri Já bych právě nerada CAR měnila, jsem tam moc spokojená.

gabikri
6. jan 2011

@paja1 : no paráda, ty se s tím koukám nepářeš, žádné otálení 😵 A ten Estrimax jsi začala brát od 2 DC a nebo jak je to? 😉 Držím palečky, aby už to teď vyšlo!!! 😉

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : tak pokud Ti ji najdou do měsíce, tak to je hodně dobré 😉

misha83
6. jan 2011

@gabikri To ano, ale moc tomu nevěřím, to říkal pan doktor tu nejkratší dobu, ale to by muselo vše hrát do karet, což tak většinou nebývá 😉 . No uvidíme, čekat už jsem zvyklá 🙂 .

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : všude jinde se čeká o hodně déle, tak i kdyby to byly dva měsíce, tak je to super. V jednom CARu v Praze se čeká dva roky 😝

misha83
6. jan 2011

@gabikri Fakt dva roky? To je tedy síla. No tak to snad tak nebude ☹ . Uvidíme, stejně to asi nijak neuspěchám🙂.

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : no ale taky se tam doplácí s pojišťovnou jen 10tisíc. Co jsem slyšela nejvíc, tak v jednom caru chtějí doplatek ( s pojišťovnou!) 70 tisíc ! Tak je jasné, že všichni se hrnou do toho nejlevnějšího 😝

misha83
6. jan 2011

@gabikri Nás teď druhý pokus v CAR stál 40 tis. bez dárkyně. Spotřebovala jsem hodně hormonů nad rámec hrazených pojišťovnou, s dárkyní by nás to mělo vyjít stejně, protože tu částku za ni jsme dávali za ty hormony.

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : já doplácela v Reprofitu s pojišťovnou 39 tisíc, ale bylo v tom : 4.900 léky + 6.000 kultivace + 8.000 ICSI + 15.000 dárkyně
+ 5.000 injekce Diphereline
Obecně musí být cyklus s dárkyní vždycky dražší, protože platíš ještě odměnu dárkyni, která se pohybuje jak kde-co jsem slyšela tak od 8 tisíc do 25 tisíc 😉

gabikri
6. jan 2011

@misha83 : poprvé, to jsem byla právě v tom státním, jsem platila jen těch 10tisíc, ale o těch nadstandartech, co jsem vyjmenovala, jsem si mohla jenom nechat zdát 😝

zufalka
6. jan 2011

@misha83 ahoj,ja som platila za darované v RF 93000,- +1200,-kč za vyšetrenie krvi partnera a asi 200€ za lieky,na kompletku,v tom som mala všetko vrátane icsi,predlženej kultivácie ,ET,UTZ a mrazenie na jeden rok.

paja1
6. jan 2011

@gabikri Já jsem vlastně v tom prosinci,asi 12 dostala tu injekci na dlouhý protokol,asi diprednyl.Moc si to nepamatuji.A odmenstuovala jsem po vysazení estrimaxu za asi 3dny.No a už ted menzes nemám.A od včera jsem začala brát znova estrimax,ten je asi na sliznici.A tak to nemám na den cyklů spočítané.Ale dárkyni mají dělat to opu asi 20.1. a mě pak za 5 dní vkládat.Pokud vše bude O.K.Však jsem ti psala,že to nechápou,volali i ředitele centra a říkali,že to snad ani není možné.Mám ted teda slevu ,pro velky počet nezdařených pokusů.Jinak bych asi ani do čerstvých nešla,jsou to fakt pálky.Ještě předemnou volali na embryologii a domlouvali ať mi vyberou potencionální dárkyni,ani ne podle typologie,ale nějakou co už dávala,a byla hodně plodná a chytli se pěkně.Tak uvidíme.Ovlivnit to nemůžu.Nevím zda začít s feferonkama?Kdy a jakýma ,nebo ne?porad a napiš.P

paja1
6. jan 2011

@misha83 Máš pravdu a děláš dobře,že jdeš do darovaných.Já jsem si vyčerpala všechny pokusy svojíma vaječníkama a zbytečně.a pak jsme pořád vše lpatili.A ze mě nikdy nic nebylo.Zbytečně jsem přišla o placené pokusy.Držím pěsti.

zufalka
6. jan 2011

@gabikri ahoj moja,teraz nas naozaj bude neúrekom,dúfam že všetky ok!!!! 🙂 🙂 🙂 Minka začína ako prvá. Ja už mám doma protokol na KETko a je to to isté ako pri čerstvých okrem injekcie,tá sa nedáva.Začína sa prvý deň cyklu estrofemom a ja by som mala mat transfer 19-20.deň cyklu,lebo máme 6-dňové blastocysty.Medzi tým sa samozrejme sleduje sliznica a začína sa pred transferom aj utrogestanom a ja si dám aj prednison a anopyrin,Štelcl povedal že ak chcem možem 🙂 predtým som to brala tak budem aj teraz ,preventívne 🙂 Ty to budeš mat také isté. No a potom // 😉 😉 😉 😉

gabikri
6. jan 2011

@paja1 : takže ty jsi teď začla brát znovu ten estrimax bez ohledu na to, kolikátý jsi měla DC? Já před tím musela čekat na mrchu a začít ho brát první den, tak proto se ptám. Jinak ty feferonky začni klidně už teď, vždyť je to na sliznici 😉

zufalka
6. jan 2011

@paja1 s feferonkama začni hned po transfere,velmi to prekrvuje maternicu ,čo je výborné pre uhniezdenie embryjka,sliznica ho úplne pohltí-vraj,u mňa to teda zabralo až moc!!

gabikri
6. jan 2011

@zufalka : no tak jsem si to myslela, že to bude 😉 Já mám taky šestidenní 😵 Ten Prednison budu teď chtít taky 😉

Akorát mám obavy, abych neměla rozházenou mrchu a nemusela kvůli tomu čekat, nemáte některá zkušenosti? 😉

paja1
6. jan 2011

@gabikri Já jsem tu injekci dostala v tom prosinci toho asi 12 aměla jsem to jen 3 dny.A ted už nic.Po té injekci to nedostanu a vlastně ted mě chystají at mě přibližně sjednotí s tou dárkyní.+-.Asi ho beru o něco dřív to at naroste sliznice.Jinak ted musím končit ráno se ukážu.Mě psali i nějaké holky.A skoro většina před vánocena otěhotněli.Opravdu to měli v tom našem centru úspěšné,jen mě se nedaří.pa a dobrou,mám tam druhý díl -super filmeček.

zufalka
6. jan 2011

@gabikri tak presne to mám ja teraz 😒 prvá mi prišla po 5 týždnoch a teraz čakám druhú už 7 týždnov ! Ak mi nepríde do budúceho týždňa musím íst na vyvolávačku 😒

gabikri
6. jan 2011

@paja1 : aha, tobě to zastavili tou injekcí 😉

@zufalka : a co ti napsal Štelcl, že budeš čekat, až to dostaneš a když ne, tak na vyvolávačku? 😉

zufalka
6. jan 2011

@gabikri nie,nie.Ja som chcela počkat minimalne dve mrchy,pretože sa mi musela stiahnut maternica a poriadne vyčistit.Teraz po prvej mrche mi dr. povedala že sliznica je relatívne ok,ale mám ešte počkat jednu mrchu a na tretiu to možem skúsit.Tak Štelcl mi poslal protokol a že ak budem pripravená,mám začat stimulovat a potom mu mám zavolat,lebo mrazáčiky sa rozmrazujú až v deň tansferu a až potom sa uvidí či je čo transferovat 😒

gabikri
6. jan 2011

@zufalka : no jo vlastně, jestli bobci vydrží, to budou zase nervy, ale mi to dáme.........však?? 😵 😵 😵 Já ještě pořád krvácím, v pondělí jdu na gyndu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou 😝 Mrcha přišla mezi svátky, ale neustalo to úplně, pořád jde tmavá krev, tak mám z toho nervy, že to nebude jen tak rychle, jak jsem si původně myslela 😝

zufalka
6. jan 2011

@gabikri neboj,my to zvládneme 😉 presne toto som si povedala aj,ako to príroda zariadi tak to bude 😉 radšej o mesiac neskor,ako rychlo a nasilu 😉 a okrem toho,ten rok plodnosti čo nás čaká,začína až 22.2.,tak máme čas 🙂 Dám si ako darček k narodeninám v marci 🙂

misha83
6. jan 2011

@gabikri My platíme taky ICSI, kultivace a léky. Za dárkyni se u nás platí 17 tis. A právě takovou částku já stejně před tím dávala za hromony, protože normální dávky za 5 tis. nestačili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre