Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
10. jan 2011

@kinguse : ahojky 😉 To mě mrzí, že KET nevyšel, chjo 😒
Ten Pronatal sis vybrala myslím dobře, zrovna tam jde teď jedna známá na konzultaci a prý čekačka je 5-6 měsíců, cena 33000 (včetně PK a mražení) 😉

carlin
10. jan 2011

@kinguse Odmena darkyni je 20.000 CZK - nas vysel jeden cyklus na pojistovnu ca. 35-40.000 CZK.

kinguse
10. jan 2011

holky,díky moc za info!!!! 😉 Př.týden jedu ke známý dr na gyndu,tak se pozeptám co a jak. To je fakt k vzteku,že to nevychází..a to samozřejmě nejsem jediná..ale zase za poslední dobu jsem poznala spoustu holek,kterým to vyšlo,tak snad se taky někdy zadaří!!!!

minka051
11. jan 2011

@gabikri Ahoj No bože moj čo to zas čítam. Zas nejaké problémy ☹ to ma mrzí. A ja som sa už tešila ako si budeme písať. Ale hlavku hore treba sa dať do poriadku a uvidíš všetko dobre dopadne a o chvílku si tehulka. Ja tomu verím. Vo štvrtok idem na UTZ sliznice tak hádam pri mne šťastie stojí a osud mi praje. 🙂

misha83
11. jan 2011

@gabikri Ach jo, to je mi líto, tak hlavně ať to dobře dopadne a rychle uteče!

eta1
11. jan 2011

ahojte dievcata, ja som sa iba teraz registrovala. som z Kosic, chodim k Dr.Hermanovi do Kosic, do Gyncare uz vyse roka. nakoniec sme dospeli k zaveru ze jedina moznost ako mozem otehotniet je ulele oplodnenie s darovanymi vajickami. uz som skusila vsetky moje kamaratky, zname ale kedze vacsinou maju vsetky 34-35 rokov, uz su stare na darovanie vajicka. Obraciam sa na vas s prosbou, neviete mi niekto pomoct ? neviete o niekom kto by bol ochotny darovat vajicka ?samozrejme ze to nechcem zadarmo, urcite by sme sa dohodli na financnej odmene.
Dakujem

carlin
11. jan 2011

@eta1 Promin, ale cetla jsi vubec diskusi ? Obrat se na jakekoliv CAR, tady jsi na spatne adrese. Tady jsou prijemkyne, ne darkyne. Darovani je anonymni.

lenca78
11. jan 2011

@gabikri Gabi, co to ctu. ☹ Tak na zitrek drzim palce a hlavne, at te to na moc dlouho nezdrzi. Drzim palce

eta1
11. jan 2011

@carlin , ja viem ze tu su darkyne, ale uz skusam cokolvek, navstevujem CAR, vsade mi doporucuju zohnat si darkynu. ja viem ze darovanie je anonymne. zufali ludia robia zufale ciny, hladam kde sa da. nechcela som rusit.

gabikri
11. jan 2011

@eta1 : máš IP 😉

eta1
11. jan 2011

@gabikri ďakujem, už som čítala, aj odpísala 🙂

depa
11. jan 2011

@eta1 Aj ja chodim k Dr.Hermanovi vlani ešte v novembri sa podarilo zohnat nejaku vhodnu darkynu pre mna mam 33rokov ty maš kolko rokov? Teraz pojdem druhy krat na umele oplodnenie viem ake je tažke zohnat darkynu a dr. ti nevie s nou pomoct.

beruska64
11. jan 2011

@kinguse Ahoj, ja chodim tiez do Pronatalu ale v Karlovych Varech. Na darovane sme cakali kratko, prvy krat dva mesiace, teraz mesiac. A mam s nimi tu najlepsiu skusenost 😀 Vzdy mi vkladali az 5 dnove a snazia sa vyselektovat tie najlepsie. My sme to mali bez poistovne a prvy krat 3800eur, teraz 4500eur. Isli hore z cenou. Vraj sa zvysili odmeny pre darkyne 😖

eta1
11. jan 2011

@depa Ahoj, ja mam 35 rokov. prave dnes som bola u neho, no je to problem. Velmi nam s tym nevie pomoct. ze si mame dat zmrazit spermie, ma pripady ked sa nepdari ziskat u inych parov spermie a ostanu volne vajicka, ale to musi ta zena s tym suhlasit. on este zvazuje ze by isiel na ukrajinu, ma tam nejake pacientky uspesne liecene. ale este nevie ze kedy,.....je to zlozite.

eta1
11. jan 2011

@depa mame za sebou prve neuspesne IVF , vlani v oktobri, s jednym mojim vajickom. Embryo sa bohuzial neujalo. Darkynu si si zohnala sama alebo ti pomohol Dr.herman ?

depa
11. jan 2011

@eta1 To si sa ako dopočula ja som tiež bola dnes u neho dohodol mi dalsie liečenie a ak to dobre pojde ta začiatkom februára by som mala mat druhy krat umele oplodnenie.

depa
11. jan 2011

@eta1 Darkynu mi pomohol zohat on no tiež to trvalo dost dlho lebo vraj musi splnat istekriteria ktore pre mne musia byt vyhovujuce.

eta1
11. jan 2011

@depa pocula som to od inych pacientiek. no neviem, neostava nic ine , len cakat.

rebo
11. jan 2011

Depa a ak sa smiem opýtať, odkiaľ si?

andrik79
11. jan 2011

ahoj holky, hlásím se po delší době : píšu další moje zážitky, 27. 12. mi volali z centra, že mají teda pro mě dárkyni, což jsem vůbec nečekala, protože většinou přes vánoce v centru neobjednávají atd. no nevadí, byla jsem teda 3 den cyklu a zobala jsem estrofem, jenže mi dnes sliznice dorostla jen na 6 mm, jelikož se ten estrofem má jíst už od 1 dne cyklu a já byla už 3 možná už 4, tak nestačila dorůst, tak že tedy embrya zamrazí, no á já už mám zase nervy, protože vím, že z těch zamražených je daleko menší šance, už mě z toho šlak trefí 🙂 pořád něco, nic u mě nemůže jít hladce, :(

Holky co je rizikové u těch mražených embryý? Samotné to rozmražení nebo když embrya pak to rozmražení přežijí, tak už je to pak jedno a jsou stejně kvalitní jako čerstvá nebo je ta kvalita už hned horší po tom rozmražení, nevím, jak to napsat, ale snad mě chápete, ono teoreticky, pokud to rozmražení přežijou, tak zůstanou zase jen ty nejodolnější ne? děkuji za odpověď A.

depa
11. jan 2011

@rebo z Revucej neviem ci poznas to mesto

paja1
11. jan 2011

@minka051 Tak ať máš osud ve vlastních rukách a podaří se.Držím pěsti. 🙂

paja1
11. jan 2011

@eta1 Vím,že holky ze Slovenska chodí do Center i u nás v 4esku.Skus pořádně projet internetem a spojit se s nějakou Slovenkou co chodí do ČR.Jinak u nás někde čekáč na dárkyni dlouho a někde 1-2-měsíce.Neporadím ti jinak.Držím pěsti.

paja1
11. jan 2011

@andrik79 Nevím poradit,ale jsou tu holky co ani vyšší sliznici nemívají.Asi bych první chtěla vědět kolik vajíček od dárkyně máš k dispozici.Pokud je jich víc tak bych si dala aspon 1 -2 čerstvé i s ohledem na výšku sliznice.A další zamrazit.Já vím to je můj názor a každý má jiný,ale pravda je,že jsou tu děvčeta co ji vyšší nemívají.A čerstvé má větší úspěšnost.Uvidíš co ti nakonec poradí.Dej nám pak vědět,držíme pěsti. 🙂

gabikri
11. jan 2011

@carlin : díky za odkaz 😉 No snad mi tu neschopenku nechají.......jinak hodně holek psalo, že šestinedělí není nutné 😉 Co Ty, jaké máš další plány? 😉

@lenca78 : díky moc 😉

@minka051 : držím palečky, ať jde všechno hladce 😉

misha83
11. jan 2011

@andrik79 Na druhou stranu je spousta párů, kde se jim podařilo až při zmražených. Pokud vydrží rozmražení, tak se kvalita nesnižuje. Tam je riziko, že nepřežijí ten rozmrazovací proces.

carlin
11. jan 2011

@andrik79 Presne jak pise misha, je riziko, ze nepreziji rozmrazeni. Nam take museli vse zmrazit - zmrazeno 5, po rozmrazeni zbyly jen 2. Ale obvykle myslim jich prezije vic, my meli asi smulu.

@gabikri Ja zatim zadne plany co do IVF nemam. Uz na to nejak nemam nervy a moc obdivuji vsechny, ktere to uz tolikrat zkusily, ja asi tolik sily nemam. I kdyz nikdy nerikej nikdy 🙂
Zkusime se mozna poptat na adopci nebo pestounskou peci. Rikala mi Dr, ze jeji pacientka ( 41 let ) dostala k adopci miminko, coz me prekvapilo. Tak uvidime.

andrik79
11. jan 2011

díky za odpověď, ale nám přimo paní doktorka řekla, že mi chtějí ušetřit peníze, že při výšce sliznice se vajíčka ani nezavádějí, že to to opravdu zbytečné...tak nevím ach jo no...dneska byla dárkyně na odběr, tak se dozvím až později kolik budeme mít vajíček..je to prostě trochu složité 🙂

andrik79
11. jan 2011

díky za odpověď, ale nám přimo paní doktorka řekla, že mi chtějí ušetřit peníze, že při výšce sliznice 6 se vajíčka ani nezavádějí, že to to opravdu zbytečné...tak nevím ach jo no...dneska byla dárkyně na odběr, tak se dozvím až později kolik budeme mít vajíček..je to prostě trochu složité 🙂

andrik79
11. jan 2011

díky za odpověď, ale nám přimo paní doktorka řekla, že mi chtějí ušetřit peníze, že při výšce sliznice 6mm se vajíčka ani nezavádějí, že to to opravdu zbytečné...tak nevím ach jo no...dneska byla dárkyně na odběr, tak se dozvím až později kolik budeme mít vajíček..je to prostě trochu složité 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre