Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

envy
30. jan 2011

ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla, nebyl čas, v práci už sedím jinde a načouhávat nemůžu...

jinak my byli v sobotu na ET dvou morulek. Bohužel nám nezbylo nic do mrazáčku, takže jsme byli docela dost zklamaní - mudra nám tvrdila, že určitě budeme mít i mrazáky, když si platíme tu nejlepší dárkyni. Je vidět, že příroda si i tak dělá co chce.

Jak to vypadá tady, nějaké těhulky? 🙂

paja1
30. jan 2011

@envy kolik jsi platila dárkyni-úplně vče? Já uý podruhé dárkyni čerstvých z těch mých xxxxxxxxxxxxxxxx pokusů.Stojí mě to taky přes 80tis.A nikdy na zamražení nezbyde.Který den ti dávali miminka?Myslím kolikátý den od OPU dárkyně. 🙂

paja1
30. jan 2011

@envy Jinak musíš věřit,že když zbylo tak málo,tak byli nejlepší.Drž se.Já jsem dnes 4 den op transférku.

envy
30. jan 2011

@paja1 ahoj paji, platili jsme dárkyni odměnu 20tis. opu bylo v úterý, v sobotu jsme měli morulky do bříška...je to náš první pokus s dárkyní. kdyby se nezadařilo, dáme ještě jeden a ten bude fakt finální, pač jsme to počítali a vyjde to na 60tis - ještě budeme mít léky spoluhrazené od pjišŤovny.

jinak samozřejmě držím palce i tobě! jak jste dopadli vy???

sue
30. jan 2011

@gabikri keďže som sama bola darkyňa ver tomu, že viem aké to je a aj to, že sa do toho nedá len tak pustiiť... u mňa celý ten proces trval viac než polroka... niekedy v marci-apríli som sa rozhodla, že áno a vajíčka mi odoberali až niekedy v polke novembra... a od začiatku som vedela, že zisková na tom nebudem vôbec - pretože som musela byť PN, do centra som dochádzala 80km a dostala som 400 eur... necelých... takže mi to nepokrylo ani náklady na cestovné a ušlú mzdu. Neviem odkiaľ si zobrala fixnú sumu 20 000Kč, pretože väčšina centier platí darkyni sumu odvíjajúcu sa od počtu odobratých vajíčok, ale netvrdím, že je to tak úplne všade.

Ďalšia vec - darkyne nejdú len na jeden pohovor s genetičkou... absolvujú pohovor s lekárom v centre, s internistom, s psychológom atď. Vypĺňajú nejeden dotazník a kedykoľvek môžu od toho odstúpiť... Nemyslím si (a veľmi dúfam) že je vo veľkých mestách z toho taký biznis, že by nejaký lekár vzal vajká napr. od bezdomovkyne alebo ženy v hmotnej núdzi...

mimka29
30. jan 2011

Ahojte babule 🙂
Znes sme sa vrátili z chalupy a malinká tu už vedľa spinká, tak som vás prišla pozdraviť.

@sue ahojček 🙂 rada ťa vidím a dík, malinka je zlatíčko. Vynahrádza nám všetky tie roky čo sme na ňu čakali ... len nejak veľmi rýchlo rastie, tak sa snažím užiť si každý deň a zapamätať si každú krásnu chvíľu 🙂 Tvoj Martinko má už tri roky, fakt ten čas letí ako o preteky.

Baby inak čo sa týka darkyne, tak my sme jej platili 39.000,- kč a to sme mali iba dve použiteľné embryjká a dokonca sa nepodaril ani ET, ale mali sme až neskôr KET. Myslím si, že v Čechách vo väčšine centier sa dáva fixná suma a na Slovensku ako je napríklad Helios v Martine, tak sa platí od počtu vajíčok koľko sa odoberie. Takže máte asi každá pravdu. Ešte by som chcela napísať, že darkyňu si poriadne preverujú, pretože v období, keď darovala sue, tak chcela darovať vajíčka aj moja sestra a nakoniec tesne pred odberom jej namerali vysoké aslo, tak celý proces zrušili a to už mala fakt asi 3 dni do OPU. Nakoniec sestra behala kvôli tomu vysokému aslu rok po vyšetreniach až asi pred dvoma mesiacmi jej vybrali mandle. Teraz keď je už v poriadku, tak by to mohla skúsiť znovu, ale je to fakt veľmi zdĺhavé. Určite sú centrá, ktoré si darkyne až tak nepreverujú, myslím, že sú to hlavne centrá, ktoré vám nájdu darkyňu hneď a predsa každá jedna z nás zrovna také centrá vyhľadáva. Sama som bola v takom centre a bolo mi jedno koľko za to zaplatím, hlavne že to bude čím skôr. Nie je to nič zlé, pretože tá túžba po bábätku je obrovská a v mnohých prípadoch hrá veľkú úlohu aj náš vek a nie sme ochotné a nemôžme čakať na darkyňu trebars 2 roky ...
Je dobré, že sú baby ako je sue, ktoré to nerobia kvôli peniazom, ale majú na to oveľa hlbší dôvod.

mimka29
30. jan 2011

@minka051 zajtra silno držíme palce 😉

sue
30. jan 2011

@mimka29 ahojko 😵 presne tak to je, strašne rýchlo to letí, užívaj si kým sa dá 😵 😵 😵

(len som chcela podotknúť, že to, čo vy platíte "darkyni" nejde celé jej... mne sa podarilo rozprávať so snažilkou v Heliose, takže viem, koľko zaplatila za možno moje vajká a suma sa ani náhodou ku mne nedostala 😉 keď som sa na to pýtala Dr. tak hovoril, že je to preto, že žena platí aj časť liečby pre darkyňu.

gabikri
30. jan 2011

@sue : já ti tohle neberu a je fajn, že jsi to udělala a věřím Ti, že jsi to nedělala pro peníze. Ale že to někdo pro peníze dělá, to je známá věc. Já jsem nepsala, že tam chodí bezdomovkyně, ale ženy, co se momentálně ocitnou bez peněz
a to se může stát. A mladé holky studentky. Odměny v Čechách za odběr jsou podle různého centra 8 - 20 tisíc. Těch 20tisíc tuším dávají v Prague Fertility Center. To si můžeš ověřit 😉 V Reprofitu dávají dárkyním asi 15tisíc. Což není úplně zanedbatelná částka pro někoho, kdo nemá ani korunu.
Já jsem chodila do státního caru, kde jsem musela přivést dárkyni,jinak bych čekala dva roky. A ta dárkyně, kterou jsem přivedla, to pro peníze dělala, doslova mi to řekla, nám se teď hodí každá koruna, já jsem na mateřské a manžel ztratil práci. A nebyla to bezdomovkyně, ale vysokoškolačka. A dostala jen 8 tisíc. Asi nevěděla, do čeho jde, ale to je věc druhá. Prostě někdo to dělá z přesvědčení, ale někdo taky pro peníze, to mi nevymluvíš 😉

gabikri
30. jan 2011

@mimka29 : pěkně jsi to napsala, tak nějak to je 😉

gabikri
30. jan 2011

@sue : tím chci říct to, že klobouk dolů před ženami jako ty a že já bych to nedělala ani za 100tisíc, to musí být opravdu
touha někomu pomoct. Protože vím, co je to IVF 😉 Ale věřím, že většina žen ani nevědí, do čeho jdou a vidí jenom tu odměnu a pak se diví.

suezana
30. jan 2011

Ahojte, mám otázku: mne bolo odobratých 11 vajíčok. Keď si žena donesie darkyňu, koľko vajíčok jej odoberú? tiež 11napr.? a budú použité len pre konkrétne dotyčnú? Robí sa to aj tak, že napr. by som do toho išla ako darkyňa, ale vajíčok by som jej poskytla len polovicu, a polovica by bola moja? Neviem, možno sú to hlúpe otázky...ale možno mi budete vedieť odpovedať...ďakujem.

mircalla
31. jan 2011

@suezana Pocet odobratych vajicok sa vopred neda predpovedat. Moze to byt 11 aj viac aj menej. Vajicka budu pouzite len pre jednu darkynu, je to strikne anonymne. Nemozes si nechat polovicu vajicok, to by asi nebolo fer voci prijemnkyni, ktora dufa v co najlepsi vysledok. Zena si darkynu "nenosi", darkynu hlada CAR, aspon nie v CR. Mozno je aj moznost, ze si par darkynu najde, ale v principe nie.

mircalla
31. jan 2011

@envy mozem sa opytat kam chodis? CAR kde som chodila ja, tak tam garantovali 2 blastocysty. celkom inak netypicke, ze ET na 4. den po OPU....

mircalla
31. jan 2011

@sue suhlasim, daka velka odmena pre darkynu urcite nehrozi

envy
31. jan 2011

ahoj holky,

koukám, že řešíte dárkyně...tak já abych se přidala k tomuto témátku, tak mám dvě kamarádky, které taky chodí darovat...a které to bohužel dělají pro peníze - a opravdu dostanou těch 20tis. Takže to je už hezká částka udělat si fajn Vánoce, koupit novou sedačku, atd 🙂

holky, já pěkně bufcám..je to jak na potvoru...nemůže se miminům něco stát? 😖 😨

@mircalla my chodíme do Pronatalu, ale do teplického...na PRahu jsem zanevřela z mnoha důvodů. Ty morulky byly prý jedničkové kvality...

envy
31. jan 2011

a kloubouk dolů před takovými jako je Sue! Mohlo by vás s tímhle přístupem být víc...

mircalla
31. jan 2011

@envy no na 4. den to morulka byva, len vacsinou sa robi ET na 5. den ak je PK, tak sa trochu divim. ale podstatne ze boli kvalitne, ono na 5. den by z nich zrejme boli blastocysty

envy
31. jan 2011

@mircalla já myslím, že oni v neděli ET nedělají, proto jsme jeli už v sobotu. Navíc jsme šli z ET a oni za náma hned zavírali a zamykali 🙂 takže v sobotu končili v deset hodin 🙂

mircalla
31. jan 2011

inak neviete nahodou..nikto som to neriesila, ale uz ma to napadlo....moze darkyna darovat vajicka viacnasobne rozmym parom? dufam, ze nie

envy
31. jan 2011

@mircalla myslíš oocyty z jednoho cyklu dárkyně???

suezana
31. jan 2011

@mircalla ďakujem

mircalla
31. jan 2011

@envy nie, ze ide na viac cyklov. lebo ked si to zoberiem z pohladu, ze je mala pravdepodobnost, ale je....ak by darovala oocysty z viacerych cyklov roznym parom....ale predstav si, ze dvaja opacneho pohlavia sa v dospelosti stretnu a budu sa chciet brat a pritom budu polovicni pokrvni pribuzni....pravdopodobnost takmer nulova, ale je. preto sa pytam, ci dakto nevie

envy
31. jan 2011

@mircalla ta jedna moje kamarádka už darovala třikrát...takže ta šance tady je... 🤐

mircalla
31. jan 2011

@envy tak to hej, no neni to nic, coby som povazovala za daco vazne.....len ma to napadlo, ta sanca je naozaj skoro nulova

mircalla
31. jan 2011

@suezana darkyne musia absolovovat rozne testy a vysetrenia a su zaradene do dtabazy, aspon v CAR kam chodim, je to tak. nie je to tak, ze moze darovat hocikto

mircalla
31. jan 2011

@sue mozem sa opytat, vidim, ze si darovala na slovensku, absolvovala si aj nejake vysetrenia? kam chodim, ich robia, tak dufam, ze aj u nas
vkladam

http://www.reprofit.cz/page.php?id=57&rodic=8&l...

paja1
31. jan 2011

@envy Já ještě nevím dnes jsem vlastně 5den od transféru.Mě ho dělali 26.1.Tak nevím,trochu mě pobolíval spodek,ale málo.No menzes nedostanu drží mi ho léky tak uvidíme.Mě dávali 5-denní.Ale ono je to jedno vždycky vyberou podle toho jak se jim to líbí a zdá nejlepší.A testit asi nebudu chci být v klidu a netrápit se ničím.Taky ti držím pěsti.

sue
31. jan 2011

@mircalla absolvovala som celú kopu vyšetrení - ako som už písala, trvalo to viac než polroka , celý proces kým sme pristúpili k samotnej hormonálnej stimulácii (genetika, psychologické, interné, gynekologické, viacero pohovorov, niekoľko krvných testov)

Mne bolo povedané, že moje vajká môžu ísť až dvom párom. Darovať sa dá aj viackrát, ale u mladých dievčat (a bezdetných) to robia neradi. V centre mi povedali, že môžem tam zatelefonovať rok od odberu vajíčok a povedia mi, či sa z mojich vajíčok narodilo nejaké dieťatko (detičky) a akého sú pohlavia, ale viac že mi nepovedia (mala som totiž obavy kvôli synovi - bola by to síce strašná náhoda, ale predsa - čo keď v budúcnosti stretne dievčinu a pri rozhovoroch sa dozvieme, že je z umelého oplodnenia - ak by to bolo z toho istého centra, mohol by to byť problém, dúfam, že sa to nestane a najmä dúfam, že všetci rodičia, ktorí majú deti z darovaných tak to tým deťom povedia. Na druhej strane je ale pravda, že spústa chalanov (najmä vysokoškolákov) chodí darovať spermie a nik to nerieši a ani neprechádzajú toľkými vyšetreniami ako ženy)...

@gabikri , netvrdím, že každá to robí pre dobrý pocit, ale stále dúfam, že to nie je taký biznis, že by v centre pripustili k darovaniu ženu, ktorá im môže klamať alebo byť chorá atď...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre