Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
1. feb 2011

@envy : Nam tie terminy tej skoly povedali uz na tom pohovore a nasledne nam domov prisla prihlaska, ktoru som vyplnila, zaplatila poplatok a zaslala. Tak uvidis. Kedy tam ides? Buduci tyzden? Inak po psychotestoch si nas psychologicka zavolala este raz ... asi po tyzdni, aby s nami (oddelene) prediskutovala nase vysledky.

@suezana : Ano, v Prahe, Teda lepsie povedane v stredoceskom kraji, pretoze byvame cca 5km od Prahy a to je uz akoze stredocesky kraj. My sme uz vsetko absolvovali. Uz len cakame na telefonat "mame pre vas dietatko" ..... a to asi odpadnem, ked mi toto zavolaju 😀 Ja som bola na IVF 10krat a vsetko neuspesne. Teraz cakam na cyklus s darkynou a budem dufat, ze sa to podari. Este 24,5dna 😀

suezana
1. feb 2011

@aja37 aj ja čakám na telefonát 😵 a tiež asi skolabujem 🤐 ale nie je všetko len ružové, žiaľ 😔 po skúsenosti jednej pani, už mám strach aj z adopcie...dúfam, že všetko dobre dopadne. A som rada, že ma napadlo dať vám sem ten tip, keďže viaceré máte záujem. Sú tam fajn ženy - matky a tešia sa z nových 😉

aja37
1. feb 2011

@minka051 : Minka, je mi to strasne luto ... taketo sklamanie by nemala zazivat zena, co tuzi mat deti. Ach jo. Drz sa, dievca!

aja37
1. feb 2011

@suezana : Ako dlho uz cakate na telefonat? My 2 roky. Z nasej skupiny, co sme boli spolu na tych skolenia, uz nejake pary deti maju. Tak snad sa to nejak podari aj nam. Skusim sa pozriet aj to tych diskusii, co si napisala. 🙂

envy
1. feb 2011

@aja37 10x IVF?? tak to smekám!!! Do toho bych asi nešla...víš, já jsem říkala, že dáme tu dárkyni a pak radši pojedu na dovolenou, něco si ještě užiju, mezitím poběží ta adopce...v zimě bysme zkusili dárkyni ještě jednou a konec...pak už bude adopčátko a kdoví, třeba se pak jednou zadaří přirozeně...furt tam ta šance je 🙂

envy
1. feb 2011

@aja37 + @suezana holky, tfuj tfuj, at se toho telefonátu brzo dočkáte!!! Já se taky těším, až budeme mít schváleno a snad se na nás brzo usměje už konečně štěstí 🙂

suezana
1. feb 2011

@aja37 bude rok teraz v marci od zapísania do zoznamu čakateľov. U nás sa čaká tak rok až rok a pol v našom kraji.Takže už sa to blíži 😵 a ďakujem 😉
@envy

envy
1. feb 2011

holky, já jsem pěkně nakřáplá...já se bojim, že se ty naše darovaný miminka leknou a utečou 😨 ach jo ☹ fakt si to moje tělo vybralo tu nejlepší dobu 🤐

aja37
1. feb 2011

@envy : nejak mi to v ramci diskusie uslo ... mas teraz v sebe darovane embryjka? a kolko?

envy
1. feb 2011

@aja37 jj, máme v břiše od soboty dvě morulky...takže uvidíme jestli to nějak dopadne...

paja1
1. feb 2011

@suezana Asi k vám někam přestěhuju ,když je u vás tak krátká čekací doba u nás dlouhá i 4roky,ách jo-no nevím.zatím doufám,v ty 4 co mám u sebe:?

gabikri
1. feb 2011

@envy
@paja1 : holky teď je řada na vás............musíte tady rozjet tu těhotenskou vlnu 😵 😵 😵 😵

zufalka
1. feb 2011

@minka051 😢 😢 😢 😢 je mi to luto,drž sa

aja37
2. feb 2011

@paja1 , @envy : Presne tak. Drzte sa baby a hlavne drzte si u seba tie mamca! 😉 My vam budeme drzat palce! a neskor sa k vam pridame.

misha83
2. feb 2011

@minka051 Ach ne, to mě moc mrzí, to je tak nefér☹

danielll
2. feb 2011

Ahoj devčata, hlásím se k vám, protože mi dneka v centru nabídli možnost darovaného vajíčka - mám za sebou 3 neúspěšná ivf - vždycky hodně vajíček, ale pak se zastaví ve vývoji... S čekací lhůtou na darované vajíčko nic neříkali, vypadalo to jako by jich měli dost. Ale mám problém spíše psychický, zda mám chtít cizí geny... obzvlášť, když slyším, že tam chodí darovat zejména stryptérky a podobně, za účelem si přivydělat.... Vy jste tohle nikdo neřešil?

suezana
2. feb 2011

@paja1 a niekde ešte menej, jedna babenka prišla do témy po mne, a už majú interakcie s bábätkom...práve kúpili kočík 😵 Chcem vám poradiť, tie ktoré rozmýšľate nad adopciou, choďťe do toho, nečakajte, urobte si prípravu, zápíšu vás a keby sa medzitým podarilo tehotenstvo, tak nevadí, dáte odklad, alebo sa rozhodnete neskôr, ja banujem, že som tak dlho čakala, vlastne nerátala som s takou dlho dobou na čakanie ☹ mohli sme tie formality dávnejšie urobiť...

aja37
2. feb 2011

@danielll : Nie, takto som nikdy nerozmyslala. Vies, mas 2 moznosti: mat dieta, ktore je aspon z polovice vase alebo nemat deti vobec. Predpokladam, ze ked uz v tomto pripade premyslas tak ako si napisala, tak adopcia u teba neprichadza do uvahy.

Ano, nebudu to moje geny, ale budu aspon manzelove. Budem vediet, ze kym bolo dieta v brusku, tak o neho bolo dobre postarane. Ze som nepila alkohol, nefajcila a tak. zazijem tehotenstavo. A ze by z toho vyrastla stripterka sa teda vobec nebojim. Jednak nevies co danu zenu priviedlo k tomuto zamestnaniu, mozno nemala v zivote moznost studovat, normalne zit a tak, takze ja nejak hned neodsudzujem. A hlavne strasne vela zalezi na vychove. Na prostredi, v ktorom dieta vyrasta. Na rodine.

Ano, je tazke zmierit sa s tym, ze to nebude biologicky tvoje dieta, ze nebude krasne, mudre, inteligentne a dokonale po mame 😀 😀 😀 ale bude tvoje a budes ho mat rada, tak, ze to nebudes vediet ani napisat.

paja1
2. feb 2011

@danielll Já jsem jiná jak ty ,nikdy jsem to neřešila a ty vajíčka jsou vyšetřeny,to by jsi nemohla ani chtít adopci a nic .A pokud je oplodní manželovým tak bude napůl,tvoje a vlastně celé. .Já jsem o tom nikdy nepřemýšlela.Víš znám spoustu lidí kolem sebe i známých a mají svoje děti a tolik problémů až po drogy,že je to hrozné a nikdy nevíš co se stane.Já mám 14 letou dceru ,je v pohodě,ale pořád šílím at se někde nechytne nějaké bandy,to prostě nejde.Já si myslím,že i tou výchovou se dá hodně změnit.Ale to záleží na tobě.Je tu mezi náma hodně co máme darované vajíčka a jsme štastné,že se najdou ženy které je dají i za tu finanční odměnu,není taky hned a je kolem toho vyšetření atd.Tím se tě ,nezlob se nechci dotknout za žádnou cenu,ale jsem tu snad ani nečetla,že by se toho některá bála,a takhle uvažovala..Kdyby těch žen nebylo,tak náme všechny smůlu a ani se nedočkáme.Já si myslím,že at dojde jakákoliv ženská každá má vyšetření ,které jsou povinné,to dělají všude jinak by ani její vajíčka nevzali.A pokud je to prostiitutka-tak to nikomu nevykládá,a 100% má testy na ty nemoci a když jsou v pořádku?tak čeho se bát.Já bych se tím,třeba živit nemohla,ale když jí to nevadí-je to její práce.Zní to blbě,ale je to tak,říkám nebála bych se ,že by bylo vajíčko nevyšetřené,právě naopak jsou od podzimu ještě nějaké další povinné testy atd co nebyli.Vím to od doktora.je to hlídané.A držím ti pěsti at se rozhodnete jakkoliv. 🙂

aja37
2. feb 2011

@danielll : a btw, myslim, ze stripterka ma aj ine moznosti ako si privyrobit, nez bolestive IVF, nemyslis? 😀 Takze stripterky a podobne povolania by som asi vynechala ... navyse, darkyna musi mat v poriadku vysetrenie ohladom sexualne prenosnych chorob a hlavne zvacsa mavaju min. SS vzdelanie.

paja1
2. feb 2011

Ted jsem to psala,nemyslíme to špatně,ale opravdu nás nikoho nenapadlo,že by to nebylo naše.I kdyby jsem měla dárce oba,a odnosím si to pod svojím srdcem,je to nepopsatelné a nádherné.Je jedno čí byli geny.Budu ho vychovávat podle sebe k našemu obrazu a to se vždycky alespon trochu musí podařit.A budu ho milovat at je jaké je.-Bude naše.Já věřím,že tě to asi hodně zaskočilo,ale nakonec uděláš to co budeš sama chtít a rozhodnete se podle sebe.I tak Ti přejeme at jsi štastná a splní se ti vše.

danielll
2. feb 2011

Já jsem z toho asi pěkně vyplašená... snad právě spíš ta adopce mi přijde přirozenější.... já nevím... a nevíte jestli je možné si někoho konkrétního privést? Ale zase kdyby člověk věděl čí to je, to taky není zrovna etické...

andika10
2. feb 2011

@danielll aj ja idem darovať vajička a nie som žiadna stripterka, a ani mi nejde o fin, hotovosť, proste chcem pomôcť lebo viem ake je to nemôcť mať deti, aj moje deti su z darcovskych spermií. Nechcem sa ťa timto dotknuť, aleradšej mať deti aspoň s polovice z našich genov ako žiadne

gabikri
2. feb 2011

@danielll : přesně jak píše aja, striptérky mají příjmy o kterých se tady málokteré zdá, takže proč by to dělaly? 😀

mircalla
2. feb 2011

@danielll To je absolutna hlupost, ze stripterky, sorry. CAR kam chodim darovaju vajicka najma studentky VS a mlade mamicky na materskej. Myslim si, ze stripterka asi nepotrebuje tu dost nizku odmenu, zarobi si inak a toto urcite nebude riesit.
Okrem ineho vsetky darkyne absolovuju cely rad pohovorov a vysetreni, darovat vajicka nemoze len tak hocikto. No tvoj prispevok ma normalne rozculil, moj syn je z darcovskych a taketo cosi, ze stripterka ma ani nenapadlo, asi si najprv konzultuj s CAR alebo nastuduj daco o darkyniach, kym take cosi vobec pustis do eteru

paja1
2. feb 2011

@danielll Nemůžeš,nikoho a když dovedeš tak dají jiné .Ale pokud máš sestru. ta ti může dát vajíčka,ale musí to být i přes ověřování nějakých smluv u právníka.Já jsem měla darované před asi 5lety od mé švagrové a tím pádem jsme si vzali ,ale dárce sperma,protože to byla sestra manžela.Ale nevyšlo to.Víš adopce je super,ale když to jde ,že si je odnosíš to je hodně.Kolik je ti let?jestli ti to nevadí?Mě bude už 39.a tak zkoušíme ještě rychle.

gabikri
2. feb 2011

@danielll : a když už máš takové předsudky, tak dárkyně je prověřená jak pod drobnohledem, ale rodiče adoptovaných dětí nikdo neřeší, takže myslím, že je větší pravděpodobnost, že budou špatné geny 😝

mircalla
2. feb 2011

@danielll este by ma zaujimalo ze odkial mas take informacie o stripterkach, ze pises, ze hlavne, kdyz slysis, ze chodia darovat vajicka stripterky. pretoze v CAR ti urcite nic take nepovedali, takze ti to musela povedat asi stripterka priamo....ale hlavne je to blbost, pretoze su tam iste naroky aj na darkyne. ked sa nad tym trochu zamyslis, sama musis uznat, ze co si napisala, je dost mimo

danielll
2. feb 2011

Mně je 35. Už to zkoušíme 4 roky... no tak ještě párkrát můžem zkoušet, jesli se neobjeví a neuchytí nějaký jedno silnější moje... ale právě jsem byla překvapená, tím, že to nikdo neřeší... mám dojem, že bych si hrozně moc zamilovala adoptované, protože někde zbylo a potřebuje mě.... ale tohle mi nějakým způsobem připadá divné, vytovořit uměle novou existenci kohosi a manžela...No možná se mi to časem rozleží v hlavě, když už nebudou žádné další naděje...

mircalla
2. feb 2011

@danielll Tak to neries, ked ti to pripada divne. Okrem ineho nerob tvrdenia, ze to nikto neriesi, ked do ludi nevidis. To si ako na to prisla? samozrejme, ze kazdy nad tym rozmysla. ale urcite nikto neprisiel s teroriou o stripterkach a podobne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre