Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gammaray
6. júl 2011

@bondy zdravím.určitě ti plodovka vyjde dobře,musí !!! vesmír ti pomůže.choriové klky,to je zase co,podle toho se taky určuje down,či co? mně abych si byla jistá bez plodovky,tak mi v nějakém tom týdnu měřili plodům kožní řasu za krkem mimin.nevím už jak se to vyšetření jmenuje a prý to podle nějaké té výšky-šířky v mm.taky poznají a downa bud vyloučí či potvrdí.na ten tlak bacha,kočko,tlak je svina....

bondy
6. júl 2011

gammaray, choriové chlky to je stejný postup jako u plodovky ale bere se vzorek z placenty a to se jim nepovedlo.
To na čem jsi byla ty tak na tom jsem byla také ale jsem obézní a tak to ty vlny nezměřil, teda to šíjové projasnění ano, to je ta řasa za krkem ale ne nosní kůstku.
o tlaku vím své, první těhotenství 220/120 a ve 36 týdnů mrtvá dcera.
Mám domluvenou hospitalizaci po odběru ale nervy to jsou.

jada1
6. júl 2011

@bondy on nás bude asi skúšať celé tehotenstvo ☹ . Pri screningu vadí, keď má ženo nejaké kilečko naviac? UTZ sa robí cez brucho?, myslela som, že vaginálne. Ja tiež nemám postavu modelky, mám nejakých 68kg, teraz možno aj viac. Neboj, všetko bude ok. Ono strašne veľa ženám vychádzajú poz.výsledky na downa. Držím palce na amniocentézu a super, že si ťa tam nechajú, oni ťa už postrážia. S tlakom si mala problémy aj pred tehotenstvom, či až teraz?

misha83
6. júl 2011

@nali1 Já nevím... teď se potřebuju dát dohromady, bohužel po těch hormonech mi začalo pár zdravotních problémů, ale to není ani tak to hlavní. Bojím se, že se to bude opakovat.

bondy
6. júl 2011

jada1, jadička tlak mám špatný celou dobu , několik let.No vadí , že není postava modelky. Já jsem podle všech oplácaná a i tak to vadí.Dělá se to přes břicho tak jsem nejdříve měla jít na liposukci, kdybych to bývala byla věděla 😀
Já pojedu do olomouce na tu plodovku a pak mě čeká cesta autem k nám do ostravy, ale já věřím, že mimi je určitě zdravé jen se bojím toho rizika toho odběru ale co už.

gammaray
6. júl 2011

@bondy no,ted čtu,že jsem ti to napsala jako tatar,ale pochopilas 😀 😀 bylo to přesně,jak říkáš-šíjové projasnění a ta nosní kůstka.a tobě vyšla krev pozitvní krev,že tě ženou na tu plodovku? taky jsem netušila,že to nejde všechno vidět,když jsou kila navíc 😀 (já jsem je neměla a furt jsem se doktora ptala,proč už nemám to vysněné břicho-náznaky se objevily až ve 21tt 😀 )tlak jsem měla v nemocnici vyšší až asi poslední 3 týdny před porodem.když se to druhé číslo začalo pohybovat kolem 90-95,začali doktoři vyšilovat,že budu muset na sál.přeměřovali mi to snad co 20 min.,nasazovali holtra,kontrolovali kotníky....nechápala jsem,cítila jsem se ok.ted je mi to teda jasné.... 😕 plodovka ti dopadne ok,takže žádné stresy,mamino 😀 😀

jada1
6. júl 2011

@bondy verím ti, že máš obavy, ale určite ti to dobre dopadne. Mám kamarátky, ktoré to podstúpili a v pohode. Inak k tomu riziku 1:40: ono to skresľuje aj tá hmotnosť. Čím je váha vyššia, tým sa podľa ich výpočtov aj riziko zvyšuje. Jedna kočka z témy Snažilky + - 40 to mala tiež podobné, podstúpila aj amnio a už má krásne zdravé dievčatko. Takže hlavu hore, všetko bude OK 😉 . S vyšším tlakom skúsenosti nemám, ja ho mám skôr nízky. Ale určite to treba sledovať, lebo je to nebezpečné.

bondy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bondy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gammaray
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denda1301
7. júl 2011

@bondy Budem drzat paste nech to dobre dopadne...ja inac nachapem preco sa robia tie vysetrenia,ked je to cez donorsky program ved darkyna bola vysettena a je mlada. 😨

denda1301
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinguse
7. júl 2011

ahoj holky, tak se vám připojím do diskuze, jestli můžu? Chtěla bych se zeptat, říkáte u dr, že jste měli darovaná vajíčka? Nebo to neřešíte? U mě to ví jen můj gyn.a jinde to neříkám. Ale nevím,jestli bych to měla říkat třeba v nemocnici, kdybych musela? Jsem teprv na začátku, měla jsem vložena 2embrya, min.týden jsem začala krvácet, tak jsem byla v nemocnici a řekli,že to vypadá na syndrom mizejícího dvojčete...no a dnes na kontrolním UZ byla vidět 2krásná srdíčka 😉
Občas vás pročítám, dřív jsem na tuhle diskuzi taky chodila, ale ET a pak ani KET nevyšel, tak teď jsme měli 2.pokus a vypadá to slibně. Jen doufám,že to nezakřiknu,protože od včerejší zápasím s angínou a taky jsem včera měla horečku přes 39st,tak snad to mimča zvládnou!
Všem moooc držím palečky,aby vše vyšlo tak jak má!!!

nali1
7. júl 2011

@kinguse ahoj, tak to moc blahopřeji. Ja jsem taky teprve na zacatku, mám pozitivni tt a taky máme vloženy dve embryjka. Pomalu jsem taky premyslela nad tím, jestli to někde říkat, ale myslím si, ze u gyn. To stačí. Možna Ti porsdi naše gramary, ta uz ma dve krásná trileta slunicka.

nali1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca22
7. júl 2011

@kinguse Ahojky,no u mě to ví i obvoďák že se chystáme přijmout darovaná,myslim si že je to u jakéhokoliv doktora jedno,oni jsou stejně vázáni lékařským tajemstvím a rozhodně to nebudou nikde ventilovat. Mimča to určitě vydrží 😉

kinguse
7. júl 2011

holky, díky moc! Budu nakukovat, stejně musím ležet a nudím se. Už mě z toho pekelně bolí záda.

nali1
7. júl 2011

@kinguse jen nakukuj. Aspoň nás tu bude víc. A další tehulka, to je fakt super. Jsme fakt plodná diskuse. 🙂

kinguse
7. júl 2011

@nali1 ..to víš,že jo,podpora je důležitá 😉

nali1
7. júl 2011

@kinguse spravny přístup. 😀

misha83
7. júl 2011

@kinguse Asi to pak budeš muset říct u nějakých těch genetických testů v těhotenství, protože tam se bere v úvahu věk matky, tedy v našem případě tzv. věk "genetického materiálu".
@nali1 Jsem hrozně ráda, že je tu teď těhu vlna, ale za plodnou diskuzi bych to pro nás neúspěšné tak úplně nenazývala ☹ .

kinguse
7. júl 2011

@misha83 ..ty jo, já vůbec nevím,kolik bylo "naší" dárkyni!!! Se ještě budu muset zeptat. 🙂

misha83
7. júl 2011

@kinguse Tyhle informace by Ti měli dát, stejně jako další. Ale tenhle jediný je podstatný. Tedy já nevím, mám to jen z doslechu.

misha83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinguse
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misha83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bondy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gammaray
7. júl 2011

dobrý večer milé dámy. 😀 vy tady zase jedete,koukám...váhy,míry,diety. 😀 já musím opět vybočovat z řady,nikdy za těch 10 let "hormonování "ani kilo nahoru,spíš dolů.jsem prostě nějaký exot 😀 😀 tedka mi ale na preventivce zjistili varovně nízký počet červených krvinek(hrozili dokonce transfuzí),dostala jsem vysoké dávky železa a listovku,takže jsem s těma lékama jako taky těhotná 😀 😀 a možná přiberu.
@kinguse u mě to věděl pouze ivf-doktor-to je jasné a doktor na genetice.jo a abych nezapoměla,řekla jsem to manželovi 😀 😀 jinak,14 týdnů v nemocnici na udržování se mě na to nikdo neptal,tak jsem mlčela,ale možná to měli v papírech od ivf doktora,kde jsem chodila i do poradny,nevím.moje obvodní gyndařka ví pouze,že mám děti po ivf,víc jsem jí neřekla.a perlička na závěr-dětská lékařka o tom nemá ani tušení 😀 😀 pokud by to ale bylo nějak nutné třeba z lék.hlediska,tak to samo řeknu.tak asi tak to mám já.

kinguse
7. júl 2011

@gammaray ..díky za odpověď, já si taky myslím,že to,pokud jak píšeš, nebude z lék.hlediska nutné, říkat nikdě nebudu! Neví to taky kromě manžela nikdo. Takové naše tajemství 😉

kinguse
7. júl 2011

@gammaray ..jo jinak máš, teda máte, krásný prcky!!!..to bych si taky přála holčičku a kluka...ale hlavně ať jsou zdraví,ať je to cokoli 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre