Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

stastenka42
29. okt 2013

.@sweetest no nam to vysvetlil genetik...nam to hradí poistovna...ale naše miminka budu v poriadku takže nemusime nad tým ani premýšlat 😉 😉 😉

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 Vám to platí pojišťovna? 😨 😨 😨 To nechápu...a na IVF jezdíte do Čech 😀

stastenka42
29. okt 2013

@sweetest počkaj, myslela som genetika....prenascan nie,ten si platiš sama-560€....do čiech vačšinou chodia aj ja som bola pre zly prístup centier...tu je to naozaj len o peniazoch...v čechach som sa s tým nestretla...

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 No proto 😀 😀 U nás je genetik také zdarma 😉
O špatném přístupu či cenách jsem zde četla, ale ony sem lítají i z daleka...tuhle byla v tv reportáž o IVF pro muslimky, mi lezly oči 😀 , aby vše bylo košer a tak. Mluvil tam Machač, jezdí jich jako zájezd do RF v Brně, pro nízkou cenu a super přístup 🙂

stastenka42
29. okt 2013

ved to je najdoležitejšie a to na SK chýba..bohužial...

majka43
29. okt 2013

Teda vy jste toho tady dneska probraly. Já teď hledala půl hodiny ampulku na moč.Všude samý krabice JÁ UŽ CHCI BÝT PŘESTĚHOVANÁ 😝 😝 😝

sweetest
29. okt 2013

@majka43 Já jí mám připravenou a to jdu až 13.11. 😝 😀 Mnoo, jen jsme tak poplkaly o zdravotnictví s @stastenka42 😀 , když tu žádná jiná nebyla 😝 😝

majka43
29. okt 2013

@stastenka42
@stastenka42 Tak už mám v průkajdě razítko od zubaře. byla jsem dnes, zítra poradna a pozítří Hematologie. mám to tento týden nabitý.

majka43
29. okt 2013

@sweetest Já jí taky měla připravenou, ale jak mě postupně chybí nábytek a mám věci po krabicích, tak najednou někam zmizla, ale mám jí.

sweetest
29. okt 2013

@majka43 Já jí mám u průkazky, tam se neztratí 😉 Neb tu mám furt v kabelce 😀 😀 😀

majka43
29. okt 2013

Když jí dám k průkajdě do kabelky, tak se zase zapomenu do ní vyčůrat.
@sweetest

sweetest
29. okt 2013

@majka43 Aleee....zase tak špatně na tom snad ještě nejsi 😉 😀 😝

stastenka42
29. okt 2013

@majka43 ja som si ju nachystala ešte včera...ja mam hematologiu v pondelok 😒

majka43
29. okt 2013

@sweetest No tak to nevím 😀 😀 😀 Radši si jí dám na záchod, abych jí ráno viděla.

stastenka42
29. okt 2013

@sweetest ty by si si mohla dat týždne do profilu,nemam prehlad 😀 😀 😀 😀

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 Ještě se mi moc nechce, co když..... 😉 Jsem 13+3 🙂

sweetest
29. okt 2013

@majka43
@stastenka42
A proč jdete na hematologii? ...já jen abych něco neopomněla se zeptat dr. 🙂

stastenka42
29. okt 2013

@sweetest pichame inj na riedenie krvi

stastenka42
29. okt 2013

@sweetest ale ved to už si 14tt 🙂 🙂 🙂 🙂 to je už ok,uvidíš....miminečko si ta vybralo,bude to dobre 😉

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 Ahaaa 🙂 To mi uniklo....to jste měly něco špatně? Ptám se jak blbec,vím, ale když něco nevím, tak se zeptám 😅

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 Já vím, ale já jsem takový nevěřící Tomáš 😀 Počkám ještě chvilku a dám to tam.
@majka43 Jo a dr. něco říkal o konci dubna na TP, ale že se budeme držet toho utz, podle kterého se to bere 😀 😀

stastenka42
29. okt 2013

@sweetest to je v pohode... ja som mala predtym nejake potraty...tak mi robili hematologiu a zistili mutaciu na trombozu...čo v skratke znamenalo hustu krv..čiže ked sa aj mimi uchytilo tak sa v podstate zadusilo ☹ teraz som pred transferom začala pichat fraxiparín na riedenie a vyšlo to..teraz musím chodit každy mesiac na kontroly či je všetko ako ma byt a budeme pichat až do porodu...

sweetest
29. okt 2013

@stastenka42 Jj, mě tenhle test dělali v RF před IVF, než jsme šli ke genetikovi 🙂

gerdusha
29. okt 2013

Baby, mali ste niektora intralipidove infuzky pri kete? Davali vam ich v den ket alebo este pred nim?
Potrebujem surne info. Vdaka

majka43
29. okt 2013

@gerdusha Myslíš Subcuvia?

majka43
29. okt 2013

@gerdusha Jestli je to ono, tak já to měla. První jsem měla 4 dny před Ketem a druhou 4 dny po ketu.

gerdusha
29. okt 2013

@majka43 neviem ci je to to iste. Ma to byt intralipid 20 % infuzna emulzia

majka43
29. okt 2013

@gerdusha Já to měla místo prednisonu, aby se chytly embryjka.

gerdusha
29. okt 2013

@majka43 no aj ja by som to tak mala mat. Ale vola sa to Intralipid 20 %

majka43
29. okt 2013

@gerdusha To bude asi stejný, byla to malá infuze a ta se nechala hodinu kapat pod kůži na břiše. Udělalo to takovou bouli a do večera se to vstřebalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre