Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misha83
5. feb 2013

@stastenka42 Drzim hrozne moc pesti, verim, ze se zakousnou a nepusit!

kerkyra
5. feb 2013

@adella1 Moc gratuluju k narození dvojčátek 😵 .Přeju Vám všem třem hlavně hodně zdravíčka.Neboj,oni to prckové brzy doženou 😉

twininky
5. feb 2013

@kerkyra každopádně především, dlouho jsem tady totiž nebyla a vidím u tebe štěstíčko v podobě miminek, moooooooooc Ti držím palečky aby už si konečně držela toho vytouženého/é drobečka/y v náručí, občas sem sledovala tvé nezdary, ale snad už je to ten pravý čas pro Tebe, drž se a tfuj tfuj tfuj, ať se hlavně drží ti malí bobci..... 🙂 😉
mimochodem, máš hodně podobné datum co sem měla já, já měla totiž termín 10.10. 🙂 říjňátka budou ty nejúžasnější jako je ta moje malá říjnovka pro mě... 🙂

kerkyra
5. feb 2013

@twininky Děkuju.Snad už jsem si smůlu vybrala a konečně se dočkám.Kupodivu ani moc nenervuju,jen se moc těším na utz.Termín mi vychází 11.10.,tak to mám jako ty vloni.Máš krásnou princeznu 😉

adella1
6. feb 2013

@kerkyra děkuju,jsou to šikulky,musíme věřit,že se to vyvíjí tím správným směrem... 🙂 🙂

stastenka42
6. feb 2013

@kerkyra Ahoj,cicka kedy si citila uhniezdenie? Ja zatial nic,ziadne pichanie v maternici necitim

kerkyra
6. feb 2013

@stastenka42 podbrisek me pobolival uz pred KETem z estrofemu.po transferu jsem nemela zadnou zmenu,zahnizdeni jsem vubec nepoznala,jen asi od 10.dne jsem mela strasnou zizen.Vypila jsem i 3l vody za den.Takze nemusis citit nic ikdyz to vyjde 😉

ny020
6. feb 2013

Ahojte dievčatá,
chcem sa spýtať či niektorá čakáte na transfer s darovanými vajíčkami?My chodíme do Brna do Sanatoria Helios...
Som po 2 neúspešných IVF...a nakoniec mi zistili, že sa mi netvoria vajíčka a preto nemôžem otehotnieť a preto aj pri IVF mi vždy vajíčka zomreli a nebol uskutočnený transfer...tak sme sa dali na darcovský program...čakáme na vajíčka...
Dárkyňu už máme, teraz u nej prebieha stimulácia a čakám na transfer...
Má niektorá z Vás skúsenosť?
Ďakujem

stastenka42
6. feb 2013

@ny020 ahoj,ja som tiež po vklade s darovanými vajkami,toto je moja tretia darkyna a 6 vklad...ešte máme dvoch mrazáčikov...ja som tiež v predčasnej menopauze,,,,

weru3ka
6. feb 2013

ahojte ja by som sa zasa chcela spatat ze by som chcela darovat niekomu vajicka aj som to studovala po internete...Len neviem ci to moze hocikto ale ako to chodi dakujem za odpovede🙂)

stastenka42
6. feb 2013

@weru3ka ahoj,môže hocikto do 35 rokov.Treba navštíviť nejaké centrum,tam sa podrobíš komplexnému vyšetreniu a všetko ostatné vrátane stimulácie a pod ti vysvetlia 🙂

ny020
7. feb 2013

@stastenka42 A prečo si natom až tak, že máš 3 dárkyňu a 6 vklad?
Ja idem nato prvý raz a máme 1 dárkyňu...tak som zvedavá...a uchytilo sa ti,či ešte čakáš...?

stastenka42
7. feb 2013

@ny020 preco som na tom az tak? Nepochopila som tvoju otazku. To ze mas darovane vajka neznamená ze Urcite otehotnies. Kedze mam tretiu darkynu to znamena ze som neotehotnela,inac by som dalsiu nepotrebovala. A samozrejme vzdy mas inu darkynu,nie tu istu. Ja som v pondelok bola na vklade,tak este neviem aky bude vysledok,dufam ze pozitívny.

nika009
7. feb 2013

@stastenka42 Velmi ti drzim palce, nech sa to tentokrat podari 🙂

kerkyra
7. feb 2013

@ny020 Ja jsem otehotnela s druhou darkyni pri 6.transferu.Snad uz to tentokrat dotahnu do konce.Ale snad budes mit vetsi stesti a povede se napoprve 😉

ny020
7. feb 2013

@stastenka42 No myslela som to tak, že prečo až 3 dárkyňa....?Ale už som pochopila 😉 a chodíš do Čiech?A za tie transfery platíš?My na začiatok platíme 2200€ zálohu a pri transfere ďalších 2000€...
A inak držím palčeky nech sa to podarí....

ny020
7. feb 2013

@kerkyra Ďakujem pekne 🙂 bojím sa toho, že to nevíde, ale aj sa teším a moc si prajem, aby to vyšlo hneď...

stastenka42
7. feb 2013

@ny020 my tiez platime tolko,za transfer sa neplati to je v cene,Iba pri KET sa plati okolo 190 eur. Pri tejto darkyni sme platili len polovicu,zvysok az bude potvrdena akcia srdiecka. Ak sa nam to nepodari tak to nemusíme platit. Budem ti drzat palceky nech nepotrebujes dalsiu darkynu 🙂

ny020
7. feb 2013

@stastenka42 Takže ak tomu dobre rozumiem, tak pokiaľ nebudeš mať uchytené vajíčko a budeš mať mrazáčikov, tak budeš môcť chodiť na transfer bez platenia?A po akej dobe môžeš ísť na ďalší transfer?
Držím palčeky aj ja nech ti už všetko víde ako má 🙂

stastenka42
7. feb 2013

@ny020 za prvý transfer neplatis,za mrazakov platis tych 190eur. Zalezi ci budete mat mrazakov a kolko,to si date zamrazit a po rozmrazeni ak su v poriadku tak ti ich vlozia. My sme mali vacsinou 2mrazacikov a teraz sme mali 5preto mame este dalsie 2ulozene.Mrazenie na jeden rok mas tiez v cene,to ti poslu emailom presne akej su kvality a kolko,ved uvidis,ale kludne sa pytaj 🙂

stastenka42
7. feb 2013

@ny020 staci pockat jeden,dva cykly,ako ty chces a kludne mozes ist na dalsi vklad

ny020
7. feb 2013

@stastenka42 No super, aspoň takto viem od teba, lebo doktor na nás vyvalí veľa informácií a potom neviem čo bolo na začiatku...Len Helios doporučuje vkladať po jednom vajíčku, ale aj sme si s manželom hovorili, že či nebude lepšie si dať vložiť aj 2 vajíčka...no každopádne uvidíme po tom koľko toho bude...

stastenka42
7. feb 2013

@ny020 Ano doporucuju jedno,ale vacsinou si davaju baby dve,je tam vyssia pravdepodobnost. Ale rozhodnite sa vy dvaja 🙂 neboj urcite budu aj mrazaciky 🙂

pixie18
9. feb 2013

Ahojte, tak som si robila posledny test dnes, je to aj datum kedy mi ho v centre odporucali robit, ale je to negativne ☹ uz som s tym zmierena, kedze som si robila testy aj predtym a ziadny duch nebol 😒 Dame si teraz trochu pauzu, ocistim telo od hormonov a potom sa do toho pustime znovu, kedze mrazacikov nemame.

stastenka42
9. feb 2013

@pixie1 ☹ ☹

kerkyra
9. feb 2013

@pixie18 To je mi moc lito.Zkus nějaky detox,my s manzelem brali oba evelor.Nevim,jestli to bylo tim,ale zadarilo se.
Ja dnes rano trochu spinila,tak jsem zas na nervy.Nasadila jsem ascorutin a lezim s nohama nahore.Ted uz na toaletaku nic,tak snad se nic nedeje.Jen me dost boli podbrisek,jako pri menzes.

hope222
9. feb 2013

ahojte dievcata ,rada by som sa nieco spytala . ja som bolo tiez na KET s dar.vajickami , este zaciatkom decembra,ale zial negativny vysledok . Problem je v tom , ze hned po vysadeni vsetkych liekov som krvacala, co som myslela teda , ze je norm.menstr. ,ale odvtedy som este dalsiu menstruaciu nedostala. Pichli mi zaciatkom novembra Decapeptyl a ten mi to zdrzoval aj predtym ,ale nepamatam si , ci az tak dlho :( Otazka len znie, stalo sa to tu niekomu z Vas ? Rada by som uz zacala s dalsim pokusom ,ale bez menstruacie samozrejme do toho ist nemozem .

julinka87
9. feb 2013

@kerkyra-Kerky neboj, já myslím, že se bejbís zahnízďuje 😉 , pěkně odpočívej mamino 🙂

pixie18
9. feb 2013

@kerkyra dakujem za tip, beriem teraz aj bylinky od akupunkturistky, tak dufam, ze sa telo vycisti a pojdeme do toho opat.
Oddychuj, davaj na seba a malicke pozor 😵

kerkyra
9. feb 2013

@julinka87 @pixie18 děkuju za podporu.Špinění bylo jen ráno 2x na toaleťáku a od té doby nic.Jen mě futr dost bolí břicho.Tak se snad jen roztahuje děloha.Kdyby se to znovu objevilo,tak pojedu do car už v pondělí,jinak musím vydržet do pátku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre