Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
31. máj 2010

ahoj holky, zdravim vas po delsi dobe, nejak nestiham chodit na net. V praci stravim snad mladi...
Mircalla - to je mi lito, co se ti stalo. Ale verim, ze ti to ze zacatku vynahradi mimco a pak urcite potkas toho nejlepsiho chlapa pod sluncem, uvidis.
Ja teda jen zasnu, ceho vseho jsou chlapi schopni. I ja mam kamaradku, kterou opustil manzel uz tyden po navratu z porodnice. Po ivf mela zakazany sex, on si behem tehotenstvi nasel milenku a zamiloval se do ni. Kamaradka je ted doma sama i s miminem, misto, aby byla rada, ze se jim to konecne podarilo, je uz 3 mesice v depresi a mimino si ani neuziva.

vika34
1. jún 2010

aHOJTE
LENCA TO AKO KEBY si písala i mne, s tým rozdielom ,že ja som potom všetky najťažšie chvile už riešila s mojim druhým mužom,našťastie sme sa dali dokopy ked mala dcera 4 mesiace,takže s ňou bol skoro od narodenia.O to je teraz ťažšie to ,že on je zdravý a ja nemôžem mať dieťa/teda ASPOň ZATIAľ)A manžel chce strašne dieťa a to že ho ešte stále nemáme berie ako svoju nejakú prehru,40-tka mi už klope na dvere a po pravde vám poviem,že dieťa riešim už plných 15 rokov/kedže som mala aj pred pôrodom problémy/a nie som si istá,či som neni už na konci .Bohužiaľ ešte som neni zmierená sama s tým,tak ešte to úplne nevzdávam,ale to nadšenie je dávno preč.Ale v tejto téme sa v poslednom období darí a aj zázraky sa STáVAJú ,TAK MI TO pomáha,že už to šťastie hádam aj na mňa sadne

carlin
1. jún 2010

Ahoj holky, mate nekdo doma domaciho mazlika ? Tim nemyslim manzela 😉 , ale nejaky zviratko ? Cetla jsem, ze kdyz se otehotneni nedari, je dobry si poridit pejska, kocicku a tak, pomahaji odbourat stres, clovek se soustredi na neco jineho a otehotneni se lepe podari. Vcera jsem se o tom bavila s dr, potvrdila mi to. Uvazujeme, ze si koupime civavu. Moje kamaradka podstupovala IVF neuspesne, pak ji manzel koupil pejska a slo to raz dva.

gabikri
1. jún 2010

carlin : no já bych psa chtěla, ale mm je zásadně proti. Prý kam ho dáme, když někam pojedem.no má trochu pravdu. Ale nedávno byl v telce Jack Russel teriér a ten se mu líbil..tak jsem ho trochu nalomila.......dokonce se ptal, co je to za rasu a že by ho bral. No je potřeba si to řádně rozmyslet. Je to starost minimálně na deset let. Je pak člověk u toho uvázaný jak pes u boudy. To vím podle kamarádky, nemůže jet k vodě, jen kam můžou psi, na návštěvu taky každý není nadšený, když přijedeš se psem, nemůžeš jet lyžovat, k moři....a když, tak s velkýma problémama.

maja3.s
1. jún 2010

Ahoj holky...no domácího mazlíčka bych brala všema deseti,teda konkrétně pejska,ale.....bydlíme na bytě (takže bych musela oželet toho mého vysněného anglického mastifa) a já když jsem v práci, tak odjížím o půl šesté a vracím se o půl sedmé, takže víc než 12hod. v čoudu...no a manžel musí občas na služebku a není třeba tři dny doma, takže se bojím, že by pejsek fakt strádal... ☹

maja3.s
1. jún 2010

gabikri...kamarádka má Jacka Russela...je to děsně temperamentní pes...fakt takový malý blázínek,je s ním sranda 😅

carlin
1. jún 2010

Ja vim, ze je to taky starost a velka zmena zivotniho stylu, ale to je miminko taky, ze jo 🙂 Takze budeme trochu pripraveni, ze se nestarame jenom o sebe a musime se prizpusobit. Protoze jsem nikdy pejska nemela, docela se toho bojim... Ted cekam, az mi jedna pani posle fotky stenatek, abychom si vybrali. Jestli to pujde, tak je sem vlozim.
Radi jezdime obcas na vikendy pryc a na dovolenou je to taky problem, to je jasny. Ale budeme mit hlidani u "babicek", takovy pro ne pripravny kurz na mimi.

Jinak jsem se rozhodla, ze zustanu na pristi pokus jeste v Pronatalu. Dr. byla moc prijemna a mela jsem z toho dobry pocit. Znovu mi nabrala vsechny krevni vysetreni a taky kultivaci. Pristi tyden jdu na mereni foliku, jestli nahodou se tam nejaky neobjevi. Coz tedy necekam, ale jen tak pro jistotu.

Pristi ET s darkyni by mohl byt asi v cervenci.

lenka20
1. jún 2010

carlin ja mam doma 3 mazlickov labradorov, naozaj su protistresovi, uzasni, aj je pravda, ze je to super nacvik na rodicovstvo, hlavne ked si vezmes steniatko a snazis sa z neho vychovat dobreho poslusneho bezproblemoveho psika, aj manzelia si nacvicia spolocny pristup, nejake hranice a jednotne vystupovanie, co je super potom pri vychove dietatka.. ale treba si uvedomit, ze je to aj velky zavazok na 10-15-20 rokov, podla plemena, cim mensi psik tym dlhsie sa dozije... naozaj ak neviete psikovi zabezpecit pravidelne prechadzky, vencenie, spolocnost na vacsinu dna, tak radsej nie.. psik vydrzi aj v byte, tych 8 hodin zvladne bez vencenia, kym ste v praci, ale potom sa mu treba plne venovat, aby vam v byte nenarobil zo stresu paseku... takze ak ste pripraveni na prechadzky aspon 3xdenne a vsetko psikovi prisposobit vratane dovoleniek a vikendov, tak odporucam.. hlavne ale treba vediet, ze neznamena, ze ked mate maleho psika tak netreba ho nejak cvicit, najma ked planujete rodinu tak treba aby psik bol vychovany a poslusny, aby ste mu mohli verit aj pri babatku... a do tych 2 rokov psieho veku pocitajte ze psik bude ,, pubertak ,, bude mat energie na rozdavanie a ak akurat vtedy budete mat mimi, tak to bude dost narocne... odporucam pozriet si film s Mathew McCauneghy + Jennifer Aniston, ale neviem si spomenut na nazov, bolo to o psikovi Gabrielovi, nadherny dojemny film a urobite si presny obraz ako to bude vyzerat... manzelia, pes, male deticky...

lenka20
1. jún 2010

sorry doplietla som to, ten psik sa volal Marley, v anglictine je nazov filmu Marley & me....

carlin
1. jún 2010

Lenka20 : Ja pracuji doma na PC, takze spolecnost si budeme delat navzajem. Jsem naopak rada, ze me donuti chodit 3 x denne ven....
Tak uz jsem si ho objednala, je to pejsek a budeme mu rikat Kuky 😉
Privezeme si ho 14.6. a bude to prvni miminko u nas doma. Nase miminko doufam bude casem nasledovat !

vika34
1. jún 2010

ahojte ,u nás doma by domáce zvieratko nebolo odbúranie stresu,ale dalšie moje povinnosti.Ja mám doma dve domáce zvieratká/muža a dcéru/a myslím,že to stačí,nestíham po nich upratovať,s Vikou sa vadíme iba o poriadku,proste má odlišný názor a to teda nie som žiaden puntičkár a muž to je exelentný bordelár/hlavne ,že tvrdí ,že má rád poriadok/,ale vôbec ho nedodržuje

gabikri
1. jún 2010

carlin : tak Brno nakonec padlo ? Určitě jsi se rozhodla dobře...v Pronatalu jso taky dobří a ty se dočkáš 😵 Jé a v červenci....to už máš brzo!! Já chci taky takhle brzo 😵 A Kuky je boží 😵 😵 😵

maja : no já vím, že Russel je magor, kamarád ho má a pořád skáče do výšky, to nechápu, on mu hází balonek a ten pes vyskočí skoro dva metry. Ale zase musí být sranda 😀 Než nějaké plemeno, co pořád spí 😝

Jinak jsem dneska byla na té HSK........výsledky dopadly na jedničku, tady prý zakopaný pes není..jen je potřeba to zkoušet a zkoušet 😵

carlin
1. jún 2010

Gabikri : HSK je hysteroskopie ? Dela se to v narkoze, asi jo, vid ? jenom kamerou skrz pochvu? Taky me napadlo, ze by nebyla na skodu.
Zatim zustanu v Pronatalu, snad je to dobra volba. Preci jen me trochu vadila ta vzdalenost do Brna, pro nas 300 km.
Nebyla nejaka reklama s Russelem, jak skakal zbesile za oknem ? To je teda skokan 🙂 . Je to moc hezkej pes a urcite by se s nim clovek nenudil.
Budes se nejak dr. v Reprofitu pripominat? Aby jsi urychlila proces 🙂 ...Prala bych Ti, aby to bylo co nejdrive. A urcite se to povede, to je jasny. Smuly uz bylo dost a statisticky uz mame obe narok na //!

Byli jsme o vikendu na filmu Kuky se vraci. zas tak moc se nam film nelibil, ale jmeno Kuky se nam zdalo super.
Budu informovat, jak zvladam psi mimino 🙂 ....

gabikri
1. jún 2010

carlin : ano, hysteroskopie 😉 Dělá se to bez narkózy.teda asi jak kde...u Apolináře je na to specializované pracoviště.........to by sis musela zjistit. Nic to není.....napustí do tebe takovou tekutinu, přez pochvu strčí kamerku a prozkoumají dělohu, jestli je všechno, jak má být. Pak mi ještšě vzali vzorek na histologii.........to jen malinko štíplo.ale nic tragického.
Doktor z Brna mi psal, že by bylo dobré, abych si to vyšetření vyřídila. Že je to lepší.....že na tom tedy netrvá, ale že je to dobré to mít. Tak jsme si to vyřídila u Apolináře a jsem ráda. Aspoň mám klid, že není problém v děloze 😉
Jinak teď jsem ten operační protokol naskenovala a poslala doktorovi do Brna..........s malým připomenutím, že se těším, že dárkyně bude brzo 😀

Jj, taky se mi zdá, že jsem toho psa viděla v nějaké reklamě jak skákal 😀

My byli o víkendu na Ženy v pokušení a na to Kuky se vrací tam byla reklama..........no jsme se s mm na sebe podívali dost nechápavě, co tím chtěl básník říci.........ale třeba jsme divní my 😝

lenca78
1. jún 2010

ahoj holky, ja muzu domaciho mazlicka jen doporucit. Mame fenku zlateho retrivra, je to moc hodny pes. Je to velky pes a byt mame jen 35 m2, ale stejne se budeme muset prestehovat do vetsiho, jestli se dvojcata udrzi. Pejsek vydrzi cca tech 12 hodin sam doma, pak se mu ale dost venujeme. Napred jsem si myslela, jak nas to bude omezovat, ale ted jsem strasne rada, ze ji mame. Jinak bych opravdu trikrat denne za kazdeho pocasi ven nesla. Navic nasi rodice ji radi pohlidaji - proste jak deti.
Pes mi hodne po psychicke strance pomohl. Hlavne kazdeho, kdo se pta, kdy konecne budeme mit deti odbyvam vetou, ze ted si to zkousime se psem a az uvidime, jak nam to pujde, pustime se do deti 🙂

gabikri
1. jún 2010

lenca : retrívři jsou moc krásní...líbí se mi ten jejich dobrácký kukuč 😵

No když máte hlídací babičky a dědy, tak není se psem co řešit. My bohužel nemáme, tak si to ještě asi rozmyslíme 😉

lenca78
1. jún 2010

gabikri - mas pravdu, jsou to takovi dobraci. No babicky i dedove obcas remcaji, ze ji maji hlidat, ale ja to pro ne delam jako zacvik na deti. Ty jim taky jednou chci davat hooodne casto 🙂

mimka29
1. jún 2010

Ahojte,
carlin my máme psa - jorkšíra, ale to je taký pes celej rodiny. Raz je u mojich rodičov, raz u nás. On sa normálne vypýta keď chce ísť k niekomu. Napríklad my prídeme k našim v nedeľu na obed a pes si hneď v papuľku donesie svoju tašku ku dverám, nahádže si tam hračky, sadne si do nej a celý čas tam sedí a čaká na nás, aby sme tam náhodou nezabudli. To potom nemám to srdce ho tam nechať, lebo mamina nám potom volá domov, že ten pes aj keď sme odišli, tak sedí pri dverách taške a čaká, že sa pre neho vrátime 😀 Ale keď je už u nás zase dlho, alebo sa mu niečo nepáči, tak nám zase dá najavo, že chce ísť k našim. Je to paráda mať domáceho miláčika, ale treba si to fakt rozmyslieť, lebo keď sa budete o neho starať iba vy, tak je to potom aj obmedzujúce.

Ale náš pes sa prvý dozvedel, že som tehotná, lebo bol zrovna u nás keď som si robila test a on so mnou chodí stále na záchod, tak som mu ho hneď ukazovala, že či aj on tam vidí tú druhú čiarku 😀

carlin
1. jún 2010

Ahoj mimko,
docela jsem se nasmala pri predstave, jak si bali tasku 🙂 , to musi byt tedy cislo. Uz se na naseho moc tesim, velikosti je asi jako jorksir. Mam obavy, aby si ze me neudelal svyho otroka 🙂 , budu se snazit ho nejen rozmazlovat, ale i vychovavat. Tedy alespon doufam.

iwusa
1. jún 2010

ahojte dievčence,
pravidelne Vás čítam, nebojte nezabudla som na Vás, len mám čoraz kratšie dni a čoraz viac povinností, alebo sa mi to iba zdá??? 😀
tehulkám držkám pastíky a netehuľkám na rukách aj na nohách a nebojte sa, raz sa všetky isto zídeme - v reprofite 🙂 a tam to určite dobre dopadne, verím každej jednej z nás. ja teraz na to tak netlačím, proste pohoda klídek, odkladať prašule a potom skúsime, lebo inak by mi roztrhalo hlavu od nervov.

minka051
2. jún 2010

Ahojte zdravím
Tak konečne sme domka KET pebehol dobre vložili 2 bublinky ta teraz ich hladkám aby pekne rástli 😀
Na krvičku teda HCG mám ísť 14.6. tak midržte palce 😀
U nás tak strašne leje 😠 no už by teda mohlo prestať leo za chvílku miesto auta si musíme kúpiť čln. V obyvačke pol plafonu jednu veľkú mokrú machuľu.

maja3.s
2. jún 2010

minka051...supr,že jsou bobani už u tebe...takže je rozmazluj a ať se jim u tebe líbí...držím pěsti 😉

vika34
2. jún 2010

MINKA VEľMI DRžíM palčeky

gabikri
2. jún 2010

minka : tak ať to tentokrát vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 Moc Ti to přeju a budu držet pěsti!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

iwusa : pěkně si odpočiň a až budeš v pohodě, vzhůru do Reprofitu 😵

lenca78
2. jún 2010

minka - moc drzim palce, at se pekne uhnizdi.

minka051
2. jún 2010

babenky moje strááášne ďakujem 🙂 ja ich už nepustím 🙂 🙂

mimka29
2. jún 2010

Ahojte babule,
minka držím palce 🙂 😉

minka051
3. jún 2010

Ahojte pekné ránko konečne so slniečkom 🙂 🙂
mimka ďakujem a pevne verím že už ťa budem nasledovať. Dnes som sa aj dobre vyspala a cítim sa super. 😎

patkapetko
7. jún 2010

Ahojte všetky, trošku sa vám tu pripletiem....chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosti v Iscare, ako dlho sa čaká na darkyňu vajíčok. My čakáme asi mesiac...no a dnes som sa dozvedela, že "naša" doktorka tam už nepracuje a nikto ani nerieši, že čo s jej pcientkami!!!! Som bola úplne vytočená keď som tam dnes volala. Objednala som sa k Mudr.Valkymu na "obnovenie" procesu!!!! 🙄 ☹

mimka29
9. jún 2010

Ahojte baby,
dlhšie som tu nebola, ale vidím, že nikto 😕
Len som vám prišla povedať, že som dnes úspešne urobila štátnice. Som hrozne unavená, ale šťastná, konečne si môžem užívať tehulkovanie.
minka ako? Ešte si asi netestovala, že?
patkapetko ja nemám skúsenosti s Iscare.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre