Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
21. okt 2010

@minka051 minka gratulujem ale zatial len tak tichucko, aby to klaplo az do najstastnejsieho konca 😉

vika34
21. okt 2010

@minka051
no čo to čítam,veľmi som ti držala palce aj na nohách ,tak sa ti zadarilo,nech je všetko o.k.

ja som dnes bola u gyndoša v maternici nič nie je ,sliznica nízka ,ale niečo tam našiel,zobral krv na HCG a povedal,že chce vylúčiť mimomaternicové,ale ked som mala mimomaternicové minule,tak som mala testy pozitívne,tak dúfam,že to bola iba nejaká porucha,cysta tam nie je ,tak teda neviem čo to je 😒
Ale dohoda je ,že bohužiaľ tiež už mi nevie viac pomôcť a jediné čo mi ostáva je ísť na KET

minka051
21. okt 2010

@iwusa dík ano len po tichúčko
@vika34 dievčence ste zlaté a veľmi dakujem. No moja teda ked sa darí tak sa darí, ale nevešaj hlávku najbližšie KET to istí 🙂 🙂 Niekedy je veľa vecí nevysvetliteľných. Hlavne sa treba dať do poriadku a začať znovu. Držím palce a sledujem. 😉

kvakuska
21. okt 2010

Děvčata zítra bude na čt1 ve 12:30 v Sama doma doktor Koudelka z Reprofitu Brno a bude mluvit právě o dárcovství vajíček, pokud by to teda některou z vás zajímalo 😉

vika34
21. okt 2010

@minka051
budem na teba myslieť a silno držať palce

gabikri
21. okt 2010

@minka051 : jů, zlatíčko moooooooooc se těším s Tebou, cesta byla dlouhá, ale vyplatilo se 😵 😵 😵 Tak ať je vše jak má 😵 😵 😵

minka051
22. okt 2010

@gabikri ďakujem a aj tebe prajem a silno držím palce aby ti to konečne vyšlo 🙂 🙂 🙂

iwusa
22. okt 2010

@kvakuska diky za info 😉 som v praci, ale potom pozriem na nete 🙂

gabikri
22. okt 2010

@kvakuska : super informace.............budu koukat 😉)

alenta10
22. okt 2010

Ahoj holky,všechny Vás moc zdravím!!Jmenuji se Alena 38,a po neúspěšném 1.IVF,jsem to po půl roce opět zkusila,ale bohužel....vajíčka nejsou a asi ani nebudou,to pravil pan doktor v Repromeda Brno!!!!tak se Vás chci poptat jak s dárcovským vajíčkem,jít do toho nebo mi už nic jinýho nezbylo...aaaaaaaaaach jo!!!!!A kolik to stojí,jak dlouho se čeká a co vy na to???,Co morální věc,.. budu se tím trápit???Jsem Půl roku vdaná,poprvé a hned taková darda!!!Děkuji Vám za pomoc papapa Alča

gabikri
23. okt 2010

@alenta10 : ahoj alčo, jsme na tom dost podobně, mě je 39 a taky už se mi netvoří vajucha 😒 Měla jsem dvě IVF se svými, ale nic z toho nebylo, takže už mi taky zbývají jen dárcovská. Měla jsme nejdřív problém s tím to vůbec přijmout, ale na druhou stranu je to báječná věc, než být bez dětí nebo projít šíleným kolotočem dotazníků, šmírování soukromí a já nevím co ještě ohledně adopce. Tady máš jistotu, že aspoň dítko bude z 50% po tvém manželovi, což je dost 😉 Nevím, jestli máš pokus na pojišťovnu nebo ne, ale mě to poprvé s pokusem na VZP stálo 8000,- ve státním CARu a teď jdu do soukromého a budu platit okolo 40tisíc. + když nemáš pokus na pojišťovnu tak je to ještě cca 50 tisíc k tomu. Jinak si obvolek cary, jak to mají z cenama a čekačkama......všude to mají jinak 😉

lenca78
23. okt 2010

@alenta10 ahoj, ja jsem mela take bohuzel jen variantu darovana vajicka nebo adopce nebo zadne deti. Sli jsme s manzelem do varianty darovana vajicka. Tesim se, ze deti budou aspon po manzelovi. A jsem i rada, ze si muzu zkusit, jake to je byt tehotna 🙂. Ja jsem take platila v soukromem caru 40tis. za darkyni (plus slo to jako pokus na pojistovnu). Cekaci doba byla u me velmi kratka, prakticky do mesice jsem vzdy mela nejakou darkyni, jednou i do 14 dni.

alenta10
24. okt 2010

Ahoj holky...všem Vám hluboké díky za odpovědi!!Jsem v šoku,ale jako blázen,páč mi řekli,že to bude stát až 130 000.-kč v Brně a to se mi zdá fakt moc!A mám čekat až 4 měsíce!I když mi před tím řekli,že to o moc dražší neř norm.IVF nebude????Tak mi,prosím zkuste doporučit nějakej CAR kde jsou hodní a vlídní a velmi levní.....takovej balík nenahrabu ani za sto let!Díky moc Alča

gabikri
24. okt 2010

@alenta10 : nenapsala jsi, jestli už máš vyplácané pokusy na pojišťovnu a kolik je Ti let? 😉

lenca78
25. okt 2010

@alenta10 presne jak pise gabikri, mas jeste nejaky pokus na pojistovnu? Ja bydlim kousek od Prahy, takze ti mohu rici jen o prazskych centrech. Ale vsechna centra maji webove stranky, na kterych jsou uvedenedy ceniky - at uz s pojistovnou nebo bez. Tak se zkus podivat.

lenca78
25. okt 2010

@gabikri tobe uz se to taky blizi, gabikri, ne? Moc drzim palce, at transferuji jen toho nejlepsiho bojovnika/bojovniky, co se udrzi.

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : ahoj lenčo, díky...jsi hodná............právě sedím u telefonu a čekám na zprávy......manžel jel na odběr do Brna a já jsem tady jak na trní 😵

lenca78
25. okt 2010

@gabikri jee, tak to je super. Tenhle den si pamatuju vic jak den transferu, taky jsem vyslala manzela samotneho. Tak at to dobre dopadne. My jich meli od darkyne 7, z toho se podarilo oplodnit 5 a prezily nam do ctyr dnu jen dvě. Ale ty stacily 🙂 U nas odber probehl v utery a v sobotu odpoledne jsem je mela v sobe. Tak treba v patek je uz budes mit taky .

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : ahojky, právě volal manžel, že úkol splněn 😀 Dal mi doktora na ucho a ten mi říkal, že si mám vybrat, že čtvrtek a sobota tam on není, že tedy by nám udělal transfer v pátek on, nebo v sobotu někdo jiný. Já mu řekla, že chci transfer od něj, tudíž pátek to jistí 😵 Odpoledne si mám volat, kolik bylo vajuch 😵

lenca78
25. okt 2010

@gabikri tak to je parada, to budes mit stejne stare embryo/ embryjka jako ja 🙂. A daji ti jich kdyztak vice? Nekde jsem v lete cetla informaci, ze u embryi starsich 3 dny je uz sance na uhnizdeni tak vysoka, ze ceska lekarska komora chce vydat zavazne doporuceni zavadet jen jedno embryo, protoze roste pocet vicecetnych tehotenstvi. Kamaradka byla na IVF pred 14 dny v Praze a zavedli ji uz jen jedno, i kdyz chtela dve.

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : no já když byla na pohovoru a ptala jsem se na to, že bych chtěla klidně i tři, tak mi to doktor vysvětlil, že je to spojené s vysokými riziky a že tři mi nedá v žádném případě, ale že dvě jo. Já budu chtít dvě, tak uvidíme 😉) Oni to berou asi i podle věku, když je holka mladá, může to zkoušet vícekrát,ale když je někomu 39 jako mě, tak myslím dají dvě, aby co nejvíce zvýšili proavděpodobnost, protože čas je prevít. Hezky o tom mluvil dr. Koudelka z Reprofitu v pátek v Sama doma.......myslím, že je to až někde na konci celého pořadu, ale podívej se na to celé, zajímavě tam mluvil 😉 : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/114849974...

lenca78
25. okt 2010

@gabikri Tak hlavne, ze ti kdyztak dve daji. To by bylo fajn, kdyby se ujaly obe dve, ne? Ja jsem obcas z toho takova sklesla, protoze tehu s dvojcaty je opravdu rizikovejsi a neni mi moc dobre, ale zase kde bych pak schanela nejakou dalsi darkyni? Nic nam nezbylo na zamrazeni a tohle je diky memu telu fakt zazrak. Tak snad to dobre dopadne a budeme mit hned dve najednou 🙂

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : já bych taky strašně právě chtěla dvě. Vyrůstala jsem jako jedináček a to je naprd. A dvě těhotenství vzhledem k věku nestíhám. Takže doufám, že Tě budu následovat 😵 😵 😵

lenca78
25. okt 2010

@gabikri tak to abych ti drzela palce nadvakrat 🙂

gabikri
25. okt 2010

@lenca78 : 😵

aja37
25. okt 2010

@gabikri : Strasne ti drzim palce! Nech sa vam to podari a vajicka su kvalitne. Verim tomu, ze si teraz jak na ihlach. Nemozes robit nic, len cakat. ale snad to dobre dopadne.

Ja som bola dnes u lekara. Mala som dojst v 2.polovici cyklu na kontrolu pred stimulaciou. Pre mojou 8.stimulaciou. Na lavom vajecniku mi nasiel lekar 3cm cystu. Vraj moze sama odist, alebo ju prepichnu. Ach jaj. Baby, nemate s tym skusenost?

Asi toto bude moj posledny pokus a pojdem do darovanych vajicok.

Lenca78, kde si v Prahe chodila do CARu na darovane vajicka, ze si ich mala vzdy tak skoro? To cakanie na vsetko ma raz zabije.

lenca78
25. okt 2010

@aja37 Ajo, s cystama nemam zadne zkusenosti, ja totiz jako zenska asi nikdy ani nefungovala. Vajecniky mam zakrnele a kdyby tam byla cysta, tak bych asi i oslavovala, ze vubec neco delaji 🙂

Ja jsem chodila do Gennetu a byla jsem co se tyce rychlosti velmi spokojena. Spis se to vzdy protahlo kvuli me. Poprve mi nasli darkyni do mesice po prvnim IVF, ale doktorka chtela jeste hysteroskopii a pak tri mesice pauzu, tak tu jsem musela odvolat. Pak byla nova darkyne zase do mesice, ale nemela jsem dostatecnou sliznici - to zjistili tak v pulce cyklu a jeste pred menstruaci uz pro me meli novou darkyni. Tu jsem taky nezvladla, protoze jsem zase dostala nejakyho bacila a antibiotika. Ale nakonec dalsi cyklus uz to klaplo🙂. Dokonce jsem platila za darkyni jen jednou, ani mi nenauctovali ten pokus, kdy jsem nemela dostatecnou sliznici. Byla to moje chyba a darkyni vajicka odebrali, ale nic po me nechteli. Asi je pouzili pro nekoho jineho, ale i tak me to prijemne prekvapilo.

aja37
25. okt 2010

@lenca78 : a ty si sa v Gennete liecila aj predtym? alebo si si tam rovno isla po tie darovane vajicka? Vies, ide mi o to, ci mi nepovedia, ze musim cakat, kedze nie som ich pacientka a nemaju so mnou ziadnu historiu. Ja mam vsetky vysetrenia: imunologiu, genetiku, hystereskopiu, laparoskopiu - kde mi vzali oba vajcovody, pretoze boli zvacsene a bola v nich tekutina, mam super hormonalny profil, len tie vajicka nejak nie a nie vytvorit. Mam za sebou 7IVF a z toho iba 2krat som vytvorila vajicka, ktore sa oplodnili. Dokonca mi vkladali emrya uz v stadiu blastocysty, ale asi skrz tie zapalene vajcovody a tekutinu v nich, to nikdy nevyslo.

Mrknem sa na stranky Gennetu.

aja37
25. okt 2010

@gabikri : Tak ako? Uz vies nejake novinky z Brna? Ako to tam dopadlo? Dufam, ze vsetko ok.

lenca78
25. okt 2010

@aja37 tak to nevim, ja jsem zacala tam. Loni v cervnu jsem tam byla poprve a v srpnu mela sve prvni IVF, po kterem padl ortel darovanych vajicek.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre