Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

paja1
24. jan 2011

@zufalka To říkám,jsem úplný golem.Ale co bych neudělala.

paja1
24. jan 2011

@paja1 Na mě ty hormony působí asi mega-děsně-moc.

paja1
24. jan 2011

@andika10 Máš nárok na 3 pokusy přes pojištovnu s následným transférem.Pokud by se u nějakého transféru pokus nekonal,tak hradí 4.měla jsem to tak.

andika10
24. jan 2011

@paja1 diky

paja1
24. jan 2011

@andika10 Darované pokud máš ještě pokus,tak můžou napíchat tu dárkyni a vykáže se to na tebe.Jn jí něco hradíš.(jako za to ,že do toho jde.)

paja1
24. jan 2011

zjištuju,že často si oíšu sama sobě.No jsem po 12 asi jdu spát a ráno kiknu dobrou noc.

andika10
24. jan 2011

@paja1 dik, ale darovať vajička chcem ja, ale aj ja som bola na IVF s darcovskymi spermiami, preto chcem pomôcť niekomu

iwusa
24. jan 2011

@zufalka prosim ta a kedy myslis to spinenie? akoze aj po skonceni MS? dakujem moooc za palceky, dufam, ze sa aj na nas konecne usmeje stastie 😉 a vy ako momentalne postupujete?

minka051
25. jan 2011

@zufalka no moja hlavne to moc nepreháňaj lebo oddychovať treba. Ale ty vieš na čo sa cítiš.Ja idem práve doktorke dať si ukončiť PN lebo zajtra tiež už musím do práce aby som všetko stíhala. No a testovať tak ešte netuším zatial sa na to necítim, ale možno až v deň keď pôjdem na krvičku. To je 1.2. Ešte uvidím.

paja1
25. jan 2011

@andika10 To je hezké,že chceš pomoc druhému.Já nemám jak.u nás je to horší na obou stranách.Má to jen jednu výhodu,že s nemusíme hádat kdo je na tom hůř.

andika10
25. jan 2011

@paja1 aj môj mn to zobral velmi zle že nemôže mať vlastné deti, ale potom to bolo už lepšie, Som si raz pozerala kočíky, a on mi na to hovorí že deti mame ešte v mrazničke a ja už kočik pozerám 🙂 ☹ , som nevedela či sa mam smiať alebo plakať

zufalka
25. jan 2011

@iwusa ano ,mna nato upozornoval štelcl že po inj. napr. diphereline ja som mala tú,tak možu byt aj bolesti aj špinenie,ale naštastie nič nebolo,tak preto.Ja čakám na tretiu mršku po potrate a chcem si íst po mrazáčikov,čo nám zostali - dva 😉 Ak sa rozmrazia a budú ok tak super,ak nie tak budem musiet naškrabat dalších 5000 eur a íst na novo 😒 Ale to bude už posledný krát,aby som nemusela rodit na geriatrii 😉 davaj info ako pokračuješ,nech sa to tu konečne rozbehne správnymi kolajnicami 😉

misha83
25. jan 2011

@paja1 Tak to jsme na tom stejně, taky si s manželem nemáme moc co vyčítat 😀 . My zas říkáme, že jsme se hledali, až jsme se našli 😀 .

paja1
25. jan 2011

@misha83 Aj my jsme se hledali,až jsme se našli.Jsme takoví komedianti-to o nás říkají kamarádi.A to je fajn. 🙂

misha83
25. jan 2011

@paja1 Jj, přesně tak. Akorát když si představím kolik let jsme řešili, abychom děti neměli a teď řešíme abychom mimi co nejdřív měli. Je to postavené na hlavu🙂.

iwusa
25. jan 2011

@zufalka ahojky, ja viem, ze teraz poviem take to klise, ale musime mysliet pozitivne 🙂 je super, ze aspon mrazacikov mate, neboj zabojuju. Na peniaze nemysli, lebo to ti (alebo aj mne) na optimizme neprida. My teraz papkame tabletky, pripravujeme sa, popijame alchemilku a hlavne sme strasne pozitivne naladeni, obaja aj s mm 🙂 viac budeme vediet bud. tyzden 🙂

mimka29
25. jan 2011

Ahojte baby 🙂 Tá naša krásavica ešte nespí, ale uspáva manžel, takže mám veget. Teraz ju bolia tie ďásienka chúďa naše, tak má nárok večer mrnčať. Tie dva spodné zúbky už má vonku, ale ktovie či sa jej ešte nejaké netlačia 😒

@iwusa tak u vás sa to konečne pohlo, to som rada 🙂 Ja som nemala bolesti ako ty, ale určite to môže z tých liekov byť ... ale čo by sme všetko pre mimi nevydržali, že? To je dobré, že myslíte s manželom pozitívne, ja som bola vždy taká istá. Vždy som hovorila, že budeme mať deti, proste by sme si ich aj adoptovali, ale bez detí by sme neostali a táto myšlienka ma vždy držala. U nás to príroda a Boh nakoniec zariadil prirodzene, ale určite aj vy budete mať ten vytúžený uzlíček šťastia, neboj 🙂

@zufalka tak za chvíľu si idete pre drobcov. Ja ti už nemôžem posielať tehu vírusy, ale minule som ich poslala až až, takže ich máš v zásobe 🙂

@misha83
@paja1 my sme boli s manželom tiež obaja neplodní a predsa sa nám pošťastilo. Nikto z toho nechápe a my najmenej, keď nám roky lekári tvrdili, že ani jeden nemôžeme mať deti ... a tiež sme si stále hovorili, že si aspoň nemáme čo vyčítať 😅

Sladké sníčky

andrik79
26. jan 2011

ahoj holky, prosím, kdy by se měla dostavit menstruace po braní leků estrimax +utrogestan? Po vysazení jsem pár dní špinila, myslela jsem, že se to rozjede a nic, a dnes je to už 10 dnů :( děkuji

paja1
26. jan 2011

Holky tak z 10embrijek nám jen zůstalo 1xexpandující blastocysta,1x blastocysta obě byli jedničkové kvality a pak ještě chtěli asi vyhodit 2x trojkové kvality,ale mě jich bylo líto a nechala jsem si je k nim přidat.Takže mám v bříšku 2+2.A mám tam dost místa.Jinak držím pěsti všem co zítra něco mají (ET,KET,OPU......................).A jdu spinkat a zítra se kuknu a dočtu si vás .dobrou noc.

gabikri
26. jan 2011

@paja1 : pajko waw, takže opět kvarteto 😀 To musí teď vyjít, držím palečky 😵

@andrik79 : bohužel už si to nepamatuju, ale myslím do týdne?

mimka29
26. jan 2011

@paja1 držíme doma všetky prsty čo máme 🙂 😉

@andrik79 mne vždy povedali, že do 3 dní by som mala dostať mrchu, ale mala som to tak nejak ako ty, iba špinenie, no neriešili to nejak v centre, brali to oko mrchu.

aja37
27. jan 2011

@andrik79 : ja som takuto kombinaciu liekov este nemala, ale po ultrogestane samotnom to boli tak 3dni a mala som ju.

Baby, ja mam este 29dni pred sebou .... ja sa tak tesim, ze sa neviem ani dockat 😉

@gabikri: a ty si este doma na PN alebo uz chodis do prace?

gabikri
27. jan 2011

Ahojte 😉

@aja37 : ano, jsem stále doma a zůstanu až do KET. Jestli půjde všechno jak má, tak cca od 14.2. začínám s léky 😵 Doktor mi už napsal rozpis. Mám napsaný Estrofem, Prednison, Aspirin a od ET Utrogestan. 😉

aja37
27. jan 2011

@gabikri : ja ti tak zavidim .... mne uz sa tak strasne nechce chodit do prace. Inak s liekmi zacinas zhruba tak ako ja. Ja mam liek na posunutie menstruacie brat do 8/2. 12-13/2 sa mi ma spustit menstruacia a od 1DC budem brat lieky. 25/2 OPU a 3-5dni na to ET. To budeme nejak spolu. Btw, a co ti na to hovoria v praci? Su s tym ok?

gabikri
27. jan 2011

@aja37 : ajo já nemám žádnou práci. Já jsem OSVČ , měla jsem obchůdek a před tím, než jsem šla na darované
jsem ho musela pustit. Nemohla bych si dovolit být na nemocenské, sama jsem si tam prodávala i vozila zboží. Tak jsem se na to vykašlala a to bych si musela hledat práci a vzhledem k tomu, že jdu zase na KET a chci být zase v klidovém režimu, tak neschopenka byla jediná možnost. Navíc bych byla úplně bez peněz a i kdybych otěhotněla, tak dostanu úplné prd. Od nového roku udělali takové zákony, že podnikatelky, co jdou na mateřskou nedostanou skoro nic. Na mě se vztahujou ještě ty staré zákony z minulého roku, takže jsem za tu neschopenku ráda. Kdyby mi vyšel KET, zůstanu na rizikovém a následně plynule přejdu na mateřskou a mám vystaráno. Kdybych to na jediný den teď přerušila, dostanu kulo 😖

aja37
27. jan 2011

@gabikri : ahaaaa, tak to jo. To mas dievca recht. Ja mam klasicku kancelarsku pracu. Sice dobre platenu, ale uz ju robim moc dlho a uz ma to nebavi. Ako zaujimave to je (rozne krajiny a tak), ale uz to pre mna nema tu iskru, co to malo kedysi. Uz by som potrebovala alebo otehotniet, alebo zmenit. A menit pracu, ked viem, ze by som chcela ist na matersku, sa mi nechce. Tak musim cakat.

gabikri
27. jan 2011

@aja37 : právě, já bych taky musela jít hledat jinou práci a to teď vůbec nemám myšlenky a stejně, kde by mě takhle narychlo vzali, když za chvíli zase budu blbnout s KETEm 😒 Nezbývá taky než čekat. 😉 Takže budeme bojovat spolu, to je moc fajn 😵

lenca78
27. jan 2011

Holky, moc na vas myslim a drzime s holkama palce. Ja ted mam nejakou krizi, vypada to, ze zuzanka jeasi hlucha ☹ Ceka nas spoustu vysetreni. Myslela jsem, ze jsme si to uz vybrali predtim a ono ne. Vim, ze to neni hrozna vada, jsou mnohem horsi, ale jako mamu me to moc boli, kdybych mohla, tak ten sluch bych ji dala. V te souvislosti me napada, jak toho malo vime o darovanych vajickach. Ja bych ted dala cokoliv za informace o alergii v rodine, nemocech, apod.Hodne by nam to pomohlo, kdyz ted doktori hledaji mozne priciny. A z manzelovo strany to nestaci. Zkuste se poptat ve vasem CARu, jestli by vam darkyne nemohla dat nejakou informaci o nemocech v rodine, treba by ji to nevadilo a vam to pozdeji pomuze. Mejte se.

lenca78
27. jan 2011

@aja37 Ajo. ja to mela taky tak. Starou praci jsem nechtela menit, kdyz jsem chtela na materskou. Ale v mem pripade mimco neprichazelo a ja to v praci uz primo nesnasela. Tak jsem ji nakonec zmenila a mesic po skonceni zkusebky jsem oznamovala, ze jsem tehotna 😀 A musim rici, ze mi to hodne pomohlo. V nove praci to bylo ze zacatku narocne, tak jsem se plne soustredila na ni a prestala myslet nonstop na miminka, co neprichazely.

lenca78
27. jan 2011

@gabikri Byt OSVC a zenska planujici materskou je fakt naprd. Ja nevim, oni tu snad chteji to podnikani uplne znicit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre