Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
8. júl 2009

dobre ránko....iwuška.....len si pomaškrť.....dobru chuť.. 🙂

mimka29
8. júl 2009

iwuska ty sa teda máš, že nemáš šéfa. My aj keď tu nemáme vedenie, tak musíme makať, ale didlinka je na tom rovnako ako ty, tak si môžete dopisovať.
dianan ty si vpráci. Zlatúšik, ty ši tuším v robote stále

dianan
8. júl 2009

ahoj mimka.....aj mne sa zdá,že som stále v práci...ešte piatok teraz mám službu...a končim...v juli....počkám na menzes....a výrazne poľavujem v práci.... 🙂

mimka29
8. júl 2009

dianan budeš čerpať aj PN-ku?

dianan
8. júl 2009

minmka....nie nebudem na PN...bude dovolenka....podľa toho ako bude treba chodiť do MT

mimka29
8. júl 2009

Jaaaj ... ja teraz keď chodíme do Brna, tak lepím dovolenku a priepustky, ale teraz keď budem mať už presný deň transferu, tak pôjdem na PN-ku už tak 2-3 dni pred ním, nech si telo oddýchne. Ja robím so stránkami a je to niekedy dosť náročné, tak som sa tak rozhodla. Raz ma tak vytočila stránka, že som od nervov začala krvácať a to mi za to nestojí.

dianan
8. júl 2009

veru mimka....treba si oddýchnuť...ved nás to stoju kopu penazí,energie...a nervov....ale musíme to teraz zvládnuť...

mimka29
8. júl 2009

Ty máš určite tiež náročnú prácu, tak vážne treba spomaliť ak sa u teba v práci dá.

iwusa
8. júl 2009

zrovna sme kecali s tetou upratovackou, take zlate ziena to je. kecali sme uplne o vsetkom, ako je tazko teraz s pracou, dcera jej maturovala a ani len brigadu si nemoze najst, chuda a potom sme aj o zdravi a roznych komplikaciach kecali, spomenula som jej, ze chceme mimi ale neda sa (nehovorila som jej uplne vsetky podrobnosti) a ona sa spytala, ze ci sme skusali aj nejakych bylinkarov. hmm... neviem, akoze ja hlavne verim doktorom ale clovek nikdy nevie a mozno ako take barlicky, ze by to pomohlo (di - dufam, ze sa nesmejes).

mimka29
8. júl 2009

iwuska ja teraz z byliniek pijem alchemilku žltozelenú, ale neviem či som to už nepísala

dianan
8. júl 2009

ivuš...hahahahha

dianan
8. júl 2009

bylinky pomáhaju,.,,,tomu ja verím 🙂

mimka29
8. júl 2009

Alchemilka vraj pomáha na rast sliznice a dokonca je to pitný čajík, tak si dávam ráno 0,5 l a večer pri telke (alebo modrom koníkovi) tiež 0,5 l. Neviem či je to náhoda, ale minulý cyklus mi po ňom sliznica narástla a dokonca aj zlepšila tvar. Pridali mi aj nejaké lieky (estrofem), tak neviem či to bolo z nich alebo z čajíku.

iwusa
8. júl 2009

di 😀 😀 😀

mimi - viem, ze ju pijes, uz to tu bolo spominane a takisto aj s didi sme o tom hovorili.

babule a tato alchemilka, mozem ju pit hocikedy pocas cyklu, alebo je nejako ohranicene, napr. ked nemam mrsku tak mozem pit a ked mam tak nemozem. proste nejaka ta odborna rada by sa mi hodila 😉 aby som nenarobila este vacsiu šarapatu 😉

mimka29
8. júl 2009

iwuska neviem, aj som skúšala nájsť niečo o nej na internete, ale sú tam rozdielne odporúčania. Ak niečo dôverihodné nájdeš ty, tak daj vedieť.

dianan
8. júl 2009

iwuška,mimka...alchemilka by sa mala piť do ovulácie na rast a podporu sliznice,potom sa už nemá piť...to znamená treba ju piť od kedy dostaneš menzes tak 2 týždne,potom pauza do dalšieho cyklu

mimka29
8. júl 2009

Dík dianan ja som si aj myslela, ale na internete sú fakt úplne rozdielne názory.

iwusa
8. júl 2009

diky di - som vedela, ze sa mozem na teba spolahnut v tejto oblasti 😉

babule, bola som na obede a mali sme kuracie maso na spôsob hawai, dobre som sa pobavila na tom, lebo v omacke bol jeden jediny kusok ananasu a aj ten chutil ako rozvarene jablko 😀

mimka29
8. júl 2009

Ja som mala francúzske zemiaky a boli úžasné, ja doma neviam také urobiť.

iwusa
8. júl 2009

babule - manzelik dostal prikaz kupit alchemilku, takze aj ja zacnem od dnes cajikovat 😉

mimka - dam ti moj receptik na franzucske, mozes si z nich zobrat iba nieco alebo vyskusat cely receptik, je to len na tebe, takze:

surove zemiaky nakrajam na kolieska, poukladam do janskej misy (oblozim dno a steny zemiakmi, dno tvori jedna pripadne dve vrstvy zemiakov, zalezi aj od toho aku velku misu mas), pokvapkam olejom osolim, okorenim. na to vysypes co len budes chciet, co mate radi (ja davam kukuricku, sampiony), na to poukladam na kolieska nakrajanu klobasku (neviem ci lubite ale ma tam dost dolezite miesto), na klobasku znova poukladam zemiacky, trosku pokvapkam olejom, osolim/okorenim a dam piect. uz ked budu zemiaky skoro hotove tak ich odokryjem a vylejem na ne smotanovu zmes (kysla smotana + dve vajicka + trosku mlieka + trosku vegety - dobre rozmiesat), tato zmes prejde cez klobasocku a vsetko to chyti krasnu farbu, vonu a chut hlavne! no a na vrch dam este bud platky alebo postruhany syr (zalezi aky mame doma) a necham chvilocku zapiect. no a po takejto mise sa u nas len tak zaprasi.

dobru chut 😉

iwusa
9. júl 2009

bre ranko babule,

tak aj ja som uz dnes cajikovala a bala som sa, lebo ja tieto bylinkove caje moc nemusim ale bol fakt super, hned mam lepsi pocit, ze robim nieco dobre pre seba 🙂

dianan
9. júl 2009

Dobráránko krásky moje...ako sa dnes máte??
iwuška dobrý recept...ale ked davaš surové zemiaky su potom dobre uvarené???ja mam recept na franc.zemieky z uvarených v šupke a potom ošupať a na kolieska porezať...ale takto ako píšeš ty je lepšie,menej roboty...vyskušam...

dianan
9. júl 2009

mala by som sa polepšiť...ja som začala den kávou 🙂

iwusa
9. júl 2009

di - ked si ich nakrajas na tenke kolieska (max. 5 mm) a pecies dostatocne dlho ale pri teplote max. 180, tak sa krasne prepecu a su uplne makkucke a skvele! mozno to trva dlhsie, kym sa upecu ako pri uvarenych zemiakoc, ale mas omnoho menej prace a mne takto aj viac chutia 🙂 taku som dostala na ne chut, ze ich asi dnes spravim 😉 a pri peceni kontrolujem ci uz su a prost ked vidim, ze su este napoly surove, tak pokracujem v peceni a doteraz som este nemala problem, ze by boli nerovnomerne upecene. len ja som si raz pomylila sol s cukrom, to ste mali vidiet ako sme sa tvarili, strasne bez chuti boli zemiaky, tak sme dosalali o sto-dvesto 😀 ale ked teraz ten cukor robia strasne jemnunky, nie ako volakedy, ked boli krystaliky cukru fakt velke 😀

mimka29
9. júl 2009

Dobré ránko babule,
iwuska dík za receptík

Všimli ste si, že je založená téma na alchemilku? Sú tam rôzne názory na jej používanie a úplne sa rozchádzajú. Ja sa budem riadiť toho čo napísala aj dianan. Dnes som 14 deň od menštruácie, tak si dávam pauzu až do ďalšej. Inak baby ja mám ovulku a pekne ma bolí bruch. Včera som si najprv myslela, že zase dostanem mrchu a potom som si našla na nohavičkách hlien. Neviem, ale nikdy som ju tak necítila. Ale hneď sme na to s manželom vlítli 😀
Pekný deň 😉

dianan
9. júl 2009

mimka....no super.....to by bolo keby sa zadarilo...... 🙂aj zázraky sa môžu diať ..no nie??

mimka29
9. júl 2009

Di môže 🙂 Teraz som tak kladne naladená, tak prečo nie 😉

iwusa
9. júl 2009

jeho, to by bolo strašne zlate, ze by sa podaril takyto zazrak 😉 mimka, treba to hned vyuzit, clovek fakticky nikdy nevie 🙂 inak, u mna bol chvilu manzel, lebo dnes ma skolenie v tt a nemusel sa rano ponahlat a on si dal kavicku, ja som popijala cajik a on potom: "no co, robi to s tebou nieco?" ja som nemohla od smiechu, typicky chlap 😀

babule ja som takisto postrehla forum o alchemilke, ale ani som do neho nepozerala, tiez sa riadim radou od di (dakujem) a ja som este postrehla jedno forum a v nazve malo nieco, ze darovane oocyty, alebo nieco take podobne a dokonca tu kocku odporucili na nasu temu (predsa len by nemali byt duplicitne temy), ale ked som ju potom hladala, tak som ju nemohla vobec najst a vyhladavac na konikovi mi v praci nefunguje. len to som chcela, ze by som sa potesila, ak by sa pridal niekto dalsi - nove skusenosti, zazitky. skusim to este raz pohladat.

dianan
9. júl 2009

iwuš...no to bola dobrá otázka od Tvojho muža...super....aj ja som sa zasmiala...proste typický chlap 🙂

iwusa
9. júl 2009

mrkla som do tej temy o alchemilke, nechcem byt hnusna, ale niektori ludia si fakt nechcu nechat poradit. jedna kocka - zdravotna sestra, radi v piti bylinky presne ako ty di ale niektore kocky, si proste melu len to svoje a svoje 😖

no a manzelik, to je cislo, co veta to perla, ale aspon je nam spolu veselo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre