Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

maahuliena
22. júl 2009

cafte babulky, podlaktorým už palda v práci, že 😉 😀
ja mám dnes voľno a ešte aj zajtra, tak oddychujem, upratujem... teraz som sa bola nachvíľku zaplávať si na kupku 😉 až taký bohovský pocit v tom teple 😎 😝 teraz čakam na mužíka 😉

mimka29
22. júl 2009

Ahoj maahul, že zaplávať si na kupku (ty provokatérka 😀 😀 ) Ja sa tu topím vo vlastnej šťave v robote bez klímy.

maahuliena
22. júl 2009

mimi 😅 😅 nuž...koonečne mam volno.. no čo to nevyužiť 😎 ved ja si to v robote odmakám od piatku do pondelka 🙄 našťastie nam klima funguje 😲 ale dnes som to trošku prehnala 😅 🙄 som ako račica 😅 brrr 😝 😖

maahuliena
23. júl 2009

dobre rankoooooo 😎 😎 😎

iwusa
23. júl 2009

ahojte babulky, no co vam poviem. dnes nam v praci uplne padli vsetky systemy, nastastie okrem internetu, takze dnes sa len tak flakame a nudime... teda nudili sme sa, ale teraz obehla podnik oficialna info, ze dnes nas pustaju skor z prace, takze juchuchuuuuuu!!! viete ako sa moc tesim??? konecne sa budem kupat aj na slovensku, zabco bude plazovat!

nechcem nikoho drazdit ale uz sa neviem dockat ako odtialto vypadnem, to teplo v kancli ma zabija!

didi - neviem ci si mi pisala mailik, ale vravim, nedostanem sa k nemu, pretoze nam nefunguje lotus, ak si pisali zajtra si precitam. papacik babky moje 😀

mimka29
23. júl 2009

Ahojte slniečka,
je milujem teplo, ale nie keď musím makať 😝 a neverili by ste, ale máme toľko ľudí, že až. Nie aby boli radšej niekde na kupku. Ale aspoň mi to rýchlo ubehne. Po robote ideme s didlinkou pozrieť malú našej sesternice. Malá má už 10 mesiacov a ešte sme u nich neboli, síce sme ju už viac krát videli, ale nebola to taká oficiálna návšteva. Nakúpili sme malinkej vecičky, tak tam musíme ísť, kým z nich nevyrastie 😀

iwuska u nás nehrozí, že by nás pustili skôr z roboty, teraz som to šéfke navrhla a hádaj čo povedala 😀

maahul 🙂 😉

vika34
23. júl 2009

ahojte,ja som včera presedela celý večer na pohotovosti s mužom ,vytkol si kotník a vzdychal strašne ,nemôže chodiť ,dali mu dlahu,kázali ležať,dnes zohnal dve barle a už aj mastil do roboty,lebo zrovna mal na dnes dve zákazky,predchviľou mi volal Vika ,že ju bolí ucho ,ale aj tak sa čvachce v bazéne ,aj ked som jej vyslovene zakázala namočiť hlavu/dúfam,že poslúchla/,tak s M odlím ,aby som další večer nepreseda na pohotovosti

Ja nemôžem skôr z roboty,lebo som jediná čo má klúče a musím zamknúť ☹

vika34
23. júl 2009

babulky ´dnes večer som bola pre istotu s dcérou na pohotovosti s uchom ,no príma týždeň,zdravím vás a dúfam,že sa vám darí lepšie

iwusa
24. júl 2009

bre ranko,

vika no vam sa teda dari! akoby si to predpovedala - s malou vikou myslim, ale tak hadam uz bude lepsie a pacientom sa polepsi 🙂

mimka - neboj ty uz dnes budes koncit skor a ja ti budem tisko zavidiet! 🙂 a konecne sa uz blizi vikend, ja som taka neuveritelne nevyspana, verim tomu, ze ked dnes pridem domov, tak najskor padnem do postele a budem si musiet trosicku zdriemnut.
zajtra pojde mozno manzel do prace, takze sa mi bude dobre upratovat byt - nebude obsmrdat a zavadzat 😀 a v pondelok mam volno, na to sa tesim najviac. vsetci pojdu do prace a ja budem spaaaaaaat 😀

iwusa
24. júl 2009

a aby som nezabudla, ze v noci bola burka??? 😕 😕 😕 takto som sa tvarila dnes rano, ked som pocuvala spravy, tak tvrdo som spala, ze som nemala sajnu o tom! a dufala som, ze dnes bude aspon o par stupnov menej, ale slnko uz prazi a znova bude horuci letny den.

bobjan
24. júl 2009

Ahojky🙂

Iwuška, bola búrka ako blázon, ja som bola hore hneď, lebo sa u nás najprv len blískalo, potom už aj hrmelo a fúkal riadny vietor. Potom sa pustil dážď, ktorý nám "krásne klopkal" na strešáky 😠

Pekný piatok prajem všetkým 😉

mimka29
24. júl 2009

Dobré ránko,

Dostala som mrchu, jupííííí. Ale trpím ako kôň, celú noc som mala hrozné kŕče, najradšej by som sa škriabala po stene, ešte teraz sa mi trasú nohy a bolí ma všetko od pásu dole, ale to neva, ja to vydržím, hlavne, že už za chvíľu budem mať našich rkpcov u seba.

vika tak máte teda pestré doma. To je najhoršie, keď sa musí lietať po lekároch.

iwuska ty si teda dobrý spachtoš, ja som celú víchricu videla. Pozerala som cez žalúzie, či nevyvalí nejaký strom pred barákom.

bobjan u nás v BA nepršalo, len strašne fúkalo.

Pekný deň zlatíčka 🙂

iwusa
24. júl 2009

ahojte babulky,

no ako som hovorila, uplne som bola vystvena v praci a ked sme prisli domov ani neviem ako, ale spala som pekne 2 hodinky. teraz som svieza ako rybicka 🙂

mimka - vedla mojej spalne by mohol byt aj deat-metal koncert a ver tomu, ze by som o nom nevedela, ja uz v momente ked padam do postele tak som mrtva, ale moj manzel ma velmi tenke usi a zobudi ho skoro vsetko 😉

jeminanku, manzel sa prave teraz rozhodol, ze ma chut na cigansku a uz aj klepe masko, mna porazi 😀

mimka29
27. júl 2009

Dobré ránko,
neviem či tu dnes niekto zavíta, ale keby náhodou, tak som vám prišla popriať pekný týždeň 🙂

Ja už od piatku lepím náplaste a užívam lieky, mrcha mi už končí a 3. augusta mám kontrolu sliznice v Brne.
Ktovie čo je s dianou, už by mala mať po OPU, stále na ňu myslím.

lulu107
27. júl 2009

Čaute viete mi niekto poradiť, dnes som bola na kontrole moja maternica na 14dc je 8,5 a sestra sa vyjadrila, že mi nejako rapidne nerastie. Doktorka mi určila deň KET na 17 deň, to ešte trošku dorastie. Nemám s tým žiadnu skúsenosť.

lulu107
27. júl 2009

Aká má byť veľkosť maternice pred zákrokom? mate tu niekto nejakú takúto skúsenosť?

mimka29
27. júl 2009

Ahoj lulu, ty myslíš asi výšku sliznice, že máš 8,5 mm. Tak to je v norme, pri kete a ET by mala byť minimálne 8 mm, ale ona ti ešte môže podrásť. Skús piť ešte teraz čaj Alchemilku žltozelenú - 0,5 l ráno a 0,5 l večer. Mne minule po tom čaji narástla sliznica za dva dni dva mm.

lulu107
27. júl 2009

ďakujem veľmi si mi tým pomohla, neviem prečo tá sestrička hodila takú blbú poznámku. Mám dlhší cylklus, tam možno aj pre to pomalšie rastie, mne pomalšie rastú aj vajíčka, pri 1 IVF som mala OPU na 18dc. Aj som si myslela, že doktorka asi vie čo robí a za 3 dni ešte podrastie. Mám úž toľko UTZ za sebou a dr. nikdy nevideli problém a doktora sa aj dnes tvárila, že je všetko v poriadku a tej verím pretože naposledy po zákroku som bola tehu🙂
Ale aj tak som bola nespokojná. Ďakujem si veľmi zlatá 🙂

iwusa
28. júl 2009

bre ranko dievcence,

vcera som mala volnicko, tak som si pekne oddychla a dnes plna sil spat do prace.

mimka - takze takto o tyzden budeme od teba cakat zaujimave infosky!!! uz sa tesim, opat sa to tu bude diat nieco nove. ozaj na fotke v albume si ty, ze? sa podobate s didinkou aj ostatne sestry su vam tak podobne?

di - silno na teba myslime, dufam, ze vsetko dopadlo OK a potesis nas nejakou skvelou spravou, takisto cakame na infosky!

jejda, viete ako som sa teraz zasmiala. jeden panko prechadzal po nasej chodbe a plny optimizmu si spieval a piskal! to bolo zlate 😀

mimka29
28. júl 2009

Dobré ránko,
iwuska áno na tej fotke som ja. Chcela som si urobiť album, aby som mala kam dávať testíky s // 😉 S didlinkou sa ani veľmi nepodobám, to skôr s prostrednou z tých mojích troch sestričiek a didlinka sa zase skôr s najmladšou podobá, ale je vidno, že sme svoje 🙂

dianan by sa už mohla ozvať

dianan
28. júl 2009

ahojteeee krásky,slniečka moje.... 🙂
bolo mi za vami smutno...

dianan
28. júl 2009

🙂 takže teraz novinky...

som po odbere,mame len 3 vajička,aj za tie vďaka Bohu,a dnes mam volať,že čio je s nimi...
čo sa rýka kontaktu s heliosom a Krajkom...super,pohode, perfektný prístup..proste všetko super...

a vy??,čo nove???mimka čitam,že ty už sa tiež chystáš na vklad..tak super.....držím nám prsty obom... 🙂

dianan
28. júl 2009

a pozdravujem aj iwušku,bobjan...a všetky ostatné babuľky

bobjan
28. júl 2009

Ahojte🙂

Diananka, super, že si sa mala dobre a verím, že číslo 3 prinesie úspech. Posielaj drobčeko pozitívnu energiu a nech sa pekne po oplodnení delia 😉 😵
Krajko je super, to je fakt a fešák 😎

dianan
28. júl 2009

ano bobjan...presne tak.....musím myslieť pozitívne a dúfať,že to bude dobré.,....dakujem

iwusa
28. júl 2009

diiiiiiiiiii - chybala si nam!!! ako sa tesim, ze si spat a aj tri vajka su super, hlavne, ked su silne a verim tomu, ze su silne a zvladnu to! a ty tiez!!! budem si drzat pastiky a potom daj info, ze co ti povedali!

zdravim aj teba bobjan 😉 a to mas recht, ze krajko je fesak, on je taky typicky doktor z ruzovej zahrady 😀 ja by som ho brala aj ako svojho normalneho doktora, hned by som ho menila za toho mojho neschopaka trnavskeho 😠

mimka - myslela som to tak, ze je proste vidiet, ze ste sestry! ja sa so svojimi voooobec nepodobam, starsia a mladsia este trosku hej, ale inak sme celkove dost odlisne - vyzorovo aj povahovo!

bobjan
28. júl 2009

Iwuska, no presne, Krajko z rúžovej záhrady 😉 Ja mám teda gyndoša dobrého, len sa u neho strráááááášne dlho čaká 😖 ale je fakt super. PN mi dal bez slova, s vychádzkami, povedal, keď mi bude chýbať utroš, alebo niečo, hneď mám dôjsť...len neviem, ako to bude, keď budem chcieť naberať progesteron a pichať agolutin po ET 😨

mimka29
28. júl 2009

dianan super, ja už som sa o teba bála. A koľko si mala folikov?

dianan
28. júl 2009

mimka...no len 3 som mala a boli v nich vajička...
akurat som tam volala a teta embryologička mi povedala,že sa oplodnili všetky 3 🙂 tak tešim

bobjan
28. júl 2009

Dia, supeeeeer, držíme palce ďalej. Volať budeš znova zajtra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre