Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

envy
16. feb 2011

@gabikri a bude nějakej test? 😝

beruska64
16. feb 2011

@envy tak to je krasna sprava 😀 Gratulujem!!! Hlavne vela oddychuj a ziadny stres. Teraz sa tu uz urcite spusti vlna tehuliek 😉

aja37
16. feb 2011

@envy : No odpadnem ... dvojcatka .... blahozelaaaaam! Ono by to asi aj sedelo na to, ze si uz 9den po ET mala tak silnu ciarku. Uzivaj, nestresuj, je to supeeer!

mysycka
16. feb 2011

ahojte holky, včera jsme měli transfer dvou krásných darovaných vajíček, chci se zeptat za jak dlouho můžu zkusit test, abych věděla jak to dopadlo? Na kontrolu jsme obědnaní až 16 den po ET a myslím, že to do té doby nevydržím netestovat

aja37
16. feb 2011

@mysycka : Lekar by povedal, ze mas skusat az po cca 14dnoch. Myslim, ze uz na taky 10den by si tam mohla nieco vidiet, ale je asi zbytocne sa stresovat. Ak by nahodou nemala dostatocne citlivy test, tak by ti mozno nic neukazal a ty by si bola zbytocne smutna. Vydrz. Drzim palce. 🙂

mysycka
16. feb 2011

@aja37 díky za odpověď, jsem zvědavá jak to dopadne. No uvidím jak to vydržím kdyžtak pošlu manžela pro velmi citlivý test a uvidíme

envy
16. feb 2011

@mysycka já měla // devátý den od ET, takže minulý týden 😝

envy
16. feb 2011

holky, já ty dvě dětičky taky nečekala...šla jsem tam s přesvědčením, že tam bude jeden koblížek a bude v pořádku a najednou mi mudra říká, že čekáme dvojčátka a že to budeme muset nějak zvládnout...tak jsem se vyděsila, ale byla jsem hrozně šťastná...a jsem šťastná...furt tomu nemůžu uvěřit, že máme konečně naše štěstí po tolika letech v pupíku...

A zase na mě leze nějakej bacil ☹ ach joooo ☹

gabikri
16. feb 2011

Ahoj holky, tak já pořád nic, udělala jsem si test, tak negativní a mrcha stávkuje 😖

@envy : jééé, dvojčátka.....ty se máš!!!!!!!!! Gratulace a přeji, aby všechno bylo jak má 😵 😵

@mysycka : Myslím tak 9-10tý den už by tam něco mělo být vidět 😉

beruska64
16. feb 2011

@mysycka Cauky ja som testovala od 8 dna po ET. A bol tam uz slaby duch. Ale ak vydrzis dlhsie, tak je lepsie pockat aspon do 10-teho. Aby si zbytocne nestresovala, ked tam este 8 den nic nebude. A na krv sme boli 14 dni po ET. Vela stastia, tfuj tfuj, tfuj!
@envy dve muchy jednou ranou 😀 a potom uz budete mat klidek.

paja1
16. feb 2011

@envy Taky moc blahopřeju a hlavně at pěkně rostete,šetři se. 🙂

larati
16. feb 2011

Ahojte, rada by som sa spytala ako to prebieha s darovanymi vajickami. Vedeli by ste mi poradit ? Pripadne v ktorom centre je takato moznost. dakujem za odpovede

mimka29
16. feb 2011

Ahojte 🙂 Ja som chcela kúpať malú a kým som nachystala veci na kúpanie, tak zaspala 😅 tak teraz čakám, kým sa zobudí 🙂

@envy super, ja som vždy chcela dvojičky 🙂 užívaj si to, veľa oddychuj, nechaj sa obskakovať a rozmaznávať.

Baby jedno vám hovorím, aj keď vás vaši chlapi milujú teraz najviac na svete, tak vás budú ešte viac, keď budete tehotné, to by vás samou láskou zjedli. Jaj priala by som ten krásny pocit zažiť každej jednej z vás.

gammaray
16. feb 2011

@envy přidávám se taky k velké gratulaci,moc ti to přeji,ale nezávidím.to bylo na utz.překvápko,co?já to taky na prvním utz. dlouho nemohla rozdýchat.tedka už budeš jen koukat,jak se pěkně v bříšku zvětšují a rostou.je to paráda.opatruj se a šetři,jste ted 3v1.

mysycka
17. feb 2011

ahojte holky, moc díky za odpovědi, nejraději bych testovala hned, ale je mi jasné že to nemá smysl 🙂 . Zkusím to kolem toho 10 dne a uvidím

mimka29
17. feb 2011

@zufalka ahoj, tak dnes by si mala ísť pre detičky. Napíš, že či ste išli a ako sa cítiš ... dúfam, že už dobre.

iwusa
17. feb 2011

@larati ahojcek,
co sa tyka darovanych, tak tuto sluzbu poskytuje ISCARE a GYNFIV v Bratislave, HELIOS v Martine, co sa tyka vychodu, to ti neviem povedat, lebo o to som sa nezaujimala. Ceny su rozne, ak si este nikdy nebola na IVF, tak sa to da riesit ciastocne aj cez poistovnu, ale treba ratat 2300 a vyssie. Potom su rozne cakacky na darkyne, v GF by to malo byt 6-9 mesiacov, v ostatnych centrach su to min. 2 roky. Ale viem, ze v HELIOSE mas moznost si priviest svoju darkynu, ak zdravotne bude OK, tak jej vajicka pojdu cakatelke, kt. je na 1.mieste a dalsia darkyna, kt. bude darovat vajka, tak ich daruje uz pre teba.
Musis si sama zvazit, ci mas moznost zohnat darkynu, ako ti vyhovuju cakacky, ceny za prenos. Najlepsie je, spravit si uvodny pohovor v centre, za to nic nedas.
Potom je este moznost vyuzit tuto sluzbu v ceskych centrach, ale tam som ja nebola, takze neviem...
Pa 🙂

iwusa
17. feb 2011

@mysycka drzim paste, su to strasne nervy, ze? Mozem sa spytat, to je vas prvy pokus s darovanymi? A preco ste museli volit prave darovane?

lenca78
17. feb 2011

@envy Moooc gratuluju 😀 Tak at se dvojky udrzi.

gabikri
17. feb 2011

Ahoj berunky, tak konečně!!!!!!!!! Dnes jsem začala, jupí!!!!!!! Vklad vychází na 7-8. 3. Prý si mám vybrat. 😉

gabikri
17. feb 2011

@zufalka : tak jak? Čekám na zprávičky 😉 😉 😉

mysycka
17. feb 2011

@iwusa díky, budeme ty palečky potřebovat. Je to náš první pokus s darovanými vajíčky a měli jsme je pro to, že moje vaječníky netvoří vajíčka dostatečně kvalitní nebo je pro jistotu netvoří vůbec

zufalka
17. feb 2011

ahoj babulky,prave sme dorazili domov aj dvomi nanučikmi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 všetko super,tak sa moc tešime,takže idem nasávat tt vírusiky 😉 😉 😉 😉

zufalka
17. feb 2011

@envy ahojky,čakam na tvoje tt vírusiky a mooooc gratulujem k babatkám 🙂 🙂 🙂

jada1
17. feb 2011

@gabikri tak aj mne dnes ráno dorazila MS a od zajtra začínam jesť Clostil a pichať injekcie 🙂
@envy tak to je úžasné 🙂. Držím palce, nech im pekne bijú srdiečka a nech prebieha všetko v poriadku. To bol váš prvý pokus s darovanými?

misha83
17. feb 2011

Ahoj holky, tak já čekám cca do soboty MS a budu volat na kliniku, kde mi řeknou další termíny, tak se to už blíží...

larati
17. feb 2011

@iwusa dakujem za odpoved, som nevedela ze je to az take zlozite s tymi jajami 🙂 bola som v Heliose na IVF aj KET, nepodarilo sa, moja cesta zrejme povedie zase do Heliku, len som fakt nevedela o tych cakacich dobach :(

envy
17. feb 2011

jasně, že budu plivat!!! až budeme mít srdíčka, tak vás tady oprskám všechny...ale pozor...já budu prskat pouze dvojčátko-viry 😀

envy
17. feb 2011

@gabikri supíííš, gratuluju!!!! a ještě než půjdeš na ET, tak přijdu flusat, to se neboj 😀

envy
17. feb 2011

@zufalka držím držím, plivnu aspon jednou....tfuuuj...a doufám, že nám za pár dní nahlásíš // 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre