Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kerkyra
25. okt 2012

@sonka43 ja mela darkyni taky hned,jen jsem cekala az zacne menstruovat,ja nastimulovala sliznici estrofemem a sli jsme na et 🙂 .Tak preju hodne stesti 😉

sonka43
25. okt 2012

@kerkyra dakujem.Ja hned zacnem hladat haky 😎 .To maju tolko darkyn,ze pasuju na ulozene poziadavky?Som zvedava,co nam povie,trosku ma to zaskocilo,ze tak skoro.Ja som hrozna,ked nieco chcem,musim to mat hned a ked to mozem hned mat ,tak mam pochybnosti.Ale v kazdom pripade sa tesim,som zvedava,co nam povie.Nevies,kolko navstev bude potrebnych?Mame to odtialto dost daleko...ale nevadi 🙂 .Ako pokracujes Ty?Zajtra na krv?

jada1
25. okt 2012

@sonka43 v RF majú veľa dárkyň, takže je to možné. Myslím, že aj v Unice Brno nie je takmer žiadna čakacia doba, ale na tvojom mieste by som volila RF, majú viac skúseností, zameriavajú sa hlavne na darcovský program.

baculiatko40
25. okt 2012

@kerkyra este pockam na vysledok dalsieho krvneho testu v pondelok a UTZ srdecnej akcie mam 12.11. tak potom sa dam medzi tehulky... 🙂 Drzim palce na kontrole zajtra!!!
@sonka43 ano je to mozne, maju celkom slusnu databazu darkyn... Ja kedze som isla na zmrazene darovane vajka, tak som necakala vobec, pockala som iba na moj nasledujuci menzes a hned som zacala stimulovat sliznicu... Som zvedava, co pokecate s dr. 🙂

baculiatko40
25. okt 2012

@sonka43 nepotrebujete vela navstev, ked odkonzultujete cez telefon, tak by vam mali stacit dve navstevy v rozmedzi 6 dni. Smiem sa opytat, odkial pochadzas zo Slovenska?

sonka43
25. okt 2012

@baculiatko40 Z Prievidze...za dve navstevy sa da vsetko vybavit?Uvidim,co nam Dr. povie,potom zrusime pravdepodobne rozbehnutu liecbu tu a isli by sme do Brna...Ja neviem,kolko mate kocky rokov, tento mesiac som mala 44,strasne velmi chceme babätko,ale mam aj strach ci niesom uz velmi stara a ci to zvladnem...a ci to nie je voci babätku nefer,taka stara mama...mam sice o 10 rokov mladsieho partnera,ale v poslednej dobe na to vela myslim...

sambuca
25. okt 2012

@kerkyra si úúúúžasnáááá!!!! 😀

baculiatko40
25. okt 2012

@sonka43 Myslim, ze takto to robia pary zo zahranicia, ze UTZ a lieky sa dohodnu s gynekologom pacientky a do Brna sa ide len na odber spermii (v ten isty den je oplodnenie darovanych vajicok), par potom zostane par dni v hoteli v Brne, na 3. alebo 5. den kultivacie sa ide na vklad, potom ostanu este dva dni na hoteli a idu domov. Potom daju vediet vysledok krvneho testu do Brna. Ja som u nasich na Slovensku a mam to nieco vyse hodiny do Brna autom, tak ja som tam bola na konzultaciu, UTZ maternice a vklad (dohromady 3x). A vobec nie si stara. Ja budem mat v januari 43 a rodit budem 43,5. Takze nie si stara, ja sa stara necitim a uz vobec nie na babatko. Ked sa pozries do minulosti, nase prababicky a babicky mali bezne deti po 40. Takze kazdy ako sa citi.... Drzim palce!

sambuca
25. okt 2012

@zeina62 Ahojky, koukala jsem do tabilky, že jsi 4 dny přede mnou... Chtěla jsem se zeptat jak se Ti daří a jak se cítíš? Máš už představu kdy budeš testovat?

julinka87
25. okt 2012

@kerkyra
Kerky-super!!! 🙂 Jsi šikulka,až jsem překvapená,kolik nás tu je 😉

zeina62
25. okt 2012

@sambuca citim sa dobre , hned druhy den po trnasferu som cely den vracala bolo mi hrozne spatne a nenormalne ma bolela hlava a bolest hlavy trvala 3 dni ! a teraz je to uz v pohode, trochu pobolieva podbrusko a sem tam nieco pichne, a od vcera ma svrbia bradavky hehehe 🙂ale inac som kludna a hladkam brusko, snazim sa zit uplne normalne a opatrne to znamena ze nelezim furt, a snazim sa nepozorovat tolko🙂 testovat sa bojim, asi den predtym nez pojdem na krv sa budem testovat aby som sa nestresovala🙂 a ty sa ako mas? ako sa citis?

zeina62
25. okt 2012

@sambuca tebe davali embria v akom stadiu? mne davali dve kvalitne plastocysty a ja som nechcela mrazit nakolko manzel ma slabsie spermie.-(

kerkyra
25. okt 2012

@sambuca @julinka87 Holky dik,kdyz ja se tak strasne nudim 😀 😀 😀
Jinak dnes mam lepsi naladu,carka na mocovem testu konecne zacina silit.No zitra uvidim,co krev a uz.

sambuca
25. okt 2012

@zeina62 Já mám v bříšku taky dvě blastocysty AA kvality, tak jim pevně věřím! 😉
Ty se vydržíš netestovat až do 13. dne po ET? No tak to Tě vážně obdivuju.. mě budou svrbět ruce už 6. den, to vím uplně jasně!! Sem nedočkavej pacoš.. 😀 Jinak se cítím v pohodě, taky mi od rána třeští hlava, ale já dost trpím na migrény, takže nic nového. Jinak taky pořád neležím, přítel by mě teda nejraději přivázal k posteli, ale já normálka uvařila, umyla jsem obě WC a teď teda budu vegetit u PC celé odpoledne na sedačce.

sambuca
25. okt 2012

@kerkyra no vidíš, super gratuluju!!! Jsem velice zvědavá co Ti zítra povědí na UTZ, držím Ti moc palečky!!

zeina62
25. okt 2012

@sambuca posledny transfer som vobec netestovala, ja mam pevnu volu🙂 radsej ako sa stresovat a namyslat si 🙂

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra no rozdiel je uz vidno riadne 🙂

sambuca
25. okt 2012

@zeina62 sem pro Tebe měla rozepsanou odpověď a koník spadnul!! Bych se zbláznila!! ☹
Jestli se můžu zeptat, kolikrát si darované podstoupila? Jám mám za sebou 2 IVF a jeden KET, tohle je tedy náš 4.pokus, vložili jsme do toho s partnerem veškeré naději i finance, tak doufám v konečně pozitivní výsledek.

kerkyra
25. okt 2012

@sambuca jé, já mám taky 4.pokus.1.IVF-1ET+2KET a teď 2.IVF.Tak snad to bude pro obě šťastný pokus 😉

zeina62
25. okt 2012

@sambuca toto je nas treti pokus predytm som podstupila dvakrat Ket a toto je prvy krat s PK, tak dufam ze to uz vyde. predtym som bola v BA nie v RF. a tot je tvoje prve PK alebo uz ste to mali?

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra aky je rozdiel medzi IVF a ET?

kerkyra
25. okt 2012

@zeina62 rozdil neni zadny,jen jsem chtela napsat,ze v ramci 1.ivf jsem mela 1xcerstvy(et) a 2xmrazeny(ket).Asi jsi me nepochopila 😉

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra hej, nepochopila som to 🙂 a teraz co si bola to bolo KET alebo ET?

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra mne hovorili ze pri cerstvom je vacia sanca tak neviem, nakolko moj muz ma slabe spermie

sambuca
25. okt 2012

@zeina62 PK myslíš prodloužená kultivace? Takže jsi měla darované 2x ale jako KET a teď jako třetí pokus si měla čerstvá embrya.. chápu to správně? My máme darované poprvé a čerstvé 5ti denní.

kerkyra
25. okt 2012

@zeina62 ted mam cerstva.Sance je aspon u me s cerstvyma lepsi,ta se chytla vzdy(ikdyz to u prvniho nakonec nedopadlo) a mrazeny nikdy.

zeina62
25. okt 2012

@kerkyra nam tak isto s mrazenych nic nevyslo nam odporucili za cerstva lebo manzel ma slabe spermie a tym mrazenim sa este viac znehodnotia..

zeina62
25. okt 2012

@sambuca za cerstva mame aj poprve ale darovane mame od zaciatku ja uz nemam svoje vajcka .-(

zeina62
25. okt 2012

@sambuca tie prve dva kety boli s darovaneho ale boli mrazene a teraz sme to isli skusit za cerstva 🙂 a verim ze to vyde 🙂

sambuca
25. okt 2012

@zeina62 jasně že to vyjde.. taky si myslím, že ta čerstvá embrya mají daleko větší šanci na uchycení!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre