Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

milus777
3. nov 2016

Ahoj.ak mozem rada sa pripojim do vasej diskusie.Minuly rok som podstupila ivf s dv a dopadlo to dobre.mame 10 mesacne dievcatko.boli sme v brne v reprogenesis.bola som maximalne spokojna a vyslo to na prvykrat.kludne sa pytajte.rada pomozem 🙂

silvia545
3. nov 2016

@milus777 ahoj 🙂 blahoželám šťastná mamička 🙂som rada,že ti to vyšlo na prvú šupu s dv 🙂ak sa smiem spýtať koĺko embryjok si si dala vložiť jedno alebo dve ☺

milus777
4. nov 2016

Dakujem pekneDala som si vlozit len jedno.som stihlej postavy a dr povedal ze vecsia sanca na uspech je dat jedno a ked nevyjde tak o mesiac skusit KET ako ked dat naraz dva 🙂 my sme mali len dva embrya..

erika3177
4. nov 2016

@silvia545 urcite budú! 😉👍

erika3177
4. nov 2016

@milus777 gratulujem!!! Vždy ma to poteší, ked vidím pozitívne správy! 🙂

milus777
4. nov 2016

@erika3177 dakujem pekne a drzim vam vsetkym palce nech vam to vyjde...;)

grandzero9
4. nov 2016

vzdy rada vidim ked sa takto podari vsetko ako ma 🙂 nie je nic krajsie ako ked sa rodina stane kompletna a to uz je jedno ci sa to stalo prirodzene alebo si museli chvilku pockat a pocali umelo.ale potom je ta radost este stokrat vacsia ked sa to konecne podari 🙂 velmi sa tesim s vami dievcata my sa zatial nechystame este skusame prirodzene a dufame ze sa coskoro dockame .-)

silvia545
4. nov 2016

@erika3177 nech ťa pánbožko vypočuje 🙏🙏🙏☺

silvia545
4. nov 2016

@milus777 no ja som si práveže myslela,že väčšia šanca je pri 2 embryjkách 🙂

silvia545
4. nov 2016

@grandzero9 ja tiež mám z toho veľkú radosť,keď vidím,že babám sa darí a pridávajú samé pozitívne správy,pretože potom to človeka ženie dopredu a nevzdávať sa 🙂každej z nás to prajem z celého 💖,pretože viem aká je to dlhá cesta za vysnívaným snom ☺ prajem veľa šťastia,aby sa ti to podarilo čím skôr prirodz.cestou 🙂

milus777
4. nov 2016

@silvia545 ja som si to myslela tiez ale dr v centre nam vravel ze ked je kvalitne 5 dnove embryo Ackovej kvality tak je rovnaka sanca ako pri dvoch...navyse mas potom moznost este skusit KET ked sa nepodari.niekedy vraj jedno potracajuce embryo stiahne zo sebou aj to druhe...navyse tehotenstvo s dvojickami je od zaciatku dost rizikove z hladiska potratu alebo predcasneho porodu...ale asi kazdy lekar ma iny nazor 🙂 drzim palce

erika3177
6. nov 2016

@silvia545 Dakujem Ti krásne a napodobne! 😉

erika3177
6. nov 2016

@milus777 mne tiež vraveli lekári, ze lepšie je jedno. Bolo však zopár čo vraveli, ze s dvomi je väčšia šanca, takze, rozhodnutie zostava na partneroch...

silvia545
10. nov 2016

@lusinda28 ahoj tak čo máš nového ako pokračuješ ?☺

lusinda28
10. nov 2016

Ahooj do dostala som estrimar 3x denne, v nedeľu začínam brať a o 14 dni na kontrolu ako narástla maternica ak bude ok ide sa h ed na vklad... a ty ako?

silvia545
11. nov 2016

@lusinda28 tak pôjdeme pekne po sebe;ja by som mala dostať ms na druhý týždeň streda štvrtok ak nedostanem skôr,tiež budem brať estrimax 3x1 a keď ms skončí tak večer si estrimax budem vkladať,už sa nám to blíži 😀☺

lusinda28
11. nov 2016

@silvia545 jaaj veru ja začínam od nedele a o 14 dni na kontrolu ak bude ok ide sa na vklad... snad sa to všetko podarí, som dosť nervózna z toho.. bude to úplná premiera nič také som ešte neabsolvovala..😃

silvia545
11. nov 2016

@lusinda28 ja som zatiaĺ pokojná,depka ma chytí po vklade 😀😀
Ty si ešte neabsolvovala žiadne ivf;hneď ste išli na dárc.vajká ?☺

lusinda28
13. nov 2016

@silvia545 nie bude to premiera 🙂 pred rokom mi museli odstrániť vaječníky, takže táto cesta je naša jediná ako mať vytúžené miminko... dúfam, že bude už len dobre, už toho zlého bolo dosť 🙂

erika3177
13. nov 2016

@lusinda28 dodržím palce!!! 👍🍀🍀🍀

silvia545
13. nov 2016

@lusinda28 tak moc moc držím palce 👊👊,mňa už nejako bolí brušku tak ms asi dorazí skôr,budeme naraz tehulkovať 😀 kedy má vaša dárkyňa odber ?☺

lusinda28
13. nov 2016

@silvia545 no u mňa ndes dosla ms..😉 tak beriem od dnes estimax a o 14 dni kontrola sliznice.. ak bude ok ideme na to😉 darkyna už odber mala.. my už máme za mrazených 8 mrazacikov..😂😂😂 takže teraz je to už len na mne... ďakujem za podporu aj tebe silno držím prsteky.. je to ťažke na psychiku ale dáme to...😉😉😉

lusinda28
13. nov 2016

@erika3177 dakujem krasne 🍀💐👍

silvia545
14. nov 2016

@lusinda28 ahááá 😀 no ani ja som nešla hned na ET,,až na Ket 🙂 kolko vás to stálo tu na Sk dar.vajká,ak sa smiem spýtať ? 🙂

anicka2608
19. nov 2016

Ahojte...som tu nova a som rada,ze som nasla tuto temu...momentalne som po stopnutom IVF,lebo uz mam nefunkcne vajecniky a aj pri najsilnejsej stimulacii ani nezareagovali :( jedina moznost su darovane vajicka,neviete aka dlha doba cakania na ne je na SK a v Cechach? A na kt.kliniku ked tak sa obratit a preplaca to poistovna? Som z toho velmi nestastna,mam 37r a ked kooonecne som nasla toho spravneho muza tak uz je neskoro u mna mat babatko :(

silvia545
19. nov 2016

@anicka2608 ahoj,ivf poisťovna prepláca tuším do 38 alebo 39 roka,neviem presne,a darované vajká tam asi budeš potrebovať do poisťovne od lekára,že máš nefunkčné vaječníky,neprodukujú vajíčka ☺
Na SK neviem aká je čakacia doba na darov.vajká,ja som podstúpila ivf s dar.vajkámi v Brne v Reprogenesise a po dvoch dňoch od konzultácii s dr som mala dárkyňu ☺

anicka2608
19. nov 2016

@silvia545 to je skvele!!! 🙂 Presne o tejto klinike som citala,ze tam sa necaka skoro vobec,aj som tam uz pisala a zatial sa neozvali...a treba doniest nejake papiere ohladne toho IVF,kt.som podstupila? Napr.som bola v Heliose MT a konzultaciu ohladne toho co dalej mame az niekedy v decembri a tam nam bolo povedane,ze na SK sa na darkynu caka 2-3 roky!!! A pochybujem,ze mi daju nejake papiere o mojom zdrav.stave ked je to v podstate konkurecna klinika :( Ach jaj,to nekonecne cakanieee na nejake terminy a vysledky a konzultacie a kontroly ma uz nebavia :( Ale ty si mi vliala aspon trochu optimizmu,dakujem 🙂

lusinda28
20. nov 2016

@anicka2608 ja riešim darované vajíčka na SVK presnejsie ISCARE v BA a darkynu sme mali do 2 týždňov... 😉

silvia545
20. nov 2016

@anicka2608 nemáš začo 😘ak máš nejaké vyšetrenia doma,tak stačia aj tie,veď aj tak mu presne povieš čo ste podstúpili a dohodnete sa na liečbe ☺
Ak si nechceš vybrať konkrétného dr,tak zajtra tam kľudne zavolaj na recepciu a dohodnete si termín konzultácie ☺už ani mňa moc nebaví to čakanie,ale teraz som nejako moc nedočkavá na daľšì Ket,najradšej by som tie dni prespala 😀a zobudila sa už so zmrzlinkou v brušku ☺🙂

janulka232
20. nov 2016

@lusinda28 tak to si ma potešila,že ste dostali darkynu tak skoro.My chodime do iscare Martina a ked nebudem mat nizke ako 15 FSH,tak už nejdeme do dalšieho kola,lebo z mojimi vajičkami to už asi nema vyznam,tak tiež pojdeme do Bratislavy po darovane vajička,kedže v Martine to nerobia.Už sa začinam zmierovat aj s takou možnostou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre