Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

kacorek
18. sep 2011

@majka43 Aha, no já mám 36, tak spíš počítám s jedním, max. se dvěma. Ale uvidíme, co mi řekne doktor 😨 ....

jolana222
18. sep 2011

@majka43 Kdyz je ti ale pres 40 a uchyti se ti jich vic, tak to muze byt docela nebezpecne...podle me uz ta deloha neni tak pruzna a i pro 40ti lete telo je tehotenstvi uz tak mnohem vetsi zahul nez kdyz je ti 20...tim spis by se melo davat jen jedno. Radeji udelat 3 transfery po jednom embryu nez 3 embrya naraz...kdyz se ty embrya zamrazi

kacorek
19. sep 2011

@jolana222 Naprosto s Tebou souhlasím, mně doktor taky více méně tohle říkal. A narovinu i já bych to takhle spíše chtěla 😉 . Radši po jednom a když to bude zapotřebí tak více krát. Jak říkáš, ve dvaceti 😀 je to jiné a ve skoro 😒 40 letech taky.....

majka43
19. sep 2011

@kacorek
@jolana222 No ale ve 40 je už daleko menší šance na uchycení. Já měla dvakrát i čtyři a nechytlo se nic. Ale už vím proč, tak uvidím příště, jestli konečně otěhotním.

kacorek
20. sep 2011

@majka43 Tak ti držím palečky ať se to konečně povede 🙂 !!!!!!!!!!!

denda1301
20. sep 2011

@nali1 ahojky 🙂 ako sa máš?nič o tebe neviem.Ja som mala ET dnes dali mi 2 embrya blastičky jedna bola expandovaná 😵

kateeska
21. sep 2011

@gammaray Ahoj, no mám tam zavolat a pokud ji budou mít tak jdeme do toho a pokud ne tak se počká až nějakou seženou. Momentálně mají na to 14 dní ale i doktor říkal, že neví jestli sežene a jestli stihne projít všemy testy.

kateeska
21. sep 2011

@petrakalcik Ahojky, já nevyplňovala žádný dotazník, doktor si to všechno zapsal za mě a veškeré údaje už o mě a příjeli ví. (taky už tam chodím od ledna) no akorát nám řekl, že kdyby jsme byli oba dva hnědoocí a hnědovlasí, tak se vybírá dárkyně s podobnýma vlastnostma. U nás je to obojí - hnědé a blond vlasy a hnědé a zelené oči 🙂

kacorek
23. sep 2011

Ahoj holky, tak včera večer jsme dojeli z Brna, no vypadá to nadějně... Akorát jsem dostala včelku na vyvolání menzesu a brali nám krev kvůli zjištění krev. skupiny a pak budu zobat nějaký ESTRIMAX na růst sliznice, když přijede teta. A potom komplet vyš. dělohy a taky ještě musím na endokrinologii kvůli štitné žláze. No a když tohle všechno bude v pořádku, tak vyřízení přes pojišťovnu a jde se na věc.... Pokud to půjde dobře, tak bychom snad mohli začít do konce listopadu..... Jsem zvědavá, jak to bude. Užívala jste taky některá ten ESTRIMAX? Jen by mě zajímalo, jestli to na vás nějak působilo. Já budu brát 3x1 denně....

carlik
23. sep 2011

@kacorek já brala taky Estrimax 3x1 od 1. DC až skoro do 11. tt,protože se mimi zadařilo 🙂 A myslím, že po něm i po Utroši, co jsem zaváděla, jsem byla táák unavená. Protože jsem měla ty nejvyšší dávky asi... Jo a klidně k tomu pij ráno a večer kontryhelový čajík, to je na růst sliznice.

mijatka
23. sep 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem také 3.Den po ET, Dvě blastulky. Chodím do Reprofitu. Prsa nebolí, břicho taky ne tak začínám ztrácet naději..

kacorek
24. sep 2011

@carlik Ajoj Carli, Prosím Tě a za jak dlouho se to povedlo 🙂 Tobě? Ty prášky se berou celou tu dobu v kuse 😲 ? Když jsem viděla ten příbalový leták, omylo 😖 mě. A může se to brát když jsi těhotná, nevadí to? No každopádně jeto asi pěkný driják, ale co se dá dělat, když to jinak nejde, že jo? No přesně jak píšeš, kontryhel taky piju už dost dlouho 😉 ..... Tak uvidíme.

kacorek
24. sep 2011

@mijatka Ajoj, tak třeba nemáš žádné příznaky..... Moje kamarádka ani nevěděla, že byla těhulinka. Až po udělání testu. Tak Ti držím palečky, aby se to povedlo !!!!! 😉

carlik
24. sep 2011

@mijatka taky se přidávám k tomu, že 3. den po ET nemusíš nic cítit. Jasno ti udělají až tak 11. den po ET dvě čárky na testu 🙂
@kacorek já se snažila se svýma vajíčkama asi 2 roky, loni na podzim jsem měla 1. ET s DE, nevyšel, pak hned další měsíc jsem šla znovu a mimi se chytlo (bohužel v únoru konec), pak necelý 3 měsíce pauza a znovu s DE a mimčo mám 6 měsíců v bříšku 😉 Takže vlednu se mi narodí holčička a to bude přesně 3 roky, co jsem byla poprvé v Caru na IUI. Takže neztrácet naději ani flintu do žita a snažit se !

denda1301
24. sep 2011

@kacorek ahoj 🙂 ano estrimax,alebo estrofem berieme všetky a aj dávkovanie je zhruba rovnaké 3x1,no možeš mat návaly,ale to hlavne po tej prvej injekcií,ktorá má účinok 6 týdnov...

mijatka
24. sep 2011

...jo jo holky já vím, máme 7. IVf, poprvé s darovanými, Dvě ZT. ale rději bych nějký příznak měla 😝
Dendo máte nějaké mrazáčky? Jak se cítíš?

denda1301
25. sep 2011

@mijatka no ja som mala ET pred 5 dnamo,ale okrem pobolievania bruška necítim nič.Ale ono je to ešte skoro.Uhniezdenie bolo možno až v piatok(cca 2-3 dni) tak uvidíme.Mrazáčikov nemám ☹ mámv brušku 2 embryá jedna je expandovaná,tak uvidíme.Je to održku táto neistota 🙄

mijatka
25. sep 2011

Já vím jsme po ET stejně, mám EB XB, ale bohužel vyfouklá prsa a ani břicho nebolí. Ráda bych byla pozitivní ale bohužel jsem pěkně otrávená 😒,

kacorek
25. sep 2011

@carlik Tak to Ti moc gratuluju a držím palečky, ať je vše v pořádku a v lednu budeš chovat v náruči zdravoučkou holčičku !!!!! Rozhodně se nevzdávám, jsem štír a tudíž i bojovník....... Díky.... 🙂

kacorek
25. sep 2011

@denda1301 Ahoj, aha.... Já to nikdy právě nebrala. No, ty 😖 návaly už mám asi tak měsíc, vzhledem k tomu, že jsem před přechodem 😢 , tak jsem zvědavá. Ve čtvrtek jsem dostala injekci na vyvolání menzesu, že do tří dní to mám přijít. Ale zatím nikde nic. Ani špinění.... 😒

denda1301
25. sep 2011

@mijatka asi nám nič iné neostáva len čakat na den,kedy si možeme urobit test 😉 a dovtedy dúfat,že sa uchytili embryá 😵

mijatka
26. sep 2011

...já nevydržela dnes 11 dPO a 6 po ET mám slaboulinkou čárečku, kéž by sílila

denda1301
26. sep 2011

@mijatka super len tak dalej 😉 ty si mala ET tiež 20.9?

mijatka
26. sep 2011

jo jo 🙂 máme to stejně, kam chodíš?

denda1301
26. sep 2011

@mijatka CRM Zlín.Ked máš ducha na teste ,je to možné,že sa chytili aj obe embryá 😉 Ked si zoberieš,že sa zahniezdili možno až v piatok t.j. HCG sa začína až potom vylučovať,tak super.Ja odvahu nemám.Nemám žiadne príznaky,len ma trošku pobolieva spodok brucha.Nie je mi zle ani prsia nemám citlivé 😢

mijatka
26. sep 2011

.. s příznaky jsme na tom stejně, mě taky nic. 😝 Minule jsem vydržela netestovat 12 dní pak to zklamání bylo děsný, teď zase bude děsný ž čárka třeba zmizí..člověk si nevybere 😠
CRM je zkrtka pro který CaR?

petrakalcik
28. sep 2011

@kacorek Ahoj, jak vlastne vypada primo IVF s darovanymi embryii? Uz chapu, ze se hleda darkyne, musi se vyplnovat papiry (resp. zadost, kterou muze vyplnit i lekar), ale co delaji se mnou jako prijemkyni?

petrakalcik
28. sep 2011

@kacorek A jeste jeden dotaz - jak to zvladas, kdyz jezdis z Prahy do Reprofitu na Machac? Jsem take z Prahy, chodim do Pronatalu, ale chtela bych to zmenit. Jen resim, jak to udelat kvuli praci. Prece jen Pronatal je pro me vyhodny z hlediska dostupnosti (kousek od prace sednu na bus a jsem tam do 1/2 hodiny, to ze pak cekam u MUDr. je vec jina). Jak to stihas? Beres si na to dovolenou/propustku k lekari?

carlik
28. sep 2011

@petrakalcik jen odpovím za mě, ja jsem z OL a do Brna do RF jsme jezdila dost často skoro přes 2 roky a vždycky jsem si vzala propustku a měla jsem proplacený celý den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre