Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenusika
21. feb 2013

@gerdusha vobec, mne sa ujalo s rozmarazenými, ale v 8 tt to skoncilo potratom pre hematom.....ale potom sme isli z cerstvými a ties sa zadarilo a to bol odstup 4 mesiace....

lenusika
21. feb 2013

@gerdusha krásna ani nemuseli povedat , že dievčatko lebo uz na prvý pohlad je to jasne vidiet...krasnu pusinku ma...

lenusika
21. feb 2013

@lenusika prepáč to malo byt julinke

lenusika
21. feb 2013

@julinka87 krásna ani nemuseli povedat , že dievčatko lebo uz na prvý pohlad je to jasne vidiet...krasnu pusinku ma...

julinka87
21. feb 2013

@lenusika moc děkujeme za pochvalu 🙂

sambuca
21. feb 2013

@julinka87 jéé Julííí super fotka princezny 🙂 Taky jdeme do Gennetu na 4D ale až 3 neděle. Dnes nám potvrdili zdravého chlapečka, taky pošlu fotku..

sambuca
21. feb 2013
sambuca
21. feb 2013

@julinka87 jo a jinak ty thajský jsou super, chodím na ně průběžně už pár let, ale ta těhotenská je pecka!! Uvolní Ti celé tělo, nejdřív masírujou na boku, to Ti udělá záda a pak na zádech, to postupně projde nohy, prsty u nohou, chodidla, ruce, bříško i prsa.. pak dekolt s krkem, obličej i hlavu. Nakonec šíji, to se dělá v sedě.. je to fakt božskéééé 😀

julinka87
21. feb 2013

@sambuca- jééé hned bych si taky dala líbit masáž 🙂, krásná fotka broučka 🙂 😉 .
Taky ti to těhu tak rychle utíká?

sambuca
21. feb 2013

@julinka87 no jako utíká i neutíká.. jak kdy! Když mám zrovna období migrén, tak jsem úplně k.o. a přijde mi, že ten čas leze jak hlemejžď!! Ale jinak musím uznat, že když si řeknu, že už jsem za půlkou, přijde mi to neuvěřitelný..

julinka87
21. feb 2013

@sambuca no představ si, že já za týden budu mít 100dní do porodu 🙂
A jak jsi mi psala s tou porodnicí, tak já jsem měla rodit v motole, ale kvůli tý špatný zkušenosti s nimi v tom 6 týdnu, se mi tam nechtělo a kámoška tam rodila před rokem a spokojená nebyla..
Rozhodla jsem se rodit v Hořovicích 🙂. Registrovat se tam mám ve 35 týdnu 🙂.
Taky si to tam půjdem s manžou prohlídnout, koukala jsem na jejich stránky a vypadá to tam dobře,tak jsem zvědavá.

sambuca
21. feb 2013

@julinka87 jo Hořovice jsou vyhlášený.. jen není to trochu z ruky? Jak to máte daleko z domova? Já špekuluju mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví.. na Mělník se jedu mrknout příští týden, tak uvidím jak se mi to bude líbit?

julinka87
22. feb 2013

@sambuca Sabinko máme to slabou hodinku cesty, bydlíme na okraji Prahy-směr karlovarská. Taky se těším, že se tam pojedem podívat. Ani nevíš, jak se mi ulevilo, že nemusím do Motola. Což Motol, já mám tři zastávky busem-fakt kousíček, ale fakt tam nechci. A jak vy to máte daleko?

sambuca
22. feb 2013

@julinka87 my to máme do Ml. boeslavi cca 20 minut po dálnici.. a na Mělník je to 30 minut po okrskách, ale jako prvorodička nepředpokládám nějakej zběsilej úprk do porodnice 😀

ny020
24. feb 2013

@stastenka42
Ahoj stastenka,tak dnes som volala posledný deň na vajíčka a z 5 mi ostali 3 na zamrazenie...
Som z toho troska sklamana, lebo o to je sanca zasa nizsia...Dúfala som v to, že všetkých 5 mi ostane na zamrazenie...ale čo už nádej zomiera posledná a musím veriť, že mi to víde...Ty ako si natom?Už si bola na nejakých vyšetreniach?

anubis
26. feb 2013

@ny020
Nám se ze 7vajíček oplodnilo 6 a přežili 2,které mi radši už třetí den zavedli a malýmu bylo včera 7 měsíců,takže neboj,stačí i jedno vajíčko 🙂

anubis
26. feb 2013

@sambuca A já rodila v Mladé Boleslavi,a nemůžu si vůbec na nic stěžovat,moje gyndařka věděla,že jsem po dar,vajíčkách-hned jak se jí zdálo,že mám málo plodovky,volala do Klaudiánky a byla jsem jako ve vatě,pořád mě kontrolovali,utěšovali a přemlouvali at vydržím do 37tt,dokonce jsem si mohla vybrat,jestli chci císaře nebo zkusit vyvolat.Takže za mě Boleslav 🙂

sambuca
26. feb 2013

@anubis fakt? No to je super, moc děkuju za recenzi!! 😉 Můžu se Tě ještě zeptat, jak to tam funguje s prohlídkou porodnice? Byla jsi tam nějak dopředu se podívat? Už týden se tam nemůžu dovolat.. Chtěla bych to tam vidět. A měla jsi nakonec jaký porod, normál nebo sekci a s nadstandartem zkušenost nemáš? 😀 Moc děkujíííí

anubis
26. feb 2013

@sambuca
na předporodním jsme nebyly-přišlo mi to zbytečné,ukážou ti porodní sály,kuchyn,pokoje atd...a nadstandard jsem neměla-jelikož jsem tam ležela měsíc-bych se nedoplatila... 😝 a aspon jsem tam nebyla sama.Nejdřív jsem ležela na udržovacím pokoji-tam jsme byly 4 těhule,které postupně rodily,nebo je propouštěli.Po porodu jsou tam pokoje po dvou,tak jsem byla ráda,že tam se mnou byla už mamina,která měla druhé dítko a ukázala mi co a jak,pohlídala,když jsem šla do sprchy a tak...a myslím,že hodně udělalo to,že věděli že jsem po dar,vajíčkách,nechtěla jsem to říkat,ale moje dr.tam volala a vyžvanila to 😀 a ne všechny sestry supr,ale všude je někdo,ale dr fakt skvělí,až na černocha-toho bych u porodu nechtěla-kamarádku šil asi hodinu 😀

anubis
26. feb 2013

@sambuca
A chtěla jsem rodit normálně,tak mi porod vyvolala s tím,že když to nepůjde,a neodrodím do druhého dne,tak mě říznou....byl to mazec,ale nakonec jsme to zvládly ve 4,11h se malej narodil,Tak to bylo o fous 😵

sambuca
26. feb 2013

@anubis super!! Dali jste to s malým na jedničku teda! Ještě jednou děkuju za info, zajedu se tam mrknout a uvidím co a jak.

anubis
26. feb 2013

@sambuca
Není zač a ještě máš čas se rozhodnout 🙂

ny020
26. feb 2013

@anubis My ich máme momentálne zamrazené, čakáme na môj ďalší cyklus...Bodaj by boli tvoje slová vyslišané a podarilo sa to hneď pri prvom 🙂 Tebe ich zaviedli obidve naraz?čo myslíš, že je lepšie si dať dve vložiť alebo po jednom?

anubis
26. feb 2013

@ny020
Jo obě dvě najednou-přála jsem si dvojčátka a hlavně po jednom nezamrazují...a tobě radí jak?když je máte v mrazáku?určitě záleží na kvalitě,nech si poradit od embryoložky,ale u dvou je větší šance-a já bych šla znovu do dvou 🙂

ny020
26. feb 2013

No práveže oni v Heliose doporučujú transferovať po jednom...tak neviem čo máme spraviť...určite sa s embryoložkou dohodnem...v začiatokmenštruácie si mám zavolať oni ma obj.na 12 deň cyklu na ultrazvuk a potom tuším na 19. deň robia transfer...

anubis
26. feb 2013

@ny020
Tak třeba máš lepší kvalitu-i když já měla obě jedničkový,tak nevím.Nebo to je kvůli pojištovně,když si necháš zavádět po jednom,máš na pojištovnu 4 pokusy místo 3...nebo si dej poprvé jedno a dvě si nech v záloze v mrazáku 😵 na potom 🙂

ny020
26. feb 2013

@anubis mne poisťovňa nič neprepláca, keďže sme Slováci...všetko sme si hradili sami...
1. 2500€ (neuskutočnil sa transfer)
2. 2500€ (neuskutočnil sa tranfer)
3.dárcovstvo 4200€
Tak dúfam, že toto už je posledné a víde to...asi to urobím ako ty píšeš...dám si prvý krát jedno vložiť a potom si dám obidve...

anubis
26. feb 2013

@ny020
Aha,tak držím palce,at to ted už konečně dopadne 😵

ny020
26. feb 2013

@anubis Ďakujem 🙂 šak keď budem vedieť kedy idem na ultrazvuk a potom na transfer, tak dám určite vedieť...

evitaa
26. feb 2013

@ny020 My jsme absolvovali transfer 3 měsíce po sobě. První dva vklady byly po dvou embryích a nic, přestože to byly jedničky. Při 3. transferu jsme měli 1 hatchující blastocystu a jedničkovou blastocystu. Řekla jsem si, že když to 2x nevyšlo po dvou, zkusím jen jedno. A povedlo se 🙂 Co takhle pročítám diskuse, když blastocysta 5. den hatchuje, tak se chytne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre