Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

brita
5. jan 2012

@zlatanka30 Moja, vies, 0,17 je uz to iste ako 0. Takze nie som na tom ani o macik lepsie. Proste nulova sanca. Mne uz ani na utz nie je vidno vajecniky, tak atrofovali za posledne dva roky. 😒

zlatanka30
5. jan 2012

@brita aj u nas nulova sanca mat babo. ☹

brita
5. jan 2012

@zlatanka30 Zlatanka a vyskusali ste darcovske vajicka?

karkulinekk
5. jan 2012

Ahoj holky, to je super, ze tu mam zpriznene duse, se stejnou hladinou AMH🙂 Ja chodim do Unicy. TAky si porad myslim, ze kdyz si toho mimouska odchovam,tak ze na to zapomenu,ze je z ciziho vajucha, no...doufam

zlatanka30
5. jan 2012

@brita nemame na to ☹

karkulinekk
6. jan 2012

@zlatanka30 Jako penizky? Ty se treba usetri casem,ne? 😉

zlatanka30
6. jan 2012

@karkulinekk ano peniazky.no uz nemam cas mam 37 rokov.co uz

carlik
6. jan 2012

@zlatanka30 nevěš holka ještě hlavu, je spousta mamin s vyšším věkem (jako já např) a taky peněz málo a mimča se dočkají 😉. Nevím jak to je na Slovenku s proplácením dárcovkých, ale v ČR to je skoro polovina.

karkulinekk
6. jan 2012

@zlatanka30 Ja si take myslim, ze ,uzes v klidu par let setrit.Moje teta byla tehotna kdyz ji bylo 42..a absolutne bez problemu...

kacorek
6. jan 2012

@zlatanka30
Ahojky, tak tolik je i mně.....letos 38 let. A Ty ji už na IVF někdy byla? Já mám za sebou první kompletní IVF a vyšlo nás to na 30.000,-kč....

zlatanka30
6. jan 2012

@kacorek ano bola som na IVF 2 krat.po druhom my obobrali AMH hormon a zistili ze je 0.cize vajicka v zasobe uz nemam. ☹

karkulinekk
7. jan 2012

@kacorek kacorku to je jako cena za cyklus s darovanymi vajuchy?

karkulinekk
7. jan 2012

Stejen to holky nechapu,me vysel AMH hodne nizky,myslim +-2 to bylo, Nechapu jak se mi to mohlo stat...pred peti lety jsem darovala 2x a pokazdy byo vajuch dost:(Dokazete si to vysvetlit?Kam se mi najednou stratlili... ☹

kerkyra
7. jan 2012

Zdravím po delší odmlce.Právě končím MS po estrofemu a utrogestanu (oboje 3x denně 1) a teď čekám,až se mi ozvou z CARu.Kontaktovali dárkyni,tak dle jejího cyklu mě budou volat,kdy zas budu brát estrofem na stimulaci děložní sliznice.Po první stimulce mi narostla sliznice na krásných 10 mm,tak to snad bude v poho.Jen nevím,jak budu dlouho čekat.Podle cyklu dárkyně? To by znamenalo do měsíce na ET?? Nějak se v tom nevyznám a v CARu teď žádnou kontrolu nemám.Umí mi někdo poradit?To čekání je hrozný,když ani pořádně nevím,jak budu čekat dlouho. Díky.Jinak všem přeju krásný rok 2012 a každé snažilce // 🙂

kerkyra
7. jan 2012

@karkulinekk v Sanusu nám cenu s DV s pojišťovnou spočítali cca na 20tis.+ doplatky za léky.

karkulinekk
7. jan 2012

@kerkyra Dekuji za info.Jinak tohle je pro me spanelska vesnice... Ja jsem si myslela,ze darkyni pripravi podle nas? A ne nas podle ni?I Tobe kerkyrko krasny rok a do konce roku mimco! 🙂

kerkyra
8. jan 2012

Mě budou připavovat podle dárkyně.Já už nemám cyklus-jsem v předčasném přechodu ,tak by neměli co upravovat.

karkulinekk
8. jan 2012

@kerkyra Aha,tak to jo.Tak drzim pesti co muzu! 😉

kacorek
9. jan 2012

@zlatanka30
Tak to je mi líto ☹ ....,vím jak mi bylo, když mi to sdělili, proto Tě chápu. Hele, nech si to projít hlavou a pokud po mimískovi toužíš, tak zkus ty darované...... 😉

kacorek
9. jan 2012

@karkulinekk
Jj, to je za jeden provedený cyklus. Ono se to u každého liší, podle toho, jak to kdo má atd... Mně to díky bohu proplácí pojišťovna, jinak ten 1 cyklus stojí přes 90.000,- kč.... ☹ .

kacorek
9. jan 2012

@karkulinekk
Oni vám musí synchronizovat cykly, aby jste je měly obě dvě stejné......

karkulinekk
10. jan 2012

@kacorek Aha,dekuji za informace 🙂 Ja v tom jeste moc neumim chodit 🙂

kacorek
10. jan 2012

@karkulinekk
Víš, ono je těch informací hodně 😅 a zase, u každé je tak trochu individuální, podle toho, jaké má ta dotyčná problémy a jak na tom je 😔 ..... Je důležité mít fajn doktora, který Ti dost vysvětlí a je dr. na pravém místě... 😉

anubis
11. jan 2012

@kacorek
Ahoj,dlouho jsem nebyla-v pondělí jsem začala krvácet,v úterý jsme jely do Liberce a udělal se mi u placenty hematom,šílená noc,ale mimi je v pořádku a já už mám zas naordinovanej gaučink gaučink a gaučink-už budu mít proleženiny 😝 a co ty a mimi,jste v pořádku?

kacorek
11. jan 2012

@anubis
Ahoj, jéééjda 😖 , no hlavně, že je mimísek a Ty taky samozřejmě, že jste oba v pořádku 🙂 !!!!!!!!!!!!! Tak pěkně jen polehávej, koukej na bezva filmy a čti si hezké knížky a časopisy 😀 !!!!!!!!!!!!! No mě pořád trápí to špinění a ty "žmolkosoplíky" 😒 , ale jinak dobrý. Jen vyjímečně náznak krve, ale nic víc. Uvidíme, co mi zítra řekne Macháč, jedu za ním na UZ. 😉 Tak se mocinky opatruj, mamino 😉 !!!!!!!!!!!!!! V pátek písnu, jak jsem dopadla, ju?

brita
12. jan 2012

Ahojte babenky, tak dnes sme 6+3TT a videli sme dva plodiky so srdieckami. 😉 Bolo to nadherne. 🙂
@anubis
@kacorek
Drzte sa aj s babenkami. Vy ste ma predbehli. 😀 Anubis o dva tyzdne a Kacorek tusim o tyzden 🙂 Tak vas sledujem, ako pekne pokracujete. 🙂 🙂

kikina9
12. jan 2012

Holky, zřejmě mě taky DV neminou, tak bych se chtěla zeptat na pár věcí . Vím, že je to v každém CARu jiné, ale nakolik vás to vyšlo, jak dlouho jste čekaly, vybírali vám dárkyni podle vašich požadavků (aby tam byla nějaká podoba, vzdělání apod.)? A na kolikátý pokus vám to vyšlo? Dále bych se chtěla zeptat, jestli se píše do papírů, že jste použily darovaná vajíčka? Musí to vědět gynekolog, v porodnici, dětský lékař? A plánujete, že to v budoucnu dětem řeknete, nebo to před nimi budete tajit? Teď mám milion otázek, ale když to na mě v CARu vybalili, tak jsem se nezmohla na žádnou otázku☹ A jste tady některá, která má jedno dítko svoje, a druhé z DV? Já mám dcerku, počatou přirozeně, a teď mám strach do toho jít, abych dcerku tím, že je "moje", neupřednostňovala před mimčem z DV 😒 Ale po mimču tak moc toužím, ach jo ☹

anubis
12. jan 2012

@brita
Moooooc gratuluji ke dvojitému zázraku a hlavně se opatrujte....jsi na neschopence,doufám?

anubis
12. jan 2012

@kikina9
Ahoj,my jsme jezdily do Lib.gennetu,od podpisu,jak jsme se rozhodly pro DV-jsme čekaly 14dní na pojištovnu,a pak jsem měsíc užívala estrofem-na růst sliznice,pak ultrazvuk,druhý den manžel do kabinky a dárkyně na opu a pak už jen čekáš a oni ti volají,jak se embryjka vyvíjejí a kdy bude transfer 😉 u nás to bylo od podpisu k transferu 6 týdnů 😉 dárkyni vybírají podle barvy očí,vlasů,výšky,váhy...zkrátka musí to být stejný typ jako ty.A u nás jsou dárkyně minimálně s maturitou,ale to bývá skoro všude si myslím,aby nemohl opravdu každý,kdo si potřebuje vydělat 😝 A stálo nás to plus mínus 50tisíc a vyšlo to hned napoprvé 😵 a neberu to,že nebude moje,mám ho v bříšku a já ho porodím a je zkrátka moje(naše) A moje gyn.to ví,ale v Caru se mě ptaly jestli to mají napsat do papírů,takže,když nechceš,nemusí to vůbec nikdo vědět 😵 Já to brala jako jedinou šanci mít dítě,od 28let jsem v předč.přechodu,takže jsem strašně ráda,že tady tato možnost je a myslím,že by ti to napsala každá co DV podstoupila.Až to mimi budeš mít pod srdcem-na vše zapomeneš 😵

kikina9
12. jan 2012

@anubis Ahoj, moc děkuji za vyčerpávající odpověď a gratuluji k mimísku v bříšku 🙂 Vidím, že je to u vás docela rychlovka, ale ta cena mě docela zaráží 😒 No budeme muset ještě chvilku šetřit 😉 Já pořád váhám, jestli zkusit klasické IVF, při kterém nám dávají minimální šanci (jsem taky v předčasném přechodu), nebo už jít do darovaných vajíček a ušetřit si jeden pokud na pojišťovnu, no a hlavně nervy, že to zase nevyjde 😉
To je super, že to, že je mimčo z darovaných vajíček, nemusí nikdo vědět. Jedna naše sousedka z domu pracuje v porodnici, takže kdyby to bylo v papírech, tak by to asi utajené nezůstalo 😒 Nechci to říkat ani rodině, tak bych nerada, aby se to někdo blízký dozvěděl z "klepů" od cizích.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre