Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

saxana99
26. sep 2012

@jitu27 @anubis Dakujem velmi pekne za odpovede. Ja som skor naklonena k tomu, ze babo uz velmi chcem, doslova po nom tuzim, len vzadu v hlave sa stale ozyvaju otazky, an ktore nepoznam odpovede.. ☹ Viem, ze keby som si dala rocik, dva, zrejme by som sa rozhodla rovnako, ale moja psychika by bola uplne pod zemskym povrchom, lebo viem, ze vnutorne by ma to velmi znicilo - to rozhodovanie, dumanie, cakanie....
Velmi vam drzim prsty s detickami aj s otehotnenim, verim, ze kazda z nas musi o svoje stastie velmi bojovat.. Snad nam to v tom zivote bude vynahradene inak 😉

anubis
26. sep 2012

@saxana99
Tak když už jsi rozhodnutá,neváhej,jdi do toho a nepřemýšlej o tom,co by a kdyby...uvidíš,že až budeš těhu a pak to mimčo porodíš,všechny pochybnosti tě přejdou 😵 přeju hodně štěstí 🙂

kerkyra
26. sep 2012

@zeina62 moc zdravim,dekuju,,ze drzis palce.Mame krasnych 12 oplodnenych vajicek 😵 .Jsem zvedava,kolik se jich bude vyvijet dal.Zitra si zas budu volat do CAR.ET bude asi v sobotu,mame PK.Apak prijde to nekonecne cekani 😠 .Po et budu na neschopence,po utrousi jsem vzdycky desne ospala,tak bych to v praci nezvladala.

zeina62
26. sep 2012

@kerkyra wooow dobra uroda krasa🙂 strasne ti drzim palce hlavne oddychuj🙂 a tfuj tfuj nech uz ti to vide

adella1
27. sep 2012

@kerkyra nádhera,my jsme měli 11vajíček a ty se taky krásně oplodnily,ET byl taky v sobotu a teď mám v bříšku potvrzené dvě srdíčka 😀 tak držím palce 🙂 🙂

adella1
27. sep 2012

@kerkyra i když se zatím raduju potichounku,ještě je velký kus cesty před nama... 🙂

anubis
27. sep 2012

@twininky
Halooo paní,nerodíš už?

kerkyra
27. sep 2012

Zustalo 10bojovniku,transfer bude uz zitra 😉 ,v 8 rano si jedu pro 2 embtyjka.Uz se na ne moc tesim 🙂
@zeina62 to vis,ze budu odpocivat a az najdu //,pujdes si pro mimi ty 😀
@adella1 moc gratuluju k srdickum a drzim pesti,at vse dobre dopadne
@anubis mas uz nejake zpravy o @twininky?Ma uz berusku u sebe?

zeina62
28. sep 2012

@kerkyra juuj strasne drzim palce, presne tak sa pekne vystriedame 🙂

sonka43
28. sep 2012

ahojte..prave citam na internete o darovanych vajickach...ako mam rozumiet tejto vete?: oplodnene embrya sa po odbere zmrazia na 6 mesiacov a potom sa robi prenos embryi! to mam akoze cakat potom este 6 mesiacov?!? alebo som tomu zle porozumela?ved ja nevydrzim tak dlho cakat. To uz budem na dochodku!🙂)

jitu27
28. sep 2012

@zeina62
@kerkyra moc vám držím palce, uvidíte, že to vyjde
@sonka43 ahoj, tak to nevím co to znamená, ale můžu tě ujistit, že nejlépe je přenos čerstvých embryii, mě osobně je dávali 4. den, do mrazáku šly jen ty co byly navíc. Měla jsem jich 8. A i ostatním holkám tady to tak dělali, když si přečteš diskuzi zpětně. Půl roku určo čekat nemusíš. 🙂

kerkyra
28. sep 2012

@sonka43 niceho se neboj.Me dnes vkladali ctyrdenni cersta embrya a zbylych 6 mi zamrazili.Ty bych pouzila,jen pokud by se nezadarilo a nebo pro sourozence 😀

kerkyra
28. sep 2012

@jitu27 jsi me s odpovedi pekne predbehla 😀 😀 😀.Dekuju za palecky.

sonka43
28. sep 2012

@jitu27 tak co som to citala?az mi zle zostalo🙂) to by som si brucho uz nosila na chodiacich pomockach pre dochodcov🙂 takze cakat sa nemusi?asi som uz citala nieco dalej..chvalabochu🙂 my sa este len rozhodujeme,vzhladom na MOJ VEK 🙂 nemozeme uz dlho cakat🙂

zeina62
28. sep 2012

@kerkyra kolko buniek mali co ti vkladali?

kerkyra
29. sep 2012

@zeina62 ani nevim kolikabunecny vkladali,ale jeste pred transferem za mnou prisla embryolozka a upozornovala me na vysokou pravdepodobnost dvojcat,jestli si nechci dat jen jedno,protoze embrya byla pry nejvyssi kvality.Tak jsem ji uklidnila,ze bych si dvojky prala 😉

zojaaa
29. sep 2012

@kerkyra
Ahoj, drzim palce na // 🙂🙂🙂🙂

kerkyra
29. sep 2012

@zojaaa dekuju,snad se konecne taky dockam.Uz se ti to pekne blizi a bides mit mimi u sebe 😉 .

zeina62
29. sep 2012

@kerkyra super velmi sa tesim jaj aby boli dvojcata 🙂

rosalu
29. sep 2012

Ahojky holky,
dlouho jsem nepřispívala, už jsme přestěhovaný, ale až teď nám zapojili net.
Tak se jdu na vás podívat, pozdravit a zeptat co je tu nového ?

sonka43
29. sep 2012

dievcence,vsetky stu tu s darovanymi vajickami?

kerkyra
29. sep 2012

@rosalu ahoooj 🙂 Jak vidis,znova bojuju 😉 Jak se dari tobe?
@sonka43 ano jsem s DV

sonka43
29. sep 2012

@kerkyra Pises ze mas 12 vajicok?oplodnenych .Su tvoje alebo darovane ?Lebo potom otazka kolko mi mozu darovat?Kolko chceme od tej istej darkyne s nasimi kriteriami pre istotu tiez viac.Prepac som s toho nejako domotana aj s manzelom.Dakujem za odpoved.Sonka

anubis
29. sep 2012

@kerkyra
Držím pěstičky a ty koukej odpočívat,a pohlad si bříško 😵

kerkyra
29. sep 2012

@sonka43 Pocet vajicek zalezi jen na darkyni,vsechna z jednoho odberu jsou tva.Ma darkyne mela 12 vajicek,vsechna se oplodnila,ale pak se 4 prestala dal vyvijet.8 bylo vyborne kvality,z toho mi dve zavedli a 6 zamrazili.Mrazeni jsme si priplaceli,embrya jsou mrazena po 2,tak kdyby se dobre rozmrazila,muzu jeste na 3transfery v ramci 1IVF.Ale to snad nebudu potrebovat 😉

anubis
29. sep 2012

@kerkyra
Jo a twininky vůbec nevím,třeba je v porodnici a už má krasotinku u sebe 🙂

kerkyra
29. sep 2012

@anubis vcera byla twininky pripojena,ale vubec se neozvala, tak nevim 😒

sonka43
29. sep 2012

@kerkyra aha, 3 transfery?to sa este priplaca? a ked bude mat len jedno vajicko?pri mojej smole...:(

sonka43
29. sep 2012

@kerkyra a uarcite to uz nebudes potrebovat,lebo ti to vyjde na prvykrat🙂

kerkyra
29. sep 2012

@sonka43 kryoembryotransfer se plati,cena jednoho je cca 5000Kc-zalezi na CAR.V mem centru garantuji nejmene 2vajicka,jinak nabizi novou darkyni,ale vzhledem k tomu,ze darkyne jsou mlade a zdrave bych z toho strach nemela.Ma prvni darkyne mela 19 a druha 12 vajicek.Jinak ted bohuzel nemam prvni pokus.Pri 1.IVF jsem mela 3 transfery,z toho 1zamlkle tehotenstvi v 7.tydnu a 2x negativni a ted jsem zacala 2.IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre