Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

evitaa
27. jan 2013

@vev44 Fotku dárkyně rozhodně neuvidíš. Nám řekli jen krevní skupinu, modré oči, blond, ročník 1982. Ptala jsem se na výšku, školu, zda nosí brýle. Prý mi to nemohou říct. Navíc podepisuješ formulář, že nebudeš pátrat po její identitě. Také jsem snila, že budu mít holčičku, že mi bude podobná. Hlavně mám strach, že dítě vůbec nebude "pasovat" do naší rodiny - všichni máme modré oči, pršáky, VŠ vzdělání, jsme vysocí. Co když bude malé, blbé, s orlím nosem? Toto mě také trápí, ale touha po dítěti byla silnější. Ještě mě trápí jedna věc - nikdo neví, že mimi bude z DV (jen moje mamka). Mám to přiznat i ostatním? Mám to říct tomu dítěti?

brita
27. jan 2013

@vev44
@evitaa Ahoj, aj my mame deti z DV. Vidim, ze sa trapis roznymi otazkami 😔 Mozno ti pomoze, co ti napisem. My sme si dali an darkynu len jednu poziadavku a to, aby sedela krvna skupina. Ziadna farba vlasov, oci a podobne. Vies, on to panbozko vzdy nejako zariadi. Ver mi. Nase deti vyzeraju asi tak, ze chlapcek je totalna kopia manzela a dievcatko totalna kopia jeho mamy, cize mojej svokry. Akurat, ze dievcatko asi bude blond, co nik v nasej rodine nie je, co ale vobec nie je divne, lebo mam kopec znamych, co su vsetci tmavovlasi a deti maju blond! O DV nikomu nehovor a detom tiez nie. Ved naco? Komu to pomoze? Moja, netrap sa. 😉 Jedna kocka tu z konika ma dievcatko z DV a vyzera, cuduj sa svete, presne ako ona. To ti prisaham, ze nekecam. Tak sa netrap, uvidis, ono sa to nejako samo vyriesi. A babatka aj ked z DV budu tebou lubene, akoby by boli tvoje biologicke. Ani ti to nepride. Staci, ak uvidis na ultrazvuku prvu bublinku alebo bublinky a uz budes hotova. Zelam vela stastia 😉 😉 😉

stastenka42
27. jan 2013

@evitaa ahoj,určite nikomu o darovaných vajkách nehovor,podla mna je to zbytočné a ludia sú zlí 😒 😒 😒 stačí jedna hádka a môže to vedieť celá "ulica" a jedine komu to ublíži je dieťa 😒 nechajte si to pre seba,my tiež máme darkynu a nevie to nikto okrem nás dvoch...načo??? A čo sa týka podobnosti,tak vypisujete dotazník a tam si vypíšeš kritéria podla tabuliek ,najvyššej podobnosti,my sme to tiež vypisovali,od farby očí,vlasov,výšky,váhy,vzdelania až po krvnú skupinu,či športové aktivity 😉

moname
27. jan 2013

@evitaa nie,ja som ani ivf nikomu nerozprávala,ľudia sú blbý a dokážu veľmi ublížiť.

evitaa
27. jan 2013

@brita
@stastenka42
@moname
Holky, díky za podporu. Docela se mi ulevilo. Vím, že lidi jsou zlí, proto to nechci nikomu říct. Ve slabé chvilce jsem to řekla mamce, je trochu drbna, tak doufám, že se někde neprokecne.

brita
27. jan 2013

@evitaa Presne aj nasa mamka je tak trochu drbna, tak som jej to radsej nepovedala 🙂 😀

stastenka42
27. jan 2013

@evitaa tak jej povedz že ste si to rozmysleli a skúsite to znovu akože zo svojimi.....oni tomu aj tak nerozumeju,skôr to popletú vieš akí sú starí ludia,moja mama je taká istá 😉 ,ale určite radšej mlčte a nechajte si to tajomstvo pre seba 😉

misha83
28. jan 2013

@kerkyra Moc na tebe myslim a drzim na patecni krev neskutecne moc pesti.

misha83
28. jan 2013

@evitaa Ahoj, u nas to vi nejblizsi rodina a diteti to jednou urcite rekneme.

nika009
28. jan 2013

@misha83 aj my sa to chystame detom urcite raz povedat

kerkyra
28. jan 2013

@misha83 moc děkuju,je to od tebe hezký.Já tomu moc nedávám,mě se mražáčci nikdy nechytli

misha83
28. jan 2013

@nika009 Rikala jsem si, ze to pak zajdu probrat i s psychologem, ktery ma na starosti konzultace u adopci. Doporuci pry vek a zpusob podani diteti. A pak to sloucim se svym nazorem 😀 .

@kerkyra Vse musi byt jednou poprve, ale je mi jasne, ze te to neutesi, takze budu dal hlavne drzet pesti 🙂 .

nika009
28. jan 2013

@misha83 my sme o tom poculi vela na priprave pre adopciu, len predsa sa pri darovanych vajkach musi zvolit trosku iny pristup. Neviem si predstavit malinkemu dietatu rozpravat o vajickach a IVF 😀 Tiez radsej pojdeme za nejakym psychologom. V anglictine je aj nejaka knizka, ktora v tomto pomaha, vola sa "Mummy, was your tummy big?" Ale u nas je uplne nedostupna, nedala sa ani objednat. Skusim ju pohladat za par rokov... 🙂 Pre mna je uprimnost k detom dolezita a nikto nevie, ci si raz nedaju urobit nejake geneticke testy

misha83
28. jan 2013

@nika009 Naprosto s tebou souhlasim, dekuji za tip, zkusim se po te knizce podivat.

monologue
28. jan 2013

@lacenda ahoj moc diky za tip s akupunkturou. A podarilo se s vlastnimi vajickem ? At jakkoliv, moc drzim palce a at jsi stastna a mas krasny miminko. Ted uz mam tady od vas dva tipy tak to urcite musi zabrat)

monologue
28. jan 2013

Ahoj, muj nazor je to diteti nerict, Jak tady nekdo poznamenal, komu to pomuze, zbytecne to rozjitri vztahy a otevre rany, Proc? My se pro DV jiz rozhodli a urcite to nechceme rict ani rodine ani diteti. Taky mne to trapi, musela jsem to rozdejchat, ale da se na vec nahlizet mnoha zpusoby. Napr. vyber partnera - nahoda urci, jestli bude otec ten ci onen, a pri trose fantazie to tak muze byt i s mamou (i kdyz bychom vsechny chtely abychom mama byly my samy). Dulezita je laska k tomu malickymu. A tam tady prece zadne nechybi, tak proc nejake pochyby ?

pixie18
29. jan 2013

ahojte, od vcera mam u seba 2 bojovnickov (blastocysta a expandovana blast.), tak verim, ze sa im u mna bude pacit 🙂
Inak, co sa tyka toho ci to dietatku povedat alebo nie, ja som tiez toho nazoru, ze nie. Vieme to iba my dvaja s manzelom a nikto okrem nas dvoch to nevie a ani sa to nechystame oznamovat.

lacenda
29. jan 2013

@monologue S vlastními se mi IVF 4xnepodařilo,ale bylo to před lety a s jiným partnerem.Nyní po několika letech a s milionovým chlapem se podařilo až na 4.pokus s DV.Akupunkturu jsem zkusila před posledním pokusem.Byli to totiž už poslední dvě zamražená embryjka a už s penězmi jsme už jako samoplátci vyšplhali nad 130tis.Takže jsem zkusila něco jiného než obvykle a akupunktura asi i přispěla k tomu všemu a hlavně k uspěchu..Ať Ti také vše vychází a hodně štěstí,to je při IVF potřeba.

monologue
29. jan 2013

@lacenda dekuji snad se dockam) to jsou veci mezi nebem a zemi)

misha83
29. jan 2013

@pixie18 Drzim moc bojovnickum pesti!

kerkyra
29. jan 2013

@pixie18 no nádhera dvě blastičky,to se musí podařit.Držím palce.

kerkyra
30. jan 2013

Protoze se mi vecer udelalo pekne blbe,tak jsem nevydrzela a testla a holky jsou tam // .Zadny duch.Dnes jsem 12.den po KET.Bulim jak zelva.

kerkyra
30. jan 2013

😵 😵 😵

irennn
30. jan 2013

@evitaa Vůbec se mi nelíbí,jak uvažuješ. Že co když bude malé a blbé a jestli mu to máš pak říct. ale to dítě ještě není a ty mu chceš dát život, ty za něho rozhoduješ, tak proč bys mu jednou měla říkat,že není "tvoje"!! Je! Ono si to přece nerozhodlo samo. A holt, ty vajíčka nemáš, tak prostě musíš doufat...jste sice vysocí a VŠ, ale na zplození dětí to nestačí, takže trošku pokory a nepohrdej, třeba to dítě,pokud se podaří, bude jednou lepší než jsi ty sama

pixie18
30. jan 2013

@kerkyra jeeej, nadherne. Gratulujem z celeho srdiecka. Strasne sa tesim s tebou 😵

misha83
30. jan 2013

@kerkyra Jupiiii, je to tam, gratuluju, parada. 🙂

evitaa
30. jan 2013

@irennn Je mi úplně jedno, jestli se ti líbí, co píšu nebo ne. Kdybys četla trochu pozorněji, tak názory, zda dítěti říct, že je z DV, se tady různí. U adopce je to dokonce podmínkou. Pokud bys měla v úmyslu to před adopčátkem utajit, může to být důvodem pro nezařazení do evidence uchazečů o osvojení. A jestli ty nepřemýšlíš nad tím, komu dítě bude podobné, tak jsi spíš divná ty - viz příspěvky výše.

evitaa
30. jan 2013

@kerkyra Moc gratuluju 🙂 🙂 🙂 🙂

anubis
30. jan 2013

@kerkyra
Kolikátý den jsi po ET? a kolik embryjek?se omlouvám,ale nestíhám číst,to malý škvrně začalo zlobit.....ale je to tam a už stopro,a tam kde má být 😵 gratuluju 😉

misha83
30. jan 2013

@irennn Promin, ale tvuj prispevek je trochu prehnany. Tahle diskuze slouzi mimo jine k tomu, aby tady kdokoliv mohl napsat sve pocity. Ja patrim mezi ty, ktere vubec neresi podobu ditete, pro darkyni jsem naprosto rozhodnuta, mam to v sobe vyresene uz davno a diteti to jednou urcite rekneme. Ale naprosto respektuji nazor tech, co to chteji tajit a uz vubec bych si nedovolila kritizovat nekoho pro jeho pocity.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre