Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

aja37
8. dec 2010

@gabikri : Inak este k tej alergii: mozno mas pravdu. mozno bude stacit, ak ti proste nasadi prednison preventivne a hotovo. ja alergicka nie som a aj tak som ho brala. 1/2tabletky. ale pri tych testoch mi zistili, ze mam brat anopirin na riedenie krvi. tiez 1/2tabletky. a nepomohlo ani toto ☹

Ale nevzdavam to. 9IVF a pod stromcekom budu // 😉 😵

aja37
8. dec 2010

@gabikri : napisem, neboj. A este jedna info: viem, ze na Brno nedas dopustit, ale pytala som sa na cakacie doby na darovane vajicka aj v Iscare v Prg a bolo mi povedane tak 1-2mesiace. Co nie je vela. A to iste mi povedali, ale iba po telefone, aj v Gennete v Prahe. Tak to len pre pripad, ze by bolo Brno daleko. Ale viac podrobnosti neviem.

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : 9 IVF...............to už musí vyjít sakra!! 😉

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : v Genetu byla kamarádka na darovaných a říkala, že jí tam nesladili cyklus s dárkyní a vkládali ji zmražené 😖 Tak to mě odradilo 😝 Stojí to tam stejně jako v RF. Ale třeba lenca tady má z Gennetu dvojčátka, 😵 Iscare nevím, to jsem ještě nezjišťovala. Jinak v Brně se čeká dlouho, třeba i devět měsíců, já čekala 6 a to mi doktor říkal, že pro mě vyšťoural na sílu jeden termín kvůli věku. Takže když to tam teď nevyjde, stejně asi půjdu někam, kde bych tak dlouho nečekala.

aja37
8. dec 2010

@gabikri : V Iscare sa sice tiez viac priklanaju ku mrazenym embryam, vraj aby nezatazovali nase telo hormonami, ktore ti zastavuju tvoj cyklus a potom zase hormonami na rast sliznice a pod. Ako nieco do seba to ma, ale tiez mam pocit, ze cerstve embrya su cerstve embrya. Takze ak by som chcela cerstve, tak by tie cykly zladovali. Primar mi uz skoro vypisal aj antikoncepciu, ale kedze sme sli na native, tak urobil sono a uvidel tak tych 4-5kuskov a zahlasil, ze na darovane je este skoro. 😅 Len netusim, kolko by tam tie darovane stali.

9IVF ... ked som si pre 3rokmi citala o zenach, co absolvovali 5 alebo 10IVF, tak som si hovorila, ze su to hrdinky. Ze ja by som to nevydrzala. A aha-ho, idem na 9IVF. Ono je asi pravda, ze clovek si zvykne aj na smrt 😀

gabikri
8. dec 2010

@aja37 : v Gennetu asi okolo 90 tisíc, co jsem slyšela, to je stejné skoro všude v soukromých carech. Jinak přesně jak píšeš, při mém prvním IVF jsem ležela s kočkou, co šla na šestý pokus, jsem tehdy na ní koukala jak na mimozemšťana a už k ní taky nemám daleko 😀

zufalka
8. dec 2010

@aja37 ahojky,ja by som sa skorej priklonila k čerstvým vajkám,je tam vyššia úspešnost a hormonálna príprava je okrem jednej inj. úplne rovnaká ako pri mrazených,len s tým rozdielom že pri mrazákoch je len 17% úspešnost čo je fakt málo 😒 Ja sa chystám na mrazáky v januári a mám protokol pred sebou a porovnávala som si ho z predchádzajúcim,ked som išla na čerstvé a beriem presne to isté okrem jednej inj. 😒 v podstate si skorej myslím že mrazáky ani nevieš či budú po rozmrazení ok a musíš brat hormony pritom ani nemusí príst k transferu,ale čerstvé máš istotu že budú 😉 takže nikto nikdy nevie čo nás čaká 🙂

kinguse
8. dec 2010

ahoj, u nás v ČB používají vždycky čerstvé! Platila jsem 38500,-! Těch 90tis je šílený ☹ Škoda,že to nezaručuje 100%,co? 😀 ..to by se těhotnělo!!!!

gabikri
8. dec 2010

@kinguse : ahoj kingu, jak jsi mohla platit tak málo? Vždyť IVF bez pojišťovny stojí asi okolo 40 tisíc, někde i 50 a pak ještě musíš zaplatit odměnu té dárkyni což je od 8 do 20tisíc.....jak kde. Tys to asi měla na pojišťovnu, ne? To by pak odpovídalo. My taky teď platili 39tisíc, ale protože pojišťovna doplácela asi 50 tisíc. 😉

kinguse
8. dec 2010

@gabikri ..jo měli jsme to na pojišťovnu. Já doufám,že se nám to do těch 3pokusů povede...i když člověk míní a osud mění,takže doufat můžu,ale jak to jednou bude to nevím. A jak ti je? Už je to dobrý? Ještě krvácíš? Já TO včera dostala, vypadl ze mě dost hnusnej cucek,tak to byli asi embrýsci..tak jsem se aspoň vyčistila. Dneska už je to dobrý, už tak neteču 😀

gabikri
8. dec 2010

@kinguse : tak to jo, já si říkala, že to máš nějaký levný 😀 Jinak cítím se v rámci možností a krvácím pořád od té doby tmavou krev 😖

kinguse
8. dec 2010

@gabikri ..neboj,oni se neošidí 😀 Já měla nejdřív jasnou krev,teď už taky hnědou. Ale nic mě nebolí, čekala jsem,že to bude silnější,ale je to dobrý.

gabikri
8. dec 2010

@kinguse : u mě to ale nevypadá jako mrcha, spíš je to doznívání toho potratu ještě 😖

kinguse
8. dec 2010

@gabikri ..tak se aspoň pořádně vyčistíš a v lednu na to vlítneš a bude..... 😉

gabikri
8. dec 2010

@kinguse : doufejme, v pondělí jdu na UZ, tak doufám, že bude všechno o.k.

paja1
8. dec 2010

@gabikri Já mám ted informace v Brně.UNICA.neznám,nevím a čekací skoro žádná max1měsíc,ted mi psal dprimář z tama.já jsem se jen informovala.Ale nic o nich nevim.

kinguse
8. dec 2010

@gabikri jasně,že bude 😉

kinguse
8. dec 2010

@paja1 ..UNICU mi na gyndách taky celkem chválili. Co jezdím ty gynekology,tak nejvíc se shodují na Pronatalu...ten chválí nejvíc,co se týče kvality dr a embryologů! Více méně skoro všichni potvrdili,že je max.5center v ČR,kde to není jen byznys,ale jsou tam opravdu špičkový dr!...ale jak píšu,jsou to názory spousty gynekologů,ne můj!

lenca78
8. dec 2010

holky, porad vas nestiham docist, dnes jsem byla pryc 8 hodin i s cestou a nejak to jeste nezvladam. Ale holky jsou super, prikladam nove fotecky. Jak holky trochu baculati, tak jsou cim dal tim krasnejsi - pro me ta nejkrasnejsi miminka na svete 🙂. A vypada to, ze koncem tydne me zase hospitalizuji, budu napred se Stepankou a pak s obema na pokoji. HURA 🙂. Jen to mliko porad nikde....

PS. na cervene decce Stepanka (ta vetsi) a na zelene Zuzanka (ta mensi)

gabikri
8. dec 2010

@lenca78 : jůůů, ty jsou krásné!!!!!!!!!!! Až mi vyskočila slza..........moc Ti je lenco přeju 😵 😵 Ať jsou berušky hlavně zdravé 🙂

gabikri
8. dec 2010

@paja1 : a jak ty se cítíš? V pondělí jdeš na krev, viď? Nemáš chuť testnout dřív? 😉

paja1
8. dec 2010

@gabikri Já se bojím,asi možná až v to pondělí,já jsem fakt blbá,ale mám obavy,stejně tuším výsledek jako vždy. ☹

paja1
8. dec 2010

@kinguseuvidím,ale já už na to asi mít nebudu,je to hrozné tolik peněz.uvidím v pondělí jdu na K.O. mám z toho depku,to je fakt záhul na nervy.Díky za inf.Jdu spinkat mám po dvanáctce a zítra mám zase celý den.Večer kuknu.pa všem. 😅

gabikri
8. dec 2010

@paja1 : ono je to možná lepší, ja teď spotřebovala testů asi za dva tisíce, tipuju......čárky byly silné jak silnice a stejně to bylo k ničemu 😒

kinguse
8. dec 2010

@gabikri @paja1 ..já si taky říkám,že teď po KETu testovat vůbec nebudu, taky jsem viděla // a bylo to k ničemu,takže aspoň se nenamlsám a výsledek může být stejný!!! Sakriš,musí to všem konečně vyjít!!!!
@lenca78 ..jsou to úplný princezny 🙂 A s mlíkem buď trpělivá, odstříkávej a výsledek se dostaví. Hlavně pořád ty prsa zkoušej odstříkávat. Mám kámoška taky s dvojčátkama a rodila ve 33.tt a taky se jí podařilo rozkojit..ale vím,že to nebylo jednoduchý. Každý den mačkala ty prsa,aby aspoň pár kapiček odstříkala,ale vydržela a nakonec holky kojila asi do roka!!!! Neboooj, zvládneš to,jen buď trpělivá. Až začneš přikládat holky k prsu,tak to bude samozřejmě jednodušší. No držím palečky 😉

carlin
9. dec 2010

Ahoj devcata,
vsechny zdravim. Je mi moc lito vsech neuspechu, ktere jsem tady procetla ( a sama zazila ), ale zivot jde dal a uspech ceka za dvermi, to je jasny a statisticky dokazany !

@gabikri Strasne me to mrzi ! Ale mrazacci vyjdou, uvidis.

@lenca78 Miminka jsou nadherny, moc blahopreju. Tak hlavne at jsou ( i maminka ) zdravi a dobre se jim dari.

Ja byla 24.11. na KETu, nemile me tam prekvapili s tim, ze z 5 mrazacku, ktere jsme meli, prezili rozmrazeni jen 2, ktere mi tedy zavedli.
Vubec jsem neverila tomu, ze by se mohlo zadarit. Testovala jsem 9.den – bilo, 10.den-bilo. Utvrdila jsem se v tom, ze to nevyslo, ale v utery rano (13.den ) tam byla slaba carka. Vcera (14.den) jsem byla na krvi a HCG je 158.
Ja si myslim. ze to sice neni spatny, ale taky asi nic moc. Dr. rika, ze je to OK. Co myslite ?

Prikladam testy, konecne jsem se dockala 🙂 //. Ale dokud neni srdicko, neni tehotenstvi, snazim se tedy moc nejasat predcasne.

20.12. jdu na ultrazvuk a uz ted mam panickou hruzu, protoze jedno zamlkle tehotenstvi jsem si uz zazila.

zufalka
9. dec 2010

@carlin moc gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 perfektnné,neboj všetko bude ok! dúfam že si začala novú tehu vlnu a začni pekne rozširovat tt vírusiky,nech sa nakazíme 😉

paja1
9. dec 2010

@carlin moc držím pěsti,musíš věřit,že uý tě čeká jen to nej................... 😅

carlin
9. dec 2010

Dekuju moc!!!! Tajne doufam, ze jsem zacala tu novou vlnu, na ktere se vsechny svezeme 🙂 a ktera nam prinese spoustu zdravych miminek !

paja1
9. dec 2010

@carlin Ty doufáš tajně,ale veřejně. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre