Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

dianan
20. jún 2009

dakujem mimka.....aj tebe pekné sníčky...papa 🙂

vika34
21. jún 2009

ahojte,mimka pozri či tie kondomy nie sú po záruke,lebo ked nevydržia tak vam nebude do smiechu,ja som to použila iba raz s mojim terajším mužom pri prvom našom pokuse,bola som 4 mesiace po pôrode a nemala som ešte normálny menzes a ked mi po všetkom oznámil,že asi mi predali nepodarok nebolo mi do smiechu,teraz sa na tom iba smejeme,ale vtedy som v noci letela do nemocnice,aby mi dali tabletku a na dalšej kontrole som povedala gynekologovi,že chcem ,aby mi predpísal nejakú antikoncepciu,lebo prezervatív zlyhal,tak sa smial,či som to ja čo tam v noci bola
A verím že sa nasmejete 😀

lulu107
21. jún 2009

Čaute už vás dosť dlho čítam a o to väčšiu chuť mám ísť darovať vajíčka. Keď som bola v ISCARE na 1 IUI tak mi dali ponuku že za darcovstvo mi spravia IVF, no vtedy som ešte o IVF nič nevedela a v tej chvíli keď mi to doki povedal, nebola som na to pripravená, zľakla som sa, bola som ešte dosť mladá. No keď som prestúpila do Gyn-Fivu, tak som sa na to pýtala, ešte to nerobili. Teraz som sa dopočula, že to robia od januára. Momentálne sa chystám na KET na budúci mesiac, ale ak by sa mi ani jeden drobček z 9 nerozmrazil, tak určite pôjdem na 2 IVF a keď bude úrodička ako pred tým, tak by som ich chcela podarovať. Idem 13 júla na konzultko tak sa opýtam dokiho či je taká možnosť. Chcela by som ísť veľmi na to pre svoje uspokojenie. Naši drobčekovia sú z darcovských spermií, tiež sme si s drahým prešli obdobie vnútorného vysporiadania, keď sme sa vysporiadali s tým obaja, tak to bolo super keď sme chodili spolu do centra, povzbudzovali sme sa navzájom a tešili sme sa keď som zostala tehu a potom sme spolu aj oplakali nášho drobčeka.
Našla som na nete že darovať vajíčka môžem len raz a to nechápem prečo iba raz?

vika34
21. jún 2009

ahoj lulu ,tak aj tu sa stretávame
kočky ti o tom napíšu viac,lebo ja budem stimulovať zo svojimi,tak o tomto nič neviem

dianan
22. jún 2009

ahojte...dobre ránko a uspešný týžden.
mimka držim palce...aby dnes všetko dobre dopadlo.

lulu...dobre rozhodnutie....a ešte raz klobuk dole,pred všetkými ktoré maju také zmýšlanie...a chuť pomôct druhým...myslím,že viac ti povie didlinka,sue...ak sem prídu...

mimka29
22. jún 2009

Ahojte,
takže dnes nemám zase dobré správy. Výška sliznice 6,2 mm, ale ešte to nevzdávame, pridali mi k náplastiam lieky estrofem 3 x denne a v stredu zase cestujeme do Brna. Streda je totiž veľký deň, to má naša darkyňa OPU a my chceme oplodňovať s čerstvými spermiami, tak tam ideme. Tam mi hneď pozrú ešte tú moju nešťastnú sliznicu a uvidíme či pôjdeme do toho, alebo nám budú všetky embryjka zmrazovať, kým nebudem mať sliznicu lepšiu. Ja by som chcela prvú várku dať z čertvých aj keď nebude perinka (tak volá lekár sliznicu) poriadne pripravená, lebo kety nemajú takú úspešnosť. A ešte sa obávam, že to dopadne tak s mojou sliznicou aj ďalší mesiac aj tenďalší, možno je to jej najväčšia výška akú dosiahne.
To som len teraz múdra 😀 ale v stredu urobím, čo mi poradia, veď oni musia vedieť čo robia.

Babulky večer ešte prídem

lulu - to je super, že nám chceš pomôcť a podeliť sa o svoje vajka, ale asi najviac ti o tom napíšu sue a neskôr aj didlinka, lebo tá sa teraz iba do toho púšťa a pôjde do Martina do Heliosu.

dianan
22. jún 2009

ahoj mimka.....no tak nemáš dobre správy...celý den som na teba myslela..že ako si dopadla....ale netreba to vzdávať...ked ti pridali lieky k náplasťam,tak snád to zaberie...treba dufať...a nič nevzdávať....
takže zase držíme prsty na stredu...nech už prídeš len s dobrými správami 🙂

lajcikova
22. jún 2009

ahoj
nezlobte seže vam sem lezu,minuly rok v srpnu sem byla na darovnaych-bohužem MA v 5tt,ale to je ted vedlejši..ja se chci zeptat kam chodite a kolik vas stoji darovane?ja byla ve fertimedu v olomouci a tam to stalo s pojištovnou 15tisic.

jinak mimko ja měla ten samej problem jako ty,se sliznici,doporučuju ti vypit 0,5l kontryheloveho čaje denně,je to fakt zazrak na sliznici.zkus uvidiš+ten estroferm ten sem taky brala vždycky krasně skočila na 9mm.jinak ti moc držim palečky,neboj to vyjde u darovanych je 55-60%uspěšnost. 😉

mimka29
22. jún 2009

dianan dík za podporu, ale ja som im hneď hovorila, že mi všetky hormony pomaly zaberujú, tak mi mohli tie vyššie dávky spolu s estrofemom dať hneď. Ale ešte sa nevzdávam neboj 😉

lajcikova ahoj, to ma mrzí, že vám to nevyšlo. Nás to zatiaľ v Repromede v Brne stálo k dnešnému dňu cca 3.600,- eur, ale to ešte určite nebude konečná suma, takže keď to nevyjde, tak to bude dosť bolieť aj finančne. Ten čaj čo si mi odporúčala kúpim normálne v lekárni? A chcem sa ťa opýtať, či aj ty si mala najprv takú nízku sliznicu a po estrofeme ti stúpla? Lebo ak u mňa neuvidia v stredu zlepšenie, tak budú všetky embryjka mraziť a to ja nechceeem.

lajcikova
22. jún 2009

jo měla sem problem aby mi narostla,a koupiš to i v supermarketě,ale lepši je sypany,ja si vždycky udělala silnějši 😉 než tam psali,a fakt to zabralo.estroferm sem brala i po transferu.jinak to je teda palka,to maš už jako samoplatce?ještě ti doporučim aby si už zobala kyselinu listovou,ale ten čaj pij jen do transferu pak už ne!držim ti moc palečky aby ti to vyšlo,mužu se zeptat jak si dlouho čekala na tu darkyni?

vika34
22. jún 2009

ahojte,mimka držím veľmi palčeky,utekaj zajtra kúpiť čaj ,ale po slovensky sa to tiež tak volá?
Papaj estrofen a verím,že sa to zlepší,kurník si teraz na rade,tak musíš byť v tom 😠 ,ked už moje telo zlyhalo,tak vsádzam na teba ,že to tu rozbehneš a ja sa na jeseň pripojím,
Som tiež za názor,že z šerstvých je to lepšie,tak na teba vsádzam 😀
zdravím všetky

lajcikova
22. jún 2009

tak na krabičce to mame i ve slovenštině 😀 jmenuje se to po vašem:ALCHEMILKA ŽLTOZELENA 😉

vika34
22. jún 2009

dík lajčikova a to je iba na rast sliznice,malebo aj na niečo iné?Sliznicu mám o.k.
mimka čakala myslím iba tri mesiace max.štari ,ale ved ti napíše sama,

mimka29
23. jún 2009

Ahojte zlatíčka,
lajcikova - žiadosť o darkyňu sme podávali 29. apríla, takže kým ju našli to bolo asi mesiac a od vtedy sa obe pripravujeme. V Repromede to trvá tak 2-3 mesiace od podania žiadosti až priamo do zákroku a fakt to všetko dodržia ja som toho dôkazom. Ale vpodstate záleží na tebe, keď im povieš, že chceš ísť na zákrok o pol roka, tak oni sa tak zariadia.
vika - dúfam, že ma zase telo nesklame, lebo to by sklamalo viacej ľudí, že?

Baby o 9.00 hod otvárajú lekáreň, tak tam budem prvá 😀

dianan
23. jún 2009

Dobre ránko prajem... 🙂 mimka...aj ja idem kupiť čajik...
lajcikova ..dakujeme za radu.. 🙂

sue
23. jún 2009

Dobré ránko všetkým prajem, mne nie je zrovna najlepšie, dúfam, že deň rýchlo ubehnem a budem už so svojím drobákom ležať v posteli a čítať rozprávku.

Ten čaj je naozaj zázrak, ja som ho tiež pila 😉

Lulu, ja som sa dokiho na to nepýtala, ale logicky si myslím, že pokiaľ darované vajká idú maximálne dvom "odberateľkám" - bez ohľadu na to koľko vajíčok sa odstimuluje - aj keby som darovala 20vajíčok, aj tak pôjdu len dvom ženám , tak je to kvôli tomu, aby proste nemala darkyňa toľko "biologických" detí - možno je to aj kvôli tomu, aby v budúcnosti bolo menšie riziko stretnutia biologických súrodencov - takto si to vysvetľujem ja 🙂

mimka29
23. jún 2009

Hlásim, že pri práci už pijem svoj prvý čaj alchemilky žltozelenej. Do lekárne som nabehal presne keď otvárali a už boli predo mnou deduškovia 😀 Baby ďakujem za radu s tým čajíkom, ste strašne zlaté konečne mám od piatku prvý krát pocit, že pre tú sliznicu niečo robím a hneď sa cítim lepšie (a psychika robí veľa).

lajcikova - v čechách môže darkyňa darovať asi aj viac krát, ale v inej krajine. Napríklad tá moja už raz darovala niekde do zahraničia. Pre mňa to bolo o to lepšie, že už ju mali fakt vyskúšanú a vedeli ako bude reagovať na stimulku.

Pekný deň, ja ho mám s čajíkom hneď krajší 😀

dianan
23. jún 2009

mimka.....tak dobru chuť... 🙂

lajcikova
23. jún 2009

hezke dopoledne i když u nas teda upršene 😠
mimko to sem rada že ti chutna 😝 hlavně aby pomohl.ja čekala cca 6měsicu,a nic sem o darkyni nevěděla.
jinak ten kontryhel je prej i na ovulku,no na mě to teda nepusobi,jelikož mam PCO,ale sliznice mi vždycky poskočila.no aspon něco.
sem si to přepočitala ty jo to je přes 100tisic 😠 😝 to je teda mazec ale člověk uděla cokoliv pro to aby měl mimčo.
holky moc vam to přeju vim jake to je když čekam a furt nic. ☹

lulu107
23. jún 2009

Čaute, môže sa achemilkový čaj piť až do vloženia drobčekov? neovplyvňuje to hormóny?
Sue - takže keď pôjdem na IVF tak si môžem časť nechať a časť podarovať? je taká možnosť v centrach?
Je to nespravodlivé, chlapi môžu darovať aj viac krát, či nie:

lajcikova
23. jún 2009

ahoj lulu,myslim že když pujdeš na ivf a budeš mit hodně vajiček tak mužeš čast darovat.kamaradka to tak taky měla,a dostala i slevu na ivf.
jo kontryhel mužeš pit do ET,pak už ne!!!čisti dělohu atd.to by mohlo zabranit uhnizděni.pak bys měla jist kyselinu listovou. 😉

lulu107
23. jún 2009

lajcikova - ďakujem a kyselinu listovu beriem už teraz pretože napr. Femibion s metafólinom sa vstrebe do tkanín za mesiac, pri iných kys. listových je to aj dlhšie. Naposledy som o tom nič nevedela a začala som to brať až keď som bola tehu a ešte k tomu prišla aj choroba. Verím tomu že raz to výjde a možno to bude aj práve teraz

sue
23. jún 2009

Lulu, samozrejme,len absolvuj všetky potrebné vyšetrenia už pred stimuláciou -- inak by si to mohla až po pôrode a to s miminkom nie je asi najlepší nápad 🙂)

mimka29
24. jún 2009

Ahojte zlatíčka,
ani si neviete predstaviť aké dnes prežívam stresy. Ráno som bola v Brne na utrazvuku a sliznica má dobrú výšku aj tvar, cysta zázračne zmizla, ale keď doktorka zo mňa vybrala tú sondu, tak bola na nej krv. Zobrali mi krv, aby zistili či to bolo iba z tej cisty alebo začínam normálne krvácať. Teraz mi volali, že všetko je vporiadku a v pondelok ideme na transfer. Baby ja som už s nervami na konci, tak dúfam, že to už dobojujeme k tým našim dvom vysnívaným uzlíčkom.

Prajem vám všetkým krásny aj keď upršaný deň.

didlinka3368
24. jún 2009

Zlatíčko ani si nevieš predstaviť ako moc sa z toho radujem, no naozaj som skoro dostala infarkt, keď si mi s plačom volala...kto by povedal v prvej chvíli, že to je od šťastia....som sa zľakla, že zase niečo zlé....Tešíme sa strašne moc z toho všetky a verím, že úspešne dobojujete tento tak strašne zdĺhavý boj...vy si to najviac zaslúžite...
CMUK - lubkam ťa ségra.... :o)

mimka29
24. jún 2009

Bože segrička teraz mi nemôžeš písať také srdcáky, lebo ja som jak hormonálna bomba a stále revem 😀

lajcikova
24. jún 2009

mimko tak to je super 🙂 moc ti držim palečky,a kolik mate vajiček?moc moc ti to přeju,konečně se dočkate 😵

vika34
24. jún 2009

mimka veľmi na teba myslím,nemám veľmi čas,neskôr sa ozvem,pá

dianan
24. jún 2009

ahojte...mimka....myslím na teba....a siiilnoí držim palce... 🙂

mimka29
25. jún 2009

Dobré ránko babulky,
včera som sa ešte skoro tešila. Nechápem to ale vnoci som dostala strašné kŕče do brucha a začala som krvácať. Musím dnes zavolať že čo to má znamenať, lebo ešte včera ma ubezpečovali, že meznes nemôžem dostať. Myslíte, že to sa môže čistiť tá cysta?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre