Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

misaelka
20. aug 2010

ja zatial nechodim nikam ale pravdepodobne vyskusam brno alebo zlin.... v brne studujem, takze neni problem...

gabikri
20. aug 2010

@misaelka : Brno je super, tam prý dělají zázraky na počkání 😵 😵 😵

brita
20. aug 2010

@gabikri Hovori sa to, tak sme isli aj my preto Brna. Tak uvidime. 😀 😀

misaelka
21. aug 2010

@gabikri tak to je super... aj nam ho dr. odporucal preto,ze s CAR v CR ma ovela lepsie skusenosti ako so slovenskymi CAR 😀 tak mu budem doverovat 🙂 vravi, ze v CR su to sice priame platby ale vacsia pravdepodobnost, ze to vyjde.... veru, keby som na 100% vedela, ze to vyjde, asi by som bola ochotna dat aj viac penazi, nez pytaju... BTW, dost sa tam bojim ist... aky tam maju doktori pristup? su mili? su ochotni odpovedat? toto by ma zaujimalo, lebo ja mam tolko vela otazok na nich, ze asi zosedivuju zo mna 😀

misaelka
21. aug 2010

@brita mozem sa spytat, aky mate problemik s muzom, ze potrebujete CAR? ak nechces, nemusis odpovedat 😎

brita
21. aug 2010

@misaelka ja mam vysoke FSH, uz sa mi netvoria kvalitne vajicka, preto sme potrebovali darovane vajicko. Inak spermiogram sice nemame nejaky extra super, ale da sa, taky hranicny. Problem su ale moje vajicka, preto sme isli do CAR Reporfit v Brne. Tak s darovanymi vajickami nie je problem, tu na Slovensku sa caka aj 4 roky a to ja nechcem, kedze mam uz 34 rokov.

misaelka
21. aug 2010

@brita jasne rozumiem.... ja som mala vyhodu, ze sa o mna lekari uz odvtedy, co som bola malicke babatenko, vyborne starali.... vdaka tomu mam maternicu v poriadku a verim, ze s DV budem schopna babatko donosit... 😉 len to cakanie ma ubijaaaaaaaa 😠

gabikri
21. aug 2010

@misaelka : to Ti zjistili, už když jsi byla maličká?? 😕 😕 😕

misaelka
21. aug 2010

@gabikri ano asi ked som mala 6mesiacov....mala som velke zdravotne problemy.... rodicia mali co robit kym ma ako-tak vypiplali... 😉 v podstate to, ze nemozem mat deti mi rodicia povedali, ked som sla prvykrat ku gynekologovi, mala som 14r. malem to so mnou seklo, to teda hej... to teda bola rana... asi najhorsia co som mohla dostat.... ale vtedy som to este neriesila... horsie je teraz mam priatela 4rocny vztah.... a chceme sa vziat a zalozit si rodinku... no uvidim, co z toho bude....

gabikri
21. aug 2010

@misaelka : ach jeej, to muselo být kruté se to dozvědět v 14rokách 😔 Moc Ti přeji, aby jsi se rychle dočkala na dárcovské vajíčka a věř, že až budeš svoje miminko držet v náručí, tak budeš ta nejšťastnější maminka na světě a bude ti to úplně jedno 😉 Navíc bude z 50% po Tvém chlapovi a ten je určitě prima, ne? 😉

misaelka
21. aug 2010

@gabikri to teda bolo vrrrr...akurat som bola v tych "telecich" rokoch, kedy clovekom najviac hybe puberta... povedala som mame mnoho skaredych veci, ktore ma teraz spatne mrzia... dakujem pekne gabikri, verim ze sa dockam, na boha neverim, ale nesmej sa, normalne som sa aj zacala modlit... a ak sa babatko podari, bude aj pokrstene, vsetko... mozno to vyznie smiesne, ale akurat v tejto situacii som si uvedomila, ze existuje aj nejaka vyssia sila, vyssi princip, Boh/boh (nazvite si to ako chcete) ktory je nad nami... su veci, o ktorych si nerozhodnes sam a to mozes byt hocijaky pan...

gabikri
21. aug 2010

@misaelka : tak to je přesné, nejsem věřící, ale když mi teče do bot, hledám pomoc odněkud shora 😉 Když mi v lednu umřela babička, tak jsem si říkala, mohla mi tady nechat dušičku pro další život.......člověk už je tak zoufalý, že hledá různé stébla, kterých by se chytl 😉 No já v pubertě jsem byla taky docela hnusná na mamku, když mi bylo 19 tak pak umřela, dodnes se tím trápím, jak jsem se k ní měla chovat jinak a tak. 😔

misaelka
22. aug 2010

kde ste vsetky? nejak nam tu stoji diskusia... hmmmmmmmmm 😉 za to moze asi ten pekny vikend

mimka29
25. aug 2010

Ahojte babule, vážne kde ste všetky 😕 Pekne dlho tu nik nebol. U mňa nič nové, stále som kinderko, noci mám čoraz horšie a malá sa vrtí čoraz viac, niekedy ako keby sa chcela vytlačiť von cez brucho 😅

Dajte vedieť ako ste na tom vy, napríklad zufalka ako sa darí?

misaelka
25. aug 2010

@mimka29 napisala som IP 🙂

gabikri
2. sep 2010

Ahojte 😵 😵 😵

Dlouho jsem tu nebyla, našla jsem si na dva měsíce brigádu, abych doma úplně nezcvokla a je to pěknej záhul, přijdu domů a padnu a ani na net nemám náladu
Včera jsem byla za svým gyndařem se domluvit na těch ultrazvukách a píchnutí injekce a mám z něj pěkně po náladě
Když jsem mu řekla, že jsem změnila CAR, že už nechodím k jeho doporučovanému Apolináři v Praze a našla jsem si sama RF, pěkně mě sprdnul. Prý jako proč zrovna BRNO?? Když jsem mu vysvětlila, že jinde se čeká na dárkyni třeba dva roky a že v RF mají dobré výsledky.že proto jsem se rozhodla tam jít, tak mě utřel na tři doby, že jestli mám peníze na rozhazování tak prosím, ale že kdybych se s ním poradila, tak by mi našel nějaký car v Praze i s dárkyní rychle, ale když chci jezdit do Brna, ať si tam jezdím. Celou dobu se pak tvářil pěkně nepříjemně. Když jsem se ho pak zeptala, proč se mračí, řekl mi, že tahle zařízení nemá rád, že je to jen fabrika na peníze.
Pak mi ještě dal za příklad jednu jeho pacientku, které bylo 45 let a že ze zoufalství si našla nějakou kliniku v Litvě a jezdila tam. Samozřejmě jí prý jen oškubali z peněz a těhotná stejně nebyla.
No já mám na to ale jiný názor, ať si říká co chce. Jeden pokus s dárkyní jsem ve státním car absolovala, tak můžu posoudit! Přivedla jsem dárkyni.............a dostala jen tři vajíčka!? Pak mi jedna kočka, co tam dělá sestřičku řekla, že když má dárkyně hodně vajíček, tak se rozdělí mezi více příjemkyň! Takže jsem dostala jen jen tři, zavedli dvě dvoudenní a na zamrazení nic. O PK si ve státním CAR můžu nechat jen zdát! Takže co jsem ušetřila? Nic!
Prostě tohle platí všude.....zaplať si a dostaneš to nejlepší.............já jsem přesvědčená, že jsem si vybrala správně a ať si můj gyndař říká co chce!

zufalka co je s Tebou????????????????????

lenca78
2. sep 2010

Ahoj holky, dlouho jsem Vás nepozdravila, tak jen abyste vedely, ze zatim jsem v poradku ja i obe mimina a drzi se. Tak uvidime, jak dlouho to jeste zvládneme.

@gabikri Ze sveho gyndare si nic nedelej. Je to blbec. Ja chodim do soukromeho CARu tady v Praze (na dojizdeni bych nemela silu ani penize- uz takhle dojizdim do Prahy) a nedam na soukromy CAR dopustit. Sice to asi bude fabrika na penize, ale zase se musim meho CARU zastat. Za cyklus s darkyni jsem zaplatila v lednu 2010, v unoru melo vse probehnout, darkyni odebrali vajicka (mela jich kolem 10), ale ten den zjistili, ze moje sliznice je mizerna a cyklus stopli. Cekala jsem, ze budu muset zaplatit penize za novy cyklus znovu, ale nestalo se tak. Asi pouzili vajicka pro nekoho jineho, ale po me uz nic nechteli. Hned do 14dnu meli prichystanou dalsi darkyni, ta bohuzel zase nevysla kvuli me nemoci, ale v dubnu uz doslo i na transfer. Nevim, jestli ve statnim CARU by ti hned na dalsi mesic dali novou darkyni, ale z toho co popisujes se obavam, ze ne. Takze jsi urcite udelala dobre, ze chces zkusit neco noveho .Drzim palce.

gabikri
2. sep 2010

@lenca78 : no jak psaly holky na jiných diskusích, jde spíš o peníze. Jeden doktor závidí druhému, že má za stejnou práci víc peněz a taky prý obvodní gyndař když tě někam doporučí, tak má za to body, takže proto se mu to nelíbilo, že jsem se rozhodla sama bez jeho milostivého požehnání 😝
Hlavně já jsme se pro RF nerozhodla jen tak z plezíru, taky nemáme moc peněz, ale sedím na Koníkovi už přes rok a přečetla tady opravdu hodně příspěvků. Nejsem magor, abych jen tak jezdila 200km tam a 200km zpátky jen tak, ale momentálně jsem přesvědčena, že to je nejlepší zařízení, co jsme na DV mohla najít 😉
Jinak pořád ještě nevíte, nebo nechcete vědět co to bude? A co jména, už máte vybrané?

vika34
2. sep 2010

mám veľa roboty a nestíham,tak sa ospravedlňujem,ale všetky vás zdravím
Dnes som bola u dr.som 11DC ,robil mi UTZ a povedal,že na jednej strane vaječníku mám 2 folíky a že si mám dnes pichnúť 5000 pregnyl a zajtra tiež 5000 pregnyl,tak som sa zadivila,lebo pred IVF som si pichala 10000 pregnylu naraz ,počuli ste už o takom postupe?

gabikri
2. sep 2010

@vika34 : Ahojky! to jsem nikdy neslyšela, já to taky vždycky píchala najedou 😕

vika34
2. sep 2010

@gabikri
ved aj ja ,tak preto sa čudujem 😕

brita
2. sep 2010

@gabikri Ten tvoj gynekolog je pekny blb. Dam ti jeden priklad za vsetky, moja. Ja som chodila do sanatoria Helios v Martine, super lekari, fantasticky pristup, fakt perfektne. Mne ale potom vyskocilo FSH, takze som potrebovala darkynu. Sam doktor v heliose mi povedal, ze by som u nich cakala 4 roky, tak nech idem radsej do ciech, ze tam ju dostanem rychlejsie a ze on mi pomoze, ako len bude vediet - vysetrenia, ultrazvuky, lieky atd. Tak tomu ja hovorim pristup. Je to doktor Krajkovic, uzasny clovek!
Takze moja,pekne chod do Reprofitu, pretoze to tak citis, ze je to spravne. 😉 V reprofite su uzasni a poskytuju rozne moznosti. Ja mam doktora Stelcla, vrelo doporucam. Drzim palceky 😉 😉 😉

gabikri
2. sep 2010

@brita : děkuju, já chodím taky ke Štelclovi a mám z něj ten nejlepší pocit. A rozhodně si nemyslím, že by ze mě tahali peníze pro nic za nic. V RF jsou daleko lepší metody než jsem byla dosud zvyklá 😉

1) sladí cyklus můj i dárkyně v co nejkratším čase a neperou do mě zbytečně dva měsíce hormony, jak minule
2) Dají mi od dárkyně vajíčka všechny a tak třeba zbyde i na mrazáčky ( minule jsem dostala od dárkyně jen tři )
3) zavádí už většinou embrya starší a ne dvoudenní, PK ve státním caru nehrozí, protože je to drahé, raději ti budou vysvětlovat, že je jim lépe v děloze než v laboratoři, protože při tak nízkém počtu si ani PK nemůžou dovolit

atd atd................... 😉

lenca78
2. sep 2010

@gabikri Tak drzim palce, at to RF vyjde. Hlavni je, ze ty sama jsi s tim centrem spokojena a ze citis, ze to je to prave. To podle me taky pomuze ,budes psychicky v pohode a to je dalsi krok k uspechu🙂
Jmena nevybirame - radsi jeste pockame, je to vsechno takove trochu vic rizikove. A pohlavi vedet nechceme 🙂 A z po porodu. Snad jeste nejaky ten tyden vydrzim, zatim jsou moc mali.Dala jsem jim za ukol drzet se jeste 10 tydnu, pak uz by snad s nima neco udelali.
Mejte se holky, jdu spat, nejak me to tehotenstvi zmaha 🙂

rusalka22
6. sep 2010

@gabikri ahoj, este nevies termin kedy budes mat ET? Môj nazor na tvoju volbu centra je ze si urobila dobre. Vsade ide len o peniaze a v Brne robia vraj fakt zazraky. Vsetkym zelam aby vam to vyslo. Vsetky sme si toho zazili dost. Ja som uz pocula srdiecka 🙂 len jedno mimco je o dost mensie a doktor povedal ze je mozne ze sa prestane vyvíjať. Mam strach, ale co uz. To druhe babatko je riadny bojovnik, tak mavalo rucickami ze som tomu ani neverila.

mimka29
6. sep 2010

Ahojte babule 🙂 ja sa len hlásim, že som stále kinderko.

@rusalka22 je to krásny pocit, že? Ja by som chodila na UTZ aj každý týždeň.

gabikri
6. sep 2010

@rusalka22 : ahojky 😵 😵 😵 Termím ještě přesně nevím, ale má to být něcookolo 25.10. Příští týden jdu na injekci a pak začínám brát Estrofem. 😵 Už se těším jako malá holka 😵 😵 😵
Tobě přeji, aby byly obě miča silné a měla jsi krásné dvojčátka.............ale i jedno je zázrak.......prostě co se má stát, to se stane 😉 To musel být krásný pocit vidět to mávání ručiček 🙂 Změn si pas ať vidíme, jak Ti přibývají týdny 😉

Jinak ten doktor mě pěkně nas.... 😖 Pak jsem o tom ještě dlouho přemýšlela a co je mu do toho, komu já dám svojí důvěru, to je jenom moje věc a kdybych lítala do centra na Mars, tak mu do toho nic není 😝

zufalka
6. sep 2010

ahoj babulky,všetky moc pozdravujem,tehulkám gratulujem 🙂 zatial sa držíme,máme aj srdiečka,v stredu máme prvú poradňu tak uvidíme 😉 mimka ty sa nám už zachvílku rozpadneš,to je paráda 😀 gabikri ty sa vobec nezaoberaj takými vecami,chod si za svojím podla svojho pocitu a nie podla rečí nejakého zakomplexovaného gyndoša.hlavne bud v klude a v pohode,to je doležité,nenervovat sa a psychika musí byt pozitívne naladená a všetko dobre dopadne 😀 uvidíš že si sa rozhodla správne,moc ti držím palčeky 🙂

mimka29
6. sep 2010

@zufalka tak sú to nakoniec trojičky a nie 4 srdiečka? A redukcia nehrozí? Inak super, že si sa ozvala, lebo som na teba stále myslela. Ja zajtra začínam podľa PM 38 tt, takže už by som fakt mohla ísť do pôrodnice, aby mi potom nemuseli robiť sekciu, keď je malá taká buchtička. Snažím sa celý deň niečo robiť, chodím, upratujem, asi aj okná začnem umývať ak by to malo pomôcť.

Dobrú nocku

zufalka
9. sep 2010

@mimka29 ahojky,nie sú štyri,a redukciu vybavujem v brne Unica u prof. Malého.ešte nemám termín,inak fajn.Ako ti závidím,už to budeš mat za sebou a anjelika doma 🙂 držkaj sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre