Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

paja1
3. nov 2010

@gabikri No já jsem si udělala test a jsem v háji. vščera večer.

paja1
3. nov 2010

@lenca78 Ale ja mám darované a včera test nic.

lenca78
3. nov 2010

@gabikri Tak t oja uz testovala🙂. Nic tam nebylo 🙂 Ale pak od dalsiho dne jsem krvacela a po pravde, jedine, co me drzelo v pozitivni nalade, byly "duchy" na tehu testu.
Tak hlavne ze ti nic neni, nekrvacis, klidne se pozoruj, budes to pak delat dalsich devet mesicu 🙂

Jinak ja byla vcera plavat - poprve za cele sve rizikove tehotenstvi - uz si rikam, ze to deti kdyztak daji. NO a oblekla jsem se do plavek a rozbrecela jsem se. On ten buben nevypada tak obrovsky, kdyz je clovek obleceny, ale v dvojdilnych plavkach??? Hruza. Nakonec jsem ale sla a 15 min se pomalu rochnila v bazenu. Parada. Moc mi to pomohlo, sice me porad boli zada, ale jinak, od namozenych svalu 🙂

minka051
3. nov 2010

@gabikri Už som si dala cereálny rohlík a acidko trochu mi to ukludnilo žalúdok. Tak moja len čaruj, kúzla pomáhajú

gabikri
3. nov 2010

@paja1 : koukala jsem zpátky do diskuze, vždyť ty jsi o dva dny déle než já, tudíž sedmý den...........dala bych Ti na zadek! Teď už se na to vykašli a počkej tak ještě minimálně tři dny. Já to znám z minula. Taky jsem testovala takhle brzo a pak jsem se málem z toho zcvokla 😝

paja1
3. nov 2010

@gabikri Od střed odpoledne?Včera večer asi konec 6 dnes 7,nevim od kdy se to počítá.Dávali mi je ve středu odpoledne.Ale jak jsem četla mívají holky duchy.

gabikri
3. nov 2010

@minka051 : on se mi každý směje, ale někdy mi to fakt vyjde 😀 Tak 10.15 jsem připravená 😵

minka051
3. nov 2010

@paja1 no moja po prvé blbá nie si a po druhé je to ešte skoro ,tak sa nečuduj že tam nič nieje.. neboj ešte bude. Koľký si dnes deň po vklade?

lenca78
3. nov 2010

@paja1 Pajo, a vyhodila jsi ho? Jak dlouho si cekala na vysledek? Muj prvni duch na testu se objevil asi po 3 hodinach, vytahla jsem ten test znovu z kose a byl tam 🙂 A mela jsem ty nejcitlivejsi testy - ten ruzovy Mamatest 10 nebo jak se to jmenuje. Ty to hlavne nevzdavej, spravne mas testovat az za 14 dni, nekterym embryjkam to trva trochu dele se zahnizdit, takze to ze ted je test bily, jeste prece nic neznamena!

gabikri
3. nov 2010

@lenca78 : já krvácet nebudu, ne? drží mi to ten Estrofem? Aspoň minule tohle tady holky psaly. Taky jsem minule nekrvácela, až po vysazení Estrofemu 😉

gabikri
3. nov 2010

@paja1 Mívají a taky ne. Je to u každé jiné a ty teď budeš zbytešně vyšilovat 😉

lenca78
3. nov 2010

@paja1 ja mam taky darovane 🙂

gabikri
3. nov 2010

@lenca78 : já jednou hrabala v koši a vytáhla jsem test ráno a byly tam //, ale proto, že se na to něco nalepilo ( asi třeba šlupka od brambor) a vznikla nějaká reakce a tak jsem byla chvíli šťastná a druhý test samozřejmě nic 😝

minka051
3. nov 2010

@lenca78 si zlatá a pohladkaj za mňa bruško.Budem vedieť až ked zavolám ako je to s HCG .A potom uvidím čo doktorka povie.

lenca78
3. nov 2010

@gabikri Ja teda jsem mela regulerni menses dva dny, nejaky ten 6. ci 7. den. Takhle silnou menses jsem jeste nikdy nemela a brala jsem Estrofem 2 mg 2x2x2 a k tomu naplast Dermestryl (taky nejaky estrogen) a astejne jsem krvacela. Ale ja jsem cely divny pripad, svoje hormony moc nemam, i doktorka se divila, ze normalne nemestruuju, ale po nasazeni leku branici menstruaci jsem vzdy v pulce cyklu dostala menses 🙂

paja1
3. nov 2010

@minka051 Od středy odpoledne,,včera asi6?já lituju ,že jsem to udělala.

gabikri
3. nov 2010

@lenca78 : dva dny, to moc není. Já měla zase celý život krátký cyklus, 25 dní. Taky to asi nebylo úplně v pořádku 😉

paja1
3. nov 2010

@lenca78 No taky jsem měla ten samý test a testila večer asi 6 den,od středy odpoledne?

gabikri
3. nov 2010

@paja1 : teď už nic nenaděláš. Já si to minule taky vyčítala. Teď se musíš nějak zabavit, abys přišla na jiné myšlenky a netrápila se tím 🙂

paja1
3. nov 2010

@gabikri Já vím,ale ted je pozdě spytovat svědomí.Jsem kráva.To jsem nechtěla ted se užírám i když tvrdím,že né.

paja1
3. nov 2010

@lenca78 A testila jsi?asi tak hloupá jsi nebyla,že?

lenca78
3. nov 2010

@paja1 Pajo, v klidu. Utesuj se tim, ze nemas jeste vubec testit. Nekdo to vydrzi celych 14 dni a nekdo testuje a pak porovnava ty duchy neduchy. Proste na to ted kasli, bud pockej az do te doby kdy mas testovat anebo pokud to nevydrzis jako ja, dej si aspon dva dny pauzu a teprve potom testuj. Jinak to nema cenu, hcg vyrazne naroste az tak po dvou dnech, ty testy to nezaznamenaji. Hlavne klid. Mam kamaradku, ktery test i v 6. tydnu nic neukazal a na ultrazvuku ji uz potvrdili srdicko - proste to u ni nejak nefungovalo.

gabikri
3. nov 2010

@paja1 : to se těžko vysvětluje, já minule asi pátý den. Když jsem to napsala na Koně, holky mě tady málem ukamenovaly 😝

lenca78
3. nov 2010

@paja1 Pajo, ja byla jak magor 🙂 Na transferu jsem byla v sobotu odpoledne a tak od utery jsem testovlaa porad. Nekdy i dvakrat denne 🙂 Ja jsem si ten test udelala, byl bily a nadavala jsem si, co bych tam asi tak chtela ten 3 .dne po transferu videt. A tak to slo dal, az jsem zacala krvacet, to uz jsem to vzdavala a tehdy se tam objevil ten neviditelny duch. Test zacal byt poradne viditelny az tak od 10. dne , ale i na ten jsem cekala treba 20 min 🙂. A duch urcite nesilil, jak bych predpoklada, byl to takovy chcipacek. Nakonec stejne ta krev byla nejlepsi 🙂

lenca78
3. nov 2010

@paja1 Pajo, jak pise Gabi, nejak se zabav. Ja to vyresila tak, ze 4.den po transferu jsem radsi sla do prace, abych se doma nezblaznila 🙂 To mi pomohlo nejvic. Tam me vzdycky nekdo necim nastval a zabavil na cely dne, ze jsem na embryjka myslela jen od vecera do rana 🙂

gabikri
3. nov 2010

@lenca78 : lenčo až 10tý den? A jak stará jsi měla emryjka? 😉

rebo
3. nov 2010

Aj ja som mala včera dovču a dnes som prišla do práce. Myslím si, že tu mi bude lepšie. Nebudem na to tak myslieť.

lenca78
3. nov 2010

@gabikri darkyni je odebrali v utery rano a ja jsem byla v sobotu na transferu - nevim, jestli i ten prvni den se pocita, kazdopadne nebyly ve stadiu blastocysty, jen neco predtim.

gabikri
3. nov 2010

@lenca78 : čtvrtý den je to morulka, to jsi to měla jako já. Já na jedné měla takový trojúhleník, to mi doktor ukazoval na monitoru, že už je to začínající blastocysta. Blasto je to až pátý den 🙂

lenca78
3. nov 2010

@gabikri aha, to jsem uz zapomnela
ja je ani nevidela, ale nejak jsem nechtela, meli totiz ten den skluz dve hodiny - kvuli nejake komplikaci pri predchozim zakroku. Manzel na me cekal venku na Letne se psem, bylo mi jich lito, poprchavalo. Tak jsem jen prilitla na sal, rekla jsem, at je tam co nejrychleji daji, polezela jsem 20 min a uz jsem bezela za manzelem 🙂 Takovy rychlotransfer 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre