Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : to jim nikdy nedokážeš, oni ti budou tvrdit, že prostě smůla.......málo vajíček, litujeme 😝 Dělají se s tím podle mě pěkné čachry-machry 😝

coco9
22. nov 2010

@gabikri a šance už není?

Jinak teda my už dárkyni máme...a budu mít všechen její "materiál" pro sebe, k tomu ICSI a PK, platíme si všechno....jistota je jistota 🤐

maakovaa
22. nov 2010

@ivf5 Ahoj, taky se přidám. Chodím do jednoho CARu v Praze, kde pracuje přední český a slovenský embryolog, který věci a metody posouvá dopředu. On říká, že PK není nutná, neboť dle jeho systému pozá už na dvoudenních embryích, jestli jsou kvalitní nebo ne. Kolikrát 5denní blastocysty mohou být nekvalitní a vedou k předčasným potratům. Za pár dní na toto téma a jeho metodu vyjde článek. Hodím Vám ho sem, abyste si ho mohly přečíst. O tuto metodu mají zájem jiná centra nejen tady ale i v zahraničí, takže za chvíli se o ní bude vědět všude, proto to není "jedna paní povídala" - dostal za ní první cenu na mezinárodním kongresu na léčbu neplodnosti. Jde o monitoring vývoje embryí, zkrátka má v inkubátoru, kde jsou uložená oplodněná vajíčka, kameru, kterou natáčí dění ve zkumavce celou tu dobu a pak ze zrychleného záznamu pozná, jestli se buňky embrya dělí přesně v moment, kdy mají a zda se dělí do správného počtu buněk (buňka se vždy dělí na 2, když se rozdělí na 3, už to může znamenat komplikaci). Tím nechci absolutně nikoho strašit, jen dávám vědět, že PK nemusí znamenat až tak moc, protože 5 denní blastocysta může být krásná, ale při dělení buněk se nekonalo vše. Pokud, jak Gabi, říká, je % úspěšnosti větší u PK, tak nezbývá tomu než věřit a pak počkat až bude nová metoda všude 😉

ivf5
22. nov 2010

@gabikiri ..prostě je to všechno o penězích-jsem ochotna zaplatit, ale teda žádný sponzor teda nejsem..a Ty jsi před tím chodila k Apolináři a na ně jsem zase slyšela samou chválu, já mám zase super zkušenost s Podolím, ale mám to hrozně daleko, tak to nepřipadá v úvahu...

lenca78
22. nov 2010

@paja1
@ivf5
@maakovaa holky, diky moc. Ja jsme se prosla s pejskem, na desti a v blate a je mi hned lip 🙂 Uz jsem se z toho trochu sebrala, rikam si, ze to mensi mimi je asi stihla holcicka dbajici na linii a to vetsi mimco bude nejaky zrout.. Doktor byl trochu mrzout, ale nemuzu chtit po kazdem, aby se na me smal. Zato sestricky byly moc fajn. Holt jde o to prezit tech par tydnu do porodu a pak uz zadne mrzouty z porodnice videt nemusim. Treba mel dneska blby den. Kazdopadne pristi tyden budu vedet vic, snad to male mimco taky povyroste.

ivf5
22. nov 2010

@maakovaa ahojky, jojo o tom vím o této metodě, ale určitě se k ní nebudou přiklánět všechny centra, jak už je to se vším, jelikož by přišly o peníze, jak píše Gabi, jsou to čachry machry..

lenca78
22. nov 2010

@gabikri Ale pozitivni zprava je, ze hcg roste, ne? Tak drzim palecky, az se ti ozve doktor, at ti rekne co bude dal.

maakovaa
22. nov 2010

@ivf5 Ono to není zadarmo, buď se bude platit PK nebo tohle 🙂 Čachry machry to teda jsou, s tím máme hodně zkušeností asi všechny 😒

ivf5
22. nov 2010

@gabikri Gabi, já nemyslím jim něco dokazovat, mě třeba netajili to, že mám ta vajíčka od dvou dárkyň, ale prostě jim říct, že příští pokus chci pouze s Pk , jinak do toho prostě nejdu a hotovo, vždyť Ti musí vyhovět nebo ne?

gabikri
22. nov 2010

@coco9 : nevím, čekám, co řekne doktor. ☹

@ivf5 : jj, k Apolináři a to zrovna není to pravé ořechové na DV. Mají tam 14dárkyň ročně. Dávají odměnu 8000, tak se jim tam moc dárkyň nehrne. Jinak možná jsou tam dobří, určitě ano, třeba porodnice je tam na špičkové úrovni, taky jsem tam byla na operaci myomu a naprostá spokojenost, ale prostě v tomto směru jsme na ně naprdnutá 😒

coco9
22. nov 2010

na PK máte nárok všechny, bez vyjímky...taky si to zaplatíte...tak co..jakýpak štráchy...my máme PK zaplacený vždycky 😉

ivf5
22. nov 2010

@maakovaa já vím, ale mě už to fakt nebaví...:( Ty jdeš do dalšího pokusu?

ivf5
22. nov 2010
gabikri
22. nov 2010

@ivf5 . to ti nemůžou zaručit, to je příroda, PK se dělá, když má dárkyně hodně vajíček a hodně se jich oplodní. Když ti zbytou třeba jen dvě, tak těžko budou dělat PK, protože by to taky nemusely přežít a tak ti je raději dají dřív 😉

ivf5
22. nov 2010

@coco9 ale nám ji vůbec nenabídli chápeš? Jen zavolali, že ve čtvrtek je transfér a hotovo, nevěděla jsem nic, až na místě nám všechno řekli a co už chceš dělat..: (

coco9
22. nov 2010

holky, my při posledním IVF měli dvě vajucha...obě se oplodnily a pak bylo jenom na domluvě jeslti udělají PK nebo ne...pač jsme nechtěli přijít o ten poslední pokus když ty embrya bývají u nás tak nekvalitní..takže jsem měla mimina ve zkumavkách dokonce 7dní, což se většinou nedělá a nakonec se rozhodlo no...

PK se dělá při 3 a více oplodněných vajuchách...

coco9
22. nov 2010

@ivf5 hm, tak jsou to blbci...a měli jste to domluvené? vypsané v papírech nebo něco? to by mě hodně vytočilo, no ☹

coco9
22. nov 2010

@ivf5 tím jsem chtěla teda říct, že my to měli sepsané už před opu, vlastně vždy se začátkem stimulky, co si chceme připlatit...

gabikri
22. nov 2010

ve státním caru bylo : dárkyně šest vajíček, oplodnily se tři, do 48 vydržely dvě, které mi zavedli. Na zamrazení nic. Ani mi neřekli, jaké byly kvality, prostě nic. V Caru, kam chodím teď, tak s metodoou ICSI a PK : dárkyně devět vajíček, oplodnilo se šest, pět se drželo dlouho, nakonec zavedli dvě čtyřdenní a zamrazili dvě šestidenní jedničkové blastocysty. Trochu rozdíl, ne? 😝

ivf5
22. nov 2010

@gabikri no tak to je jasné, že to raději zavedou, aby měli prachy a to mě prostě přijde od nich sprosté...právě, že já to příště udělám tak, že oni to oplodní všechno jak má být a já tam na druhý den zavolám kolik mám oplodněných vajíček a jak se rozvíjí a že prostě chci PK a je mi jedno kolik jich je, jestli 5 nebo 2, já nebudu vyhazovat jen tak statisíce, to asi spadli z višně ne?

maakovaa
22. nov 2010

@coco9 Rozumím, ono to s darovanými bez pojišťovny stojí 80-90 tis Kč. Je to smůla, že máme trápení s našimi vajíčky, ale já si říkám, že jsou horší zdravotní problémy a že tenhle má řešení v darovaných. Jsou země v Evropě, kde se darovat vajíčka nesmí, tak ti cizince jezdí sem. To bychom na to teprve neměli, takže máme vlastně i štěstí, že zrovna u nás se tohle může 🙂 No, a miminko bude Tvoje-Vaše tak jako tak 😉 Dokonce mi říkali, že matka nošením a porodem část (i když asi velice malou) svých genů na dítě předá, že je to dokázáno. To je jedno, porodem nás zalije mateřská láska, ani nebudem vědět jak. Důležité je, že to miminko chceme a že se na něj těšíme 😵

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : přesně takhle se mnou jednali u Apolináře. Přijďte ve středu a hotovo. Žádné informace, žádné alternativy,nic 😒

gabikri
22. nov 2010

@ivf5 : se ti ani nedivím, že jsi nas...á, já myslela, že se picnu, když jsem se to dozvěděla. Raději si dopředu najdi takový car, kde jednají na rovinu 😉

coco9
22. nov 2010

holky, bohužel mi ve většině případech celý IVF přijde jenom jako jeden velký business 🤐

my jsme se pojistili...žádáme o adopci 🙂 tam možná čachry jsou taky, ale věřím, že se dočkáme 🙂

ivf5
22. nov 2010

@coco9 coco ale já se bavím o darovaných vajíčkách, takže tam žádné OPU o Tebe neprobíhá a je to trochu vše jinak, tak se Tě nikdo na nic neptá, já už mám za sebou asi 9 cyklů, takže u mojeho cyklu jsem měla Pk i neměla záleželo na poču vajíček, mám také endometriozu a zřejmě vajíčka nekvalitní, tak proto jsem šla do darovaných..

coco9
22. nov 2010

@maakovaa krásně řečený 🙂 my jsme říkali, že bysme šli do darovaných teda teď, když je to ještě na pojišťovnu a ještě pak čtvrtý pokus, protože u 4IVf jsou ještě hrazený léky (prý)...ale pak už to fakt balíme...hlavně jsem teda hrozně ráda, že už do sebe nemusim rvát tuny hormonů...to mi vyhovuje 😉

coco9
22. nov 2010

@ivf5 mě je jasný, že opu u darovaných neni...ale my vyplňujeme papíry právě i na darovaný, zaškrtáváme tam ICSI a PK, takže s náma se fakt baví...

coco9
22. nov 2010

@ivf5 jako máš endošku ? ☹ doprčiiiic...já mám třetí stupeň...dvě laparky za mnou...

maakovaa
22. nov 2010

@coco9 Tak o tom už taky přemýšlím dost dlouho. Když jsem včera v tý jedný talentový soutěži viděla klučíka, kterýmu bylo 12let a byl z děcáku, tak jsem se rozbrečela. Nechápu. Kamarádi mají jednu svou holčičku a druhou adoptovanou jako dvou měsíční a jsou z ní úplně hotoví 🙂

ivf5
22. nov 2010

@gabikri Gabi, ale já už jsem byla ve 3 carech, možná si řekneš, že jsem asi přelétavá, ale tak to není, v jednom mě vyčerpali 3 pokusy během půl roku, vážila jsem 40 kg, mezitím 3 operace a to jsem k tomu absolvovala všechny 3 stimulace, nikdy se mě to nemohlo podařit, protože jsem byla úplně fyzicky na tom špatně, sotva jsem stála 🙂) a pak jsem byla v té Praze v podolí, tam úplně super, ale máme to 400 km, tak to jsem nedávala, protože jsem tam jezdila třeba co 2 dny a to se fakt nedalo ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre