Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
19. feb 2011

@envy prve dni po transfere som pocitovala obcas take pichanie a inak stale citim v maternici tlaky, ale nie su to ako menstruacne bolesti, si hovorim, ze sa tam hadam nieco deje. Volala som aj doktorke a hovorila, ze je to normalne, kym to nie su bolestive krce, vsetko je OK. Inak mam strasne citlive prsia, ale zasa to moze byt z liekov. Ozaj a ty si pocas tych dvoch tyzdnov aj spinila?

gammaray
19. feb 2011

@envy to je moc dobře ,že se nebojíš,musíš být v klidu,děti by z tebe byly taky nervozní .opatruj se,držím palce....

gammaray
19. feb 2011

@iwusa taky,držím moc moc pěstičky,a přeji samé dobré zprávy...

envy
19. feb 2011

@iwusa já nešpinila, nekrvácela...prostě nic. ¨Mě začalo být špatně až 14dní zpátky, to bylo 7dní po ET...začala jsem mít MS bolesti a žaludek na vodě...prsa trošku pobolívaly, ale to já mám před každou MS, proto už jsem nedoufala a nevěřila... 😵

holky, zvláštní je, že ty MS bolesti se mi opakujou přesně po týdnu...naposledy byly min.sobotu a dneska to na mě jde znovu 🤐

suezana
19. feb 2011

@envy a ty už máš tak skoro potvrdené dvojčatká? Už ste videli srdiečka? To je úžasné 😵 Gratulujem 🙂 Mne dávali trikrát po dve...

iwusa
19. feb 2011

@gammaray dakujem, dúfam, že sa podarí. Je to náš prvý ET, ale kým sme sa k nemu dopracovali boli to ťažké 4 roky. Teraz to však prišlo ako taký zázrak z neba, okrem toho som nemala iné problémy, maternica a sliznica boli krásne, tak už len dúfať, že tie vyššie sily nám dopomôžu k nášmu vytúženému uzlíku, alebo aj dvom 😉
@envy ako som písala, ja som mala bolesti prvé dva dni, potom to ustalo a včera večer začali nanovo také tlaky, že som ani zaspať nemohla. Ale keď to porovnávam z MS bolesťami, tak je to iné, pretože ja mávam veľmi silné kŕče pri MS, nie som schopná ani žiť prvých pár dní. Ja som takisto nešpinila a som rada, že to nie je pravidlo pri každej žene, trošku si ma upokojila. Prsia pri MS ma bolievajú ale fakt iba tak "light" a teraz sú veľmi citlivé na dotyk. Je to divné, človek nevie, či je to z liekov alebo z toho, že sa pohli ľady... Asi sa moc pozorujem 😅 ak by som mohla, tak tento týždeň chcem resetovať hlavu, nech to toľko neriešim 😀

gammaray
19. feb 2011

@iwusa miluji slovenštinu,je to nádherná řeč...mně to trvalo dlouhých 10 let.pořád mi jen říkali-jste v pořádku-jste zdravá.a to bylo horší než kdyby se vědělo,čím to je.až pak najednou po těch všech svých ivf zjistili,že má nízkou buněčnou imunitu a proto mé tělo nesnese cizí bunky v těle.přeléčili imunitu,pak pro jistotu dali darované embrya a povedlo se!!!Jinak ,je určitě dobře,že máš citlivé prsa na dotek,to byla vždy první otázka,na kterou se mě ptali,jěště než mi brali krev na hcg.jo a špinila jsem od nějakého 7 dne po ET až do nějakého cca.5tt.holt každá to máme trochu jinak,hlavně se moc nepozoruj..čau

envy
19. feb 2011

@suezana potvrzené dvojčátka jsou z utz, na srdíčka ještě čekáme, takže já doufám a věřím, že tam brzo budou!!!!

@iwusa to vypadá nadějně...těším se s tebou 😵 😵 😵

@gammaray tak s tou imunitou to máme stejné...mám taky zvýšené protilátky proti NK buňkám a proti trofoblastu 🤐

suezana
19. feb 2011

@envy veľmi veľmi ti to prajem... buď šťastná 😵

zufalka
19. feb 2011

@iwusa ale moja to je perfektné 😀 😀 😀 😀 ako sa cítiš???určite to bude ok,neboj,hlavne mysli pozitívne 😉 😉 😉

zufalka
19. feb 2011

@envy velka gratulácia 😀 😀 😀 😀 tfuj,tfuj,dvojnásobná radost 😀 😀 😀

iwusa
19. feb 2011

@zufalka ďakujem moja 😉 ja som asi trošku "trhlá" ale ja sa im večer prihováram v posteli a dodávam im veľa energie aby to so mňou zvládli 🙂 ale inak tlaky v podbrušku a boľavé prsíčka na dotyk. A dnes mi strašne smrdeli kvasnice, keď som šla robiť koláč 😀 😀 😀 no uvidíme do budúceho týždňa. zlatenko a ty si mala kedy vklad?

@gammaray ja zasa milujem čestinu a hlavne, keď ju počujem na živo 🙂 mne zlyhali vaječníky, takže ja som musela ísť automaticky do darovaných, len tá cesta k nim bola komplikovaná. ale nevadí, možno mi to moji chrobáčikovia práve za to všetko vynahradia, dúfam, dúúúúúfam. A ďakujem veľmi veľmi za podporu. Ty máš aké veľké dvojičky?

misha83
20. feb 2011

@iwusa Nejsi trhlá, já to taky tak dělala a i manžel jim vždycky domlouvám, tentokrát je budeme přesvědčovat ještě víc😀.

mysycka
20. feb 2011

ahojte snažilky, trošku se vám sem zase vetřu, ale myslím, že snad vy ste jedny z mála, které chápou jak je to čekání jak to dopadne na mrtvici. my teda byly na transferu dvou darovaných vajíček v úterý a nejradši bych už testovala hned, ale nemělo by to smysl. Jinak mě teda začínají bolet prsa, tak nevím jestli to mám brát jako příznak a trošku se radovat nebo jak, ale je to teprve 5 dní po transferu tak nevím jestli to opravdu není moc brzo, zase na druhou stranu vajíčka už byly 5 dní oplodněná, protože jsme tam jezdily od soboty a vždycky nám řekli přijďte zítra, pořád se jim nezdálo něco se sliznicí.
Jinak iwusa, jestli jsi trhlá to nevím, ale já s manželem taky, povídáme si s nimi ať se jim u nás líbí a ať tam pěkně zůstanou a tak 🙂

gammaray
20. feb 2011

@iwusa mým dětem bylo tedˇ v lednu dva a půl roku.ti tví broučci ti tu dlouhou a strastiplnou cestu vynahradí zcela určitě,jen si je už tedˇ v bříšku pěkně hýčkej atˇ se jim u tebe líbí..!! ti moji mi dávají zabrat čím dál,tím víc,říkáme jim demoliční četa,která prakticky nikdy nespí.drž se!!!!!!!!

zufalka
20. feb 2011

@iwusa to je uplne normálne 🙂 nie si trhlá 😉 ja robim to isté,hladkam bruško ,včera ma začali pobolievat prsia,ale bruško cítim o vela menej ako pred tým ked som bola tehu. 😒 povedala by som že skoro vobec žiadne pichanie,som dnes tretí den po transfere a mam 6dnove blastičky 🙂 v sobotu skusim testnut 😉 a ty?

iwusa
21. feb 2011

dievčence, včera som si dala pauzičku od PC, taká pekná nedeľa bola 🙂
za posledných pár dní som sa strašne vyhádzala pupáčikmi, úplne som zúfalá z mojej tváre a svokra to okomentovala: "to budú dievčence, tie predsa berú krásu mamine" 😀 😀 😀 no bodaj by 😀 a musím sa Vám k niečomu priznať. Dnes som si spravila test ale s tým, že možno tam ešte nič nebude, lebo je to 8. deň po ET a nebolo to z ranného moču. Výsledok je asi taký, že tam vidím takého mikro ducha, ale bohužiaľ sa mi to nedá zachytiť na foťák. Dnes je totiž zatiahnutá obloha, čiže zlé svetlo a pokaždé si to prekryjem tieňom z foťáka a duch je zatiaľ fakt slabučký. Skúsim zopakovať za 2-3 dni a dúfam, že tam bude diaľnica ako lusk. držte päste 😵

@zufalka aj ja som mala 6-dnove blastičky 😉 oddychuješ doma, však? ja som pôvodne chcela chodiť do práce ale doktorka v centre ma prehovorila aby som bola doma a uznala som jej pravdu. Predsalen čo nás to stojí nervov, peniažkov a aby sa to nepodarilo kvôli tomu, že sa v práci naťahujem s krabicami papieru alebo ťažkotonážnou kopírkou, tak to teda nie!

@misha83 už máš darkyňu ale odber a ET ste ešte nemali, však? ak si zle pamätám oprav ma prosím ťa 🙂

@mysycka držím pastíky, nech ti tieto dni čo najskôr prejdú a nech sa dočkáš krásneho výsledku 😉

@gammaray no tak to áno, ty už máš veľkých drobcov. Už máš dostatočné skúsenosti s dvojičkami, takže ak nám to klapne, budeme si k tebe chodiť pre rady, aspoň takto cez net 🙂

mysycka
21. feb 2011

@iwusa děkuju, snažím se na to moc nemyslet, aby mi to aspoň trochu uteklo. Jinak blahopřeju k duchovi a doufám, že // už budou jen sílit a konečně se dočkáš miminka nebo miminek. To samé přeju i všem ostatním a sobě 🙂

envy
21. feb 2011

jééé, co to tady čtu? 🙂 @iwusa to je skvělý!!! já měla taky jenom ducha, 9od ET 🙂 tytyty, to budou dvojčátka 😀 😀 😀 takže držim ať sílí!!! já zkusila 9 po ET ještě odpolko a byla už silnější 😉 ...moc na tebe myslím!!!!

iwusa
21. feb 2011

@envy ja to dnes už nebudem skúšať, radšej až za pár dní. Ale čo som spravila, ja kozina... ta ploche ako sú čiarky, tak som ju chcela utriet, lebo bola na nej nejaka špinka a teraz som to nechtiac doškriabala a už tam nie je vidieť skoro nič 😒 tak dúfam, že pri ďalšom teste hlavne budú a viditeľnejšie 🙂 ja by som sa veľmi potešila z dvojičiek, viem, že je to náročnejšie, ale bola by som šťastná prešťastná.

@mysycka keď už nevydržíš, tak ako ja, daj takisto vedieť 😉 najhoršie je na to "akože" nemyslieť. Povedzte, dá sa to??? Keď človek čaká roky a odrazu je to tu, podľa mňa sa nedá nemyslieť, len nejako zabiť čas, aby skôr ubehli tie dni.

bobjan
21. feb 2011

Ahojte, rada by som pozdravila známe tváre a:

@iwusa mooooc držím palce, aby to vyšlo!!! Drž sa!

mysycka
21. feb 2011

@iwusa no nedá se to, na to nemyslet, nebo mně to moc nejde jen když něco dělám, ale jakmile sednu tak je to tu. Každej večer si s manželem povídáme s miminky. Dnes je to 6 dní po ET, tak tkusím vydržet ještě aspoň do konce týdne a pak to zkusím a určitě dám vědět. Jinak mi taky dostal žti denní blastocysty, laborantka říkala, že jsou krásné a že mají vše co mají mít. Tak snad se chytnou nebo aspoň jedno. i když za dvojčata bysme byly taky moc šťastní 🙂

iwusa
21. feb 2011

@bobjan dakujem, dufam, ze to klapne, ved uvidime v priebehu tychto par dni.
@mysycka presne ako hovoris, ked nieco robim tak je to v pohode. Nam hovorila embryologicka, ze blasticky su uplne krasne a ze tomu dava velku sancu. Ved to nejako vydrzime a vsetky sa budeme tesit 🙂

misha83
21. feb 2011

@iwusa Moc, moc držím pěsti ať je z ducha dálnice!!!

paja1
21. feb 2011

@lenca78 všechno nej k svátku at se Vám daří, a jste všichni zdraví. 🙂

gabikri
21. feb 2011

@lenca78 : taky se připojuji, všechno nej nej k svátku 😉

@iwusa : potichounce gratuluji a ať čárky sílí 😵

lenca78
21. feb 2011

@paja1
@gabikri holky, moc dekuju za prani. Zitra jdeme znovu s ouskama Zuzanky, tak jsem trochu nervni ☹

misha83
21. feb 2011

@lenca78 Také se přidávámk přání k svátku a hlavně přeji ať se zítra dozvíte jen a jen samé pozitivní zprávy!

gammaray
21. feb 2011

@iwusa držím palec,at' čárky už jen sílí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A stejně vás všechny obdivuji.já jsem měla vždy takový strach udělat si test, že jsem si ho vlastně nikdy neudělala.vždycky jsem čekala až na krev. když budu vědět,ráda s dvojčatky poradím,ale někdy bych potřebovala poradit spíš já,hlavně večer,to už bývám za celý den bezradná!! mám doma totiž hyperaktivní demoliční četu... drž se..

lenca78
22. feb 2011

@iwusa Taky moc a moc drzime palce, at se udrzi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre