Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

didlinka3368
24. feb 2011

@iwusa Ahooooj Iwuliatko moje.... 🙂 ... Mimka je na chalupe aj so svojou rodinkou a tam nemá prístup na net, tak mi volala, že dnes si sa mala testnúť, tak nech omrknem ako si dopadla a čo nevidííííííííííííííííííííím 😅 ... to je tak úžastná správa a hlavne tak krásny pohľad na tie dve čiarky!!!! Aj mimka mala takéto, tak som si akurát pripomenula to krásne obdobie kedy sa ňa ňu usmialo šťastie a stal sa ten zázrak, že si našla na teste dve čiarky......Boooože Iwuliatko keby si vedela ako silno sme na teba mysleli a ešte silnejšie ti to priali a je to tu!!!Veeeeľmi sa s tebou tešíme, je to úžastná správa a len teraz na seba pekne dávaj maximálny pozor, nech ťa Stanko riadne opatruje, čo teda o ňom nepochybujem.....veľmi vám prajem aby ste sa stali rodičmi a vašim dietkam prajem, nech majú tých najlepších rodičov na svete...aj keď ja sama ešte deti nemám, ale napriek tomu tvrdím, že deti sú ten najväčší zázrak v živote, lebo ako ohromne milujem svoje krstniatko mimkinu Nelku, tak si ani neviem predstaviť ako raz budem milovať svoje deti ... Jáááj Iwulik, budeme aj naďalej držať silno prsty, nech sa všetko pekne vyvíja tak ako sa má a veľmi sa teším na tvoje rastúce bruško....tebe posielam pusku a Stankovi odovzdaj odomňa pozdrav a samoźrejme, že aj mimka pozdravuje 🙂🙂🙂

lenca78
25. feb 2011

@iwusa moc gratuluju k testiku, to je super .Spineni urcite nevadi, ja dokonce dva dny krvacela a jsou z toho Zuzka se Stepkou 🙂 Drzim palce, at carky jen sili a vse je v poradku.

lenca78
25. feb 2011

Holky, ja mam takovou radost, ze tu bude tolik tehulek, uz se to tu konecne zlomilo a verim, ze ted uz budou jenom same pozitivni zpravy. Moc vam drzim palce ja i holky 😀

A take moc dekuju za vasi podporu. Ja mam ohromnou radost, jedno ousko staci. Bydlime na vesnici (i kdyz si to rika mesto) kousek za Prahou a jako neslysici by to tady Zuzka mela tezke. Hlavne by bylo blbe vozit Zuzku do specialni skoly ci skolky do Prahy a druhou nechat u nas. Tak jsem hrozne rada, ze s jednim ouskem podle me muze Zuzik chodit do skolky ci skoly u nas i se segrou a nebudou ji deti vyrazovat z kolektivu. Ted jeste aby dopadlo dobre srdicko, tam jdeme v pulce brezna a bud budou Zuzika operovat nebo jeste chvili pockaji, jeslti se to nezlepsi.Porad se o neco bojim 😠

aja37
25. feb 2011

@lenca78 : Leni a je sanca, ze by to druhe usko nejak dohnalo to prve? Ved tie deti rastu a este sa moze vela zmenit. Co ti povedali lekari?

Inak baby, my dnes den D. Darkyni prave beru vajicka, manzel uz bol dat spermosky a krv. Poobede by mi mali volat, ako sme na tom. Kolko bolo vajicok a tak. Uff, uz aby volali.

lenca78
25. feb 2011

@aja37 Sance je vzdy, ale uz mensi, protoze ma Zuza skoro 3 mesice. Zatim jsme to ale s doktory neresili, protoze to neni na 100% potvrzene, kdyz ale za mesic to bude porad stejne, asi se dozvime vice. Ale tri usi a dve deti je taky super zprava, ja byla uplne nadsena. Doktorka nejdriv nechapala, myslela, ze se rozbrecim. Pak ale videla v karte, ze minule byla Zuza uplne hlucha 🙂

A drzim palce na den D. At ma darkyne conejvice krasnych vajicek.

aja37
25. feb 2011

@lenca78 : Tak to je dobre, ze tam sance stale je! Drzim palce. Ale pravdou je, ze ak bude pocut aspon na1 usko tak je to lepsie ako nic. Drzim palce, velmi, velmi.

btw, medzicasom mi volali. Mame 10 zrelych vajicok !!!!!!!!

mysycka
26. feb 2011

ahoj holky, tak my jsme dnes 11 den po ET, ale mám docela strach si udělat test, tak to asi ještě odložím. Mám takovej divnej pocit, že tam stejně nic nebude i když nešpiním nic mi není, ale mám zvláštní pocit ☹-
Iwusko a jak ty? Ty už budeš mít pomalu kontrolu, ne?

martuska00
26. feb 2011

@aja37 ako si to dokazala drzim palce 😉

martuska00
26. feb 2011

mysycka drzim palce ja by som uz tastovala 😎

martuska00
26. feb 2011

baby co je dobre na olcity ja mam vzdy len jedno na oplodnenie ☹

mysycka
26. feb 2011

@martuska00 já bych taky testovala, ale mám strach 😀

iwusa
26. feb 2011

@mysycka @lenca78 @aja37 @beruska64 @gammaray @envy @gabikri @zufalka dievcence dakujem vsetkym za podporu, to spinenie ma trosku hneva, pretoze raz ustupi, potom sa vrati, raz je to hnedy, ruzovy a dnes to bol aj trosku cerveny vytok, ale podstatne je, ze je to stale vytok bez kuskov sliznice. Dost mi pomohli slova, ze aj vy ste si presli podovnym a bud su z toho uz miminka na svete, alebo este v brusku.
Dnes som pre istotu volala s doktorom a povedal, ze po umelom je spinenie beznejsie nez pri klasickom otehotneni, pre istotu som si spravila este jeden test a ciarka bola este silnejsia. Ja tym drobcom proste verim, mozno budu musiet byt vylezane ale zvladneme to 🙂 drzte paste na pondelok a aby vsetko prebiehalo v poriadku, mozno trosku komplikovanejsie, ale v poriadke.
@gammaray velmi dakujem za pomoc, drobci su uzasni, dufam, ze aj my to zvladneme az takto daleko.
@mysycka no co, testla si? Ja by som nevydrzala, neboj bude to OK, mne okrem toho spinenia a tlakov v podbrusku tiez nic nie je, citala som na nete, ze priznaky zacinaju az cca od 5. tyzdna.
@aja37 gratulujem k vajickam, tak nech sa teraz krasne delia a priebezne informuj 🙂

iwusa
26. feb 2011

@didlinka3368 moja ivulka, velmi si ma potesila, dakujem, dakujem. Vsetko je estelen na zaciatku, nechcem predbiehat udalosti, uvidime co nam povie doktor, ale drobcom velmi verime a urcite to zvladnu, za par mesiacov si ich uz popestujeme. Ja aj Stanko dakujeme za tieto krasne slova, dodava to vela energie. Dakujeme tebe, Mimke a celej vasej rodinke za vasu pomoc, snahu, za to, ake ste skvele 🙂 neboj, priebezne budem informovat o nas. Drz sa a nech sa ti dari 🙂

mysycka
26. feb 2011

@iwusa no ještě jsem netestovala, mám strach 😀. Ale zítra ráno na to vlítnu a uvidím, snad tam něco bude. Příznaky nemám ani nešpiním, jen mě teda bolí prsa. No uvidím a zítra dám vědět.
Jinak jsem moc ráda, že // sílí je to super zpráva 🙂

zufalka
26. feb 2011

@iwusa zlatíčko neboj sa toho špinenia,može to byt z uhniezdovania,ale aj z roztahovania sa maternice kedy ti možu praskat cievky 😉 aj ja som to mala,neboj určite je to v poriadku 😉 mam sesternicu ktora je v 18.tt a v čase mensesu trochu špiní a dr. jej povedal že je to v poriadku,každe telo reaguje inak 🙂

zufalka
26. feb 2011

@mysycka ja som zajtra 10.den po et a tiež sa bojím testnút 😒

iwusa
26. feb 2011

@zufalka @mysycka baby nebojte sa, vyskusajte a urcite tam bude aj druha ciarka 🙂 drzim Vam pastiky a zajtra rano cakam radostne spravy.
@zufalka tymto si ma este viac upokojila, dakujeeem

mysycka
26. feb 2011

@zufalka určitě to dobře dopadne nám oběma .-) zítra zkusíme a uvidíme -)

zufalka
26. feb 2011

@mysycka
@iwusa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zufalka
27. feb 2011

ahojky,takže ja som testla a nič,test biely a čistý bez stopy po druhej čiarke ☹ takže týmto som skončila,bol to náš siedmy pokus ,mrazáčikov nemame a dalších 5000 eur na darkynu tiež nie 😢Takže babulky všetkym tehulkám aj budúcim prajem aby štastne porodili a dočkali sa svojich uzlíčkov štastia,nám nebolo dopriate tak vás budem aspon sledovat 😢pa pa

mysycka
27. feb 2011

ahojky, tak ani u nás po druhé čárce ani památky, tak ještě počkáme co nám v pátek řeknou doktoři a uvidíme. Máme ještě dva maražáčky, ale ti nejsou jako byli tito, tak nevím pochybuju, že by to vyšlo, ale zkusit se musí všechno.

gabikri
27. feb 2011

Dobré ráno 😉

@zufalka : zlatíčko to je mi strašně moc líto 😔 😔 Moc tě objímám 😔 Život je fakt strašně nespravedlivý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖

@mysycka : ach jo, taky nic, vím , jak se cítíš.................držím palečky na mrazáčky 😉

envy
27. feb 2011

holky, nevím co napsat, je mi to hrozně moc líto ☹

marika17
27. feb 2011

@zufalka nesledujem vás,ale náhodou som sem kukla,prosím vás je to naozaj tak,že už nič,nezúfajte prosím,bože ako vám pomôcť ...ja verím že budete ešte maminkou....je mi moc a moc smutno

iwusa
27. feb 2011

@zufalka @mysycka babule, je mi to strasne luto. Verila som, ze sa to tu uz konecne pohlo a ze nas bude naraz vela tehulkovat... ☹

mysycka
27. feb 2011

@iwusa no my ještě počkáme do toho pátku a pak se uvidí co dál, jedna kolegyně co byla na IVF mi říkala, že taky 12tý den na testu nic a pak jí nakonec řekli, že čeká miminko tak uvidíme.

misha83
27. feb 2011

@lenca78 To jsou krásné zprávy o Zuzance, super!!!
@envy No paráda, gratuluji k srdíčku!
@iwusa Tak ať jen a jen sílí a nadále držím pěsti!

misha83
27. feb 2011

@zufalka Ach jo, je mi to hrozně líto☹. Je to tak nefér...
@mysycka Co to čtu, ach jo holky, hrozně mě to mrzí☹, ale je dobře, že neztrácíš naději, moc bych Ti to přála!

beruska64
27. feb 2011

To mi je strasne luto holky zlate, ☹ Ach jo, zivot je taky nespravodlivy.
@mysycka Drzim palce, nech test este nieco ukaze!!!!

aja37
27. feb 2011

@zufalka : je mi to luto. zivot vazne nie je fer. a co adopcia? hm?

@iwusa : drz sa moja. drz ich u seba. chodis do prace? alebo odpocivas doma?

inak my z tych 10 vajicok mame 10 embryi. vcera nam volali, ze sa vsetky vajicka oplodnili. tak som zvedava, co mi povedia zajtra a kedy bude transfer. zalezi od toho, co povie embryolog. drzte mi palce, baby 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre