Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
7. mar 2011

@envy To brisko s dvojcaty rostlo hrozne rychle. Klidne s epodivej do meho fotoblogu, ke konci uz jsem se snad radsi ani nefotila 😀 Na me bylo tehotenstvi videt uz od 8.tydne, poznaly to zenske v praci 😠 Ja nabrala jen 10 kg do nejakeho 25.tydne, ale pak to slo primo raketovou rychlosti, pred porodem bylo 20 kg nahore. A ted mam 10 pod puvodni vahu, asi jak kojim, holky ze me vse vysajou a to se cpu sladkostma cely den 🙂 Takze vahu neres, ono t os dvojcaty jde dolu samo 😀 😀 😀

lenca78
7. mar 2011

Holky, vic uz asi nestiham docist, holky volaji 😀 Tak se mejte a ja se zase zastavim. Jinak uz je s holkama sranda, zacinaji reagovat, smeji se, Stepanka dokonce uz drzi chrastitko a mlati s nim segru do hlavicky 🙂 Zase nas ted ceka par doktoru, ale verim ze to bude v poradku.

aja37
7. mar 2011

@lenca78 : dobre vediet. tak teraz uz len, aby sa to chytilo 😀

@gabikri : DRZIM PALCE!!!!! Drz sa a daj o sebe co najskor vediet. Prajem, aby sa fazulky rozmrazili v pohode a v plnom pocte!

envy
7. mar 2011

bré ránko 🙂

@bondy silný příběh, silná žena...zažít by to nechtěla žádná...fakt tě obdivuji. Každopádně minulost je pryč, lepší je se soustředit na budoucnost a na to, že se to povede 🙂 a že v tom vlaku nebudu sama, ale někde si nastoupíte taky 🙂

@lenca78 tak to jsi mě potěšila s těma 20kg 😀 se děsim už teď 😀 no uvidíme, zatím mám nahoře kilo 🙂 . jooo, mlácení chrastítkem je super 😀 Chudák zuzanka...doufám, že jí to oplatí 😀

silvinnka
7. mar 2011

ahojte,ak mozem pridam sa k Vam...kocky ,neviete mi pls. poradit ako je to z darovanymi vajkami od sestry?Mam zdravu sestru,ktora ma krasnu 11 mesacnu dcerku,akurat sa bojim ci by nebol problem ,ze ja som ina krvna skupina...dakujem

envy
7. mar 2011

@silvinnka krevní skupina musí být vždy stejná. NAvíc nevím, zda by souhlasili s tím, že bys měla vajíčka od sestry. Všechno je striktně anonymní, i já se ptala jestli bych mohla mít vajíčka třeba od mamči a nemohla...třeba se to ale změnilo...

sue
7. mar 2011

@silvinnka prebiehalo by to tak, že ak by bola sestra vhodná ako darkyňa, tak by teba ako príjemkyňu posunula na prvé miesto v poradovníku čakateľov na vajká, ale ty by si jej vajká nedostala. Aspoň myslím, že to tak je...

aja37
7. mar 2011

@silvinnka : ty a darkyna musite mat rovnaku krvnu skupinu, inak sa to neda. takze zial, sestra nie je pre teba vhodna darkyna. je mi to luto.

evulatko
7. mar 2011

@gabikri, @lenca78, dekuji moc🙂
To koukam, jak to jde vsude rychle... 🙂

andrik79
7. mar 2011

ahoj holky, s tou krevní skupinou to není až tak pravda, krevní skupina nemusí být stejná, ale pokud chceš můžeš mít speciální požadavky jako krevní skupinu, barvu očí, barvu vlasu, vzdělání atd., které si vepisují do dotazníku a podle toho Ti hledají a snaží se Ti dárkyni vybrat..tedy alespoň my to tak měli ..🙂 A.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beruska64
7. mar 2011

@silvinnka Segra moze vajicka darovat a tym ta posunie na prve miesto v poradovniku, krvna skupina nerozhoduje. Lebo sestrine vajicka nedostanes ty. Ty dostanes vajicka od anonimnej darkyne, ktora ma krvnu skupinu ako ty. Ale hlavne je, ze uz nebudes plati odmenu darkyni a nebudes tak dlho cakat.

aja37
7. mar 2011

@bondy : si zlata, ze na nas tak myslis. budem oddychovat ... urcite.

mysycka
7. mar 2011

ahojte holky, tak žádné pozitivní zprávy jsme se nedozvěděli, páteční krev negativní a zítra si budem volat kvůli dnešní krvi, ale myslím že už to bude jen formalita a ve středu si nechám ukončit neschopenku ať můžu jít aspoň do práce a aspoň nemumřeme hlady

gabikri
7. mar 2011

Ahoj ženušky 😉

Tak jsme dorazili domů......mám u sebe dvě blastulky, jednu hatchující jedničkovou a druhou expandovanou dvojkovou 😉 Cesta byla v pohodě, celý den svítilo sluníčko a to mě nabilo pozitivní energií. Při transferu pak doktor dělal srandičky, že jsem se smála, až se mi třáslo břicho 😀

@silvinnka : ahoj, od konkrétní dárkyně vajíčka mít nemůžeš, je to protizákonné z etických důvodů. Maximálně Tě může posunout v pořadníku.

Jinak v minulém caru na té krevní skupině netrvali, není to povinné, ale samozřejmě je to lepší 😉

misha83
7. mar 2011

@silvinnka @envy My krevní skupinu nemáme stejnou, resp. odpovídá manželově skupině, ale ne mé. No a dárkyni si sama přivést nemůžeš, resp. ano, ale ty dostaneš jinou, jen v některých CAR Tě to, že nějakou přivedeš posune na vyšší příčky v pořadníku.

mimka29
7. mar 2011

Ahojte baby, dlho som tu nebola a nestíham vás dočítať, len som vás prišla pozdraviť a som teda smutná ako to dopadlo s ivuškou ☹
@iwusa je mi to hrozne ľúto, ja som si ani nepripúšťala, že by vám to nevyšlo ☹ je mi z toho do plaču ☹ Zlatinko ja viem, že je to ťažké, ale musíte ísť ďalej. Posiem ti pusinku a silu do ďalšieho boja.

Mňa teraz malá dosť zamestnáva, lebo jej rastú zúbky vo veľko, tak ju to bolí chudinku malinkú. Dnes jej vyšiel 4-tý zúbok, tak bola celý deň uplakaná. Snáď jej tie zúbky teraz chvíľu dajú pokoj.

Dobrú nocku

gammaray
8. mar 2011

@gabikri zdravím a přeji vám všem třem,atˇ vydržíte spolu co nejdéle....

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
8. mar 2011

@bondy : ahoj, ty sis na mě vyložila karty, jo? 😀 No to jsem zvědavá, jak to po té jedné tabletě ta sliznice narostla, já ji měla po třech denně 12 den 8 mm 😉 A v den transferu 9 mm 😉

aja37
8. mar 2011

@gabikri : ja som tiez mala 3 tablety denne a 5dni pred ET som ju mala 9,1mm. V den transferu neviem presne cislo, ale na sale hovorili, ze je ok.

silvinnka
8. mar 2011

@misha83 som smutna,aj sestra by zodpovedala muzovej ks....,ja hned do caru zavolam po menzes a zacnem to riesit,myslela som,ze pokial je niekto v rodine vhodnym darcom tak je to lepsie ☹ skusim ich niejakym sposobom ukecat,ked bude treba a pojde len o peniaze,zoberem si pre mna za mna aj pozicku....kurniiiik ... dakujem za odpoved...

silvinnka
8. mar 2011

babulky,vsetkym Vam dakujem za info. o darcovstve vajicok,som smutna ,myslela som,ze to pojde ako som pisala,ze darkina bude moja setra a hotovo ☹....

sue
8. mar 2011

@silvinnka Silvinka, ja by som to takto tragicky nebrala. Ber do úvahy to, že to, že darovať vajká si nemôžu príbuzní a priatelia a známi je o tom, že nikdy nevieš čo sa v budúcnosti môže stať. Cesty osudu sú nevyspytateľné... čo keď by sa tvojej sestre stalo niečo veľmi zlé a začala by si nárokovať na tvoje dieťatko? Viem, že teraz sa ti to zdá neprípustné a neuveriteľné, ale nikdy nevieš... preto je dôležité, aby sa darkyňa aj príjemkyňa navzájom nepoznali...

Aj keď... realita môže byť taká, že darkyňu spoznáš.

silvinnka
8. mar 2011

@sue ano,mas pravdu....a o to by bolo tazsie mimcu vysvetlovat ako to bolo a preco,tym,ze by sa to nedalo ututlat v tichosti...vzdy sa niekto najde kto sa chcene,nechcene moze prekecnut ☹...tym padom segru nebudem do toho tahat,pojdem do caru,nech ma zaradia do poradovnika a budem cakat ...nemam ani sajnu ako dlho to moze trvat....no spolieham sa a pevne budem verit,ze aspon ta posledna znrzlinka po rozmrazeni a genetic. vysetreni bude o.k a darcovstvu sa vyhnem....

sue
8. mar 2011

@silvinnka a prečo segru nechceš do toho ťahať? Však by ťa posunula v poradovníku... či ona chce darovať len tebe?

silvinnka
8. mar 2011

@sue prave to,ona robi v jednom tomto care-nemenovanom,teraz je na materskej,vravela,ze len mne,vraj sa tam takto stretla s takymito dvoma pripadmi....fakt,ked si to zvazim ,je asi lepsi anonymny darca,hocico sa moze stat.....musim si to nechat ulezat v hlave avsetko to este skonzultovat so segrou aj s dr. ☹(

iwusa
8. mar 2011

@mimka29 @lenca78 dievčence, už je to v pohode aj mne je to veľmi ľúto, že sa to stalo, ale nemôžem myslieť iba na to, musím sa pohnúť ďalej, ďakujem za Vašu podporu.

V nedeľu sa mi spustila mrcha a včera som volala doktorovi, že čo a ako ďalej a vravel, že keď chceme tak sa pustíme do prípravy na KET. Takže od včera užívam zatial po jednej tablete ethynilestradiolu ale aj anopyrin a prednison. Popíjam aj alchemilku ale dajte tip, že čo je ešte také dobré na sliznicu. Za dva týždne ideme na kontrolu a keď bude všetko dobré a blastička sa správne rozmrazí, tak za 3 si ideme pre ňu. Teraz sa to už podarí. Počas prípravy sa vrátim do práce, nechce sa mi, za mesiac PN som si odvykla ale musím, inak by som doma zhnila 😀

Inak dnes som sa stala tetou, máme ďalšieho chlapa v rodine a už sa teším kedy ho pustia z nemocnice a pomojkám si ho. Bábätká mi dodávajú veľa pozitívnej energie 😉

a aby som nezabudla, prajem Vám všetko naj k dnešnému sviatku, ako ja hovorím, sme tie nežnejšie a krajšie, takže si zaslúžime oslavný deň.

iwusa
8. mar 2011

@gabikri @aja37 opatrujte miminka v brušku 😉 myslím na Vás. Gabi a pri rozmrazovaní neboli problémy? Ja sa toho trošku obávam, lebo nám zostalo iba jedno, aby to zvládlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre