Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
21. mar 2011

@jada1 : to je ideální kombinace 😵 Dvě horké hlavy...nic moc 😝 Ano, raději si tam zavolej 😉

gabikri
21. mar 2011

@bondy : není mimoň, je docela chytrá, ale tohle mi řekl do očí i Tvůj výše zmiňovaný opěvovaný Řežábek,
že při tak vysokém FSH .........finýto 😝 A ten je známý tím, že nemaže med kolem huby, ale říká pravdu i když je tvrdá.
Když ženě naměří "opakovaně" vysoké FSH, což je hormon vypovídající o zásobě a kvalitě vajíček a to číslo se neustále zvyšuje, tak je to v p..... 😖 Můžu Ti najít i v té poradně dotaz Řežábkovi, co jsem mu psala asi před rokem. Jinak moje doktorka má informace z caru, kde při dvou pokusech mi poprvé odebrali dvě vajíčka ( z toho jeno použitelné) a při druhém mě poslali domů, protože jsem měla všechny folikuly prázdné.
Já se jen zeptala, ale ani jsme nedoufala, že mi řekne něco jiného.

lenca78
21. mar 2011

@gabikri Gabi, ctu jak to dopadlo. Je mi to tak lito. Tak ti aspon popreju, at sezenete penize a at dostanes termin co nejdrive. Drzim palce.

Ostatnim preju take hodne sil a stesti, nestiham docitat vsechny prispevky, s holkama je to narocne, vyzaduji uz hodne pozornosti. Ale videla jsem tu neco o Gennetu a hodne koordinatorce - to musela byt i ta moje, slecna Krickova, protoze ta byla fakt zlata, plna optimismu, lepsi jak vsichni doktori dohromady 🙂

Moc Vas zdravim

gabikri
21. mar 2011

@lenca78 : lenčo taky tě moc pozdravuju i holky, je něco nového se Štěpánkou? 😉 Jinak vy dvě s ajou jste mě malinko nalomily pro Gennet, přeci jen to mám v praze, ale ne ne.........zůstanu v Reprofitu 😵

lenca78
21. mar 2011

@gabikri Zustan tam, kde se citis dobre. Pokud to je Reprofit, tak klidne i v Brne. Ja si myslim, ze to je skoro vsude stejne - krome teda cekacich lhut. Kdybys sla do Gennetu jako nova, tak podle budes cekat na tu prvni konzultaci delsi dobu. Ale nevim. Hlavne, aby ti sehnali darkyni co nejdrive. Drzim palce. Holky urcite taky 🙂
Jinak holky rostou jako z vody, ted jsem dala par fotek do meho fotoblogu, uz jim je 3,5 mesice, neskutecny , vid? Ale doktory obihame bohuzel porad, krome ouska ma Zuzik i horsi srdicko, obe cvici vojtovku. ale co to je proti snazeni o miminko, takze nic, co bych nezvladla 🙂. A dneska jsem si udelala radost a objednala holkam ujety golfky.

aja37
21. mar 2011

@lenca78 : ANO, ANO, to bola ona!!! Presne tak, Jana Krickova. Sraaaaasne zlaty clovek! Jeeeej, tak to je super. Tebe teda priniesla dvojcata a zda sa, ze mne tiez. Viac budem vediet az po UTZ 5/4 🙂

gabikri
21. mar 2011

@lenca78 : super, ty jsi mi tady vždycky dodávala hodně energie 😵 😵 😵 Pozdravuj berušky, ať jsou hlavně zdravé a hoď do albíčka ty golfky, jsem zvědavá jak opička 😀

gabikri
21. mar 2011

@aja37
@lenca78 : hoky to je krásné 😵 😵 😵 Jana Kricková nosí dvojčátka 😵 😵

andrik79
21. mar 2011

@gabikri

Gabi a myslíš, že je to imuno důležité, ptám se proto, že já jsem rok a půl strávila chozením a čekáním výsledků a nakonec vždy nad výsledky vždy mávnou rukou, jelikož mi bylo řečeno, že u darovaných vajíček se celé imuno obchází ivf, tím, že máš darované vajíčka tedy cizí materiál a já jsem třeba měla alergii na spemie a tu má 90 % holek a že na to se dává preventivně prednison, tak nevím, jelikož my jsme třeba fakt rok dodržovali sex s kondomem a výsledky mě pak vyšli ještě hůř než když jsme tam šli poprvě, tak si vyber, právě, že se ty názory na tuto problematiku hodně různí, jsem z toho jelen 🙂

lenca78
21. mar 2011

@gabikri Gaib, tak to jsou ony 🙂
http://www.twins-store.co.uk/Cosatto-You-2-Snap
Cekame, az dorazi do CR. Ale myslim, ze jsou spravne ujety 😀

lenca78
21. mar 2011

@aja37 Tak ty mas taky dvojcatka od ni? No to je sranda. To byl fakt nejlepsi clovek z Gennetu, diky ni jsem byla optimisticka celou dobu. Tak hlavne, at vse dobre dopadne. Drzime palce.

gabikri
21. mar 2011

@lenca78 : jééé, lenco ty jsou bombový!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Doufám, že pak dáš reál fotečku 😵 😵

lenca78
21. mar 2011

@gabikri No urcite 🙂. Jestli je teda nakonec sezeneme, obvolavam vsechny obchodu uz dva tydny, ale mame je cca za 14 dni dostat. Pak v nich zacnu drandit po Praze 😀

gabikri
21. mar 2011

@andrik79 : já si po pravdě nemyslím, že je to důležité, dva doktoři mi to rozmlouvali, že je to k ničemu, ale když mám dát takový prachy na daší pokus a mám na to čas a hradí mi to pojišťovna, tak co to nezkusit 😉

gabikri
21. mar 2011

@lenca78 😵 😵 😵 😵 Tak až na tebe někde narazím, určitě Tě poznám 😉

gabikri
21. mar 2011

@bondy : dala jsem si práci a ten dotaz jsem našla speciálně pro Tebe :http://porodnice.cz/poradna-MUDr.-Karel-Rezabek%2C-CSc.?page=54

jada1
21. mar 2011

@bondy 26 rokov? Tak to je pekné číslo 🙂 . Nás sa aj v jednom aj v druhom CAR pýtali, či toho syna máme spolu a ke´d sme povedali, že áno, tak vždy otázka znela v tom zmysle, že čo sme neprišli skôr. Nuž čo sme neprišli skôr, mysleli sme, že sa to podarí prirodzene a nič ☹ . Teraz si aj vyčítam, že sme nešli skôr a to mi mm vravel už pár rokov dozadu, že poďme na umelé.

aja37
21. mar 2011

@gabikri: baby, inak ja som prednison brala. 0,5 tabletky od 1DC a po ET mi to zvysili na celu tabletku. a beriem to stale a vraj aj budem do nejakeho 12 tyzdna? tak nejak. Vies, ono ide o to, ze ty neviem, ci nie je alergicka na tu darkynu a to ani nikdy nezistis a tak ti to preventivne daju. Nemam z toho velku radost, pretoze sa o dtoho pribera, ale ked to pomoze, tak radsej ano.

@lenca78 : ja este neviem, ci mam dvojcata. ale je dost vysoka sanca, nkolko 14den po ET som mala HCG 2.889, co je hodne. 🙂

lenca78
21. mar 2011

@aja37 kazdopadne drzim palce, s dvojcaty je spoustu prace, ale i spoustu srandy 🙂

andrik79
21. mar 2011

@gabikri tak to je jasné, já jsem na to imuno šla samozřejmě taky a 2x jednou v Praze a jednou jsem se objednala sama do viamedy do Brna a stejně mi jen nasadili prednison, jinak nic,tak mě jen zajímalo, jaký třeba mají názor na to Tví doktoři víš 🙂

gabikri
21. mar 2011

@aja37 : zlato, já měla ty největší léky :
Od 1DC : 1 x Prednison, 1X Anopyrin 1 X Estrofem
Od 5DC 1 X Prednison 1 x Anopyrin 1-0-1 Estrofem
Od 8 DC 1 x prednison 1 x Anopyrin 1-1-1 Estrofem

13 DC kontrolní UZ na výšku sliznice - 8 mm

Od 14DC : 1 x prednison 1 x Anopyrin 1-1-1 Estrofem 2 -2-2 Utrogestan

19 DC TRANSFER

ještě mladší dárkyni ( 1990) a manžela, kterého přemlouvali k dárcovstí ( z legrace, kvůli věku by to nešlo, ale má prý spermio tak dobrý)
pokaždé embrya té nejvyšší kvaliy, takže mám vážný důvod se domnívat, že tam je opravdu někaký imuno problém 😝

gabikri
21. mar 2011

@andrik79 : toto mi odepsala doktorka z té imunologie : Dobry den, s ohledem na komplikovany prubeh Vasi cesty ke gravidite, k veku a stavu po potratu je jiste imunol. vysetreni vhodne. Prednison je
pouze jednou z nekolika lecebnych moznosti. Zvazujete-li, zda date do
dalsiho pokusu 100 tisic korun, obetujte predtim cas imunologickemu
vysetreni, ktere budete mit navic hrazene pojistovnou

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
21. mar 2011

@bondy áno, áno všetko je tak ako má byť. Je to tam hore dané. Nám asi to mimčo nebolo dopriané, lebo sme boli dosť pracovne obidvaja zaneprázdnení a neboli by sme to zvládli. (Takto si to vysvetľujem 🙂 ). Ale ako mi tá veštica povedala, že ešte budeme mať dcéru, tak ja tomu verím 😉 .

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jada1
21. mar 2011

@bondy zlato moje, ďakujem za povzbudivé slová, až mi slzy vyhŕkli. Áno verím tomu, že to bude. Baby ja som sa minule stretla na parkovisku s jednou pani z vedľajšej firmy a pohladkala som jej tehu bruško. Také ho mala krásne veliké, teraz v marci má termín. Vraj to je chlapček 🙂 .

chiguita
21. mar 2011

Pěkný večer děvčata,také jdu pozdravit,prví jarní den máme za sebou a už to bude jen lepší.
@bondy,dnes jsem koukala na tu knížku o které jsi psala,ale nekoupila jsem jí.Od tebe mi to dává více energie,umíš to pěkně vysvětlit.Ale koupila jsem si Indické vonné tyčinky,vybrala jsem si indickou vůni,a nemá to chybu.
A příště si koupím tyčinky na uvolnění čaker 😉 Ještě jsem koupila pletené bačkůrky na mimi (žůžové) jsou k sežrání 😀 Snad nedopadnou jako včerejší štrúdl 😀 😀 😀 .
@gabikri udělala jsi dobře,imunologie Vám aspoň napoví jak jsi na tom.
@aja37 tobě gratuluji k těhu.

gabikri
21. mar 2011

Zlatíčka jste moc hodné, bez vás bych to nedala 😵 😵

Fotečky co jsem fotila před 14dny v ZOO -posílám pro radost :

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre