Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

arat321
15. jún 2015

@kaciatko78 ahoj ako sa ti darí a ako to s tebou vyzerá? Ak dobre rátam mala by si už niečo tušiť?

kaciatko78
15. jún 2015

@arat321 no moja ja sama neviem na čom som 😉 ..dnes som bola u svojeho doktora na krv ..je to len 12 deň po KET ale už by to tam malo byť ..samozrejme ak to tam je ..výsledok budem vedieť až zajtra ...dám vedieť 🙂

arat321
16. jún 2015

@kaciatko78 oki, držím všetky palce 🙂 inak ja som sa ti dostala do veľmi zaujímavej situácie, mrcha neprišla a mám pozitívny tehotenský test ... budúci týždeň idem k doktorke, aby mi potvrdila či motyka vystrelila, popravde som z toho tak mimo, že moja prvá reakcia bola panika a momentálne mám z toho riadny stres 😒 ja som si už minulý rok tým prešla a v 6.týžd. sa to prestalo vyvíjať a musela som ísť na kyret. Takže teraz to naťahujem a odiaľujem doktorku kým sa dá lebo sa bojím čo mi povie ... Každopádne ty sa drž a hlavne pevné nervy a pohodu keby aký bol výsledok 🙂

kaciatko78
16. jún 2015

@arat321 ..ahoj tak dnešný test neg. ☹ ..zas.. ☹ ☹ už akosi nemám síl ubíja ma to 😖 ..dnes vysadím lieky a čakám na menzes už mi je fakt zle brucho ako balon hlava sa mi točí o krčoch ani nehovorím 😠 ..a ináč blahoželám k uspešnemu testu 😉 strašne ti závidím ani nevieš ako ale želám ti to isto sa ti to už podarí do uspešného konca 🙂

arat321
17. jún 2015

@kaciatko78 moja zlatá nevzdávaj to, treba vydržať chce to strašne veľa síl, neboj to prejde a bude už len dobre. Mne neblahoželaj , ešte není k čomu, pozitívny test vôbec nič neznamená, ja som si prešla už aj tým a to som myslela, že to sa prežiť ani nedá. Vyplač sa, vyvrieskaj dostaň to zo seba, teraz je to hrozné a chce to veľa času aby si zvládala vôbec pohľad na tehuľky a kočíky, ktorých je okolo teba isto ako mravcov. Si myslím, lebo všetko toto som si už xkrát preskákala, ešte aj falošné tehu, najprv som si myslela, že to neprežijem a teraz naopak už ma asi naozaj nič nevyvedie z miery. Viac menej počítam s tým, že budem musieť isť opäť na zákrok, takže sa snažím nemyslieť na to a zamestnávam sa všetkým možným, aby som na to nemyslela, držím ti palce, aby to skoro prebolelo.

kaciatko78
17. jún 2015

@arat321 ...no asi mi ani nič neostáva dnes som celí deň preplakala ☹ ..ale už sa z toho pomaličky dostávam bola som u mami strašne mi to pomohlo ..ja som zo 6 detí nechápem prečo ja nemôžem mať dieťa vždy som chcela veľkú rodinu ☹ ale budem rada aj jednému 😒 ..volala som do centra idem zas do toho už len nech mi ten menzes začne nech sa pustím zas do toho kolotoča 😠 ..chcela by som tvoju silnú povahu ..boženko želám ti nech sa to už aj tebe podarí 😉 😉 😉 😉 ..

arat321
23. jún 2015

@kaciatko78 držím ti všetky palce 🙂

janikajanka
29. jún 2015

Baby prosim vas ked riesite drovane vajicka musela vam aj poistovna schvalit ivf s darovanymi vajkami? Ja mam schvalene klasicke ivf a riesime darovane vajka. V centre povedali ze to je ok a dnes sa uz tak netvarili. Dakujem z vase nazory

kako23
30. jún 2015

@janikajanka Ahoj Jani, no podľa mňa to nie je to isté. A poisťovňa s tým môže robiť problémy. Neskúsiš zavolať do poisťovne? Ale to je len môj názor. Držím Ti palce 🙂

arat321
2. júl 2015

@janikajanka nam povedali, ze v tom neni rozdiel, proste poistovna schvali ivf, ci uz pre teba alebo pre darkynu, stale plati len 3x a do 39r.

arat321
2. júl 2015

@kaciatko78 ahoj moja ako sa držíš? Už je ti lepšie?

janikajanka
2. júl 2015

@arat321 čauko moja, no ja mam žiadosť schválenu na normalne IVF a lekára som sa pýtala ešte v predstihu či je to v poriadku keď ideme na darované vajka, povedal že ano. No a koordinátorka bola nejaká zmätená z toho, že doklad mi dajú (klasický doklad kde je uvedené protokol + príprava a suma) ale že tie lieky sú priradené darkyni, ktorá s nimi stimulovala. tak teraz neviem. v schválenej žiadosti mám napísané lieky - menopur a to mala aj darkyňa.... myslíš že je to v poriadku ked im to len pošlem na preplatenie? Dakujem

kaciatko78
2. júl 2015

@arat321 ..ahoj no už je to trošku prebolené 🙂 ..teraz sa pripravujem na 3 x KET do tretice všetko najlepšie 🙂 ..idem na vklad už tento víkend tak som zvedavá čo bude ,??? 😕 😕

arat321
3. júl 2015

@janikajanka fuha tak to neviem, za nas zatial vsetko riesilo centrum, ale vraveli, ze poistovne su s tym oboznamene, ved to vlastne aj hradia. Centrum im potom este posiela oznamenie o darkyni, ktorej prípprava sa plati z poistky prijemkyne .

arat321
3. júl 2015

@kaciatko78 do tretice to už musí vyjsť, držím všetky palce 🙂

lenka_13
3. júl 2015

Ahojte, viete mi niektora povedat, kolko cca ste cakali na darcovske vajicka v Gyn Five? Dakujem

kaciatko78
3. júl 2015

@arat321 ..no dúfam 🙂 a Ty akooo ?? kedy idete na to 🙂

kaciatko78
3. júl 2015

@lenka_13 ..ja necelé 2 mesiace 😉

arat321
4. júl 2015

@kaciatko78 my uz sme zakvasili spominas? Nam sa to podario po dvoch rokoch chodenia o centier samo,ja tomu hovorim ze zazrak,teraz zacinam 9 tyz. Na darcovstvo sme nahlaseni od februara,dosial sa nam nik neozvalhlavne ze sme hned museli zaplatit zalohu 2000,.bez toho vraj nemohlizacat konat. Teraz ked som tam zavolala tak najprv som spytala ako to vyzera s nasou darkynou, takze este stale nikohopre nas nepripravovali a na zaciatku nam lubili,ze to bude do 2mes.,je to odrb.Ja z vlastgnej skusenosti Brno neodporucam. Kedze som prekvapujuco otehotnela aj bez pomoci snazim sa o vratenie zalohy. A tu je opat klasicky problem s komunikaciou, len slubuju ze sa ozvua mozes cakat a cakat,asi dalsi polrok. Takze moja skusenost s centrom zatial bieda,chvalabohu ze to uz nemuim riesit,snad Vy ste trafili lepsie, drzim Vam vsetkym palce a dievky nestracajte nadej. My sme vraj sami nemali sancu pocat a pozrite ,zazraky existuju 😉

kaciatko78
4. júl 2015

no to gratulujem 🙂 nech sa Vám darí 🙂 ..tie peniaze by mali vrátiť šak ti nič nedali ani nič nezačali robiť ... 😠 ...ja som platila až ked mi našli dárkyňu ...neviem prečo vBrne pýtaju popredu ?? 😕 😕 ...ináč ti slávnostne oznamujem ,že som dnes bola na KET ..tretí pokus 😉 😉

janikajanka
5. júl 2015

@arat321 prosim ta do akeho centra v brne chodis?

pjja
5. júl 2015

ahoj holky, podařilo se některé ivf s darovanými vajíčky v brně v reprofitu? nebo kde jinde? děkuji za odpovědi

arat321
7. júl 2015

@kaciatko78 silno ti drzim palce,bud v klude pohode,zamestnaj sa,nemysli na to,hlavne nezacni testovat tkazdu chvilu to ta len vystresuje, vydrz a urcite to bude dobre. Trojka je stastne cislo 🙂
@janikajanka Helios Brno

kaciatko78
7. júl 2015

@arat321 ..hmm..v sobotu som bola na vklad 🙂 ..toto horko a čakanie je štrašné ...neboj netestujem ani test doma nemám ..pre istotu :D .... 😀

janikajanka
8. júl 2015

ahojte baby, ja som dnes 9. deň po ET (darované vajíčko) amám úplne pred ms syndróm, bolesti krížov, podbruška, a ružovo - hnede špinenie. zatiaľ som netestovala. myslíte si že mám ešte dúfať?

arat321
9. júl 2015

@kaciatko78 dobre si urobila, keby si ho mala doma lakalo by ta to, vydrz 😉

arat321
9. júl 2015

@janikajanka samozrejme a nepozoruj sa tolko, lebo sa zbytocne stresujes a to nepomaha, zamestnaj sa niecim. Aj sa som špinila a brusko ma bolelo od zaciatku len nedavno prestalo 😉

janikajanka
9. júl 2015

@arat321 ahoj dakujem za info, nesledujem som v praci a to ma dosť zamestnava ale uplne vypustiť sa to neda.... tak dufam že sa nam to už podarí...

stella25
13. aug 2015

Ahojte, baby vy ste uzivali nejaku antikoncepciu pred tym, ako ste sli na vklad vajicok? Dakujem

zojaaa
14. aug 2015

Ahojte, ja mam synov z darovanych vajicok po pk....ti vysli hned na prvykrat (okrem svojich 4 neuspesnych ivf)
Ostali nam este 3 zmrazene embrya, no a dnes som 9 den po ket (ranna blastocysta) a testy zatial uplne negativne....
Tak nabuduci tyzden sa rozhodne, ci sa podarilo, ci nie....
Ostali mi este 2 embrya a strasne chceme este jedno dieta....

Pri chalanoch som uz mala pozivitvny test 7den po et (ale boli dvaja, hcg som mala vysoke a boli to super kvalitne blastocysty)....

Tak som trochu smutna, ze zatial mam negativny test...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre