Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

baculiatko40
13. okt 2012

@monnn dakujem 🙂 som v cakacej dvojtyzdnovej dobe, bambulku mi transferovali teraz v stredu, takze si pockam na krvny test. Bodaj by si mala pravdu! 🙂 Vybrali sme si zmrazene darovane vajicka, pretoze nemusis cakat na darkynu a odpada aj synchronizacia cyklov s darkynou. pozri http://www.reprofit.cz/porovnani-metod--lecby . Samozrejme ceny pre vas cesky su lepsie, kedze ste poistene. Ja som samoplatca. A chodim k Dr. Machacovi, pretoze on je veduci lekar darcovskeho programu v Reprofite a samozrejme je velmi fajn, ostatne tak ako vsetci v Reprofite. Ale kazdy si moze vybrat lekara akeho chce. Takze velmi drzim palce, aby ste sa dobre rozhodli 😎

evulatko
14. okt 2012

@sonka43, no je to statni CAR, takze darkyne se jim tam asi nehrnou🙂 Ale zase je to tam podstatne levnejsi nez jinde🙂 Zalezi na tom, co je pro koho dulezitejsi, jestli cas nebo cena-)

anubis
14. okt 2012

@kerkyra
ahoj,jako čárka tam je,tu vidí i slepej...ale já měla takovou cca osmý den,a bylo to z ranní moče?zkus ještě tt a jinak jak jsi psala skoč do nemocnice na krev,stojí to 200kč a budeš vědět....moc,moc držím palečky a myslím na tebe,at je to prosperující těhu 😵

monnn
14. okt 2012

@baculiatko40 moc držím pěstě at se miminko chytne tam kde má a at se hezky zahnízdí na celých 9 mě 😵 😵 😵

zeina62
14. okt 2012

@kerkyra ahoj, jaj tak ti drzim palce, dufam ze to bude stupat. a neboj bude to dobre 🙂

monnn
14. okt 2012

@kerkyra taky držím pěsti at čárka i krev hezky stoupá 😉 😵

kerkyra
15. okt 2012

Dobre ranko.Vidim,ze se vsechny opravdu snazite drzet palecky.Vysledek-carka malinko zesilila.Ono se rekne-testovat z ranni moci,ale ktera to je,kdyz ja chodim i v noci kazdou treti hodinu curat 😀 .Proto asi jeste nemam dalnice.A taky jsrm premyslela,jestli na hladinu hcg i v krvi nema vliv ma nadvaha.To telo by muselo podle me vytvaret mnohem vic hcg nez u hubenouru 😉 .Jinak bez snidane nedokazu vylezt z postele,zaludek mam az v krku 😝

adella1
15. okt 2012

@kerkyra Dobré ráno,tak čůrat chodíš stejně jako já 🙂 a ten žaludek...vypadá to slibně 🙂 🙂 důležité je jak roste hcg.
A kdy jdeš na další krev?Držím pěstičky 🙂

kerkyra
15. okt 2012

@adella1 do car na krev jdu v patek.Budu zkouset ob den z moce.Kdyby se test zhorsil,dojdu si jako samoplatce.Jak jsem byla trpeliva prvnich 14dnu,tak jsem ted nedockava 😀 😀 😀

adella1
15. okt 2012

@kerkyra tak ať se miminku u tebe líbí a krásně roste jak má,budu držet dál pěstičky 🙂 🙂

kerkyra
16. okt 2012

Vcera jsem se radovala predcasne.Na slipovce nic,ale na papire jsem 3x utrela cervenou s trochou srazeniny 😠 .Ted uz jen lehce nahnedly hlen.Lezim s nohama nahore,mamku jsem vyslala pro ascorutin(ten jsem zatim nebrala) a doufam,ze je jeste sance.Bricho trochu poboliva jako na MS.Ach jo...Chtela jsem si zajet pro testy,ted budu muset vydrzet do patecni krve.

sonka43
16. okt 2012

kerkyra...mne radila bylinkarka,ze ked zostanem tehotna,mam ist okamzite od pocitaca,vraj v zaciatku tehotenstva to skodi (ziarenie)....tak neviem,to ma len napadlo,clovek by chcel vediet druhemu pomoct a poradit🙂

kerkyra
16. okt 2012

@sonka43 dekuju za radu.Ja nepouzivam pocitac,ale mobil Ale i tak ho radsi odlozim 😉

anubis
16. okt 2012

@kerkyra
To,že trochu krvácíš nebo špiníš,nemusí vůbec nic znamenat,já krvácela kvůli hematomu,nejdřív jsem měla jeden,ležela jsem a při další kontrole,kdy jsem myslela,že už tam nebude,jsem jich měla celkem šest,a zmizely až na konci prvního trimestru.Takže žádnou paniku 🙂

adella1
16. okt 2012

@kerkyra jejda,tak snad to nebude nic vážného a je to malinký hematom a miminko se drží fest ...odpočívéj a pevné nervy 🙂

adella1
18. okt 2012

@kerkyra hodně štěstí na zítřek 🙂 ať hcg krásně roste 🙂

kerkyra
18. okt 2012

Ahojky.Moc všem děkuju za podporu 😉.Červenà byla jen malinko v utery,od te doby nic.Ale nejsem vubec moudra z testu.Nastesti neslabnou,ale ani nesilej 😠.Nemate nekdo zkusenost?Jinak tehu priznaky spis sili 😝

luca77
18. okt 2012

Ahoj, tak jsme byli v úterý v CARu. Dr. napsala žádanku na injekce pro dárkyni. Vzali mi krev na výsledek FSH. Dostala jsem recept na Estrofem 2mg, začínám ho brát příští MS (teď mi zrovna MS končí) a pak 8.den na UTZ. Potom jsme šli ještě na konzultaci k dr. kde nám znova něco řekla o dárkyni atd., dala nám ceník a přítel dostal žádanku na odebrání a poté zamražení spermatu, že to prý dělají z toho důvodu, že kdyby byl třeba přítel v době odběru vajíček nemocný (chřipka nebo tak), tak aby měli radši v záloze tento vzorek (kdy by byl zdráv). Ale samozřejmě, že to jinak dělají z čerstvých! Nevím,jestli je to takhle všude, ale to už není tak důležitý 😉 Dárkyni budeme dávat 22.500,- Kč.

adella1
18. okt 2012

@kerkyra tak nejsem z toho moudrá ani já 😒 mně když to bylo biochemické těhotenství tak byla silnější čárka a pak špinění a čárka slábla ☹ nezbývá než vydržet do zítřka 😉 hodně štěstí!!!

anubis
18. okt 2012

@kerkyra
A jaký máš testy?sice je dobrý,že to neslábne,ale myslím,že by to mělo sílit 😕 snad budeš moudřejší z krve-držím palce,pak se ozvi 😵
@twininky
Holka koukej se ozvat,už je to dlouho co jsi o sobě nedala vědět ☹

kerkyra
18. okt 2012

@anubis mam mamatest 10,ten by mel byt ok.Ja teda moč udrzim max 2-3hodiny,pak musim curat,tak si rikam,jestli to neni slabe pozitivni proto,ze se nestihne nahromadit hcg.Nejak se musim uklidnit 😉

anubis
18. okt 2012

@kerkyra
Je dobře,že pořád věříš,že se to povedlo a že jsi těhu...já to měla taky tak,nevím proč,ale nějak jsem věděla a cítila,že se to povede a povedlo...a taky jsem byla přesvědčená,že to bude kluk a fakt je...takže tfuj tfuj na zítra 😵
Začínám se bát o twininky-už je to fakt dlouho-skoro měsíc,co tu nebyla...a termín měla 10,a kdyby ležela v porodce,tak ji nenechaj přenášet a holčičku už musí mít u sebe a že by si nenašla minutku,aby se ozvala,doufám,že jsou v pořádku,škoda,že na ní nemám telefon ☹

anubis
18. okt 2012

@kerkyra
A mamatest je dobrej,taky jsem s ním začínala testovat 😵

kerkyra
18. okt 2012

@anubis taky si kolikrat tikam,co je s twininky.Snad ji jen nefunguje net a vsechno je v poradku.

kerkyra
18. okt 2012

@anubis taky si kolikrat rikam,co je s twininky.Snad ji jen nefunguje net a vsechno je v poradku 😉

kerkyra
19. okt 2012

Hcg se za tyden jen zdvojnasobilo,v utery jdu na dalsi krev a i ultrazvuk,tak se konecne neco dozvim.Nejsem z toho moudra,ale sance pry jeste je.

anubis
19. okt 2012

@kerkyra
Tak at ten víkend co nejdřív uteče,at víš na čem jsi 😉

sambuca
19. okt 2012

Ahoj holky, dlouho jsem se tu neukázala, hodně diskutuju s Julinkou po zprávách, ale teď bych potřebovala vědět něco od Vás holky, co už máte darované za sebou. Kolik měla Vaše dárkyně vajíček a kolik z toho bylo nakonec vhodných k ET případně vitrifikaci? Moc děkuju za odpovědi, jsem trochu nervózní... naše dárkyně dnes měla odběr a volala mi koordinátorka, že jich máme 7, bojím se zda to stačí. ☹

adella1
19. okt 2012

@kerkyra tak hlavně,že tam ta šance je 🙂 držím pěsti dál!!

jitu27
19. okt 2012

@sambuca Naše dárkyně měla 10 vajíček, všechny se oplodnily, jen 2 později zaostávaly ve vývoji. Jedno mi zavedli a zbytek se mrazí 🙂 . Neboj, budete to mít podobně.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre