Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

mimka29
26. mar 2009

Tak šup do postielky a snažilkovať sa 😉
Dobrú nocku

vika34
26. mar 2009

aj tebe dobrú noc,dnes z toho nič nebude,muž už odfukuje 😀

lenka1108
26. mar 2009

baby ked vas tak citam je mi luto ze niektore babule nemozu mat svoje deticky.my sa tiez snazilkujeme ale este len zaciname tak dufam ze vsetko pojde hladko.baby co vsetko musi splnat darca vajicok?normalne by som na to sla ak by to malo pomoct tym co nemozu mat babence.drzim palceky...

vika34
26. mar 2009

lenka to je od teba milé,musíš mať do 35 rokov,dobrý zdrav.stav,žiadne genetické ochorenie a chuť sa nechať nastimulovať injekciami a podstúpiť odber vajíčok v narkoze

iwusa
27. mar 2009

dobre ranko damy, zrovna som dopapkala ranajky a uz aj sup na konika mrknut 😎

vika - vobec si nerob starosti z veku, vela kociek v mojom veku este neriesi materstvo ale ja mam extremne silno vyvinuty cit pre rodinu a deti (som rak podla horoskopu a teda 100%-tny) a si predstav, ze by som to teraz neriesila a dajme tomu po 30, no neviem ako by som pochodila s mojimi problemami. inak teraz je taka hnusna doba, moja mamina hovori, ze ked bola ona mlada, nebolo tolkoto tazkosti ako je teraz. ci u zien alebo muzov, vtedy mali skor problem ako nebyt tehotna... ale cudujeme sa? ved zijeme v takej stresovej dobe, nahaname sa za pracou a peniazmi, berieme si na krk obrovske uvery, len aby sme mohli zit vo vlastnom... zlate casy komunizmu - podnikove byty, novomanzelske pozicky, praca uplne pre kazdeho xixi 😀

sukubka - ano, rozhodli sme sa, ze my ani nebudeme skusat ivf s vlastnymi vajkami, lebo mne ich telo vobec neprodukuje. akoze doktor povedal, ze podla studii sa to moze napravit, ale vraj taku pacientku este nemal. osobne si myslim, ze mozno po tehotenstve by sa to upravilo, predsa tehotenstvo je jeden velky hormonalny zazrak pre zenu, ale momentalne bez hormonalnej liecby ani nedokazem fungovat. ak by som teraz vysadila lieky, tak mam hned navaly horucavy, uplne by som vyschla v pipine 😅 a samozrejme by som nemenstruovala. akoze dr. krajko bol rozcarovany z toho, ze ma nikto neliecil, pretoze casom by sa mi navalili ine tazkosti - zhorsenie pleti, rednutie kosti, zvysene riziko rakoviny... ako povedal, bez liekov by som predcasne zostarla, dobre co? vies a nechcem zbytocne telicko zatazovat este inymi liekmi, injekciami, chcem byt proste pripravena na to darcovstvo, aby som bola dostatocne silna 😉

mimka - neboj aj vnucat sa raz dockame!!! a budeme tie naj naj maminy a potom babky, ver tomu 😉

lucula - uplne s tebou suhlasim, ja idem do heliosu len 2x, ale hned na zaciatku ma ocarili svojim pristupom a prvykrat som nesla uplakana od doktora! a to som teda aj povedala krajkovi, ze po dlhej dobe nepojdem z ambulancie uplakana, kebyze mozem, tak ho rovno vystiskam 😉 ale to si necham napotom, ked ostanem tehotna 🙂

iwusa
27. mar 2009

lenka - to by bolo od teba uzasne gesto, ale hlavne si davat potom pozor aby si pocas stimulacie nezostala tehotna, lebo to by z vajok nezostalo nic pre nas 😀
a neboj, vsetky vysetrenia by si podstupila v centre, oni by sa o teba starali.

iwusa
27. mar 2009

kocky kde ste vsetky? 😕

vika34
27. mar 2009

ja som iba teraz posledné dva dni tu cez deň,ináč až večer ,lebo ja nemám internet na PC ,iba kolegyňa a tá je preč,takže zase nakuknem večer

mimka29
27. mar 2009

Ahojte,
od rána som sa nezastavila, tak som sem nestihla prísť. V robote som bola iba do obeda, ale makala som ako fredka, potom krátky obed s manželom a doteraz som si dala doma dvojhodinového šlofík, ale už som tu 😉 pokiaľ nebude potrebovať počítač moja polovička, lebo mi sa o všetko delíme 😀

mimka29
27. mar 2009

lenka ahoj - máš krásnu dcérku 😉 To by si vážne urobila? Nepoznám nikoho, kto to urobil len tak. Teda pre mňa je ochotná to urobiť moja sestra, ale to preto lebo má pozná a zbožňujeme sa, ale bolo by super, keby bolo viac takých báb ako si ty. Urobíme kampaň 😀

barbora77
27. mar 2009

Ahojte, dnes mam blazinec, som usoferovaná, ani som sa nestihla najest, tak teraz to dobehnem 🙂

vika-ved teraz je v mode mat dieta aj v 35 a niektore aj neskôr, tak si este stale môzeme povedat "ze je cas" 😉 . No ja som si hovorila, ze ked neotehotniem do 30, potom budem stara 🙂 a teraz som hranicu posunula tak na 35-37 🙂 Tak dufam, ze dovtedy sa zadari 🙂

iwusa ahoj - ja bohuzial darkynu v rodine nemam, akoze mam sestru aj sesternice,ale ako ich poznam, tak by to nepodstupili. A ak budem mat darkynu v Brne do polroka, tak ani zhanat nemusim, lebo keby som si darkynu z rodiny nasla, jej vajicka by isli inej a mna by posunuli do poradovnika dopredu a vajicka by som mala od inej, musi to byt anonymne - teda tak som to tu niekde citala, ale ked rozmyslam, neviem ako to je, lebo embryologicka v MT ked sme sa o tom bavili, tak zase hovorila, ze je lepsie, ked je to cudzia darkyna a nie z rodiny, lebo by to mohlo mozno niekedy v buducnosti robit v rodine "problemy". Tak neviem, ako to vlastne je ked si najdem darkynu, neviete? Alebo je to v kazdom centre inac?

mimka29
27. mar 2009

barbora - nemôžeš vedieť od koho máš tie vajíčka, určite to musí byť anonymné v každom centre. Keď si zoženieš darkyňu, tak jej vajíčka dostane niekto druhý, ale ty sa posunieš na prvé miesto na čakacej listine.
Inak, keď tak nad tým rozmýšľam tak, keby si každá baba priniesla darkyňu, tak by bolo toľko darkyň ako tých čo ich potrebujú a to by sa doba čakania podstatne skrátila.
S tým blázincom v robote mi niečo hovor. Prečo si všetci všetko nechávajú na piatok 😝

vika34
27. mar 2009

ahojte,babuľky už som pri PC
barbora,ty si posunula materstvo max.do 35-37,ale ja som už za hranicou 😀,mala som pred mesiacom 38 😕,nie som stará,iba zrelá alebo prezretá 😅,nemám žiadnu depku z môjho veku,to môj muž je depkár
Neviem si ani predstaviť kde by som hľadala darkyňu,všetky moje kamošky sú už zrelšie ženy ,sestra má 44,neter má iba 16,takže odtiaľ vietor nezafúka

mimka29
27. mar 2009

ahoj vika - to s tou darkyňou to bola len taká úvaha

vika34
27. mar 2009

ved aj ja som tak zauvažovala a zistila ,že to je pasé ☹

lucula73
27. mar 2009

vika ahoj - len ti ešte oznámim,včera som tu písala hádam si ma pamatáš 😉 - tak dnes mi stopli moju prvú stimulku,po 14 dňoch pichania inj.,takže nič z toho,som smutná,vyrevala som sa ale ešte to možno raz skúsime..

vika34
27. mar 2009

lucula a prečo stopli?Netvorili sa ti žiadne folíky?

lucula73
27. mar 2009

vytvorilo sa 6 len na jedenj strane a nerástli ďalej...neviem prečo,ráno mi povedali,že mi zvýšia asi dávku a poobede keď mi volali výsledky krvi - aj tie boli zlé,tak mi to stopli...

vika34
27. mar 2009

nebud smutná,je to veľmi nepríjemné,ale ešte to hádam neni stratené,možno ta budú nabudúce stimulovať niečim iným,musíme veriť,lebo nič iné nám neostáva,hlavu hore

lucula73
27. mar 2009

vika - už som celkom v pohode,boli sme sa prejsť u nás v kúpeľoch,bolo super,tak musíme načerpať nové sily.A ďakujem.Inak keby neboli také dlhé čakacie doby,ja by som to radšej skúsila s darovanými vajkami,no my sme si stanovili tento rok za posledný,čo to skúsime,tak to by sme nestihli.

vika34
27. mar 2009

načo chcete ísť hned do darcovských,ved ak si dobre pamätám ,tak ty máš zrasty a manžekl zlý spg,a to že si nezareagovala,neni žiadna tragédia ,proste sa to stáva,možno ti nesadli lieky.Uvidíš nabudúce ich budeš mať aspoň pár,stačilo by jedno a poriadne vajko,aby z toho bol súrodenec pre Veroniku 😀

barbora77
27. mar 2009

lucula ahoj - viem ako ti je, toto sa stalo aj mne 2x mi to stopli a ked som sa uz dopracovala k odberu, tak nebol zas transfer ☹ Ale ja som tých stimuliek mala vela a ty si len po 1., tak do toho urcite este chodte, presne ako hovori viky, kazda stimulka je ina, a v centre uz budu vediet ako si reagovala prvý krát a nabudúce ti dávky upravia, a ty mas podla mna dost velku sancu ked uz jedno dite más 😉 vyjde to, uvidííís. Ja som tiez z Heliosu, a su to fakt super ludia

mimka29
28. mar 2009

Ahojte babulky,
vidím, že včera večer ste toho veľa nepopísali. Nás včera vytiehla ségra s budúcim švagrom na večeru a tá sa pretiahla až do jedenástej.
lucula - to je smutná správička, len prosím nevešaj hlavu a teš sa na ďalšiu stimulku. Skús sa opýtať lekára, či by si nemala stimulovať inými hormónami. Lebo z mojej skúsenosti viem, že sa musím len pýtať a pýtať. Ja som stimulovala 3xmerionalom a tiež na mňa nepôsobil ako mal, ale až keď som sa opýtala, že prečo mi neskúsili dávať niečo iné, tak mi povedali, že oni stimulujú iba merionalom 😒 Tak som bola na seba naštvaná, že som neskúsila niečo iné.

vika, iwusa, barbora - ešte spinkáte, alebo upratujete?

madla28
28. mar 2009

Mimka kety se platí zvlášť, ale to není už tak hrozný. Je to asi tak od 4-7 tisíc, zaleží v jakém caru.
Ale ty nejsi samoplátce že? Jsi ještě mladá a tak ti bude pojišťovna 3 IVF doplácet. To se pohybuje od 25-40 tisíc. Myslím.

madla28
28. mar 2009

Lacula a čím jsi stimulovala?

mimka29
28. mar 2009

Jej madla, dík za odpoveď. Ja už mán 3-IVF-ka cez poisťovňu za sebou ☹ takže už ideme do toho ako samoplatci.

madla28
28. mar 2009

Tak to tě lituju, já už jdu do třetího jako samoplátce a když to vyjde, tak asi nebudu mít ani na kočárek.

mimka29
28. mar 2009

Ahojte babuľky, aj keď tu žiadna nie je,
Ideme s manželom na hokej a večer vás pozriem ako sa mávate 😉

vika34
28. mar 2009

ahojte mimka ,išli ste na SLOVAN-SKALICA?Ak áno,nebudeš mať asi dobrú náladu 😢

lucula73
28. mar 2009

madla ahoj,
k tvojej otázke - mala som menopur....bolo to moje prvéivf a myslím si že mi neodhadli dávky od začiatku....
Držím aj tebe palčeky,čítala som o tebe,občas zablúdim aj do témy Snažilky 40....,ešte nemám 40,no moje vaječníky sa tak niekedy správajú 😉 .ahojček

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre