Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
29. jún 2009

mimka - zlaticko, prvy prispevok je venovy len a len tebe:

och boze moj!!!

mimka mne je to tak strasne luto! ked som citala ten tvoj pribeh, no bolo to nieco ako sinusoida - raz hore, raz dole ale vobec nechapem ako sa toto mohlo stat? ako sa mohlo stat gynekologicke, ze nieco nepochopila? a hlavne ju neospravedlnuj, dobre? ja som verila, ze pridem na slovensko a precitam si, ze uz nosis v brusku malinke embryjka a... proste som sklamana... vypytaju si od teba neuveritelne mnozstvo penazi a.... ach, neviem sa udrzat, aby som nenadavala!!! proste, odflakli to! mali ta omnoho viac sledovat a nie, ze ked si im volala, tak ti povedali, ze nemaju na teba cas! to co ma byt??? boze, ved tu sa nejedna o 5tis. korun ale eur! su si vedomi toho, ze pre niektore pary je to mozno iba jedna jedina sanca? co sa tyka financii myslim a kym clovek nasetri dalsich 5tis, to je tiez nejaka doba! neuveritelne som poburena!

iwusa
29. jún 2009

babulky, zdravim vas inak vsetky pekne krasne do jednej, pozeram, ze pocas tyzdna ste vsetky poctivo pisali a dokonca sa pripojili aj nove tvare!

mahulienka - teba som sa chcela spytat, ze ako to prebiehalo s darcovstvom v gynfive. co si vedela/nevedela o darkyni, ako dlho si cakala, kolko si platila, riesila si to aj cez poistovnu, ake si mala FSH, ako dlho sa snazite a pod.??? DAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEM 😉

didinka - milacik moj, piatok sa nam uz blizi, no co ako sa dohodneme? 😉 🙂 😉

a k dovolenke - no proste UZASNE NIECO! opat som ako cokolada, tyrkysovejsie more som este nevidela, snorchlovanie som si zamilovala, videla som NEMA 😀 a ako bonus - dorezala som si v mori nohu a priniesla si domov infekciu, vcera po prilete mi z nej tiekol krvavy hnis, noha sa mi stale zvacsovala a opuch sa mi zacal rozsirovat az do lytka... no co vam poviem kocky, doktor na pohotovosti sa smial, ze co som cakala, ze co si doniesiem z afriky 😀 😀 😀 ale nie je to az take hrozne, vcera mi to vycistili, obviazali, zajtra mam ist na previazanie, uzivam antibiotika, bolest pomaly ale isto ustupuje a ASPON MAM PARADNU PRIHODU PRE VNUCATA 😀 😀 😀 moja mama mi vzdy hovorila, ze ja musim byt extra trieda, co sa tyka urazov a chorob 😀

mimka29
29. jún 2009

iwuska tak to je super, že ste sa mali tak báječne. Mňa už hnev prešiel, asi to tak malo byť. Len ma mrzí, že mám teraz musia krpcov zmraziť a tam sa potom pri kete už znižuje úspešnosť z 50-60% na 37%. Dnes mi majú dať vedieť, či vôbec budú všetky schopné na zmrazenie, ale stále nič. Asi im zavolám ja, lebo sa vôbec nemôžem sústrediť na robotu 😒
A ty to v práci veľmi nepreháňaj hneď prvý deň 😀

iwusa
29. jún 2009

neboj sa mimka - netrham sa od prace 😀 len trosku cistim mailovu schranku a davam si dokopy, ze co sa malo spravit, co sa aj spravilo a co nie.
viem, ze teba uz presiel hnev, ved uz preslo par dni a urcite si to predychala, proste tamten prispevok, to bola moja okamzita reakcia... neuveritelne ma to sklamalo! a zavolaj im, nie je dobre aby si sa takto stresovala! a hlavne ich bombarduj, nenechaj sa odbit! co sa tyka ketu, viem, ze je tam percento mensie a hlavne, ale pozri - urcite to budu silaci a zvladnu aj rozmrazenie aj ket a bude z toho mimiško, aj kebyže len jedno, ale strašne mooooooc vytuzene a bude mat skvelych rodicov, tomu ver! 😉 tu silu mu posielame vsetky kocky ako citame konika a ono to urcite pochopi a ta sila sa na neho nalepi!!! toto su slova do boja 😀 😀

mimka29
29. jún 2009

Babuľky, mrazia nám 2 embryjká, ale sú to siláci a vraj určite prežujú aj rozmrazenie, tak ďakujem Bohu aj za nich.

dianan
29. jún 2009

ahojte....mimka....tak treba sa tešiť aj z tých dvoch....nech su silní.... 🙂

ivuška v ktorom hoteli ste boli? -to kôli inšpirácii...ak by sa vyskytla možnosť ešte na tyžden sa vypariť....,aha...a ešte stredisko...my sme boli na svad.,ceste v Hurghade a tiež bolo super..Egypt je super..zaručene teplo a tepla voda....ale už je tých stredisk v Egypte dosť...a veľmi si ich vraj ľudia pochvaľuju.,...aj služby

vika34
29. jún 2009

ahojte,iwuša pekné privítanie po dovolenke
mimka ,stále na teba myslím,
babi ja som sa dnes objednala na tú Heydukovú,sestrička mi asi tri razy povedala,že majú dovolenku a ja ,že to je fajn,že idú relaxovať,tak ma dala na štvrtok,tak sa mi zdá ,že aj dosť skoro,tak uvidím ,že čo 😒

iwusa
30. jún 2009

bre ranko kocky,

mimka strasne silno ti drzime paste aj s celou nasou rodinou vratane sestry a nasich mamin 😉

vika - diky diky 🙂 prosim ta a na co si sa objednala? co to je ta heydukova, asi som nepostrehla...

di - aj my sme si z egyptu vybrali hurghadu a hotel Sunny Days El Palacio a ja som bola nadmieru spokojna - personal stale usmiaty, vobec neboli taky, ze kym nedas baksis, tak nebudu robit, to bola hlupost, baksis ich prave prijemne prekvapil a boli zan velmi velmi vdacni a na izbach aj v areali hotela bolo nadherne upratane cely den, nevidela si jedine smietko na zemi, takisto sa starali aj o okolie hotela, skutocne sme boli nadmieru spokojni!

dianan
30. jún 2009

dobre ránko....a všetkým pekný den...
iwuška...dik za info...popozeram aj ten hotelik..

vika...držim palce na štvrtok.....nech všetko dobre dopadne,

dianan
30. jún 2009

kde ste dnes všetky????tak vytrvalo pracujete??

maahuliena
30. jún 2009

baby, spýtam sa Vás, tie čo ste podstúpili darcovstvo... myslíte, že je potrebné užívať prednison???

lulu107
30. jún 2009

maahuliena - ako dopadla krvička?

mimka29
30. jún 2009

Ahojte baby,
dianan - ja som dnes v robote celý deň makala, niekedy sa musí 😀
maahul - kde sú správičky o tebe 😕 Mne v Brne kázali užívať prednison 1 tabletu každé ráno, tak asi áno, prečo nerobí ti dobre?

mimka29
30. jún 2009

vika - tak to je super, že ťa objednali tak skoro. Neboj nič to nebude. Mojej mamine našli teraz na oboch prsníkoch nález a tuším, že vo štvrtok ako ty ide na odoberanie vzorky z hrčky, ktorá pôjde na rozbor. Tiež je z toho hotová, ale mi vás podržíme, neboj. Aspoň teda myslím, že som dobre pochopila, že ideš kvôli prsníkom. Myslím, že si to ani nepísala u nás v téme, ale vo Ferticenťáckej, ale ja som šmírovala 😀

maahuliena
30. jún 2009

mimka... no dopadla katastrofalne ☹ takže ideme Ketiť asi august/ september. Podla ms a ešte ten prednison by som chcela, lebo ja som ho nemala a asi ho budem potrebovať 😒 len v care mi ho nedali 😒 myslíte, že obvodná mi ho prepíše? myslím všeobecná obvodná lekárka 🙂 😉

dianan
30. jún 2009

ahojte...a pekný več...
mahuliena...až teraz som si všimla...prečo katastrofálne??ved sme videli testik,nie??
ty si bola,alebo nie na HCG???

ach baby..take veci sa nám deju...naozaj..raz sme hore,raz dole ☹

mimka29
30. jún 2009

mahul mne ho predpísala gynekologička, ale myslím, že ho môže predpísať aj obvodná, veď lekár ako lekár. A čo sa stalo, veď testík bol pozitývny???

maahuliena
30. jún 2009

dian bola som na krv a negatívne, no čo ti poviem ☹ najlepšie je netestovať alebo testovať mamatestom 😅
máme 4 mrazáky, po lete využijeme 😵 😵 😵 dovtedy som snž 😀 😀 so svojimi 😅 😉

pekný večer 😉

mimka29
30. jún 2009

maahul ja beriem aj anopyrin po jednej tabletke zase večer, ty si nebrala žiadne lieky?

dianan
30. jún 2009

no to je teda....ved my sme si mysleli,že ked tam vidíme tu čiarku..tak je to jasné....
tak hlavne to nevzdávaj...cez leto oodýchni...a ide sa do nového boja..

dianan
30. jún 2009

mahu...aj tebe pekný večer.. 🙂

mimka29
30. jún 2009

Ahoj dianan, skoro som ťa prehliadla 😉

maahuliena
30. jún 2009

mimka.. brala som len Estrofem a utrogestan ale samoška, že ked je to darcovské tak moje telo to neprijalo 😔 takže na to baby bacha... prednison si dám vo štvrtok predpísať u obvodnej tak snad s tým nebude problém, lebo ma porazí 😒 😒

mimka29
30. jún 2009

maahul, ale berieš to super, ja som revala ako blááázon aj keď mi stopla mrcha iba prípravu na ET.

dianan
30. jún 2009

čau mimi....
tak ako som písala....raz sme dole,raz hore ☹

mimka29
30. jún 2009

Určite by si mala brať aj prednison na oslabenie imunity aby tvoje telo lepšie prijalo embryjko, ale veď to by mali vedieť v centre a nie aby si sme sa také veci dozvedali na koníkovi.

maahuliena
30. jún 2009

mimka a vieš ako ma to hnevá??! ☹ ☹ ja im to pripomeniem, neboj 10.8 presne- ved je to toľko peňazí 😔 ale všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo... ale aj tak... mali ma upozorniť.. a už si viem živo predstvaiť : " viete, asi som zabudol, my ešte lne začíname s darovstvom" ☹ toto použil minule, ked som mu povedala, že prečo mi nespomenul tých 500€ naviac s ktorými som nemohla rátať, ved nám nič nepovedal... tak sa mi velice ospravedlňoval 😒 a ja som sa na to tak tešila, žesa to isto podarí, a vidíš ☹ som smutná, ale tak musím bojovať ďalej 😉 keby máme PK a neostanu nám mrazáčiky... tak by som to riešila inak... pretože ten prednison mi proste mali dať...a to by som bola v care veľmi zlá, ale veľmi 😅 🤐
prepačte, ale trochu ma to zobralo... 😔

mimi, ja verím, že terat už žiadna mrcha a len tehulkovo, ked si pôjdeš pre mrazáčiky 😵 😵

mimka29
30. jún 2009

Ja som sa na Slovensku 3x sklamala a preto som išla do Čiech. Nie že by som mala čo predtým vytknúť, ale v Čechách sa ma pýtali, keď som im priniesla ukázať všetky moje stimulačne protokoly, že prečo mi dávali stále tie isté hormóny a také dávky, keď videli, že na mňa nezaberajú (pripomýnam, že môj hormonálny profil je ok a aj tak sa mi nerobilo dosť vajíčok, tada urobilo sa mi iba jedno a to vtedy nepoužili ani ISCI, tak hrozne sa snažili, cha, cha), že oni by postupovali úplne inak. Preto im v Brne možno teraz tak slepo verím. Inak som sa včera pýtala, že akej kvality sú naši mrazáčikovia, tak povedali, že dobrej, lebo prežili PK a pekne sa delili, tak ešte nechápem prečo na Slovensku mrazia aj bez PK.

mimka29
30. jún 2009

Toto čo som napísala teraz neberte tak vážne, len som napálená kvôli mahul, alebo skôr na to, že aj keď medicína už tak vyspelá, tak sa stále nás učia ... mám taký pocit.

mimka29
30. jún 2009

dianan poslala som ti IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre