Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

nelynka
20. júl 2009

iwi veru, tam som zo vsetkych hradov chodila najradsej a stale som sa nevedela vynadivat na tie pozlatene sane, boze to je nieco uuuzasne 😀
alebo ten kociar cierny hned pri vstupe uch!

aj ja by som uz mohla skusit zavolat za tu genetiku ci este nie je, ale ma to cas este 😖

iwusa
20. júl 2009

mne sa tam neuveritelne paci taka jednolozkova postel s vysokymi celami (aj pri hlave aj pri nohach) a ked sa na to pozries, myslis si, ze sa do nej zmesti dieta ale je normalne pre dospeleho, je to opticky klam. a potom aj tie ich pivnice, obrovske priestory a ked sprievodkyna povedala, ze boli plne vina dakedy, to som si ani predstavit nevedela. ved tie pivnice su vysoke ako nas cinziak 😀

a kedy ti robili genetiku?

jeeeeeeeeeej, zrovna hraju v radiu gipsy kings, to mozem 😉

nelynka
20. júl 2009

no do pivnic som sa ja nedostala ked som bola naposledy..bolo to uz davno a rekonstruovali to..kazdy rok bola zavreta ina cast ale pivnice otvorene neboli ☹
ale chcem sa tam ist urco v najblizsom case pozriet 😀 😀

genetiku uz ani nepametam ale nejaky meiac a pol, dva to uz budu..
pockaj..
30.5. sme boli na konzultaciu alebo nejak tak

mimka29
20. júl 2009

Mrcha stále nikde, ani jen predmrchovské príznaky ☹

iwuska neboj didlinka bude mať genetiku dobrú, veď ja som ju mala v poriadku a sme predsa rovnaká krv. Síce ja mám iného otca, ale v našej rodine nie su žiadne dedičné choroby. No niektorí vzdialení príbuzný sú síce na hlavu, ale to nie je chvála Bohu prenosné 😀

lulu107
20. júl 2009

čaute chcela by som sa opýtať, či je vysoká škola podmienkou pri darovaní vajíčok? zaujímalo by ma či nemáte náhodou nejakú skúsenosť z GINFIVU

nelynka
20. júl 2009

lulu to ti kde povedali ze musis mat podmienku VS preboha??????????

mimka29
20. júl 2009

Ahoj lulu 🙂 vysoká škola určite nie je podmienkou na to aby si mohla byť darkyňou. Naša darkyňa mala ukončenú strednú školu s maturitou (to mi o nej povedali). Skúsenosti s GF nemám. Bola tu jedna kočka (mahuliena) tá podstúpila IVF s darovanými vajíčkami v GF, pozri pár stránok v našej téme späť. Ty chceš byť ako darkyňa, alebo potrebuješ darované vajka?

vika34
20. júl 2009

ahojte,Vikuša sa mi už vrátila strašne zamilovaná a už druhý deň smúti a chystám sa prať 😀 ,ked som povedala,že nech vytriedi čo mám vyprať ,tak sa moc neunúvala,že úplne všetko,tak toho mám dosť ,ale asi si zase počkánm na víkend

mimka29
20. júl 2009

Ahoj vika tak vy prežívate prvú lásku 😀 Môj úplne prvý frajer ešte na 1. stupni základnej školy sa volal Juraj a môj manžel je tiež Juraj (ale nie ten istý 😀 ) tak mi to meno nejak je súdené. Letné lásky a ešte v takom veku to je krásne 🙂

lulu107
20. júl 2009

nelynka - čitala som o darcovstve a bolo tam písane, že sú rovnaké podmienky na darované vajíčka a spermie a pri spermijkach bolo, že musí mať vysokú školu alebo začiatok štúdia
mimka29 - chcem podarovať vajíčka, klop klop na drevo mám ich dosť pri stimulácii a keď sa mi nepodarí KET, tak pôjdem na 2 IVF a pri ňom by som sa chcela podeliť o vajíčka, zistila som od mahulieny, že v GF sa už dajú darovať od januára tohto roku. Ale ďakujem za ifo. Ja mám drobčekov z darcovských spermií ale nepýtala som sa na školu, vôbec ma to nezaujímalo. Dôležité je že ich mám🙂

mimka29
20. júl 2009

lulu tak to je od teba šlachetné a koľko vajok mávaš pri IVF-ku? Ani ja som sa nepýtala, že akú ma ukončenú školu, to mi povedali sami od seba. Mňa skôr zaujímala výška, farba vlasov, farba očí.

lulu107
20. júl 2009

mimka - pri 1 IVF som mala 20 vajíčok, ale hovorí sa že na druhý krát býva ešte viac. Rozmýšľala som nad tým už dávno, vlastne hneď keď som prišla do GF, ale vtedy to ešte nerobili. My s drahým sme vyplňali taký formulár pred príjmom darovaných spermií, tam som opísala manžela jeho výšku, váhu, farbu oči, už ani neviem čo tam bolo a podľa toho mi vybrali darcu. Ani si už na to nespomeniem, že sú darované, ani môj drahý to tak neberie. Budeme šťastný, ak nám náhodou teraz výjde KET, pri 1 IVF sme nemali šťastie, tehotná som síce zostala, ale pre chorobu som potratila, prišli sme drobčeka☹

mimka29
20. júl 2009

Jaj tak to mi je ľúto 😢 Mne sa pri stimulke iba raz urobilo jedno jediné vajíčko, inak mám vždy iba prázdne foliky, tak preto sme odkázaní na darkyňu, ale tiež to neberiem vôbec tragicky, to malé bude nás oboch a basta.

Dobrú nocku 🙂

lulu107
20. júl 2009

mimka - ty sa chystáš na IVF alebo na KET alebo si už bola?

sue
20. júl 2009

Lulu, VŠ nie je podmienkou 😀 trošku som sa pobavila 😀 ...navyše v dnešnej dobe VŠ nie je zárukou nejakého intelektu... dnes už má VŠ naozaj kdekto a úroveň je biednaaaaa 😝

lulu107
20. júl 2009

sue - ďakujem, pretože už som bola z toho sklamaná, ale už som 😵

nelynka
20. júl 2009

lulu naozaj VS nie je podmienkov a ani na spermie to nie je podmienkov, ale samozrejme tiez nemoze darovat sperma kdokolvek..iste by neprijali trebars od cigosa 😀 😀
ale nemusis sa bat 😉

mimka29
21. júl 2009

Dobré ránko zlatíčka,
lulu ja čakám na mrchu a ideme na KET. V Brne máme zmrazených dvoch drobcov, tak nech tá mrcha už príde, lebo sa na nich strašne tešíme.
sue a ty ako pokračuješ, nejak sa nám strácaš ☹

bobjan
21. júl 2009

Ahojte🙂

Sue, aj ja mám taký názor ako ty...

mimka29
21. júl 2009

didlinka bola dnes na genetike kvôli darcovstvu, tak nás posúvam na 1. stranu, aby nás toľko nemusela hľadať, keď bude chcieť podať info.

lulu107
21. júl 2009

mimka - ja tiež idem na KET, je to moje prvé KET. Aké budeš užívať lieky od prvého dňa mršky? ja beriem estrofem
Ďakujem vám za info. som rada, že VŠ nepotrebujem, ak mi náhodou výjde KET, tak aj tak nebudem odradená od darcovstva, pôjdem hneď ako to bude možné po pôrode, chcem spraviť pre svoj vnútorný pocit🙂
genetické vyšetrenie mám spravené aj zrážanlivosť krvi, tak neviem, či bude ešte niečo potrebné. Ak pôjdem na 2 IVF, tak ma to bude o to viac hnať dopredu, že to nerobím len kvôli sebe🙂

mimka29
21. júl 2009

lulu ja budem brať od prvého dňa mrchy náplaste Estrohexal a tablety - estrofem, prednyson a anopyrin. No a potom 3 dni pred KET-om utrogestan. Lieky mám doma nachystané, tak by už mohla madam (mrcha) aj doraziť. Ty máš kedy dostať?

vika34
21. júl 2009

ahojte,jak ste sa dnes rozbehli?
Vika je u sestry,muž ešte v robote,ja idem za chviľu na posedenie so spolužiačkami zo ZS,
Vika je stále na pokeci/bonzovala mi babka/a včera spala plných 15 hodín,je nejaká divná 😕

lulu107
21. júl 2009

vika - tvoja Vika doháňala spánok, pokec je dobrý žrač času
mimka - ja už 8 dc beriem estrofem v pondelok idem na UTZ, v protokole mám písané že mám prísť na kontrolu od 10dc do 14dc, tak som sa rozhodla pre 14dc v pondelok v piatok je 11 a to by bolo skoro.
A anopyrin je na čo dobrý?

vika34
21. júl 2009

ahoj,myslím,na riedenie krvi

lulu107
21. júl 2009

už si spomínam, čítala som niekde na nete o anopyrine a ten sa môže užívať aj počas tehu, že?

vika34
21. júl 2009

myslím,že to dávajú,ale ja som to nebrala ,tak neviem

mimka29
21. júl 2009

Ahoj vika 😉

lulu nechceš ísť na kontrolu radšej v piatok? Je to iba 11 deň, ale oni už uvidia či ti rastie sliznica ako má a ak nie tak ti zvýšia dávky? Ja mám ísť na kontrolu už 10-11 deň, presne pre to ako som písala. To je len taká rada 🙂
Ale to záleží od teba a ako ti rástla sliznica predtým? Lebo mne nechcela potvorka narásť ☹

lulu107
21. júl 2009

mimka - asi dám na teba a pôjdem v piatok. Priznám sa že keď som išla na IVF som ani nevedela, že mi merajú rast maternice, som strašná, že?

nelynka
21. júl 2009

ahojte
ja som brala anopyrin po KETe, je na riedenie krvi alebo nieco take, a na prekrvovanie maternice aby sa vajko lepsie zachytilo 🙂
aspon mne to tak bolo vysvetlene ak si este dobre pametam...

lulu radsej chod v piatok, je to lepsie...oni to uz uvidia ako mimka pise, popripade ti povedia aby si este prisla ked tak.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre