Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

jada1
30. jún 2011

@gammaray ahoj stratená, dlho si tu nebola 🙂 , pozdravujem tvoje dve zlatíčka, vystískaj ich za mňa 🙂 .
@nali1 snažím sa, snažím. Nejaká som teraz prieberčivá, ale to nie ja, to tá moja chobotnička 😀

gammaray
30. jún 2011

@nali1 tak tě ještě pobavím....měla jsem v práci kolegyni,cose na běžné gyn.prohlídce dozvěděla,že je v 6 měsíci.byla silnější postavy,děti mít nemohla,menstruovala.když se jí hýbalo břicho,myslela si,že má rakovinu.je to už dlouho,ta její" rakovina" má dnes 18 let 😀 😀 stejně to furt nechápu.

nali1
30. jún 2011

@gammaray jejda! Rakovinu nebrat, ikdyz takova není zas az tak špatná. To spis beru chobotnicku jako ma
@jada1 a. To klidně i vybiravou. 😀

denda1301
30. jún 2011

@wodanka bude neboj moj mm ma to iste( ked sme teraz boli v crm tak dr.len kyvol nad nami,ze normalnou cestou tydy cesta nevede,ze sme obaja na prd...) hlavne nech si da genetiku urobit ta je dolezita ked ma toto

denda1301
30. jún 2011

@gammaray zdravim...no tesim sa co by som klamala,ale radsej by som bola doma a riesila to co ty...opatruj sa

gammaray
30. jún 2011

@denda1301 tak já zrovna dnes neřeším vůbec nic....dnes mám 40 tak pijeme 😀 😀 ty se taky opatruj,pa

jada1
30. jún 2011

@gammaray jééééj, tak všetko najlepšie k tým 20-inám 😀

diadiana
autor
30. jún 2011

@wodanka co sa tyka spermiogramu, tak moj mm ma astenoteratozoospermiu, takze to co tvoj bez oligo, co je vlastne len mensie mnozstvo,ale tiez som sa triasla ci to bude dobre a ci to bude stacit ale keby nie tak navrhnu komplet darcovske embrya ako pise jada. ja som to riesila tak, ze mm isiel na spermiogram v predstihu aby sme videli aky ma spermiogram a dali sa spermie mrazit, aby som pripadne este mala cas riesit keby boli spermie fakt nepouzitelne. Alebo to co pise @nali1 - PISCI je tiez urcite dobra metoda.

misha83
30. jún 2011

@wodanka Nám se povedlo napoprvé s darovanými, ale bohužel jsme o prcky přišli. Stálo nás to 50 tis., ale mám to ještě s příspěvkem pojišťovny.

marca22
30. jún 2011

Také nám to vypočítali na 50 000 i s pojišťovnou,akorát se navíc platí ještě 7 000 za ICSI za 1- 10 oocytů,tak to asi dáme,aby byla jistota že se oplodní,pokud bude více vajíček,necháme už ty ostatní na spermíkách ať se snaží 😉

denda1301
30. jún 2011

@gammaray vsetko naj naj naj nech sa ti splnia tvoje sny 🙂 myslim si,ze pomalicky sa zacinaju.Ja tiez popijam zapijam odchod z prace od zajtra som nezamestnana 😀 😀 po 20 odpracovanych rokoch si aj zasluzim trosku nic nerobenia no nie? 🤐

nali1
30. jún 2011

@gammaray
@denda1301 tak holky, obe to dobre zapijte VŠE jen to nejlepší. 😀

gammaray
30. jún 2011

@denda1301 děkuji za přání,otevřela jsem dvacet let staré archivní víno,které jsem dostala na dvacetiny od muže.jinak,já jsem dnes poštou obdržela taky výpověd z práce(3.7.mi končí mateřská)tak budem doa s mužem oba...

gammaray
30. jún 2011

@jada1 taky,děkuji za přání,drž se....

gammaray
30. jún 2011

@nali1 díky,díky a taky,drž se...

nali1
30. jún 2011

@gammaray s tou práci me to mrzí, ale aspoň si užíváte Vašich Broučků. Musí byt nadherni v tomto veku. Taky se drž. Ty jsi někde ze sev. Moravy?Nevím, jestli se nepletu. ..

wodanka
30. jún 2011

@jada1 morfologiu mame blbu, myslim, ze naposledy bola nulova...ale pri IVF nam vzdy povedali, ze sa nieco da vybrat, preto sme oplodnovali manzelovymi a raz sme isli polovicu manzelovymi a polovicu darcovskymi

@gammaray toho sa trosku obavam, ovela radsej by som bola keby su tie embryjka aspon z polovice nase

@nali1 urcite pozitivne myslenie vela spravi, i ked niekedy je to velmi tazke. O metode PICSI som este vobec nepocula. Mrknem si to na nete. Dakujem za tip 🙂

@denda1301 genetiku mame spravenu obaja, a tam je vsetko v poriadku, nic nam tam nezistili

@diadiana dodala si mi optimizmu, ze aj s takym spermiogramom je to mozne 🙂 ako som pisala, radsej by som bola keby nemusime ist do darcovstva embryi

vsetkym Vam dakujem, dodavate mi nadej, ze sa raz konecne dockame vytuzeneho drobca 🙂

wodanka
30. jún 2011

@misha83 to mi je luto, ze to nevyslo ☹ budem drzat palce, aby Vam dalsi pokus vysiel.. my uz nemame moznost preplatenie z poistovne, uz sme si vycerpali tri pokusy IVF

gammaray
30. jún 2011

@nali1 no mě to s tou prací ani tak moc nemrzí.stejně jsem chtěla být doma do těch asi čtyř let,když jsem na ně tak dlouho čekala.zkusím jít do práce za rok,uvidíme jak to půjde,ráno školka-odpoledne manžel.ted by je sám celý den nedal ani náhodou,jak jsou živí,to by odpadl 😀 😀 jo jo,jsem ze sev.moravy,pa

@wodanka no já jsem o té metodě taky neslyšela a doktoři mi ji ani nenabídli.je to u mě už ale tři roky,takže se v té době možná ani nedělala.tak mám celá embrya a neva....ty se neboj,oni manželovi určitě nějaké borce vyberou 😀

misha83
30. jún 2011

@marca22 Tak my těch 50 tis. měli i s ICSI.
@gammaray Je mi líto, že jsi dostala výpověď, to bylo nečekané?
@wodanka My máme taky celkem mizerný spermiogram, všechny hodnoty v červených číslech a podařilo se, takže oni tam určitě něco najdou 🙂 .

gammaray
30. jún 2011

@misha83 zdravím holka.bylo to spíš čekané,snižování stavu zaměstnanců z důvodu rekonstrukce-zmenšování velikosti prodejny.ale mě to tedka fakt neva,uvidím co bude za rok,něco určitě budu pak hledat nebo bych doma s mužem asi taky zblbla 😀 😀

holky a hezké prázdniny 😀 😀

maarina
30. jún 2011

ahoj holky,,, vy co mate spatny spermiogram ☹ chci se zeptat jestli vam nabidli nebo uz nekdo ma za sebou ivf s metodou IMSI?? a pokud ano tak jestli se IMSI muze zkombinovat s metodou PICSI.. nam to prave v caru nabidli a rada bych vyuzila oboji.. mam strach aby se nam kvuli spatnemu spermiogramu podarilo vubec neco oplodnit a neprisli jsme zbytecne o hrazeny cyklus pojistovnou ... moc dekuji za odpovedi

nali1
1. júl 2011

@wodanka je to metoda, kterou vyberou zralé spermie. Ony ty nejrychlejší údajně nemusí byt taky ty nejlepší. Takže do misky daji nejaký gel a ty spermie to přitáhne. Tak mi to laicky vysvětlovala sestřička v caru.
@gammaray taky si užívejte prázdnin a slunicka. A ja jsem taky ze sev. mor.
@diadiana jo,jo doufám, ze Pisci zabere.

nali1
1. júl 2011

@maarina to teda fakt netuším, ale myslím si, ze by to mělo jít. Fak nevím. A co Ti na to říkali v Caru?Nebo si to s nima ještě neresila?

maarina
1. júl 2011

@nali1 no me nabidli IMSI a me to tam v tu chvili nenapadlo se jeste zeptat na PICSI..ale jdu tam v pondeli tak se zeptam,,chci pro to udelat vsechno... no vycetla jsem na mk, ze bych asi neprisla o hrazeny pokus pokud by vubec k transferu nedoslo ale stimulace by prisla vnivec, leky za ni a dasi cekani ☹ ...tak to vypatram a uvidime co dal 🙂

nali1
1. júl 2011

@maarina tak to pozjistuj. Vlastně dokud budeš stimulovat, tak si vždycky můžeš něco i přidat. Si myslím. Ja vlastně taky doplnila Pisci az pak a nikomu to nevadilo. Pokud tyto metody jdou sloučit, tak to určitě není marne. Přeju hodne štěstí. A opravdu pokud nedobře ET o pokus nepřijede.

maarina
1. júl 2011

@nali1 🙂 dekuju ti 🙂 mej se fajn 🙂

denda1301
1. júl 2011

@wodanka tak potom je to na dobrej ceste musime len tomu verit

gammaray
3. júl 2011

@beruska64 zdravím....ještě jste s malou vcelku ? 😵 😵 máš to myslím za pár,jestli se nepletu.hodně štěstíííí 😵

beruska64
3. júl 2011

@gammaray Ahojky, jo jo ešte sme kinder surprise 😀 Ale je uz docela nizko, strasne mi tlači na močovy mechur a ked chodim, tak ma tam dole pobolieva. Tak to už možno tak dlho trvať nebude. ....alebo to je iba moj pocit a nakoniec budem prenášať 😀
Gratulujem oslavencom k narodeninám!!! Hlavne vela zdravia a vždy usmev na tvaričkach 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre