Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rebo
18. máj 2010

maja 3.s darkyňa mala 5 vajíčok, z toho sa oplodnili len 3 a 2 sa vyvinuli na 8 buňkové a jedno že vraj len na 2 bunky. Ale či je to tak, tak to vedia len oni.

maja3.s
18. máj 2010

Aha....takže pět...ale i tak...to je fakt síla.To jsem si fakt myslela, že to probíhá trošku jinak. Jediné co mě napadá...na Obilňáku mají buďto dárkyně "zvenku",které stimulují přimo pro tebe a pak holky, které jsou normálně v programu IVF a mají prostě jenom moc svych vajíček...tak jestli to není ten druhý příklad a prostě ti dá jen část těch vajíček. Ale to je jen momentální nápad, ale je možné,že to tak funguje, protože si vzpomínám, že když jsem tam byla poprvé, tak Ventruba mi říkal, že kdybych měla vajíček hodně, můžu darovat a tím pádem se mi vrátí náklady... 😒

lenka20
18. máj 2010

ahojte baby, zas vam sem vpadam, co sa tyka darcovskych vajicok, kazde CAR ma iny system, niekde daju prijemkyni aj nadbytocne vajicka od bab, ktore stimulovali, niekde sa vajicka od jednej darkyne delia medzi viacero prijemkyn a niekde ma kazda prijemkyna svoju darkynu a kolko vajok sa urodi, tolko dostane... v reprofite je postup celkom iny ako na obilnaku podla toho co ste pisali (pravdupovediac keby takto so mnou jednali tak odidem odtial okamzite, ved clovek uz ma skusenosti z stimuliek a vie ako to ma vyzerat cely ten postup..) v Reprofite vam dopredu daju termin OPU darkyne, na tento termin sa naplanuje aj stimulka darkyni aj cyklus prijemkyne, napr. ja som teraz vyse mesiaca uzivala ATK aby sa mi zladil cyklus tak, aby v case ET som uz mala pekne sliznicu pripravenu, 10.DC pojdem na sono sliznice, potom znova to pozru pred ET, medzitym budem uzivat estrofem, utrogestan... naposledy mala moja darkyna 8 vajicok, z toho nam zostali po 5-dnovej PK 2 embrijka 1-kovej kvality... nebolo to sice nic moc, ale to su veci, ktore nedokaze nikto ovplyvnit, ale urcite keby som mala pocit, ze to nie je s kostolnym poriadkom, alebo ze ma neinformuju, tak by som z takeho caru zdupkala...
myslim, ze za tie darcovske cykly si platime dost penazi na to, aby sme mali aspon pocit, ze je vsetko tak ako ma byt a nie ze so mnou bude jednat len sestricka...

rebo
18. máj 2010

lenka20 a môžeš mi napísať koľko vás to vyjde v Reprofite, aby som si to mohla porovnať? Lebo mám taký dojem, že to tentokrát nevyšlo. Nejako to tak cítim. A keby som sa rozhodla ešte pre Reprofit, hoci moja polovička je totálne napálená na takýto prístup.

bakosko
18. máj 2010

gabikri ako si dopadla
rebo aj ja so bola v Reprofite mne sa to tam vydelo
dneska som bola na kontrolke a mame už srdiečko

carlin
18. máj 2010

Bakosko : Krasna zprava, gratuluji !!

rebo
18. máj 2010

bakosko a koľko ťa to tam vyšlo? Gratulujem ku srdiečku.

mircalla
18. máj 2010

bakosko....no si sa ani nepochvalila....gratulujem. do reprofitackej temy nezavitas? 🙂

lenka20
18. máj 2010

rebo - ak by to nahodou nevyslo - ale dufam, ze ano 😉 - tak skuste zmenit CAR, v Repraku sa manzelom paci, aj tomu mojmu, aj vsetkym co tam boli... je to tam celkom ine.. darcovske ma vysli cca 3500eur so vsetkym, aj liekmi-toho roku v januari, neviem ako to bude teraz, ked euro dost kleslo, tak asi to vyjde viac.. myslim, ze na stranke maju aj cenu k darcovskym.. skus kuknut..
bakosko gratulacia velka k srdiecku 😵 😵 😵

bakosko
18. máj 2010

ja nemam darkinu

gabikri
18. máj 2010

Holky tak potvrzeno......................krev negativní 😔 Jsem z toho úplně v ................. 😖

Jdu psát do Reprofitu.

maja3.s
18. máj 2010

Lenka20...dík za podrobnější info....je fakt, že v Reprofitu je přístup perfektní, teda nemám zas tak moc s čím srovnávat, předtím jsem byla jen na Obilňáku (tam jsem měla 1xIUI,1x minimálku a 1x IVF) no a pak jsem zdrhla,protože informace fakt děs....holky a to můžu mít svou dárkyni? To jsem taky netušila,ale asi mě toho překvapí ještě víc 😖 ...jak jste ji sehnaly?

mircalla
18. máj 2010

ja som nic nezhanala, dali mi v reprofite termin punkcie (o 9 mesiacov) a bolo. len som uviedla do dotaznika charakteristiky. jedna kocka teraz cakala len 4 mesiace

maja3.s
18. máj 2010

Tak 9 měsíců...to je pecka...je to děsně dlouho, ale asi se nedá nic dělat ☹

mircalla
18. máj 2010

tak vzhladom ze na slovensku sa caka niekolko rokov sa mi to dlho nezda

gabikri
18. máj 2010

Holky já psala do Reprofitu a napsali mi, že maximálně do 6ti měsíců 😉

maja : já měla svou dárkyni, ale jen z toho důvodu, že u nás v CARu je málo dárkyň, neboť tam je nízká odměna, tak s ečeká na dárkyni třeba dva roky. No a když někoho přivedeš, tak jdeš na řadu hned. Ale její vajíčka Ti nedají, to je protizákonné.......musí to být anonymní a ty oní ani ona o Tobě neví nic 😉

maja3.s
18. máj 2010

mircalla...tak to jo, nevěděla jsem, jak to chodí na slovensku...

gabikiri....aha, tak to jo. Já myslela, že si ji přivedeš a je tvoje...no přišlo mi to divné 😅
Tak šest měsíců se dá...půl roku uteče jako voda 😉

rebo
18. máj 2010

mircalla, aj teba sa spýtam, že koľko ťa to vyšlo?

lenka20
18. máj 2010

ja som tiez nemala svoju darkynu, to som ju len tak nazvala, ze ,, moja ,, 😀 😀 😀
ale teraz nedavno davali novy termin jednej kocke od nas a caka len 3 mesiace... takze v pohode.. asi ako kedy, ale v R. maju darkyn myslim dost..
gabikri - ach jo... 😒 😒 😒 tak nech sa zase cim skor dostanes na rad a nech to uz klapne...drzim palce

mimka29
18. máj 2010

Ahojte babulky, pekne si tu klábosíte, som ráda, že sa témička rozbieha, teda nie že by som bola rada, že je nás toľko, čo máme rovnaký problém, ale aspoň si navzájom vymeníte skúsenosti.
gabikri to mi je ľúto ☹
bakosko gratulujem k srdiečku 🙂
mirca ahoj, ako sa ti darí tehula? 😉

zdravím aj ostatné

brita
18. máj 2010

Rebo - ta kocka, o ktorej ti Lenka20 pisala, som ja. 😉 Lenka 20 je moj anjelik strazny, sme uz stare "harcovnicky". 😀
Je to tak, my sme boli V RF na konci aprila a ET mame naplanovany na 7.az 9.8. Bude to stat 3900 EUR, vo vasich CZK to stoji 93 000, este sa plati za lieky, mne to vyjde asi na 150 EUR a dali sme si zamrazit spermijky, co stoji 50 EUR.

bakosko
18. máj 2010

gabikri je mi to luto ☹ nevzdavaj to ras to klapne
mimka29 dakujm

carlin
18. máj 2010

Gabikri : Bud smutna jenom chvili, nic tim nespravis. Hlavu vzhuru do dalsiho pokusu. Vetsinou se to kazdemu jednou povede, zalezi vlastne asi jen na tom, kolik nervu a penez je kazdy ochoten ci schopen investovat. Ja uz si taky zacinam myslet, ze se nam to nepovedlo... Rozhodli jsme se, ze zkusime dalsi pokus, uz bohuzel jako samoplatci. Nejvic mi na tom vadi ta psychicka stranka veci - strida se neustale obrovska nadeje s propastnym zklamanim. A to nekonecne cekani - kolik bude oocytu, jak bude vysoka sliznice, kolik vajicek, kolik se pak oplodni, kolik prezije kultivaci, nejsilenejsi je pak cekani na vysledek ET, pokud je pozitivni, tak neni vyhrano, cekame, jestli bude srdicko....Psychicky tlak je obrovsky, kazda z nas by mela nafasovat jednoho psychologa zdarma.
Zdravim vsechny, tehotnym blahopreji ( a zavidim, ale v dobrem) a nam ostatnim hodne sily do dalsich pokusu.

brita
18. máj 2010

Carlin - pekne si to napisala. Ten psychicky tlak je obrovsky, plus este dostavame zabrat od nasho okolia, ktore nas neustale bombarduje otazkami: A preco este nemate deti? Jeeej, no preco asi, ze? 😠 A potom ten strasny pocit, ked vsetky kolegyne a kamaratky tehotneju ako huby po dazdi a cakaju uz druhe, dokonca tretie a my sa citime ako chudery - teda ja sa tak vzdy citim a najradsej by som vybehla niekde do hor a tak krmila srnky a lisky a nevidela absolutne nikoho a mala svaty pokoj.
Ale bojujeme, vsetky co sme tu na konickovi a to je dobre 😉

gabikri
18. máj 2010

carlin : hezky jsi to napsala..........se vším souhlasím...a ještě bych přidala že po všech těch pokusech se moje kdysi super figura změnila na žok sádla..........tak nejenom že se jak zoufalka cítím, ale i tak vypadám!! 😖 😖 😖

brita : okolí To to dá pěkně sežrat..........já od té doby, co jsem v péči CARu taky vyhledávám samotu..........nejlépe je mi na chaloupce na samotě u lesa. Běhají tam jen srnky v lese a ty se mě aspoň debilně neptají : Tak co??? Pořád nic??? A jak to???? Zkus na to nemyslet!!! To jedna moje kamarádka otěhotněla........................bla bla bla........každá jsme už takovou zaručenou radu určitě slyšela 😝

carlin
18. máj 2010

A kdyz si pak prectu, jako dneska, ze nejaka silena zenska odlozi novorozene v igelitce do krovi ...

maja3.s
18. máj 2010

Holky...fakt jste to napsaly tak, jako by jste mně z duše mluvily. Já jakmile slyším radu "nemysli na to"tak bych vraždila 😠 n Těm zasvědcenějším říkám: a jak to mám asi udělat?Několikrát za cyklus jedu sto kilometrů na kontrolu, píchám si injekce, pak mě uspí a píchají mě do vaječníků, potom každý den volám, jak se embryjka vyvíjí, nemluvím o bolesti .....tak kdy na to nemám myslet!!!Člověk to má v hlavě pořád. A taky je pro mě nejhorší, že všechny kamarádky okolo těhotní a největší rána pro mě byla, když otěhotněla švagrová...moc jim to přeju, ale znáte to ☹ Už k nim ani moc nejezdím, protože jsem z toho pak tři dny mimo, brečím...no děs...asi jsem zralá na chocholouška.......

brita
18. máj 2010

Maja 3.s : Mas pravdu, to ako keby si pisala o mne a asi o mnohych inych snazilkach. Ja si myslim, ze praveze treba na to mysliet a nie ingnorovat to. Ved my nemame cas, my nie sme chlapi, ktori mozu mat deti aj ked maju 70 rokov. My cas nemame, bohuzial, ale je to tak. Ale komu to budeme vysvetlovat? 😔 Tak ako pise Gabikri, aj ja vyhladavam samotu. Je mi tak lepsie. Ked potrebujem pokecat, pridem sem na konika a tu si vzdy nejako pomozeme a poradime. A to je super. Vdaka, ze existuje konik a tieto fantasticke kocky, co tu chodia. 🙂

mimka29
18. máj 2010

Baby je to tak ako píšete, že ide v tých centrách hlavne o biznis. Je to hnusné, ale je tak. Keby si aspoň robili robotu poriadne, ale také niečo ako neskontrolovať sliznicu pred transferom, by sa nemalo ani stať. A mne ešte v tých centrách vadilo, že najprv na prvých pohovoroch, keď platíte, tak nasľubujú hory-doly a potom nesplnia ani polku z toho. Mne napríklad sľubovali, že majú pre mňa odskúšanú darkyňu, ktorá mala okolo 20 vajíčok a že všetky pôjdu mne (veď som si za ňu aj patrične zaplatila) A nakoniec mala darkyňa len 7 vajíčok, z toho 4 sa oplodnili (a to sme si platili icsi a tvrdili, že pri nich sa oplodní 90% vajíčok) a iba 2 prežili PK, tak kde sú tie ich reči. Hlavne, že predtým sľubovali, že keď stimulka u darkyne nebude vyzerať dobre, tak to stopnú a nájdu bezplatne druhú a že bude aspoň 15 vajok a tak. A ešte ma mali oni stále informovať ako sa darkyni darí, ale kdeže, ja som im stále vyvolávala a aj tak mi nechceli nič povedať. U nás ešte ani nevyšiel transfer z čerstvých embryjok, lebo mi zle nastavili lieky a niečo sa tam ešte dokašlalo, takže sme mali až KET, za ktorý sme si samozrejme ešte aj doplácali aj keď to nebola naša chyba, že nebol transfer z čerstvých. A každá z nás vie, že z čerstvých je väčšia pravdepodobnosť ako zo zmrazených.
Takže baby aj ja som mala smolu a tiež neznášam reči, že nemyslieť na to a podobné hovadiny. Lebo ja som na to myslela stále a po každom mlovaní som si povedala, že teraz by to mohlo vyjsť (aj keď lekári povedali, že prirodzene nehrozí) a určite som si to poveda aj vtedy, keď sme malú splodili.

carlin
18. máj 2010

Naprosto me stve, ze nemame jakoukoliv kontrolu, jestli bylo vse udelano spravne. To vi jenom v CAR, jak postupovali. A my jenom platime a pak brecime. Tedy pokud to nevyjde, coz je na muj vkus docela casto.

Mne by docela vyhovovalo, jak to maji v USA
http://www.advancedfertility.com/ivfpriceeggdon...

Nabidka 100 % vraceni penez ( krome uhrady darkyni ), pokud po 4 pokusech nemate klinicke tehotenstvi ( bijici srdicko ). Jasne, ze je to hromada penez, ale tam je vse mnohem drazsi, nez u nas. U nas by celkova cena byla mnohem nizsi. A to by se pak v jednotlivych Carech jinak snazili, kdyby vedeli, ze budou VRACET penize.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre