Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

carlik
6. sep 2011

@11112 taky chodím ke Štěpánovi a teď i v OL. Já teda až tak hubená nejsem, takže nic takovýho mi neříkal (přibrala jsem zatím 3 kg a mám celkem 60). A já právě měla taky strach, že když dáme1, že se nechytne a tolik peněz v pr... a šetřit na další ☹ A proč by sis nedovedla představit dvojčátka? A už máš daný termín OPU dárkyně? Myslím, že jsi tu před tím musela odmítnout, že Ti nevyhovoval termín, že to bylo moc rychlý, viď?

riki22
6. sep 2011

@petrakalcik díky moc. To je docela dost peněz, počítala jsem tak do 15 tisíc. My jsme ICSI při IVF neměli, máme dárce a vajíčka se vždycky oplodnily a i při prodloužené kultivaci byly pěkná embrya, ale nechytly se. Myslela jsem, že nativ dělají bez stimulace nebo s Clostilbegytem. To by mi lepší vyhovovalo, měla jsem po něm stejně folikulů jako při IVF. Ještě se s doktorem domluvím na hematologii a imunologii, pak 3. IVF a pak asi ten nativ.

11112
6. sep 2011

@carlik Máš pravdu s tím termínem,musela jsem to odložit,ale k vůli dovolené jak to víš? 🙂 Vážím 49 kg a měřím 162 a tak říkal,že jsem moc hubená tak by to mohlo být pro tělo větší zátěž,ale to bych zvládla spíš máme malej byt a tak nevím jak by jsme se naskládaly.Mám jednoho syna už má 18 a hrozně malej pokojíček.V dnešní době je všechno tak drahý,ale asi zvítězí dvě at toho pak nelituju. 😉 Termín opu dárkyně 27.9 🙂 Těším se jak malá holka.Jaký jsi měla pocit ty? 🙂

jada1
6. sep 2011

@11112 ahojky, s jedným embryjkom je to dosť risk. Je to na zváženie. My sme tiež vkladali dve, dokonca hatchujúce blastocysty a uchytila sa len jedna.

11112
6. sep 2011

@jada1 Ahoj děkuju taky za názor a myslím,že opravdu vložíme raději 2 embryjka jen mám strach,aby se udržely,ale to je asi risk a bez toho to nejde.Tobě se uchytila jen jedna a čekáš tedy miminko?

jada1
6. sep 2011

@11112 áno, uchytilo sa jedno. Čakáme miminko, teraz sme začali 19tt 😵 . My tu máme aj súkromnú diskusiu Darované vajíčka, nechceš medzi nás? Si ťa pamätám, pred časom sme si písali IP.

11112
6. sep 2011

@jada1 To moc gratuluji 🙂 Ráda se k Vám přidám pokud to nevadí a můžu.Jak se mám přihlásit nebo mám někoho kontaktovat? 😨

jada1
6. sep 2011

@11112 máš to v IP 😉

carlik
6. sep 2011

@11112 no s tím termínem jsi to už na nějaké diskuzi psala a tak si to pamatuju 🙂 No a už tě pozvala jada do naší soukromé dis. No a velikostně jsme skoro na tom stejně, já před "léčením" byla taky štíhlá 🙂 Tak ještě 3 týdny a budeš držet paluchy embryjkům, a určo ty 2 doporučujeme 😉 A pocit to je krásnej, vůbec jsem neřešila, jestli to mimčo je od dárkyně...prostě je moje a basta!

petrakalcik
6. sep 2011

@11112 Sice nejsem ve stejne situaci (zatim), ale jak pisou holky, jdi do 2 embryek. Vis, jakou budes mit potom radost, kdyz to vyjde! Ja nez jsem sla na 1.IVF, tak jsem porad resila, jak bych zvladla dvojcata (jsem totiz celkem mala) a po mych peripetiich jsem se naucila, jak je zbytecne resit to dopredu. Ted bych dvojcata okamzite brala, at by to stalo cokoli. Nejak by se to poresilo, i kdyz je dneska vsechno hodne drahy.
Takze drzim palce s rozhodnutim!

11112
7. sep 2011

@petrakalcik děkuju moc za podporu,myslím že vnitřně jsem už rozhodnutá 🙂Vložím si dvě embryjka 🙂 🙂

evulatko
7. sep 2011

ahojky @11112, prosim Te, jake jsou ted v Reprofitu cekaci doby na darovana vajicka? Asi me to taky ceka...

11112
7. sep 2011

@evulatko Ahoj já jsem čekala tři měsíce,byla jsem překvapená,že je to docela brzy. 😉

evulatko
7. sep 2011

@11112 , to je tedy vazne rychlost🙂 No ja jsem se s tim cizim vajickem jeste uplne nesrovnala, budu muset na sobe jeste trochu zapracovat🙂

11112
7. sep 2011

@evulatko Máš pravdu je to rychle,když mě tenhle ortel řekl pan doktor,nechtěla jsem,ale pěkně jsem v ordinaci zabrečela 😒

kacorek
8. sep 2011

Ahoj holky 🙂 , jestli vám to nevadí, moc ráda bych se k vám přidala. Jsem z Prahy, je mi 36 let a o mimi se snažíme cca 2 roky. Zkrátka přes různá vyšetření, na které jsem byla poslána svou gynekoložkou do jednoho pražského CARu, se zjistilo, že mám 😒 neprůchozí vejcovody a špatnou ☹ hormonální hladinu. FSH - 21, a AMH 0,01. Ale i přesto jsem na doporučení a po určitém přístupu začala jezdit do Reprofitu k dr. Macháčovi. No nebe a dudy, když srovnám pražský CAR a Reprofit. Macháč 😉 je suprový a má opravdu snahu pomoct jak jen to jde. Prostě dr. na svém místě. Ale bohužel po pár vyšetřeních mi dr. sdělil, že se blížím k 😨 přechodu a mám předčasně ☹ vyhaslé vaječníky, proto otěhotnět se svýmy vajíčky by byl problém. Úspěšnost by byla 1% a to se rovná zázraku. I když i ty se dějí.... Takže jen s darovanýma. Manželín je v pořádku, tak nám nic jiného nezbývá a rozhodli jsme se to zkusit touto cestou. Dneska budem vyplňovat dotazník, co mi poslal emailem. Tak bych se vás chtěla poptat, jaké máte s dar. vajíčkama zkušenosti a co by jste mi poradily. 🙂 Moc předem děkuju a všem snažilkám přeju štěstíčko k vytouženému mimískovi.

evulatko
8. sep 2011

ahojky @kacorek, tady uz to moc nezije a je zalozena soukroma diskuse ohledne darovanych vajicek, napis jada1 a ona Te prida🙂 Jinak jsme na tom podobne, mne je taky 36, jsem z Prahy a jezdim do Reprofitu a mozna me to ceka taky🙂

kacorek
8. sep 2011

Ahoj, promiň, jsem tu nově. Kam že to mám 😅 napsat? Do téhle kolonky, kde teďka píšu? A odkud jsi Ty? Já bydlím na Lukách..... 🙂

evulatko
8. sep 2011

@jada1, pridala bys prosim kacorek do te soukrome diskuse ohledne DV?

evulatko
8. sep 2011

@kacorek, ja jsem pres cele mesto, z Troji🙂 Jada Te urco prida a pak Ti napise odkaz do interni posty (tu mas uplne nahore stranky, kdyz Ti tam nejaka zprava prijde, objevi se Ti to tam cervene🙂

majka43
8. sep 2011

Ahoj holky, rozhodla jsem se, že vám napíšu svojí zkušenost. Mám za sebou 1IVF s vlastními vajíčky, dvě IVF s darovanými oocyty a 4 kety s darovanými embryy. Teprve teď mě poslali na imunologii do Prahy a tam mi zjistili, že se mi dělají v placentě sraženiny a že se embrya mohly chytit tak na čtyři až deset dní a pak odešly, protože neměly výživu. Je fakt, že jsem někdy měla pozitivní testy a pak z toho nic nebylo.

jada1
8. sep 2011

@evulatko dala som jej to do IP 😉

jada1
8. sep 2011

@majka43 a pichala si aj nejaké injekcie proti zrážanlivosti? Dáva sa na to napr. Fraxiparín.

evulatko
8. sep 2011

@jada1, dekuji🙂

majka43
8. sep 2011

@jada1 Nepíchala, protože jsem nevěděla o těch sraženinách, ale teď budu. Už je mám doma. Ještě čekám na výsledky z hematologie a pak půjdu na KET s darovanými embryy.

jada1
9. sep 2011

@majka43 tak držím palce, aby to tentokrát už vyšlo 😉

kacorek
9. sep 2011

@evulatko Děkuju Ti, moc hodná... A jaké Ty máš zkušenosti z Reprofitu apod. ?

rebo
9. sep 2011

@majka43 držím silno palce. Tebe vďačím za Jihlavu.

majka43
9. sep 2011

@jada1 Doufám, že už to konečně vyjde.
@rebo Ahoj, dlouho jsem o tobě neslyšela. Snad mě to v Jihlavě už vyjde jako tobě, jinam nejdu. Nevíš co Minka, jestli ještě něco plánuje?

majka43
9. sep 2011

@jada1 Ještě jsem zapoměla, nemám Fraxík, ale Clexane, ale prý je to stejné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre