Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

sarasota
30. jan 2014

@stastenka42 myslime na vas nech sa tlak rychlo upravi a vy mozete ist domkov 😉

stastenka42
30. jan 2014

Dakujem dievcata...tlak sa mi upravuje,beriem dopegyt 3x1 a k tomu magnezium 4x2tbl...a dnes som bola na usnom vysetreni kvoli tomu toceniu hlavy a predstavte si co mi zistili...vraj su v uchu nejake kamienky ktore pomahaju udrzat rovnovahu a tie sa mi zrejme pri tom silnom kasli co som mala vysypali a su mimo svojho miesta...tak mi robili nejake cviky na vratenie a teraz do nedele nesmiem lezat,otacat hlavou,a spat tiež v polosede...tak to uz co je ? Ani som nevedela ze nieco take existuje..

megie4
30. jan 2014

@stastenka42 Držím palečky,ať jseš co nejdříve v pořádku holka 😵

nanenka
30. jan 2014

@stastenka42 No aj mne hrozí tá nemocnica, ja lieky na tlak užívam doma a zatiaľ je tak najviac 140/90, ale zvyšuje sa mi aj bielkovina v moči. Takže uvidíme.

stastenka42
30. jan 2014

@nanenka no ja uvidím zajtra s tou bielkovinou,zbieram moc..ja dufam ze ma zajtra pustia domov...ved lezat a papat lieky mozem aj tam...davaj si pozor,musíme to nejako vydrzat...

nanenka
30. jan 2014

@stastenka42 No veď to, aj mne doktor povedal, že zatiaľ by so mnou v nemocnici nič iné nerobili, takže lieky papám doma a moč na bielkovinu zberám 1x týždenne. Držím aj Tebe palce, aby si bola čím skôr doma.

rokytka11
31. jan 2014

Ahoj holky, tak jsem vás dočetla, já nějak nestíhám. V práci docela fofry, musím začít dělat pořádek ve svých věcech abych to pak v pořádku předala kolegyni a dotoho denodenní agenda. Domů chodím vyšťavená. Dotoho teď refinancujeme hypotéku tak po večerech lítám do banky a ještě nás vytopil soused ze shora tak jsme měli v bytě malíře. No ale jinak jsem v poho, těhotenství úplně super až na ten vyšší tlak ale teď mi doktorka k Dopegytu přidala Vasocardin a ten mi zabral úžasně a tlak šel krásně dolů. Doktor by mě prý klidně poslal na nemocenskou ale já zatím sedět doma, tloustnout a pozorovat se nechci 🙂. Jinak dnes mám poradnu tak bobánka zase uvidím. Pohyby už mám ale zatím jen takové nesmělé - jako když vám praskají bubliny v břiše. Bude to asi gentleman 🙂.

nanenka
31. jan 2014

@stastenka42 No ako moja, si stále v nemocnici alebo Ťa pustili domkov? A ako sa cítiš? Tlak je už lepší?

majka43
31. jan 2014

@stastenka42 tak jsem taky v nemocnici. Já už totiž měla tlak 160/105 akorát jsem nevěděla, jestli je to vysoký. V nemocnici mě sprdli, že jsem tady měla být už před týdnem. Z první moče bílkoviny v pořádku a musela jsem taky sbírat 24hod. moč. Dostala jsem už 3 infuze a byla jsem dvakrát na ozvách. Na UZ mě řekl, že se mě zhoršily průtoky. Nevím co to znamená, tak se chci zeptat večer na vizitě.
Nebýt tebe, tak ještě ležím doma a myslím si, že ten tlak není tak vysoký. Ještě že existuje MK.

majka43
31. jan 2014

@stastenka42 A co ty už jsi doma?

stastenka42
31. jan 2014

@majka43 no pekne...tak aj ja som mala bielkoviny ok,tak super lebo vylucili preklampsiu..no zhorsene prietoky mozes mat prave z tnho tlaku...je to nebezpecne pre mimco,lebo hrozi nedostatok kyslika a samozrejme aj vyzivovanie babatka..mna pustili domov,v stredu mam poradnu a dovtedy uzivam lieky na tlak dalej a aj magnezko..musím merat tlak 3xdenne a potom sa uvidí...moc drzim palceky..neboj my to vydrzime,ved to mame uz zapár 🙂

agneszka
31. jan 2014

Baby to snad néééé...všecky marodíte a kdo mi bude dodávat energii na další postup ???

martiina_k
31. jan 2014

@agneszka však nás tu je ještě dost nemarodících... holky hlavně se uzdravte, ať vás ten tlak netrápí...

stastenka42
31. jan 2014

@agneszka ty sa neboj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 o to sa postarame a tehuvirusikov budes mat dost 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

agneszka
31. jan 2014

Ahojki tak všem zde nemarodícím předem díky a těm co marodí ...přeji rychlé uzdravení 😉

misha83
31. jan 2014

@agneszka ja sice nestacim prispivat casto, ale porad te sleduju, neboooj.

rokytka11
1. feb 2014

Ahoj holky, tak včera na poradně vše super, malý je na 150% kluk, pytlí i pindík byl tentokrát krásně vidět - doktor se smál, že za tohle dá ruku i do ohně. Jinak s tím tlakem je to oprus, já zatím díky Vasokardinu dobrý, dopegyt samotný mi nezabral ale 2x denně půlka Vasokardinu mě hodina zpět na 125/85 z 150/95. Takže, já zatím dobrý ale doktor varuje, že to s dalšími týdny těhotenství poleze nahoru a tak budedme přidávat Vasokardin.

rokytka11
1. feb 2014

@agneszka neboj, já taky moc nepřispívám ale sleduji vás jen jak to jde a tobě obzvlášť držím palce....už se to musí hergot povést!!!!!

stastenka42
1. feb 2014

@majka43 no co tie prietoky? Ako to vyzerá?

gagik
1. feb 2014

baby co mate deti z darovanych vajok, chystate sa to svojim detom príp este nikomu povedat v buducnosti?

martiina_k
1. feb 2014

@gagik No u mě to nejbližší okolí ví, dítěti to nějak cíleně asi říkat nebudem, ale někdy na to uřčitě přijde řeč a potom s tím nebudu mít problém.

misha83
1. feb 2014

@gagik u nas to vi rodice a sourozenci. Domcovi bych to rict jednou chtela, nechci, aby na to prisel sam a nechci byt k nemu neuprimna. Chtela bych se pak poradit s nejakym psychologem jak a kdy mu to rict. Asi az se zacne ptat, nevim. Jak to nakonec bude se uvidi.

majka43
1. feb 2014

@stastenka42 Ještě nevím, teprve na ně půjdu. Ráno jsem byla na ozvách a ty jsou prý už v pořádku.

megie4
1. feb 2014

@majka43 Holky,copak se to s vámi děje?Přeju,ať je vše brzy v pořádku!!!! 😔 😵

stastenka42
1. feb 2014

@majka43 neboj nastavia ta na lieky a bude to dobre...so mnou bola na izbe mamina ktorej isli robit cisarsky bola 30+2tt. Zacali sa jej upchavat prietoky a malinka prestala priberat,dokonca po tyzdni zacala chudnut..mala iba 1100g tak preto jej museli malu vybrat...vsetko dopadlo dobre,mala je v inkubatore ale vsetko je v poriadku...tak aj u nas to urcite dopadne Dobre 🙂 kolko vazi teraz malinka? Nevies?

majka43
1. feb 2014

@stastenka42 To nevím kolik váží, ale průtoky už se lepší.

stastenka42
1. feb 2014

@majka43 super 🙂 to je dolezite...

rokytka11
2. feb 2014

Ahoj holky, tak dnes začínám 24 tt a vyfotila jsem vám malého domeček 😀

majka43
2. feb 2014

@stastenka42 Tak to vypadá, že domů půjdu ve středu, nebo ve čtvrtek. ozvy už jsou v pořádku, tak chtějí ještě hlídat ten tlak.

stastenka42
2. feb 2014

@majka43 super...ja mam teraz tlak vyborny,127/85....beriem na tlak kazdych 8 hodin jeden dopegyt...uvidíme v stredu...a uz sa ti upravuje? Co ti davaju?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre