Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

iwusa
16. mar 2011

@gabikri neboj moja, jedno tam určite bude, zvladnete to! verim tomu, ze prezivas strasne chvile a najradsej by si si dala zresetovat hlavu, aby si sa zbavila tych hroznych myslienok ale bude to v poriadku. vsetky na teba myslime, drz sa!!!

aja37
16. mar 2011

Baby, tak HCG je 2.889 🙂 Sestricka mi povedala: "Nooo, viac budeme vediet az z UTZ ale podla HCG by som povedala, ze sa ujali obe. Gratulujem." !!!!! Ja odpadnem.

marrad
16. mar 2011

@aja37
gratulujem a drzim palce...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gammaray
16. mar 2011

@bondy ahoj a moc moc děkuji,jsi sluníčko !!!! nevím,jestli je to v odhadu lékaře s tou podobou ,ale ve finále ,mi bylo , po těch všech mých pokusech stejně úplně jedno,jak budou mí milovaní vypadat,hlavně,že budou-a zdraví.....!!! proto všem posílám zprávu,že pokud by nebyla jiná možnost,at se toho nebojí...

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwusa
17. mar 2011

@aja37 tak to je nadherne číslo, teším sa s tebou a z teba zároveň, ajuš a ty si bola na ET alebo KET? ospravedlňujem sa, ale nechce sa mi hľadať to dozadu 😅
@gabikri neboj moje, nezúfaj! držím pästíky.
@gammaray to vážne, ty ich máš úplne z darovaných? ale ja som tiež nad tým rozmýšľala, predsalen je to podstatne lacnejšie ako darované vajká a dôležité je, aby boli zdravé, čo tam po tom či a na koho sa podobajú. Ja mám ešte dve sestry a každá sme úplne iná, ale úúúúúplne.
inak včera som bola u tej bylinkárky, nabalená som prišla domov a začala ich papať (môže sa ako čaj alebo prehltnúť a zapiť s vodou) a poviem Vám, že to vyzerá ako pozametané smeti z mojej kancelárie ale keď pomôžu, tak nech je to čo len chce 😀 😀 😀

iwusa
17. mar 2011

@bondy ty si vážne naše slniečko, dodávaš mi veľa energie a úplne ma pozitívne hecuješ, ďakujeeeeeeeem 😵

gabikri
17. mar 2011

Dobré ranko 😉

tak čárka ůplně zeslábla, že už skoro není vidět, dnes jsem 10 den a jelikož jsem měla
6denní blastocysty, už se opravdu nic nestane 😖

Jinak s těmi celými embryy nejsem tak povrchní, aby byl pro mě důležitý vzhled, ale jsme s manželem oba hodně vysocí ( já 180 a manžel 196) a bála bych se třeba toho, že nám dají embrya od malých lidí a bude to jak pěst na oko a bude to vypadat, že jsem to dítě někde ukradla. Nebo že oba máme světlé vlasy a narodí se nám dítě malé, černovlasé, kudrnaté. To by bylo tak nápadné, že bych ty připomínky kolem toho dost špatně snášela 😖

envy
17. mar 2011

@gabikri ach jo, to je mi líto, holka...já se tak radovala s tebou ☹ nebudu ti namlouvat, že se čárka ještě ukáže...myslím,že 10tý den s blastama by tam byl minimálně viditelný duch. a tvůj manža má špatný spermio????

tak já myslim, že oni ty darovaný embrya vybíraj určitě podle typu rodičů, nemyslim, že ti daj výrazně jiný typ. je to to samé jako u darovaných vajíček. Ale jestli se na to necítíte, tak to nemá vůůůůbec smysl řešit.

@aja37 tobě gratuluju, dvoj-mamko...vítej do klubu 😀 😝

envy
17. mar 2011

@iwusa tak ses pustila do bylinek, jo? to jsem jeden čas taky zkoušela, pak už jsem ty čajíčky nemohla ani vidět 😀 😅

Jinak u nás vše v pořádku, nevolnosti už nejsou ,je mi báječně a doufám že i těn prďolkům tam dole. Hrozně to letí, za chvíli budeme začínat 11tý týden...neuvěřitelný. Ale zase se těšim, že ten první nejnebezpečnější trim bude za náma.

gabikri
17. mar 2011

@envy : Manžel má právě výborný spermio. Jenom já jsem k ničemu a to jsem o osm let mladší než on 😝 Jó až se příště narodím, chci být chlap. Ti se můžou rozmnožovat až do důchodu ( až na vyjímky)
Jinak na ty celé embrya se zeptám doktora, jak to je. Třeba mi řekne něco pozitivního a přesvědčí mě to 😉

envy
17. mar 2011

@gabikri tak já nevim...má to smysl jít do embryí, když manža má spermio ok? já vim, že je to levnější varianta, ale prostě z těch darovaných vajuch budete mít zase půl-podobu...víš jak to myslim...do embryí bych šla asi v případě, že bych neměla vajca a manža spermoše 🙂

iwusa
17. mar 2011

@envy ja som sa skoro dovracala keď som ich prehltala, ale hovorim si, ze ked to pomoze k liekom a celkovemu pozitivnemu naladeniu, tak nech 😀 mimiškam posielam pusinky a ešte par dni a prvy trimester mate za sebou, teraz si ich zacnes viac uzivat.

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
17. mar 2011

@bondy : bondy promiň, ale jsem realista a ne naivní optimista. Desátý den po ET šestidenních blastocyst už v krvi něco MUSÍ být!!!! : http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...
Mám test skoro čistě bílý, tak z toho nemůže už nic být!!! Nemám ráda falešné naděje, to raději přijmu tvrdou realitu.
Jinak o tom programu sdílení rizika vím, je to tady : http://www.reprofit.cz/page.php?id=59&rodic=8&l...
ale mě se to netýká, já mám za sebou teprve jeden cyklus s dárkyní.
Jinak ohledně čekací doby na dárkyně jsi asi jedniná, komu to slíbili hned, ale co chodím na diskusi Reprofit, tak všechny holky čekaly alespoň čtyři měsíce! Minule jsem čekala šest měsíců a to jsem hodně brečela a prosila.
A když už bych měla dávat 100litrů, tak mražené nechci, to si raději počkám na čerstvé.

jada1
17. mar 2011

Ahojte dievčatá.
@gabikri ja by som to ešte tiež na tvojom mieste nejako vyskúšala s darovanými oocytmi, na darované embrya máš ešte čas. Aj ke´d si myslím, že určite ak by si ich upozornila, aby vybrali tú fiziognómiu podobnú vám, tak to tak zariadia. Je to hrozne veľa peńazí, ale skús sa popýtať na nejakú zľavu. S tými čakacími dobami je to naozaj tak, že žiadostí majú veľa. Mne práve teraz odpísal Dr., prosila som ho, či sa to nejako nedá posúriť, lebo by sme museli prejsť do Unici.Takže termín OPU darkyne máme 16.5. Je ale pravda, že sme ani nemali nejaké mimoriadne požiadavky, lebo my sme v rodine pomiešaní, aj blond, aj tmaví. Akurát sme chceli, aby sedela krvná skupina a darkyńa mala min. maturitu.
@iwusa no čo by už človek nevydržal, ke´d chce mimi, však? 🙂
@bondy ahoj ty naša optimistka. My dve sme tu asi najstaršie na tomto fóre 😉
@envy
@aja37 vy opatrujte fazulky v brušku 🙂

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikri
17. mar 2011

@jada1 : díky, přesně takhle to cítím 😉 Dnes si sedeme s manželem a dáme hlavy dohromady, kde na to splašit finance 😉 V pondělí jdu na krev, tak pak hned napíšu Štelclovi, co se dá dál dělat a jaká je čekací doba. Takže ty čekáš tedy jen dva měsíce? To by bylo fajn 😵

gabikri
17. mar 2011

@bondy : já nejsem zase taková křehká kytička, kterou to srazilo na kolena, já už těch karambolů v životě měla tolik, že mě jen tak něco neporazí, kdyby mi teď někdo řekl půjdeš do toho hned další měsíc, jdu do toho okamžitě po hlavě , psychisky jsem silná na dalších 100 pokusů, ale bohužel to je otázka peněz a to ne malých, které momentálně nemám, tak to mě činí nervózní, nic jiného 😉

gabikri
17. mar 2011

@bondy : já od začátku chodím ke Štelclovi, jiné doktory ani neznám, takže by bylo docela hloupé teď přecházet k někomu jinému. 😉 Navíc Štelcl je náš miláček, moc nám vyhovuje a snaží se.

jada1
17. mar 2011

@bondy mám 40, ale určite sa necítim na to, ako som už písala energie mám aj na rozdávanie 😀 . Tak s tým tvojim chlapom si ma pobavila. 🙂.

@gabikri áno dva mesiace, len teraz riešim, ako pôjdem na vklad, lebo mm ide od 19.5 na týždeń preč. Myslíte, že by som to zvádla sama? Je to 7 hodín cesty, 3,5 tam a 3,5 naspäť cca 660 km. Či mám zháňať nejakú kamošku, čo by išla so mnou? 😒 .

gabikri
17. mar 2011

@jada1 : já jsem teď taky chtěla jet sama na KET s kamarádkou, protože manžel nemohl, ale nakonec jel a byla jsem ráda, protože musel podepisovat takový papír, že s tím souhlasí, tak jsem si říkala, že ještě že jel, že by mi to bez něj třeba neudělali 😕 Raději se na to zeptej doktora 😉

aja37
17. mar 2011

@iwusa : mala som cerstve. Bol to moj prvy pokus v Gennete s darovanymi vajickami. Inak som si to teraz pocitala, sakum-prask je to moj 12pokus. Mala som 7 riadnych IVF, pri ktorych bol 3x ET a 2xKET. Potom som mala 2nativy/minimalku s clotilbegydom, jedno zastavene IVF, pretoze som nemala ziadnu odozvu na lieky a posledny nativ/minimalku s klostilbegydom som zastavila ja, pretoze som mala len 1folikul, co je docela malo a uz som nechcela nechat prepichavat vajecniky a sla som do darovanych vajicok. Takze odo dnes je 12 moje stastne cislo 😉

Darkyna mala 10zrelych oocytov, oplodnili sa vsetky, ale do finale, t.j. do stadia blastocysty sa dostali len 4ks. 2mam v sebe a 2su este zamrazene. Neviem, kto bola ta baba, ale strasne jej za to dakujem 🙂

Baby, ked nad tym tak rozmyslam, tak fakt strasne vela zalezi na kvalite embrya. Ja som sice mala vajicka, ale asi tie embrya potom neboli dostatocne kvalitne. Aj ked my vzdy vraveli ake pekne embrya mi davaju .... no sak co mi mali povedat, ked chceli, aby som pozitivne rozmyslala, vsak? Ale ja im to nemam za zle. Mysleli to dobre. Az v Gennete som ale videla oznamkovanie BL4AA a BL3AA. Vygooglovala som si to a zistila, ze su to najkvalitnejsie blastocysty, ake mozu byt. No a podarilo sa. Takze fakt vela asi zalezi na kvalite embrya.

Drzim palce .... nevzdavajte to. Ak sa da bojujte dalej. Tie deti za to stoja. Aj keby mali byt mensie ako vy. Ved sa vzdy da povedat, ze su po babicke. Aj tak sa hovori, ze sa to dedi ob generaciu 😀

jada1
17. mar 2011

@gabikri mm je ale vtedy v zahraničí. No však keby šlo len o nejaký podpis, tak to môže podpísať aj skôr. Mňa ale štve, že nič nemôžem mať "hladko", vždy mu sím prekonávať nejaké prekážky 😒 😒 😒

gabikri
17. mar 2011

@jada1 : já myslím, že když se domluvíš s doktorem, tak to půjde nějak udělat 😉 Ale je lepší ho na to předem upozornit 😉 Neboj, všechno půjde hladko 😉

mysycka
17. mar 2011

ahojte kočky, tak jak je v tom dnešním uplakaném dni?
aja 37 gratuluju // jsou krásné a určitě vydrží a bude jen dobře a za chvilku nám ukážeš miminka
gabikiri je mi to líto, ale ještě neházej flintu do žita, držíme palce

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha83
17. mar 2011

@gabikri Je mi to hrozně líto... Je to fakt nefér. Ty celá embrya si nech projít hlavou, je to finančně méně náročné a třeba Ti taky dají k dispozici údaje o rodičích. Na druhou stranu znám rodiny, kde to vypadá, že rodiče skutečně děti ukradli a to je mají přirozeně... ale chápu Tě.

misha83
17. mar 2011

Já dnes byla na té dilataci děložního hrdla. Cítím se ok, jen mě dost bolí hlava asi od narkózy. Taky jsme to zahájili, takže jsem vyfasovala léky a pokyny. Tak uvidíme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre