Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

megie4
2. okt 2013

@majka43 Pokud bude vše jak má,dostanu jí v úterý 8.10.,to jdu na kontrolu a měla bych být 8+5.

stastenka42
2. okt 2013

@majka43 ze vraj je to zvysok plodoveho obalu ktory sa nevstrebal...uvidim večer čo mi povie odbornik....

majka43
2. okt 2013

@stastenka42 V sedm držím palce.

rokytka11
2. okt 2013

Ahoj holky, mooooooooc děkuji za palečky a že jste na mě mysleli. Dnes HCG 533. 😎

majka43
2. okt 2013

@rokytka11 No vidíš, je to jak má být. Krásný nárust. Už víš, kdy jdeš na UZ?

danaho
2. okt 2013

@majka43 super gratuluju 😉
@stastenka42 věřím,že to dobře dopadne 😵

danaho
2. okt 2013

@rokytka11 gratuluju 😵

danaho
2. okt 2013

@ninka.b1 Ahoj já teď řeším to samé. U mě je problém asi ve věku. Spermio je vpořádku a i vajíček mám stále dost. Ale moc embryí mi nevydrží a na PGD vyšetření jsou všechny špatný. Rozhoduji se jestli jít do dalšího cyklu s dárkyní a nebo zase risknout svoje vajíčka.

stastenka42
2. okt 2013

@rokytka11 no vidisss 😀 😀 😀 😀

sarasota
2. okt 2013

@stastenka42 objednala ma az na16.10.ale ja sa chystam v utorok na tajnasa 😉

majka43
2. okt 2013

@danaho Děkuju.

stastenka42
2. okt 2013

@sarasota nevydrzis co?? Ani sa ti necudujem😀😀😀 ja by som najradsej chodila kazdy tyzden😀😀

rokytka11
2. okt 2013

@majka43 GRATULACE k průkajdě!!!!!!!!!!!!!! 😎 🙂 😉

rokytka11
2. okt 2013

@stastenka42 jsem ráda, že se miminečko má k světu a je s ním vše vpořádku. No, to že do půl těhotenství je to trochu rizikové, to ti asi na nervíkách moc nepřidalo, držs se a mysli pozitivně, dnes večer budeš moudřejší 😉 . Budeme držet palce holt o pár týdnů déle, ale vše dobře dopadne.

rokytka11
2. okt 2013

@majka43 na UZ jdu příští týden ve středu odpoledne.

majka43
2. okt 2013

@rokytka11 Jo to já jedu ten den na hematologii, tak to mě to uteče.

ninka.b1
2. okt 2013

@danaho mne to nik neponukol a pravdu povediac ešte som ani k takemu rozhodnutiu nedospela,, je to možno odo,mna povrchne ale ked na to myslim tak mam pocit že by to nebolo moje ☹ je to take tažke!!!!!
ja mam za sebou 3xMA cca okolo 7tt,, s toho jedno IVF ešte mam dvoch mrazačikov ale myslim si že bude to to iste, že su chybne 😒 asi embryjka
ja som mala ale 26 tých oocytov či ako sa to vola ale ostali mi iba 3 vhodne na vloženie,, asi je to malo s tolkych, nie?
ak smiem vedieť kolko maš rokov? a prečo to ma suvis s vekom ked maš dosť vajičok? mne v centre povedali, že ked ti ostane menej je to vlastne dobre, lebo že ostalo iba to najlepšie a najschopnejšie 😖

danaho
2. okt 2013

@ninka.b1 tak to bych po 1 IVF ještě nepřemýšlela nad darovanými vajíčky. Máte genetické a imunologické vyšetření? On je každý cyklus jiný a tak někdy zbyde embryí víc a někdy míň.
Mě je 38. Vajíček mývám do 10 ale ty embrya co zůstanou jsou špatný geneticky.

ninka.b1
2. okt 2013

@danaho genetiku mame OK, imunologia niečo s bunečnou imunitou beriem prednison. Ale embrya nemame vyšetrene dr nas odhovoril, že je to nepresne 😒 doslova by som povedala, že ma odhovoril, že ked mame genetiku OK, že nam to je zbytočne.
ty maš niečo s genetikou? alebo ste chceli dať vyšetriť embrya?

danaho
2. okt 2013

@ninka.b1 genetiku máme oba s přítelem v pořádku. Nechali jsme si vyšetřit embrya když jsme potratila a měla biochemické těhotenství. A tam se chyby bohužel ukazují. Tobě je kolik let?

ninka.b1
2. okt 2013

@danaho Ja mam 29r a mam diabetes,, čiže žiadna slava!

megie4
2. okt 2013

@rokytka11 Roste krásně!Gratulka!!!!! 😉 😀

misha83
2. okt 2013

@ninka.b1 v minulem car me do toho tlacili, v soucasnem jsme vyzkouseli vse mozne. U me je duvod velmi nizke amh, tzn. vajicka uz se mi temer netvori.

misha83
2. okt 2013

@ninka.b1 v te situaci bych nepremyslela nad DV. tolik MA spis ukazuje na nejaky geneticky nebo imunologicky problem. Tato vysetreni mas? Aaa uz ctu dal. Tak bych trvala na vysetreni embrya. Kazdopadne duvod k DV zatim nevidim.

ninka.b1
2. okt 2013

@misha83 dakujem ti si zlata! uvažujem nad tym vyšetrenim genetiky embryí ale na tych dvoch čo mam v mrazaku sa to už neda, tak jedine dalšie IVF...
Inak gratulujem vidim, že tebe to vyšlo 😉

misha83
2. okt 2013

@ninka.b1 ano, my se jiz brzy dockame naseho darecku 🙂 .

danaho
2. okt 2013

@ninka.b1 přesně jak ti napsala @misha83 také bych to vyděla na to vyšetření embrya. Na DV zatím nemysly 🙂

danaho
2. okt 2013

Holky zkoušeli jste před DV někdo minimálku? Pořád přemýšlím nad všemi možnostmi.

misha83
2. okt 2013

@danaho ano, nativ i minimalku.

danaho
2. okt 2013

@misha83 a jaký je rozdíl mezi nativem a minimálkou? Před 2 lety jsme to AMH měla ještě docela dobrý,dneska nevím. Ale spíš jde o tu kvalitu vajíček než o počet. Tak nevím jestli má smysl do něčeho takového jít. Co myslíš? A taky nevím jestli to dělají všechny CAR.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre