Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

rebo
12. máj 2010

Ahojte dievčatá, tak ja som mala v pondelok transfer. Doktor si pomýlil dátum. Aj mne to bolo dosť čudné. Prežili dva ambryjká, tretie sa prestalo vyvíjať. Držte palce.

gabikri
12. máj 2010

bakosko : na krev se mám objednat až 17tý den.

rebo : tak ať se jim u Tebe líbí 9 měcíců................................... 😵 😵 😵 😵 😵

mimka29
12. máj 2010

rebo super, však som ti písala, že to bude skôr 🙂 😉

Tak ja som späť z vyšetrenia. Všetko je v úplnom poriadku. Maličká zase odpočívala, tak sa veľmi nehýbala a pán doktor ju mohol poriadne vyšetriť. Všetky orgány má v poriadku. Ale lekár sa ma pýtal, že kedy som mala poslednu menštruáciu a ja som povedala, že 22.12. a on na to, že to som už musela byť tehotná. No a záver vyšetrenia je, že som dnes už 22W+6 a termín pôrodu mi posunul na 9.9. Len neviam či si to mám opraviť aj tu na koníkovi, že čo mi povie lekárka v poradmi, keď jej dám ten papier z ultrazvuku, či mu to opraví aj v tehu knižke. Fotku malej pridám neskôr, lebo mi nejde naskenovať, alebo to neviem 😀

bakosko
12. máj 2010

mimka29 to bolo prekvapko čo 😀

mimka29
12. máj 2010

bakosko to teda bolo. Len teraz mám v tom zmatok 😀

Pridala som fotku, dobrú nocku

gabikri
12. máj 2010

mimka : to jsou věci..... 😕 😕 😕 Ale hlavně, že je vše v pořádku...aspoň bude beruška dřív na světě............ 😵 😵 😵 Krásná fotečka 😵 😵 😵

lenca78
12. máj 2010

Ahoj holky, zdravim vas. mimka - no to jsou novinky🙂), to by jeden neveril, co se vse muze stat🙂
Jinak ja jsem byla vcera zase na krvi a hcg stoupa (17.den bylo 4500). Tak doufam, ze se tam embryo/embrya drzi zuby nehty 🙂
mejte se a hezky vecer L

mimka29
13. máj 2010

Dobré ránko, ja som dnes nemohla spať, ale to neva aspoň doženiem učenie, lebo včera som sa na učenie vykašlala.
lenca paráda, len tak ďalej 🙂

gabikri
13. máj 2010

lenca : tak to jsou super zprávy....gratuluju!!! 😵 😵 😵 😵

vika34
13. máj 2010

lenca držím palce a gratulujem
gabi a ty ako?
mimka je to jedno kedy sa to stalo,hlavne ,že sa stalo 😀

gabikri
13. máj 2010

vika : já 13den a test negativ...... 😔 To by se musel stát opravdu zázrak 😝

vika34
13. máj 2010

gabi ani neviem ako ťa povzbudiť
ja bohužiaľ na zázraky neverím ☹ o to viac by som bola natešená,keby sa u teba stal

gabikri
13. máj 2010

vika : děkuju...já na zázraky nevěřím taky....a zvlášť u mně....já kam šlápnu...sedm let tráva neroste 😖 Ale jednou to vyjít musí....jen se teď sebrat a najít sílu jít dál.

Holky nevíte některá, za jak dlouho může žena čistě teoreticky přijmout další embrya z darovaných vajíček?

mimka29
13. máj 2010

gabikri hneď ďalší cyklus, lebo ty vlastne nemáš stimulované vaječníky, tak nemá telo z čoho oddychovať.

gabikri
13. máj 2010

mimka : díky...to jsem si taky myslela 😵

lenca78
13. máj 2010

gabriki - je mi to lito, ze ti to zatim nevyslo, ale pockej na krev. Drzim palce. Jinak ja jsem ted na jare stimulovala trikrat za sebou. V unoru to nevyslo pro nedostatecnou sliznici, v breznu jsme to odpiskali hned asi treti den - dostala jsem antibiotika na nejakou virozu/anginu a v dubnu jsem sla do toho znovu a dockala se i transferu. Takze pokud mas darkyni nebo mrazacky a ta darkyne je pripravena stimulovat, muzes do toho podle me hned dalsi cyklus.

vika34
13. máj 2010

gabi ,nechcela som ťa nejako znechutiť,ale čo si budeme nahovárať , ☹
treba zobrať silu a peniaze a hop do toho aj ked ja som momentálne v situacii,že budem brať 3 mesiace clostil,potom mám na 3 Kety a ked nič tak ukončujem túto etapu,vychádza mi to ,že už budem mať tesne po 40,Vika už bude mať pred 14,tak už potom jedine sa môžem spoliehať na prírodu

gabikri
13. máj 2010

vika : to je v pohodě.............. 😉 Prosímtě jak máš 3 KETY? To máš tolik zamrazeno?? 😕

vika34
13. máj 2010

mám 7 embríí zamrazených,ale každe Ket stojí 300 eur,nie že by som ich nemala,ale velmi tomu neverím a hlavne ,ja som 3 razy po clostile otehotnela,po mimomaternicovom som už prirodzene neotehotnela ,preto som išla na IVF to som otehotnela z 3 pokusov iba raz ,potom potrat a dohodla som sa s gyndošom ,že teraz to vyskúšame zase tým clostilom ,Ket mi neutečie

gabikri
13. máj 2010

vika : a kam chodíš do CARu? A těch 7 embryjí je od jedné dárkyně? 😉

vika34
13. máj 2010

gabi to sú moje ,ja som nosnica na 1 ivf 21 vajok,druhé 6 a 3 ivf 12
ja som mala problém s donosením a nie s otehotnením,ale mala som popri tých potratoch aj jedno mimomater.a zobrali mi vajcovod a to som už neotehotnela

gabikri
13. máj 2010

vika : aha.....já to automaticky brala, že když jsi v téhle diskusi, že máš darovaná 😉

vika34
13. máj 2010

už ani neviem ako som sa do tejto témy asi pred rokom dostala
ale aj to mi navrhovali ,ked vlastné potrácam,ale problém nebude asi vo vajíčkach ,ale niekde inde,škoda ,že nikto nevie prečo

gabikri
13. máj 2010

vika : tak přeju.....ať Ti to vyjde................ 😵 😵 😵

vika34
13. máj 2010

samozrejme aj tebe prajem aby sa to nabudúce podarilo 😉

rebo
14. máj 2010

Ahojte, ja som dnes 5 deň po ET a pocity ako na krámy.

gabikri
14. máj 2010

rebo : ahojky......tak držím palečky, ať se bobísci pěkně zahryznou a drží 9 měsíců................ 😵 😵 😵
Ty pocity jsou normální...............není to nic dobrého ani špatného...dělají to ty léky. Já to měla taky teď a dost silně.........
měla jsem pocit, jako že ze mě co nevidět něco vypadne............no a test dneska 14den negativní. Hlavně se moc nepozoruj, protože každá jsme jiná 😉 Jinak do kterého chodíš CARu...tuším, že jsi psala, že jezdíš do Brna?

rebo
14. máj 2010

gabriki chodím do Brna na Obilní trh. Naozaj sa cítim presne tak, ako si napísala. Ja sa veľmi nepozorujem, veď som neostala ani na PN, ale išla som normálne do práce. Ale pocity sú zmiešané.

rebo
14. máj 2010

Prepáč, ale skomolila som meno - gabikri.

bakosko
14. máj 2010

rebo ja som tieš bola v Brne mne sa to tam pačilo,ja som šla tieš hned po Ketku do prace ale teras som na PN nebudeš tak na to mysliet 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre